A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Nem láttam,hogy lett volna, de ha mégis akkor bocsi.

Hende:
https://www.youtube.com/watch?v=uKf8AT6W7IA&feature=c4-overview&list=UUNVkvmkt_D6_XfE2bQOEkpQ
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 829
113
2014-es értékelő és feladatszabó: szegényház kampányosztalékkal

http://legiero.blog.hu/2014/02/11/2014-es_ertekelo_es_feladatszabo_szegenyhaz_kampanyosztalekkal
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
<blockquote rel="eSeM">amúgy nem arról volt szó, hogy a következő hadügyibohóc nem is Hende hanem Mengyi lesz? csak mert akkor nem értem Hende minek mesél tovább, eddig is felesleges volt, akkor meg pláne, ezekkel a marhaságokkal meg kétlem, hogy túl sok szavazót tudnának szerezni a narancsosok
Ha Dr Mengyi Rolira gondolsz az ex szomszédomra akkor az se lesz jobb.... most megmondom neked.
</blockquote>

<blockquote rel="eSeM">amúgy nem arról volt szó, hogy a következő hadügyibohóc nem is Hende hanem Mengyi lesz? csak mert akkor nem értem Hende minek mesél tovább, eddig is felesleges volt, akkor meg pláne, ezekkel a marhaságokkal meg kétlem, hogy túl sok szavazót tudnának szerezni a narancsosok
Ha Dr Mengyi Rolira gondolsz az ex szomszédomra akkor az se lesz jobb.... most megmondom neked.
</blockquote>

nem mondtam, hogy jobb, csak, ha tényleg ő lesz, akkor Hende aztán brillírozhat, sok értelme már nincs, sok vizet eddig sem zavart a meséivel, pár hónap múlva meg már nem ő mesél
egyébként azért érnénk Mengyivel is vmit, megszabadulnánk tőle "itten" borsodban....
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Na földi vagy Te is:)honnan?
<blockquote rel="Star Trek"><blockquote rel="eSeM">amúgy nem arról volt szó, hogy a következő hadügyibohóc nem is Hende hanem Mengyi lesz? csak mert akkor nem értem Hende minek mesél tovább, eddig is felesleges volt, akkor meg pláne, ezekkel a marhaságokkal meg kétlem, hogy túl sok szavazót tudnának szerezni a narancsosok
Ha Dr Mengyi Rolira gondolsz az ex szomszédomra akkor az se lesz jobb.... most megmondom neked.
</blockquote>

<blockquote rel="eSeM">amúgy nem arról volt szó, hogy a következő hadügyibohóc nem is Hende hanem Mengyi lesz? csak mert akkor nem értem Hende minek mesél tovább, eddig is felesleges volt, akkor meg pláne, ezekkel a marhaságokkal meg kétlem, hogy túl sok szavazót tudnának szerezni a narancsosok
Ha Dr Mengyi Rolira gondolsz az ex szomszédomra akkor az se lesz jobb.... most megmondom neked.
</blockquote>

nem mondtam, hogy jobb, csak, ha tényleg ő lesz, akkor Hende aztán brillírozhat, sok értelme már nincs, sok vizet eddig sem zavart a meséivel, pár hónap múlva meg már nem ő mesél
egyébként azért érnénk Mengyivel is vmit, megszabadulnánk tőle "itten" borsodban....
</blockquote>
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Valamelyik másik topicban voltak ilyen robotok... A magyarok nem állnak rosszul robotikában, lehet, hogy ebben az irányban nem volna rossz lépni... Akár csak egyelőre olyan szinte, hogy valamilyen szerződés egyik nem dokumentált részeként részt venne 1-2 magyar fejlesztő is valamilyen projektben vagy akár közösen fejleszteni valamit egy másik országgal.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ez a rengeteg közös harccsoport, meg zászlóalj ,stb személyi állományát ha össze adnák, (természetesen magyar részről) akkor mikor esne már le valakinek, hogy nincs ennyi katona az országban? Ha külföldön adnák össze ugyan ezeket a számokat, akkor meg tele lenne a média azzal, hogy Magyarország miért fegyverkezik ilyen hatalmas mértékben.
Ne adja az ég, hogy gyakorlaton kívül egyszer is bizonyítani kelljen, mert annak Don-kanyar feeling-e lesz!
Természetesen nem a beosztott állomány kritikája ez a részemről. Voltam katona és láttam, hogy vannak elhivatott emberek a seregben.
Sajnos egy töketlen honvédelmi felső vezetésünk van a rendszerváltás óta és ez a tiszti karra is vonatkozik.
Nagyon sokáig lehetne ezt még ragozni, hogy mi kellene egy katonának a mindennapi munkájához a mobil víztisztítón kívül. Bár lehet, hogy golyó álló és el lehet mögé bújni!

Sajnos én nem vagyok ilyen elnéző a katonai-vezetőinkel szemben, mint itt többen, de ezt már többször kifejtettem. Ezek az emberek a haza védelmére esküdtek fel, az életük árán is! Ha látják, hogy 30éve(!) rossz irányba mennek a dolgok, akkor miért nem állnak már ki és mondják el, hogy elég a paraszt vakításból?
Féltik az állásukat? Hogyan bízzak meg egy ilyen tábornokban, ha így félti az állását, mi lesz akkor, ha az életét fenyegeti veszély?
Az ilyenek küldték mindig könnyű szívvel halálba a rosszul felszerelt katonák ezreit!
Egy dologban azért elismerésem nekik!
Gerinc nélkül ilyen egyenes háttal ülni, ilyen rezzenéstelen arccal, ennyi baromságot hallgatva, hát az kiváló teljesítmény!
Gyönyörű képességek!
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
@alfa74

A 3 P-t ismered, nem? Nos, igazság szerint van egy negyedik is, ez pedig a vezetői szék: bármilyen gerinctelen és agyatlan dologra képes a használója, csak, hogy megtarthassa azt a vackot, amit egy boltban bármikor megvehetne.
 

shornet24

Active Member
2011. július 7.
272
65
28
EZ MEG FASZI! Majd akkor prüntyögjön Magyar hadiiparról amikor majd a gepárd fegyvercsalád legújabb tagjaiból rendelnek! A hadiipar ott kezdődik! Ha csak egy keveset rendelnének már az is nagy segítség volna a gyártónak! Hogy adjanak el valamit külföldön ha az anyaországnak se kell?! Biztos összeomlana a költségvetés, lehet pár minisztériumi léhűtő éves fizetése kiadná! Ez a jellemtelen faszi 2012 óta folyamatosan süllyed a szememben!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Kicsit offolom az indulatokat.

Dudi elsősorban feléd irányulna(hátha tudsz valamit):

A kérdésem az lenne,hogy a KrAZ-oknak mekkora fogyasztásuk van,mikor,mire és milyen sűrűn használják őket? Meddig lehet még őket használni? Mennyire megbízható? A RÁBÁK képesek kiváltania KrAZokat? A RÁBÁK mennyire megbízhatók,mennyivel gyengébb a terepjáróképességük? Mekkora fogyasztást igényelnek és mennyire szervíz igényesek?

Hány KrAZ van még szolgálatban kb?
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Hogy adjanak el valamit külföldön ha az anyaországnak se kell?!

Sehogy, hiszen egyébként sem kell külföldön.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
ide bebököm:
http://index.hu/belfold/2014/02/12/ujabb_eljaras_indul_a_tabornokok_vesztegetesi_pereben/
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 178
113
pela3

Nem nagyon használjuk a KrAZ-unkat(nekünk tudtommal egy van)
mert túl nagy(alig van szükségünk ekkora kapacitásra).
Ennek ellenére egy kisebb géppel nem lehet kiváltani mert ha kell akkor csak az jó(kicsit olyan mint a Mrija).Azt,hogy mennyit fogyaszt nem tudom de biztos nagyon-nagyon sokat.
Ugyan olyan egyszerű gép mint az URAL szóval nem egy szervizigényes valami(pont ma tudtam meg,hogy a futómű beállításhoz nem kell csak 50 méter egyenes út meg két villáskulcs).
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
dudi:

Sejtettem,hogy nem sokat,pont ezek miatt. Viszont a terepjáróképessége elég jó lehet. :D

Az URAL-t kifelejtettem,pedig rájuk akartam igazából koncentrálni,szóval a KrAZ nem, de az URALok vajon kiválthatóak lennének a RÁBÁk által,mert ahogy néztem vannak eltérések de talán csak a terepszögekben és a gázlóképességben van eltérés.

Csak,mert ha belegondolunk ezeknek a kocsiknak a cseréje,ill az UAZoké azért pár év alatt jelentős megtakarítást tudna termelni.

Bár ez igaz lehet a BTR-Patria párosra, a helikre és a szállítógépekre is(talán). Ezek azért nagy megtakarítások lehetnének, bár nem kis ráfordítás kéne. :D

Mellesleg az is érdekelne,hogy a honvédség étkeztetésében hány magyar termelő vesz részt.
No meg az sem igaz,hogy az egyenruhát sem vagyunk képesek legyártani.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 756
80 178
113
pela3

ki lehet váltani a Rábákkal az URAL-okat minden további nélkül bár az URAL 100x jobb terepen.