A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="danielblack">Honnan veszitek, hogy nem üzemképesek?

Ott voltak a repülőnapon?
Hány új képet láttál róluk mostanában?

</blockquote>

Hát MaxxPro volt-e a repülőnapon? Hát a Komondor, BRDM-2, Metisz? Abban se vagyok nagyon biztos, hogy PTSz lett volna Kecskeméten.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 758
113
<blockquote rel="piratvitorla"><blockquote rel="danielblack">Honnan veszitek, hogy nem üzemképesek?

Ott voltak a repülőnapon?
Hány új képet láttál róluk mostanában?

</blockquote>

Hát MaxxPro volt-e a repülőnapon? Hát a Komondor, BRDM-2, Metisz? Abban se vagyok nagyon biztos, hogy PTSz lett volna Kecskeméten.
</blockquote>

Milyen magasan is repülnek ezek saját erőből? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<blockquote rel="GrGLy"><blockquote rel="piratvitorla"><blockquote rel="danielblack">Honnan veszitek, hogy nem üzemképesek?

Ott voltak a repülőnapon?
Hány új képet láttál róluk mostanában?

</blockquote>

Hát MaxxPro volt-e a repülőnapon? Hát a Komondor, BRDM-2, Metisz? Abban se vagyok nagyon biztos, hogy PTSz lett volna Kecskeméten.
</blockquote>

Milyen magasan is repülnek ezek saját erőből? :)</blockquote>

Nem az a lényeg, hogy ezek repülnek-e, vagy nem, csak megint 0 infó alapján megy a "tények" közlése, amit persze az átlagpolgár azonnal bekajál. Közben meg lehet, hogy a finn 8-asok egy hangárban állnak lezsírozva.

Szóval tegye fel a kezét, akinek biztos infója van a finn Mi-8-asokról.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 807
30 758
113
Közben meg lehet, hogy a finn 8-asok egy hangárban állnak lezsírozva.
biztosan fűtött, hűtött, légkondicionált hangárban állandó páratartalommal. Komolyan erre számítasz az eddigi tartási és karbantatrási kultúra alapján? Nekem nincs infóm, de az előző helikopteres meg felszereléses elpocsékolás hírek alpján sok jóra nem számítok. Ha meg működnének, akkor nem kellene szállítóheli beszerzésről beszélni, legalábbis nem mostanában.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@joker

Én igazából unom már ezt "az eddig tartási és karbantartási kultúra" dumát (nem sértésként mondom). Egyik oldalról állandóan azt hallom, hogy így rohad, úgy sz*r, nincs pénz, stb., a másikról meg azt, hogy most változik minden, haderőfejlesztés van, hadiiparépítés, stb. Az ember pedig közben pörög, mint egy propeller a tényként tálalt vélemények között.
 

piratvitorla

Member
2013. március 4.
292
1
18
"Nem az a lényeg, hogy ezek repülnek-e, vagy nem, csak megint 0 infó alapján megy a "tények" közlése, amit persze az átlagpolgár azonnal bekajál. Közben meg lehet, hogy a finn 8-asok egy hangárban állnak lezsírozva.

Szóval tegye fel a kezét, akinek biztos infója van a finn Mi-8-asokról."

- A repülőtechnika nem egy darab alkatrész ami csak úgy lezsírozol és beteszel egy hangárba. Ha üzemképes repülsz vele, ha nem használod hónapokig akkor nem üzemképes, mivel nem hajtottad végre rajta a technológiai előírásokat (átkonzerválás, időnként hajtóművek beindítása, berepülések stb.)
- Szerinted ilyen jól áll az ország, hogy "bezsírozva" állnak a helikopterek? Ha ezt komolyan gondolod vagy naiv vagy ha nem akkor....
- Szerinted akinek "biztos" infója van az konkrétan meg fogja neked itt írni? " Te figyelj már XY műszaki vagyok, a haditechnikai eszközeinkből Z példány üzemképes, X meg nem..." :))) Közvetetten írnak ide, de közvetlenül hogy mi mennyi stb. nem...
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@piratvitorla

Ez mind szép és jó, de továbbra se igazoltad, hogy nem üzemképesek...

danielblack jogosan kérdi, hogy honnan veszitek, hogy nem üzemképesek a helikopterek, ugyanis erre senki nem hozott még bizonyítékot, tehát tulajdonképpen mondhatjuk azt is, hogy üzemképesek, mivel arra is ugyanannyi bizonyíték van.

- Szerinted akinek "biztos" infója van az konkrétan meg fogja neked itt írni?

Mondjuk belinkel egy nem túl éles képet a kibelezett Mi-8-asokról a bázis széléről, amit gombászás közben lőtt? :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
Amikor érkeztek, akkor ahhoz a kettő helikopterhez nagyobb mennyiségű alkatrész is jött. A híradások arról szóltak, sokáig megoldható a repültetésük, sőt más helikopterre is jut az alkatrészekből.
Nem hallunk róluk, de feltételezzük, ez a két helikopter azon kevesek közé tartozik, melyek még repülhetnek.
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 680
5 496
113
Azért kicsit furcsa, hogy amikor megjelenik infó a NOTAM-ban, hogy Pápán és/vagy Szolnokon nem lesz kutatószolgálat, épp akkor van valamilyen gyakorlat is... és a gyakorlatokról készült képeken mindig a nagyjavított "oroszos" folttérképes heli szerepel, a finnekről semmi új kép. Szóval nagyon valószínű, hogy 2 darab gépünk van, amiből az egyik a nagyjavított.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Egyébként meg kit érdekel, hogy repülnek-e a finn minyók, amikor a finnektől hozzánk érkezett a Mikulás. Egyelőre csak kölcsön van, de a hírek szerint rendszeresíteni fogjuk a szolgálati szánnal együtt.

http://hvg.hu/utazas/20131130_Foto_megerkezett_Budapestre_a_finn_mikula
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="piratvitorla"><blockquote rel="danielblack">Honnan veszitek, hogy nem üzemképesek?

Ott voltak a repülőnapon?
Hány új képet láttál róluk mostanában?

</blockquote>

Hát MaxxPro volt-e a repülőnapon? Hát a Komondor, BRDM-2, Metisz? Abban se vagyok nagyon biztos, hogy PTSz lett volna Kecskeméten.
</blockquote>

Az amcsi pán-célpont koporosó volt, 1db, a Komondor nincs rendszeresítve,a következő 2-re nem emlékszem,de ha tippelni kéne én arra tippelnék,hogy volt,legalábbis a BRDM,mert ő az utóbbi 2007,2008-ban is ott volt,ha jól emlékszem PTSZ volt.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Az amcsi pán-célpont koporosó volt, 1db, a Komondor nincs rendszeresítve,a következő 2-re nem emlékszem,de ha tippelni kéne én arra tippelnék,hogy volt,legalábbis a BRDM,mert ő az utóbbi 2007,2008-ban is ott volt,ha jól emlékszem PTSZ volt.

Cougar volt, nem MaxxPro. BRDM-re nem emlékszem, bár a magyar statikot nem jártam végig az ott zsibongó gyerektömeg miatt, szóval lehet mégis volt.

És a fotó alapján honnan mondod meg hogy üzemképes-e?

És abból hogy mondod meg, hogy nem üzemképes, hogy nem repül állandóan a kamerák össztüzében?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
<blockquote rel="pela3">Az amcsi pán-célpont koporosó volt, 1db, a Komondor nincs rendszeresítve,a következő 2-re nem emlékszem,de ha tippelni kéne én arra tippelnék,hogy volt,legalábbis a BRDM,mert ő az utóbbi 2007,2008-ban is ott volt,ha jól emlékszem PTSZ volt.

Cougar volt, nem MaxxPro. BRDM-re nem emlékszem, bár a magyar statikot nem jártam végig az ott zsibongó gyerektömeg miatt, szóval lehet mégis volt.

Akkor volt már rendszerben MaxxPro itthon? :)
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@pela3

Mármint a Honvédségben? :) Persze, különben nem használnák Afganisztánban.
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Nem volt itthon Maxx Pro. A magyar katonák Németorszàgba (Hohenfels) járnak gyakorlatozni az MRX ( Military Readiness ) programm keretében. Ott vezettek eddig először MRAP-eket.