A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
Danger

Rakhatnak rá toronyórát lánccal akkor is csak egy semmirevaló páncélozott teherautó marad.

honved

Mit használnak kik és mire?
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
dudi szerintem el is mondta a lényeget: "páncélozott"

Emellé javaslom az aktív honvédségi kerekes járművek listájának bogarászását.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
GrGLy

Az a páncélzat egy konvencionális háborúban annyit ér mint halottnak a csók(főleg ha hozzávesszük a többi"extrát").
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@dudi

Értem én, de miért akarsz konvencionális háborúba küldeni egy nem arra készült járművet?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 023
18 667
113
Szia dudi !

A HMMW-re gondoltam, vagy nem Szolnokon vannak ?
Te ott vagy katona, ha jól gondolom..
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Dudi
Ha semmire való volna, az amcsik se fejlesztették volna olyanra, amilyen. Az más kérdés , hogy milyen állapotban kerültek (milyen felszereléssel) a Magyar Honvédséghez.
A Maxx Pro korszerübb változata, független kerék felfüggesztéssel az egyik legjobb MRAP. Tapasztalatból mondom, hogy az M-ATV- nek elég sok konstrukciós hibája van. Ennek az első szériájához már modernizációs csomag is létezik. ( nagyobb átmérőjű és terhelhetésű kerekek, kipufogó dob mert az első széria túl hangos volt, három részre tagolt oltó rendszer, stb..). Igen, sok volt M-ATV gyerek hibája, mára azonban egyik legjobb MRAP lett.(egyik kedvenc kiegészítőm az acél háló szerű RPG háló, sokkal könnyebb mint a rács)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 175
67 425
113
Fip7

Szerintem a legtisztességesebb és legliberálisabb az lenne, ha rassztól, nemtől, vallástól függetlenül csak olyan lenne hivatásos katona aki OBJEKTÍV egyenlő mérce szerint ALKALMAS rá!

Ezt én is így gondolom.
A lehetőség adott mindenkinek hogy honvéd legyen. Mégsem tolonganak.
Tavasszal pl kinevetett az egyik "tesó" hogy ugyan már te 170-ért dolgozol?
Mikor még határőr voltam időre kellett pl fekvőt nyomni fittségin. Nekem a maxot kb 30? vagy 50-et? Már nem emlékszem. Az egyik csajnak nagy nehezen sikerült 5-öt, beírtak 10, így mevolt a minimum neki. A 2200m futáson meg rosszul lett. Nőknek és korosabbaknak (ha jól emlékszem 5 évente ugrott egyet a szint) elég volt kevesebbet vagy több idő alatt teljesíteni. Persze voltak kivételek akik kiválóan teljesítettek de a zömnél így volt.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
Danger

Lássuk be,hogy az MRAP egy specializált célszerszám ami nem is lenne baj ha valami olyat tudna olyant amit mással nem lehet kiváltani(mint pl egy harci helikopter).De nem ez a helyzet!!!
Azt amit egy MRAP tud azt tudja egy modern APC is amellett,hogy az APC tudása sokkal többrétű azaz nem speciális,innentől kezdve egy nagy rakat hülyeség az MRAP.Nem véletlen akar megszabadulni tőle az ami haderő.

Azt se akarja nekem senki megmagyarázni,hogy olcsóbb pl 100 MRAP-t venni és használni mint 100 APC-t mert az ok,hogy az MRAP olcsóbb és olcsóbban üzemben tartható DE nem dobták ki az APC-ket azaz együtt üzemeltetik a kettőt ami így sokkal drágább mintha 100-al több APC lenne.

honved

A KMZ kapta őket de boldog boldogtalan használja ilyen-olyan missziós felkészítések alkalmával.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Az MRAPok az Afganisztáni, Iraqi tapasztalatok alapján fejlesztett APCk azaz aromred personal carrierek. A soksok IEDs, RPGs támadás eredményei.

Mi volt a kérdés? :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
Fade

Egy modern APC-t akkora IED-vel robbantasz fel amekkorával egy MRAP sem bír el...

Még valami?
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Dudi
Én nem vitatkoztam ebbéli okfejtésről, sőt APC-t nem is említettem.
Ez most hogyan jött le?
Amugy egy alap MATV fél milla $. Teljesen felszerelve elérheti a $1.5 milliót is. Ha már az áraknál tartasz. Az ASV $800 e.-nél kezdődik, ebből egy fullos kivitel $2 guriga. A Stryker ára most nem ugrik be. Ez a 3 tipus talán a legelterjedtebb a közel keleten amerikai részről.
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Még valami. IED. Bármit ki lehet iktatni IED-el. Volt szerencsém látni egy M-1-et, amit EFP-vel készült IED lyukasztott át , nem is kicsit. A kanadaiak egy Leo 2-t veszitettek el úgy 2 éve Afgánban. Aki fél az út menti bombáktól, az jelentkezzen a légierőhöz ! :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 288
79 053
113
Danger

Én említettem az APC-ket pont azért,hogy rávilágítsak az MRAP-k semmirevalóságára.Ne csak a gépek árait nézd mert nem csak megvenni hanem üzemeltetni is kell őket ami több pénzt visz el mint a vételár.
 

Danger

Member
2010. április 29.
76
0
6
Dudi
Nem tudom, hogy mennyibe kerül egy APC üzemeltetése,de a karbantartásuk és szervizeltetésük kb. annyi , mint az MRAP-oké. Van némi rálátásom , hogy mennyiért dolgozik a Gen. Dyn., BAE SYS., ITT Corp.
Ugy is mondhatnám, hogy iszonyatos lehúzása ez a költségvetésnek. Sokszorosan túl számláznak mindannyian. Persze Magyar o.-on ez úgy sem lenne gond, mert a csillag garázsban döglene meg mind.(vagy vmi hadonló).
Amúgy engem is érdekelne, hogy mi lett a Finn Minyokkal ? Nincs pénz azokat reptetni, vagy már kannibalizáció áldozatai lettek ?