A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 534
113
mar csak 1 kerdesem van ... mondjuk van egyaltalan annyi kikepzet szemelyzet hogy mondjuk azt a viccesen keves 40 db t-72-est egyszerre mukodtetni tudja?.. mert hiaba van 100 hiperszuper tankunk(vagyalom ) ha max 20 ra van allomany ... es meg 100 ifv (3 fo szemelyzet 8 lovesz) es elfogyott a magyar hadsereg .........szerintem ez a legnagyobb gond ,az emberhiany

Mindenhol emberhiâny van, nemcsak a Honvédségnél... A modern technika (amiben nagyobb az esélyed túlélni, mint egy BTRben) fog bevonzani embereket, hidd el. Hát, ha még dobnának is a fizum :)
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 334
113
Most meg az a baj, hogy mi magunk akarjuk kiképezni a pilótákat?
Ilyen erővel akkor hadsereget sem kell tartani, fizetünk évi X milliárdot és majd az USA megvéd (ha az érdeke úgy tartja).

Az a szituáció van, hogy ad abszurdum egy-egy pilóta képzése odáig, hogy Gripenre kerülhessen, belesajdulhat akár fél miliárdba is. Mert vesznek mondjuk 4 gépet, aztán évente repül a flotta talán száz órát, az időszakos karbantartást meg meg kell csinálni, amihez fenn kellene tartani a hátteret. Elmenne kb. 10 mrd a beszerzésre, és csak ott tartunk, hogy csak állnak a betonon.

mar csak 1 kerdesem van ... mondjuk van egyaltalan annyi kikepzet szemelyzet hogy mondjuk azt a viccesen keves 40 db t-72-est egyszerre mukodtetni tudja?.. mert hiaba van 100 hiperszuper tankunk(vagyalom ) ha max 20 ra van allomany ... es meg 100 ifv (3 fo szemelyzet 8 lovesz) es elfogyott a magyar hadsereg .........szerintem ez a legnagyobb gond ,az emberhiany

Ilyen koporsókba meg kevés elvetemültet találni, hogy önként belebújjanak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Mindenhol emberhiâny van, nemcsak a Honvédségnél... A modern technika (amiben nagyobb az esélyed túlélni, mint egy BTRben) fog bevonzani embereket, hidd el. Hát, ha még dobnának is a fizum :)
Biztos vagy ebben:D
Ma sétáltam eleget kb egy 10 et lenyomtam a városban mert a bicajom megadta magát. Nos ahogy elnézelődtem hát mit ne mondjak. A mai emberanyag főként a fiatalok 20-30 közöttiek hát ..............
Lehet az is közrejátszathatott hogy a maradék életrevalóbb valahol melózott. Ezért nem tűnt úgy fel.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ha az embereknek nem fáznak, nem áznak szarrá és kényelmes ruhában dolgozhatnak, továbbá kapnak használható felszerelést és nem kell tízezreket a kényelmükért és további tízezreket a military boltokban elkölteni a felszerelésükre saját zsebből, már az sokat segít a megtartásban és a bevonzásban. Következő lépés az egyéb munkakörülmények pl laktanyák felújítása és az élelmezés (gulyás és társa megy a darálóba ) javítása a következő lépés. Lakhatási és egyéb támogatások bevezetése (január egytől élesítik a lakhatási támogatások új rendszerét) szintén nagyon sokat segítene. De ami jelenleg nagyon sokat dobna az kb egy nettó 100 ropis emelés lenne.
Meg az a 3-4 laktanya pluszba. Borsod Miskolc. Baranya Pécs és így tovább a maradék 1-2 őt.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Ha az embereknek nem fáznak, nem áznak szarrá és kényelmes ruhában dolgozhatnak, továbbá kapnak használható felszerelést és nem kell tízezreket a kényelmükért a decatlonban és további tízezreket a military boltokban elkölteni a felszerelésükre saját zsebből, már az sokat segít a megtartásban és a bevonzásban. Következő lépés az egyéb munkakörülmények pl laktanyák felújítása és az élelmezés (gulyás és társa megy a darálóba ) javítása a következő lépés. Lakhatási és egyéb támogatások bevezetése (január egytől élesítik a lakhatási támogatások új rendszerét) szintén nagyon sokat segítene. De ami jelenleg nagyon sokat dobna az kb egy nettó 100 ropis emelés lenne.
Nem lenne gond ha ez a netto 100 ropos emeles csak a tiszhelyettesekre es alatta lenne ervényes. Szerintem a tiszt es a nem tiszt között aránytalanul nagy a különbség.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
mar csak 1 kerdesem van ... mondjuk van egyaltalan annyi kikepzet szemelyzet hogy mondjuk azt a viccesen keves 40 db t-72-est egyszerre mukodtetni tudja?.. mert hiaba van 100 hiperszuper tankunk(vagyalom ) ha max 20 ra van allomany ... es meg 100 ifv (3 fo szemelyzet 8 lovesz) es elfogyott a magyar hadsereg .........szerintem ez a legnagyobb gond ,az emberhiany
Van szerintem. Csak nem mind van a hk század állományában. Elmozogtak jobbra balra más alegységekbe, magasabb beosztásokba, stb. Az országban meg nem 40-hez, de 400-hoz is bőven elegendő személyzet lenne az utóbbi 15-20 évben leszerelt hivatásosokból, szerződésesekből.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Ha az embereknek nem fáznak, nem áznak szarrá és kényelmes ruhában dolgozhatnak, továbbá kapnak használható felszerelést és nem kell tízezreket a kényelmükért a decatlonban és további tízezreket a military boltokban elkölteni a felszerelésükre saját zsebből, már az sokat segít a megtartásban és a bevonzásban. Következő lépés az egyéb munkakörülmények pl laktanyák felújítása és az élelmezés (gulyás és társa megy a darálóba ) javítása a következő lépés. Lakhatási és egyéb támogatások bevezetése (január egytől élesítik a lakhatási támogatások új rendszerét) szintén nagyon sokat segítene. De ami jelenleg nagyon sokat dobna az kb egy nettó 100 ropis emelés lenne.
Koedukált zuhanyzó a lányokkal már nem is hiányzik. Ahh, ezek a mai fiatalok. :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Nem lenne gond ha ez a netto 100 ropos emeles csak a tiszhelyettesekre es alatta lenne ervényes. Szerintem a tiszt es a nem tiszt között aránytalanul nagy a különbség.
Nem mindig, na meg az se mindegy hogy az a tiszt aktát tologat-e, vagy aknamentesít. Minden esetre ők tanultak, (meg ittak) érte hogy több legyen a fizujuk.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Most mondjam azt, hogy nem keresek többet egy közkatonánál száz ezerrel többet? De egy kezdő őrmesternél is csak 30-al. Az idősebb altisztek jó része annyit keres mint én főleg, ha gyerekei vannak.
Hat nálunk ez nem így van es a gyerek persze most nem téma mert az lehet neked is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
Most mondjam azt, hogy nem keresek többet egy közkatonánál száz ezerrel többet? De egy kezdő őrmesternél is csak 30-al. Az idősebb altisztek jó része annyit keres mint én főleg, ha gyerekei vannak, de inkább többet.

Hadnagy vagy az is arcátlanság,hogy egyáltalán elfogadod az illetményed! :hadonaszos:;)
Bezzeg amikor én voltam ilyen fiatal....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
Amúgy komolyra fordítva a szót egyáltalán nem keresnek jól a tisztek.Egy civil cégnél mennyit keres az a diplomás ember aki 30,100,400 ember főnöke?Mert ez úgy kell nézni,hogy egy hadnagy 30 ember főnöke egy százados 100 emberé egy alezredes meg 400 embernek parancsol.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Most mondjam azt, hogy nem keresek többet egy közkatonánál száz ezerrel többet? De egy kezdő őrmesternél is csak 30-al. Az idősebb altisztek jó része annyit keres mint én főleg, ha gyerekei vannak, de inkább többet.

Alapvető az illetmények rendezése, minden kategóriában. Mert különben mindenféle fejlesztés mehet a levesbe, ha nem lesz hozzá, megbízható, jól képzettt, sok évre elkötelezett emberanyag. A megfelelőlő létszámban, természetesen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 602
79 808
113
De,hogy ne hagyjak ki senkit egy őrnagy egy 400 emberes zászlóalj parancsnokhelyettese de ha beosztott főtiszt akkor 400 ember éves kiképzésitervét(pl kiképzési főnök)rakja össze.Mennyit keres egy cégnél az az ember akinek az a feladata,hogy megtervezze egy vállalat éves termelését(vagy vezesse azt a csoportot akinek ez a feladata)?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
De,hogy ne hagyjak ki senkit egy őrnagy egy 400 emberes zászlóalj parancsnokhelyettese de ha beosztott főtiszt akkor 400 ember éves kiképzésitervét(pl kiképzési főnök)rakja össze.Mennyit keres egy cégnél az az ember akinek az a feladata,hogy megtervezze egy vállalat éves termelését(vagy vezesse azt a csoportot akinek ez a feladata)?

Nettoban biztos hogy félmillió felett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Amúgy komolyra fordítva a szót egyáltalán nem keresnek jól a tisztek.Egy civil cégnél mennyit keres az a diplomás ember aki 30,100,400 ember főnöke?Mert ez úgy kell nézni,hogy egy hadnagy 30 ember főnöke egy százados 100 emberé egy alezredes meg 400 embernek parancsol.
Ez is elég változó viszonylat. Nem mindenki "parancsol" ennyi embernek, attól függ milyen osztályon van. De ez igaz a seregre is. Van aki nyolc általánossal vagy szakmunkással (még az átkosból) "parancsol" ennyi embernek a civil életben. Én 17-nek voltam a "főnöke" egy ideig, míg a robotok le nem váltották őket, technikusi végzettséggel. Nyaggattak hogy vállaljak többet, de nem inkább kevesebbet, a család az első nem a multicég. Főnököm most parancsol nekem meg még egy embernek, tanári diplomával 3-400000-ért. Nem kell hozzá sok minden Excel meg SAP ismeret és némi elhivatottság. Viszont vannak akik nagyon sok mindennel kell hogy tisztában legyenek, különféle gyári szabványok, előírások pl TPM,NCE stb, stb, nálunk a pillérek menedzser szintű vezetői 1 guriga felett vannak már egy jó ideje, de ezek is ugye jobbára prémiumtól függők ha teljesülnek a gyári célok az adott időintervallumon belül. Szóval elég összetett ez nem lehet így meghatározni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Van az egy misi is. És az csak az alja. 500 körül a kisebbek keresnek.

Az alapot írtam, szerintem is millió körül lehet az átlag. A mi cégünknél biztos. A bónuszokat nem vettem bele, mert gőzöm sincs mikor kapnak, de szerintem negyed évente jár nekik az is. Céges Kocsi és telefon természetes ebben a kategóriában már.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
Na tételezzük fel:
Mai világban már érettségi alap:
1 közkatona érettségivel 136000 forint (érettségi nélkül 118 000) nettót keres + 8000 forint élelmezési hozzájárulás (ez a fix) és erre mennek az esetleges pótlékok.
1 kezdő őrmester 170 000 forint nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok
1 kezdő hadnagy 202 000 nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok
2000-ben kaptam kezdő őrmesterként 67000 ha jól emlékszem, 2008-ban törzsként (mert egy évre visszafokoztak) 93000-el fejeztem be.