A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 971
5 943
113
Ez a titokvédelmi megállapodás csak nekem furcsa időzítésű?
Most hogy 30évre titkosítottak valamit. Akkor szoktak ilyet kötni, ha valami beszerzés készűl azt hiszem.
Remélem, igazam van!

Itt pont nem az a helyzet, fordítva. Hende doktor csak elhiteti, hogy van pénzünk seregre és meg is védjük a lengyeleket esetleg tőlük veszünk hardvert. Persze csak blöfföl és arra játszik, hogy baj esetén legyen egy erős szövetséges. Mindezt jó magyar szokás szerint maximálisan titoktartás közepette.
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 756
2 620
113
A Rába VZF tetején van nyílás ha jól emlékszem több is ahonnan lehet az ellenséges tüzet viszonozni. Én nem kötném össze a fülkét a felépítménnyel, mert a hosszú alváz miatt terepen így is eléggé deformálodik szerintem a jármű, de egy mereven megépített felépítmény megakadályozná azt . Szerintem csak a hűtőt kellene valamilyen módon páncélozni, mert így védtelenül nagyon sebezhető a jármű. De egy olcsóbb távirányított géppuska elkelne rá.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
30 évre titkosították, hogy már nincs mit titkolni.
Ennyi.
Vagy talán az offshore bankszámlaszámokról szól a megállapodás.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A Rába VZF-ből való kijutás az egyik legnagyobb gondja a tervezetnek! Ha valaki Kecskeméten belemászott, akkor tudja, mire gondolok. Ellenben az ülések nagyon tetszettek benne. :)
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Luthero 1 nagy köralakú nyílás van a "raktér " vagy utastér végén, oda lehetne talán 1 embernyi köralakú nyílás és kész, mellesleg pont ezért rakatnék rá hidraulikus rámpát,mivel a ki/be szállás iszonyatosan körülményes lehet harcicuccban..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 630
113
Plusz súlynövekedés a rámpa, és elég meredek lenne ha ajtó méretű lenne. Tanuljanak meg gyorsan kiszállni a legjobb módszerrel ez a dolguk. Nem 70 éves mamik szállnak ki belőle. Én inkább a fellépőt alakítanám át lehet így nagyot kell lépni de csak 1x. 2 fellépő ergonomikusabb lenne de lehet lassabb. Kapaszkodót meghosszítanám kissé lejjebb. És az ajtó méretét növelném, hogy szükség esetén 2 is ugorhassanak. A ponyvás platókon sincs rámpa. Arra is fel kell szállni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
http://www.rusdecoy.com/www_eng/foto_pnevmo_makety/index.html
:)))
Lehet válogatni, bár sztem nekünk erre se lenne pénzünk ..
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a titokvédelmi megállapodás csak nekem furcsa időzítésű?
Most hogy 30évre titkosítottak valamit. Akkor szoktak ilyet kötni, ha valami beszerzés készűl azt hiszem.
Remélem, igazam van!
Hát nem lenne hülyeség, ha a lengyel barátaink végre elvinnék a Fulcrumjainkat. Cserébe meg lökhetnének valamit - illetve tulajdonképpen bármit, mert mi mindenből híján vagyunk.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
antigonosz: szerintem a kiszállási sebesség és mód sem elhanyagolható,ezért írtam a rámpát. Ez mellet,hallomásból úgy tudom,hogy az ülések kiszerelhetők,innentől kezdve a teherszállítást akarunk,akkor szerintem a rámpa sokkal előnyösebb,ott is.


Panzerfaust: Hajlamosak vagyunk elfelejteni,hogy az oroszoknak is bele kéne egyezniük... de amúgy elképzelhető,hogy belemennek ,mert most Paks miatt kicsit jobb szemmel néznek ránk,szerintem.

Amúgy cserébe elképzelhető a Sokol,Krab,Langusta esetleg a Rosomak-ot, de az meg Patria AMV license alapján megy, akkor már célszerűbb lenne megvennünk a licenszt. Ez mellett szóba jöhetne akár a 72-esek modernizációja.

Vagy csak szimplán,"hé nagytesó védj már meg!"
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
pela3:
Esélyesebb a lengyeleknek átpasszolni, mint bárkinek eladni, mert az elmúlt hónapok tényei azt mutatják, hogy a kutyának se kellenek. Illetve akinek kéne az valamilyen lényeges feltételnek nem felelne meg. A lengyelek pedig az egyik legnagyobb európai üzemeltetői az orosz technikának, és négy-öt, épphogy üzemképes, nyolcvanas évekből származó vadász tulajdonosváltásába nem hinném hogy ne mennének bele Ivánék.
A kérdés az, hogy a lengyel légierőnek szüksége van ezekre a gépekre ? Mert kapásból rájuk kéne költeni pár százezret ... dollárban. Hiába mondja a HM, hogy bizonyos összeg alatt nem adja, minden annyit ér amennyit a piacon fizetnek érte, most. Vannak akik lassan tizenéve nem tudnak megszabadulni a Mig-jeiktől.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Hajlamosak vagyunk elfelejteni,hogy az oroszoknak is bele kéne egyezniük... de amúgy elképzelhető,hogy belemennek ,mert most Paks miatt kicsit jobb szemmel néznek ránk,szerintem.
Nem, nem néznek ránk jobb szemmel, sőt. Ez egy népszerű elképzelés ugyan, de orbitális baromság valójában. Moszkva tér átnevezése, Szabadság téri emlékmű, történelmi tények "unortodox" értelmezése? Nehogy azt hidd, hogy nem tudnak ezekről. :)
Mindig röhögnöm kell, ha valaki arról ábrándozik, hogy valaki<i>(k)</i> tőlünk milyen jóban van az oroszokkal: ez még magyar részről sem igaz, az oroszok felől nézve meg egyenesen sértés.
Az oroszok gyakorlatiasak: pl. ha az érdekeik azt kívánják, támogatják a jenkiket Afganisztánban, <i>(szinte)</i> minden más esetben viszont a pokolba kívánják őket. Úgyhogy Paksból ne vonj le messzemenő következtetéseket, arról már nem is beszélve, hogy ez a paksi sztori az orosz polgárok között nem <i>(sem)</i> aratott osztatlan sikert, nem túl meglepő módon...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Panzerfaust: Én is erről beszélek, meg arról,hogy az ilyen esélylatolgatásokban ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni, lényegtelen Ivánéknak is, de ha rosszba lennénk velük,akkor egyértelmű,hogy nem lenne a válasz,most talán oké! kit érdekel a pár fél-selejt vas? Amúgy szerintem a lengyelek nem érdekli, a mostaniakat modernizálták,régi elmaradott technika nem az érdekük,amik jelentős veszélyforrást is jelenthetnek,a tárolási módnak köszönhetően. Alkatrészbázisnak szintén nem hinném,hogy működne az elképzelés, mert valószínű,hogy a ruszkiktól vesznek új alkatrészeket,na meg egy bizonyos részüket mi is feléltük. Innentől kezdve szerintem Közép-Afrikai országokon kívül felejtős lehet a gépek eladása. Az meg másik kérdés,hogy a lengyelek a Mig-ekkel meddig számolnak?

cinikus: Hidd el Ivánékat kevésbe érdeklik a nevek,nem az átnevezésen van a hangsúly hanem akkor már a hozzáálláson,udvariasságon. Nem mondjuk,hogy barátok vagyunk, csak azt,hogy talán most erősebb a kapcsolatunk velük,mint az utóbbi 6 évben.. Mivel ruszki érdekeltség és ezek lehetősége jobban előtérbe került,ezen felül az átnevezések tényleg nem hiszem,hogy érdeklik őket,mivel dollár folyik majd hozzájuk be, nem is kevés.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 898
113
Inkább a szovjet katonai emlékmuvek, ill. katonai sírok megrongálására "érzékenyek."
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Pela3:
Van benne igazság, és sztem lehet ingyen át kéne adni, mint hogy ott rohadjanak még tíz évet. Ezekért a gépekért új technikát, jelentős összeget fölösleges remélni, hiú ábránd.
Közép-Afrika ? Oda biztos nem adhatod el :)) Válsággóc, polgárháborús övezet ..
Észak-Korea ? Pláne nem .. Indiaiaknak nem kell, Kínának se ... így max múzeumoknak tolhatjuk el őket.

cinikus: Az oroszoknak picsafüst vagyunk, és egyáltalán nem érdekesek számukra. Pénzük dögivel van, olyan élelmiszer vesznek a világpiacon amilyet akarnak meg bármit. A mosoly Putyintól egy kötelező vigyor volt, okéj, Paks a miénk, Déli-Áramlat harasó. Bevétel és újabb rozsdás szög az euroatlantizmusba. Amilyen kemény komcsik voltak, most ugyanolyan következetes kapitalisták. Ez a moszkva téri dolog se valami nagy ügy nekik, nem ezen múlik a mi megítélésünk. Amikor itt voltak az Orosz Vitézek tavaly, az egész sleppnek totálra ki volt nyalva segge, de mégis mindennel elégedetlenek voltak. Egyvalami, illetve valaki tetszett nekik, a magyar tolmács csajszi :)). Mondjuk üzemanyagilag majdnem átkúrták őket és ezért jogosan voltak morcosak.
Szoktam olvasgatni az orosz fórumokat, néhol elég lekezelően említenek meg minket, persze hogy tudják mennyire szarul áll az eklézsia, csórók vagyunk, tele vagyunk hajléktalanokkal, és hogy a haderőnk a nullával egyenlő. Ők viszont visszanyerték a nagyhatalmi státuszukat, (még az is nagy eredmény a szuperhez képest) így újra beköszöntött a büszke orosz állam korszaka.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Hidd el Ivánékat kevésbe érdeklik a nevek,nem az átnevezésen van a hangsúly hanem akkor már a hozzáálláson,udvariasságon.
Csak én érzek itt némi ellentmondást? :D

Nem mondjuk,hogy barátok vagyunk, csak azt,hogy talán most erősebb a kapcsolatunk velük,mint az utóbbi 6 évben..
Az elmúlt 23 évi (gyakorlatilag) 0 kapcsolat után nem kunszt némi eredményt felmutatni, lássuk be. Nem mellékes az sem, hogy gyakorlatilag mindenki mással összerúgtuk a port az elmúlt időszakban, szóval talán az oroszok állnak még szóba velünk, de nem azért, mert olyan jó csávók vagyunk, hanem gyakorlatias okokból: pénzt tudnak belőlünk csinálni. Ez meg nem nekünk eredmény, hanem nekik.

Mivel ruszki érdekeltség és ezek lehetősége jobban előtérbe került,ezen felül az átnevezések tényleg nem hiszem,hogy érdeklik őket,mivel dollár folyik majd hozzájuk be, nem is kevés.
Ezért írtam, hogy gyakorlatiasak. Viszont nem felejtik el az átnevezéseket (stb) sem, csak nem olvassák minden nap a fejünkre az ENSZ-ben. :)

Inkább a szovjet katonai emlékmuvek, ill. katonai sírok megrongálására "érzékenyek."
Is. Másrészt a diplomáciában a neheztelés kifejezésére nem csak hadüzenet átadása használatos. Az sem jelent jót, ha nem szólnak semmit, csak felhúzzák a szemöldöküket. :)
Emlékművek csesztetése több pártnál is népszerű itthon, ők meg nyilván baromi népszerűek Moszkvában - pont úgy, mint a világ bármely más pontján. :D
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Az oroszoknak picsafüst vagyunk, és egyáltalán nem érdekesek számukra. Pénzük dögivel van, olyan élelmiszer vesznek a világpiacon amilyet akarnak meg bármit.
Tudom. Ezért kapok röhögőgörcsöt attól is, amikor valaki arról hadovál, hogy majd rájuk sózzuk a magyar élelmiszereket. Hát nem: pl. pár éve iszonyat mennyiségű tehenet vásároltak fel tőlünk (is) - és más téren is fejlesztenek, fejlesztettek azóta. (Náluk a tejtermékek <b>TÉNYLEG</b> tejből vannak, ettől minden magyar ki van készülve, aki már járt ott.)

Amilyen kemény komcsik voltak, most ugyanolyan következetes kapitalisták.
Szó szerint. Pont ezért vicces, amikor komcsizzák őket. :D

Ez a moszkva téri dolog se valami nagy ügy nekik, nem ezen múlik a mi megítélésünk.
Alapban persze, nyilván már el is felejtették. Csakhogy ez úgy működik, hogy a döntéshozók náluk se zseniális polihisztorok, ezért aztán, ha mondjuk <b>2020</b>-ban :)D :D :D :D) Putyin valamiért hall rólunk, akkor nézni fog, hogy "Vengrija?! Csto eta?!", mire odab*sznak neki egy "Vengrija" feliratú dossziét, amiben - sok más egyéb mellett, pl. 2008-as orosz-grúz háború ügyében eleresztett 1956-os beszólás - ez is ott lesz. Negatívumként. Nem fogja a malmunkra hajtani a vizet.

Amikor itt voltak az Orosz Vitézek tavaly, az egész sleppnek totálra ki volt nyalva segge, de mégis mindennel elégedetlenek voltak. Egyvalami, illetve valaki tetszett nekik, a magyar tolmács csajszi :)).
Csajt kitüntetni! Most! :D :D :D

Szoktam olvasgatni az orosz fórumokat, néhol elég lekezelően említenek meg minket, persze hogy tudják mennyire szarul áll az eklézsia, csórók vagyunk, tele vagyunk hajléktalanokkal, és hogy a haderőnk a nullával egyenlő. Ők viszont visszanyerték a nagyhatalmi státuszukat, (még az is nagy eredmény a szuperhez képest) így újra beköszöntött a büszke orosz állam korszaka.
Ez azért kellemetlen számunkra, mert nagyon sokáig népszerűek, mondhatni köztiszteletben állóak voltunk náluk: szép ország, kedves és okos emberek, stb. (Gyakorlatilag az átlag orosz <i>(korábban szovjet :D)</i> polgár kifejezetten bírt bennünket, akkor is, ha soha nem járt itt.) Ezt b*sztuk el, márpedig ez több, mint hiba.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
cinikus:
"Nem mellékes az sem, hogy gyakorlatilag mindenki mással összerúgtuk a port az elmúlt időszakban,"

Ez "porösszerúgás" újságírói csúsztatás, magyar találmány. Sajnos csak arról van szó, hogy végre ébredezünk a szendergő álmunkból és esetleg EURÓPAI jogokat szeretnénk kiharcolni a határokon túli több százezres magyarságnak. Vagy ez szerinted nem helyes magatartás ? Esetleg még mindig nekünk kellene elnézést kérnünk, hogy még létezünk ?

"Emlékművek csesztetése több pártnál is népszerű itthon, ők meg nyilván baromi népszerűek Moszkvában - pont úgy, mint a világ bármely más pontján. :D"

Az a csesztetés inkább csak egyre volt jellemző, de aki figyelemmel kíséri a dolgokat, annak feltűnhetett az is hogy Paks apropóján meglepően oroszbarát kijelentéseket tettek :))
És inkább Washingtonban és Londonban "népszerűtlenek" :))