A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
En nem *cigany kocsmai stiust* latok a mostani kulpollitikaban.
Sokkal inkabb egy tancolo sajat jelentosegevel tisztaban levo iranyvonalat. Ami nem elkotelezett eggyik iranyba sem 100% ba es nem masok erdekeit tartja szemelott hanem a sajat orszait.
Mert igen is igencsak hatalmas a jelentosegunk.
Lasd terkep.
De mar az is hatalmas elony hogy eu tagok vagyunk.
Emellett nem csak a nemet gaudasag van hatassal mirank de bizonyos mertekben mi is a nemetre /ezt nem szabad elfeljteni/
Nagobb a jelentosegunk mint sokan azt gondolnak. /nem mivagyunk a legjelentosebbek de elhanyagolhato tenyezo se vagyunk nemhogy az orosz szamara meg kina szamara se./ usanak az vagyunk de csak mert roman szlovak osztrak...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Cinikus:

érteni kell a dolgot...

ez azoknak szólt akik szerint a nagy medve a megoldás mindenre, mert Cár atyuska látod milyen erős...
OFF
(elolvastam részletesen azt a Kertész beszédet ahol azt írta " a magyar genetikusan alattvaló"
körülnézve tényleg..
.Rengetegen vannak akiknek egy király, vagy cár kell, hogy jó legyen az életük...

Sztori: behoztak hozzánk feldolgozásra egy cég nemzetközi cég magyar üzemének dolgozói felmérésének eredményeit.
Cégről annyit, volt hogy a dolgozók ott naponta nyáron "hullalottót" játszottak, arra fogadtak a műszak elején, hány emberlesz rosszul, és hányat fog elvinni a mentő aznap.)
(12órás műszakok, állva, mosdó termelési területen kívül, kimenni csak pecsétes papírral, amit termelési vezetővel alá kell iratni etc...)

na ettől a cégtől bejöttek feldolgozásra a névtelenül kitöltött elégedettségi felmérés tesztlapjai.

na én csak ültem és néztem mint Jenő a moziban, mert sorra (tisztelet a kivételnek, úgy töltögették ki az anonin adatlapot, hogy ők elégedettek, a munkakörülményeik megfelelőek, a főnökség értük van, a munkakörülményeikkel elégedettek etc...
Olvastam és nem hittem a szememnek...)
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Ühüm. Arra gondoltál már egyébként, hogy az agymosás KIZÁRÓLAG azoknál működik, akiknek van agya? :DDD

Ranschburg Jenő mondta anno valahol, hogy néha az az érzése, a magyarok jelentős részénél hiányzik az agykéreg, és ezért csak racionális gondolkodás nélkül, érzelmi szinten képesek cselekedni, kommunikálni...

Azért remélem, nincs igaza....
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
@hiryu

Értettem, ne aggódj. :)
Nem gondolnám, hogy az említett uraknak teljes mértékben igaza lenne: az előbbinek egyáltalán nincs, az utóbbinak viszont már inkább, lévén köztudottan protestszavazók vagyunk. Viszont ez holtbiztosan nem jelenti az agykéreg hiányát. Nyilván viccelt, mert egyébként elismert és jó szakemberről van szó.
Mondjuk alapból nem szeretem, amikor általánosítanak (bár belátom, hogy nem általánosítani gyakorlatilag lehetetlen), de magyarként nyilván még kevésbé értékelem, hogy ha rólunk dumálnak hülyeségeket...
Én is úgy látom, hogy van igény az "erős kézre" nálunk is, de jelenleg csak enyves, illetve tökéletesen alkalmatlan kezeket látok.

Az elégedettségi tesztnél jó lenne tudni, hogy mi volt ennek az oka, valami biztosan van a háttérben. Nálunk megkapták az őszinte választ, mert úgy voltunk vele (a döntő többség), hogy mindenkit nem rúghatnak ki. Azóta sem számolt be az eredményről senki... :DDDD
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 395
11 401
113
Hiryu, köszönjük a folyamatos rasszista megnyilvánulásokat.
Mi lenne, ha a saját fajtád hibáival foglalkoznál?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
off
Az elégedettségi teszthez:

Volt személyes beszélgetés is, természetesen garantálva az anonimitás.

olyan válaszokat kaptunk:
- fél hogy megtudja a főnökség, és akkor mi lesz
- ill sokan attól tartottak, hogyha reális képet kapnak, akkor máshová viszik a gyártást, mert
1.elégedetlenek a dolgozók
2. a tulajnak pénzbe kerülne ezeken az állapotokon változtatni

A legrosszabb az egészben, hogy a vállalat szerkezteét ismerve van egy, azaz egy db külföldi nagyfőnök, abban a gyárban a többi magyar.
A gyártást mondjuk havonta, kéthavonta ellenőrzi egy küldöttség a megrendelőktől, akkor minden nagykönyv szerint, amíg azok el nem mennek.
utána minden vissza.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
na de kicsit on is legyek..

Pletykaszinten hallom, tűzszerészeknél is megindult az elvándorlás:
Ezt egyszer már eljátszották 98-ban,akkor sem működött....

Emellett elég demoralizáló is...."

Hallottam szép sorakozó volt a Szentmihályi úton minap...
A megjegyzésem arra szólt, hogy nem csak te. Többen is. Elgondolkodtató kellene, hogy legyen.

Inkább a parancsokban lévő következő mondat a igazán elgondolkodtató:

...név + rendfokozat,szolgálati viszonyát saját kérésére,gyorsított eljárással megszüntetem...

Hivatásos katonák,sok-sok év tűzszerész szolgálattal,3-4-5 misszióval a hátuk mögött....
.....
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>Uraim, javaslom, hogy térjünk vissza a haderőfejlesztés témaköréhez.</b>
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
A gyártást mondjuk havonta, kéthavonta ellenőrzi egy küldöttség a megrendelőktől, akkor minden nagykönyv szerint, amíg azok el nem mennek.
utána minden vissza.
Valami ilyesmire számítottam. :( "Magyarország, én így szeretlek!"
<i>A haderőfejlesztés vonalát követve ennek tanulsága az, hogy bármi áron garantálni kell a megkérdezettek anonimitását. :D
</i>

Pletykaszinten hallom, tűzszerészeknél is megindult az elvándorlás:
Nem csak ott és nem pusztán megindult, hanem tart már egy ideje és az üteme fokozódik. :/ A kamu és kampányígéretekkel tele van a padlás mindenütt, már senkit nem érdekelnek.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 122
2 051
113
<blockquote rel="alfa74">Ez a titokvédelmi megállapodás csak nekem furcsa időzítésű?
Most hogy 30évre titkosítottak valamit. Akkor szoktak ilyet kötni, ha valami beszerzés készűl azt hiszem.
Remélem, igazam van!
Hát nem lenne hülyeség, ha a lengyel barátaink végre elvinnék a Fulcrumjainkat. Cserébe meg lökhetnének valamit - illetve tulajdonképpen bármit, mert mi mindenből híján vagyunk.

</blockquote>

Már csak az a kérdés, hogy ezen mit kellene 30 évre titkosítani?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 829
113
Újabb iskola csatlakozott a KatonaSuli-programhoz

http://www.honvedelem.hu/cikk/42298
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
A közelszomszédok közül Ukrajna és Bosznia is forrong,lehet hamarosan tízezres nagyságrendben van szükség békefentartókra! Azt olvastam Van valamilyen válságstábunk erre az esetre,vajon mik a tervek....
Ilyen nagyságrendeken még a műveleti tartalékosokkal sem elég a Magyar haderő !
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://www.hirado.hu/2014/02/11/hende-a-magyar-hadiipar-nem-volt-hanem-lesz/
Csak optimistán, uraim, csak optimistán :)
Netalán tud vki vmit ? :)))
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 840
30 990
113
http://www.hirado.hu/2014/02/11/hende-a-magyar-hadiipar-nem-volt-hanem-lesz/
Csak optimistán, uraim, csak optimistán :)
Netalán tud vki vmit ? :)))

Hende bácsinak elgurultak a gyógyszerei és össze kellene szedjük neki. Kivezényelhetnék a honvédség aktív részét a feladatra (gyógyszerkeresésre), csak sajnos nincsen rá ember meg felszerelés, a többezer irodai alkalmazottat meg nem lehet munkára fogni még HM-paranccsal sem.

az elmúlt négy év arról is szól, hogy lépésről-lépésre újraépítsék a hadiipart.
aha, és mekkorák ezek a lépések? Mire így hadiipar és ütős hadsereg lesz, arra az első körben beszerzett felszerelés nemhogy szétrohad, hanem a fém amiből készült eléri a felezési idejét és lebomlik más anyagokra.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 136
7 206
113
De legalább már kezdenek rájönni:
http://mno.hu/belfold/lepesrol-lepesre-epul-ujra-a-magyar-hadiipar-1210338
"ha a 100 euróba kerülő katonai eszközt – mondjuk egy aknavetőt – Spanyolországból szerezzük be, az a spanyol gazdaság számára jelent munkahelyeket, adóbevételeket. Míg ha ugyanezt a 100 euróba kerülő aknavetőt Magyarországon gyártják le, abból 50 euró rögtön visszakerülne a magyar költségvetésbe."

Ez a Spanyol aknavető kérdés itt a HTKA-n is már többször előjött!
(Az más kérdés, hogy egy aknavető nem 100 euró, ... - de csak kötöszködök).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 066
113
"Ahol nem garantált a biztonság, ott lehet akármilyen egészségügy, oktatás vagy úthálózat, nem beszélhetünk államról."

Látom már ő is kezd rájönni arra, hogy mi az állam alapfeladata. (Jó a tanácsadója) Most már csak a többieknek kéne szólni erről...