A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 953
18 448
113
Most mondjam azt, hogy nem keresek többet egy közkatonánál száz ezerrel többet? De egy kezdő őrmesternél is csak 30-al. Az idősebb altisztek jó része annyit keres mint én főleg, ha gyerekei vannak, de inkább többet.

Alapvető az illetmények rendezése, minden kategóriában. Mert különben mindenféle fejlesztés mehet a levesbe, ha nem lesz hozzá, megbízható, jól képzettt, sok évre elkötelezett emberanyag. A megfelelőlő létszámban, természetesen.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 558
77 392
113
De,hogy ne hagyjak ki senkit egy őrnagy egy 400 emberes zászlóalj parancsnokhelyettese de ha beosztott főtiszt akkor 400 ember éves kiképzésitervét(pl kiképzési főnök)rakja össze.Mennyit keres egy cégnél az az ember akinek az a feladata,hogy megtervezze egy vállalat éves termelését(vagy vezesse azt a csoportot akinek ez a feladata)?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 953
18 448
113
De,hogy ne hagyjak ki senkit egy őrnagy egy 400 emberes zászlóalj parancsnokhelyettese de ha beosztott főtiszt akkor 400 ember éves kiképzésitervét(pl kiképzési főnök)rakja össze.Mennyit keres egy cégnél az az ember akinek az a feladata,hogy megtervezze egy vállalat éves termelését(vagy vezesse azt a csoportot akinek ez a feladata)?

Nettoban biztos hogy félmillió felett.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 902
65 781
113
Amúgy komolyra fordítva a szót egyáltalán nem keresnek jól a tisztek.Egy civil cégnél mennyit keres az a diplomás ember aki 30,100,400 ember főnöke?Mert ez úgy kell nézni,hogy egy hadnagy 30 ember főnöke egy százados 100 emberé egy alezredes meg 400 embernek parancsol.
Ez is elég változó viszonylat. Nem mindenki "parancsol" ennyi embernek, attól függ milyen osztályon van. De ez igaz a seregre is. Van aki nyolc általánossal vagy szakmunkással (még az átkosból) "parancsol" ennyi embernek a civil életben. Én 17-nek voltam a "főnöke" egy ideig, míg a robotok le nem váltották őket, technikusi végzettséggel. Nyaggattak hogy vállaljak többet, de nem inkább kevesebbet, a család az első nem a multicég. Főnököm most parancsol nekem meg még egy embernek, tanári diplomával 3-400000-ért. Nem kell hozzá sok minden Excel meg SAP ismeret és némi elhivatottság. Viszont vannak akik nagyon sok mindennel kell hogy tisztában legyenek, különféle gyári szabványok, előírások pl TPM,NCE stb, stb, nálunk a pillérek menedzser szintű vezetői 1 guriga felett vannak már egy jó ideje, de ezek is ugye jobbára prémiumtól függők ha teljesülnek a gyári célok az adott időintervallumon belül. Szóval elég összetett ez nem lehet így meghatározni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 953
18 448
113
Van az egy misi is. És az csak az alja. 500 körül a kisebbek keresnek.

Az alapot írtam, szerintem is millió körül lehet az átlag. A mi cégünknél biztos. A bónuszokat nem vettem bele, mert gőzöm sincs mikor kapnak, de szerintem negyed évente jár nekik az is. Céges Kocsi és telefon természetes ebben a kategóriában már.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 902
65 781
113
Na tételezzük fel:
Mai világban már érettségi alap:
1 közkatona érettségivel 136000 forint (érettségi nélkül 118 000) nettót keres + 8000 forint élelmezési hozzájárulás (ez a fix) és erre mennek az esetleges pótlékok.
1 kezdő őrmester 170 000 forint nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok
1 kezdő hadnagy 202 000 nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok
2000-ben kaptam kezdő őrmesterként 67000 ha jól emlékszem, 2008-ban törzsként (mert egy évre visszafokoztak) 93000-el fejeztem be.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 902
65 781
113
De,hogy ne hagyjak ki senkit egy őrnagy egy 400 emberes zászlóalj parancsnokhelyettese de ha beosztott főtiszt akkor 400 ember éves kiképzésitervét(pl kiképzési főnök)rakja össze.Mennyit keres egy cégnél az az ember akinek az a feladata,hogy megtervezze egy vállalat éves termelését(vagy vezesse azt a csoportot akinek ez a feladata)?
Nálunk 1 misi felett van, és kb 400 fő, egy gyáregység (részleg) és ilyenből van 4. Persze azért itt már nagyon agynak kell lenni. nem olyan részeges őrnagynak mint amik Szombathelyen voltak 20 éve. Itt már külföldi karrier, életem a cég, több nyelven tárgyalási szint, gyári előírások,szabványok betéve, nagyon elméleti ember kell hozzá. Igazából 9 év alatt 5 ilyen főnököm volt, kb évente cserélődtek. 5-4 full elméleti ember volt, 1 volt gyakorlati, de az alulról kezdte. Jah és épp akkor diplomázott.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 558
77 392
113
Nálunk 1 misi felett van, és kb 400 fő, egy gyáregység (részleg) és ilyenből van 4. Persze azért itt már nagyon agynak kell lenni. nem olyan részeges őrnagynak mint amik Szombathelyen voltak 20 éve. Itt már külföldi karrier, életem a cég, több nyelven tárgyalási szint, gyári előírások,szabványok betéve, nagyon elméleti ember kell hozzá. Igazából 9 év alatt 5 ilyen főnököm volt, kb évente cserélődtek. 5-4 full elméleti ember volt, 1 volt gyakorlati, de az alulról kezdte. Jah és épp akkor diplomázott.

Itt is nagyon pengének kell/kéne lenni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 902
65 781
113
Az alapot írtam, szerintem is millió körül lehet az átlag. A mi cégünknél biztos. A bónuszokat nem vettem bele, mert gőzöm sincs mikor kapnak, de szerintem negyed évente jár nekik az is. Céges Kocsi és telefon természetes ebben a kategóriában már.
Több felé van osztva. Van aki negyed éveset kap csak, nálunk pl mindenki. A féléves erre jön a magasabban levőknek, középvezetőknek. Az éves még erre pluszban a még komolyabb beosztásban levőknek. De minden külföldön kitűzött célnak teljesülni kell ehhez. A vezetők céljai meg változók attól függ melyik pillérben vannak. A szorzók pl egyre nőnek, pl balesetmentes nap, minél több annál több. Érzékeltetésként volt munkahelyemen raktárvezető 9 éve azért panaszkodott mert a fél éves prémiumát 450-500000ft (erre pontosan nem emlékszem) kajajegyben kapta ismét, és még az előzőből is volt neki egy csomó. Váltotta is velem névértéknél kevesebbért ft-ra.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 271
73 990
113

Hogy legyen valami konkrét infó is...

"460887-2018

Adásvételi szerződés IFF MARK XII-A MODE 5 képes elektronikus idegen-barát azonosító berendezések beszerzése MISTRAL MCP lokátor és vezetési pont valamint MISTRAL ATLAS indítóállványokhoz, valamint kapcsolódó karbantartási szolgáltatások nyújtása tárgyban.

Olyan elektronikus azonosításra alkalmas kis hatótávolságú kérdező berendezések (interrogátorok) beszerzése, amelyek alkalmasak a MISTRAL MCP lokátor és vezetési pontokhoz valamint MISTRAL ATLAS indítóállványokhoz történő illesztésre, valamint kapcsolódó karbantartási szolgáltatások nyújtása.

Fsz. Megnevezés Mennyiség
1. Interrogátor a MISTRAL MCP SHORAR radarokhoz 10 készlet
2. Interrogátor a MISTRAL ATLAS indítóállványokhoz 15 készlet
3. Kapcsolódó képzés megtartása 15 fő
4. 1-2. folyószámon szereplő termékekhez kapcsolódóan azok fenntartása, üzemeltetéssel kapcsolatos technikai támogatásuk, élettartam menedzsment 4 év (+6 év opcionálisan)
Ajánlatkérő a fenti táblázat 1-3. folyószáma szerinti termékek és szolgáltatások, valamint a 4. folyószámon szereplő tétel esetében 4 évre vonatkozóan vállal kötelezettséget."
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 191
10 950
113
Koedukált zuhanyzó a lányokkal már nem is hiányzik. Ahh, ezek a mai fiatalok. :)

Gender-semlegeset! ;)

Hogy legyen valami konkrét infó is...

"460887-2018

Adásvételi szerződés IFF MARK XII-A MODE 5 képes elektronikus idegen-barát azonosító berendezések beszerzése MISTRAL MCP lokátor és vezetési pont valamint MISTRAL ATLAS indítóállványokhoz, valamint kapcsolódó karbantartási szolgáltatások nyújtása tárgyban.

Olyan elektronikus azonosításra alkalmas kis hatótávolságú kérdező berendezések (interrogátorok) beszerzése, amelyek alkalmasak a MISTRAL MCP lokátor és vezetési pontokhoz valamint MISTRAL ATLAS indítóállványokhoz történő illesztésre, valamint kapcsolódó karbantartási szolgáltatások nyújtása.

Mi ez a flancos masinéria? :D
Egy IFF összekötve egy-egy indítóval? Valaki felhomályosítana?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Gender-semlegeset! ;)



Mi ez a flancos masinéria? :D
Egy IFF összekötve egy-egy indítóval? Valaki felhomályosítana?
Mistral-indítás előtt illik "rákérdezni" a célpontra, nehogy saját gépet lőjenek le vele, tehát a repgépen lévő IFF-válaszadó ennek (is) válaszol, "saját" jelet ad.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 616
5 383
113
Na tételezzük fel:
Mai világban már érettségi alap:
1 közkatona érettségivel 136000 forint (érettségi nélkül 118 000) nettót keres + 8000 forint élelmezési hozzájárulás (ez a fix) és erre mennek az esetleges pótlékok.
1 kezdő őrmester 170 000 forint nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok
1 kezdő hadnagy 202 000 nettóval kezd + 8000 forint élelmezési hozzájárulás + esetleges pótlékok

Na ezért lép le a légierőtől minden értelmes fiatal hadnagy! Ki az a mérnök aki ennyiért bevállalná ezt a "karriert"...? Inkább ---> Siemens,Merci,Audi stb...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 953
18 448
113
Pontosan, dupláját megkapják. De erre úgy ügyelt a HM hogy nem kapnak mérnöki diplomát már 4 éve, hanem csak egy üzemeltető oklevelet...

Na erre azt mondom, nem ok hogy nincs diploma, de egy multinál 8 általánossal is lehetsz akár műszak vezető is. Mert ha tudod, ismered a munkád és remekül is csinálod, alkalmasnak is éreznek, akkor bizony nincs megállás. Jó ha van papír, de ha nincs, akkor maguk képeznek ki, papír nélkül is. A legtöbb cégnél több képzés is megy, állandóan. A versenyszféréban nem annyira merevek a dolgok, mint a közszférában. Rugalmasabb minden és a reagálások is életszerűbbek, ha van valami gáz. Tehát a HM úgy reagál a távozásokra, hogy nem ad diplomát a repülő mérnököknek ? Nem pedig egy illetmányemeléssel ? Ennyire hülyék, vagy csak megjátszák ?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 405
113
Gender-semlegeset! ;)



Mi ez a flancos masinéria? :D
Egy IFF összekötve egy-egy indítóval? Valaki felhomályosítana?
Szlovák MANPAD-okon is van pl. régi nagy hiányosság pótlása. Még páncélozott szállítókon is láttam..., jó dolog az ha van...