A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Sok helyről lehet hallani.
Amúgy ebben a formában alkalmazva elég lehet (Vegyes, nehéz zlj., két gépesített lövész és két hk századdal, plusz a szokásos körítés).

https://16thinfassn.org/history/evolution-of-the-regiment/combined-arms-battalion-cab-toe/
Arra a 30 ra feltéve ha lesz??? Plusz a 72 ek felújításokkal??? Elvileg talán meglenne "szűkösen" 2 zl?
A nehéz dandár helyett vegyes (közepes) dandárra látok én is esélyt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Nagyon igaz amit írsz...
Nehéz az USA-t szeretni...különösen magyar perspektívából.
A kérdés hogy érdemes e - megéri e - velük rosszban lenni?
Szerintem nagyon nem.
Az tuti hogy egy olyan kis országnak mint a magyar muszály fényesre nyalni valamelyik erős ország seggét.
Mi reálisan választhatunk az amik, a németek és az oroszok között.
- A németek ülepével kétszer már próbálkoztunk...ha azt mondom nagyon nem jött be akkor azt hiszem elég finom voltam.
- Az orosz is megvolt már egyszer...az sem volt az igazi. Nem hiszem hogy másodszor is meg kéne próbálni.
- Szerintem az amik segge sem lehet rosszabb mint a német vagy az orosz...egy esélyt szerintem minenképp megérdemelne.
Nem akarom senki seggét nyalni. A szovjetét sem, a németét sem, az amerikai sem ízlik. Akarok e rosszban lenni az USA-val?
DEHOGY! Számtalanszor leírtam, jó viszonyt kell ápolnunk velük amennyire csak lehet! De nem elvtelenül.
Az USA most a legerősebb a három közül, csak ők vannak a legmesszebb. Ha földrajzot is megnézzük, nekünk itt bizony Németo. Oo. között kell egyensúlyozni reálisan úgy, hogy közben az USA se akarjon tavaszozni itt.
A történelem pont arra mutatott rá az én értelmezésem szerint, hogy mindig akkor basztunk rá, mikor a nagyok közül kiválasztottunk egyet, és azt a végleteik kiszolgáltuk, hű seggnyalóként, s hagytuk magunk belekormányolni a másik nagyhatalomba, ahol még szarul is választottunk oldalt, és jól el is vertek a végén.
Én most próbálnám a végletekig tartani mindenkivel a jó viszonyt, és akár annak fegyveresen is ellenállni, aki rá akar terelni meatshildnek a saját ellenlábasára!
Nekünk nincs igazán dolgunk, bajunk senkivel, csak azzal aki meg akarja magyarázni hogy ki ellen kell elvérezzünk!

Én így látom, csak semmi seggnyalás, meg rossz viszony, korrekt üzletelés - partnerségi viszonyra törekvés mindenkivel kell legyen a cél!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Ez mind igaz, viszont nem verték le egy forradalmunkat sem. Nem szállták meg az országot 3 alkalommal. Soha nem tekintették hazánkat a saját érdekszférájuknak (sajnos a II. vh után sem) és nem exportálták sem a kommunizmust sem autoriter tekintélyelvű rendszereket sem hozzánk. Ami az oroszokról nem feltétlenül mondható el. Ez a vita 1000 éve tart: kit válasszunk Istvánt (Nyugat) vagy Koppányt (Kelet) és mindig vannak akik Koppányt választják annak ellenére, hogy mind kulturálisan, mind gazdaságilag, mind vallásilag stb minden szempontból a Nyugati kultúrkörbe tartozunk. A jelenleg hatalom (mivel Nyugaton senki nem áll vele szóba) aki egyébként 2010 előtt harsányan oroszellenes volt most az orosz kapcsolatot erőlteti és ennek rendeli alá a propagandáját. Nem szabad ennek bedőlni, attól még hogy egy hazugságot (pl. "nagy migránsveszély, holott egy sem akar nálunk maradni) folyamatosan ismételnek, attól az még nem lesz igaz csak eltereli a figyelmet a valódi problémákról pl. korrupció vagy eü helyzetéről. Én ismerem Oroszországot, az orosz embereket, évente 2-3 hetet töltök Moszkvában. Az orosz emberek nagyon szimpatikusak, de egy álomvilágban élnek ahol még minig nagyhatalmak kb. spanyol mértékű GDP-vel meg olyan katonai kltségvetéssel ami a Nato költésgvetésének talán huszadával (Oroszország 66 milliárd dollár, Nato 970 milliárd dollár) egyezik meg. Oroszország gazdaságilag még tőlünk is el van maradva, politikailag pedig olyan rendszert épít amit már sajnos ismerünk 90 előttről. AZ USA globális nagyhatalom, nyilvánvalóan a saját érdekeit nézi, de jogállam, demokratikus, szabad ország, olyan életszínvonallal amit soha nem fogunk tudni elérni.
Ezt te komolyan így gondolod?

Nem szálltak meg szárazföldön, mert a szovjetek gyorsabbak voltak. Most kb. a saját csatlósuknak/érdekszférájuknak tekintenek, ahol szabadon lehet elvárni ami hadiipari megrendeléseket tőlünk, beleugatni Paks2 be addig amíg nem kerül bele ami turbnia a GE-től, és bármikor igényt tarthatnak a jövőben is akármelyik repterünkre, ahogy a múltban Taszár, a jelenben Pápa, a jövőben akár Kecskemét is példa rá. Jönnek mennek mint ha otthon lennének.

A migránskérdést teljesen máshogy látom, szerintem reális probléma, szerinted nem, lelked rajta. A korrupció az USA-ban legalizálva van, ettől még ki ne találjuk hogy nem létezik, és náluk minden tiszta, és morálisan magasabb színvonal. Vicc ha tényleg elhiszed ezt, túl sok amerikai filmet nézhettél... Az Eü-jük helyzetéről, a társadalmi igazságoságosságukról ajánlom pl. Michael Moore - Sicko című dokumentumfilmjét kezdésnek. Jó szórakozást, és csodálkozz!

Oroszország gazdaságilag valóban középhatalom, viszont a világ legnagyobb területű nyersanyagokban dúsgazdag országa, amely ettől még katonai nagyhatalom. Aki ezt elvitatja azzal nincs tovább értelme vitázni.

Az USA jogállam, és demokratikusan szabadon megválaszthatod azt a két párt két előre lezsírozott jelöltjét, akit hagynak neked. Nem ez volt az első US választás, amit igen komolyan végigkísértem, és kb. odáig volt érdekes, amíg a kis öreg Bernie Sanderst-t kigolyózták "érdekes" módon már rögtön a demokrata előválasztások alatt.
Köze nincs ott a népakaratnak a végső választáshoz, az elit tolja a pofádba a választást repuplikánus alma és demokrata alma közt.

Az életszínvonaluk tényleg magas, és valóban nem sok esély van rá hogy valaha utol érjük őket, de ennek az az egy az oka, bármilyen kínos is, hogy arra ők kurvára vigyáznak, hogy nehogy bárki utol érje őket valaha, aki csak rájuk közelít, arra azonnal ferde szemmel néznek! A Japánokat mikor "helyzet volt" a kilencvenes évek elején, simán lecsicskították nekik előnytelen szerződések rájuk kényszerítésével(megtehették mert náluk ott kempingeznek az amik a mai napig), a németek torkán szintén letoltak némi szart 2008 után, és most már tisztán látszik, hogy Kínába is páros lábbal szállnak bele stoplissal, csak hát Kína úgy tűnik fel is veszi a kesztyűt.

Én marhára nem látom a ténykedésüket pozitívan, úgy az első öböl háború óta, pedig meg kell vallanom amíg volt Szu, az USA volt a szimpatikusabb, érdekes mód mióta nincs Szu, nagyjából MINDENKI más aki csak ideiglenesen mint lehetséges ellenpólus/kihívó feltűnik, mindenki szimpatikusabb náluk!
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Ezt te komolyan így gondolod?

Nem szálltak meg szárazföldön, mert a szovjetek gyorsabbak voltak. Most kb. a saját csatlósuknak/érdekszférájuknak tekintenek, ahol szabadon lehet elvárni ami hadiipari megrendeléseket tőlünk, beleugatni Paks2 be addig amíg nem kerül bele ami turbnia a GE-től, és bármikor igényt tarthatnak a jövőben is akármelyik repterünkre, ahogy a múltban Taszár, a jelenben Pápa, a jövőben akár Kecskemét is példa rá. Jönnek mennek mint ha otthon lennének.

A migránskérdést teljesen máshogy látom, szerintem reális probléma, szerinted nem, lelked rajta. A korrupció az USA-ban legalizálva van, ettől még ki ne találjuk hogy nem létezik, és náluk minden tiszta, és morálisan magasabb színvonal. Vicc ha tényleg elhiszed ezt, túl sok amerikai filmet nézhettél... Az Eü-jük helyzetéről, a társadalmi igazságoságosságukról ajánlom pl. Michael Moore - Sicko című dokumentumfilmjét kezdésnek. Jó szórakozást, és csodálkozz!

Oroszország gazdaságilag valóban középhatalom, viszont a világ legnagyobb területű nyersanyagokban dúsgazdag országa, amely ettől még katonai nagyhatalom. Aki ezt elvitatja azzal nincs tovább értelme vitázni.

Az USA jogállam, és demokratikusan szabadon megválaszthatod azt a két párt két előre lezsírozott jelöltjét, akit hagynak neked. Nem ez volt az első US választás, amit igen komolyan végigkísértem, és kb. odáig volt érdekes, amíg a kis öreg Bernie Sanderst-t kigolyózták "érdekes" módon már rögtön a demokrata előválasztások alatt.
Köze nincs ott a népakaratnak a végső választáshoz, az elit tolja a pofádba a választást repuplikánus alma és demokrata alma közt.

Az életszínvonaluk tényleg magas, és valóban nem sok esély van rá hogy valaha utol érjük őket, de ennek az az egy az oka, bármilyen kínos is, hogy arra ők kurvára vigyáznak, hogy nehogy bárki utol érje őket valaha, aki csak rájuk közelít, arra azonnal ferde szemmel néznek! A Japánokat mikor "helyzet volt" a kilencvenes évek elején, simán lecsicskították nekik előnytelen szerződések rájuk kényszerítésével(megtehették mert náluk ott kempingeznek az amik a mai napig), a németek torkán szintén letoltak némi szart 2008 után, és most már tisztán látszik, hogy Kínába is páros lábbal szállnak bele stoplissal, csak hát Kína úgy tűnik fel is veszi a kesztyűt.

Én marhára nem látom a ténykedésüket pozitívan, úgy az első öböl háború óta, pedig meg kell vallanom amíg volt Szu, az USA volt a szimpatikusabb, érdekes mód mióta nincs Szu, nagyjából MINDENKI más aki csak ideiglenesen mint lehetséges ellenpólus/kihívó feltűnik, mindenki szimpatikusabb náluk!
Korrekt, de nem a szovjetek voltak gyorsabbak, az amerikaiak játszottak át minket nekik. Soha nem is akartak ide jönni, csak bombázni.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 752
113
Inkább legyen 20 darab, mint 16. Minél kevesebb darabszámot rendszeresítesz egy adott technikából, annál rosszabbak a fajlagos üzemeltetési mutatók.
Mi-8-asból mennyi volt, ezt kéne nézni. Volt is értelme PG-t fenntartani, amíg el nem kopott a flotta. És az mást is be tudott vállalni. magyar embereknek adott munkát, magyar mérnököknek kihívást.
Ezek az elvi síkon kicentizett, minimál darabszámok azok, amiktől évtizedek óta égnek áll a hajam.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Ezt te komolyan így gondolod?

Nem szálltak meg szárazföldön, mert a szovjetek gyorsabbak voltak. Most kb. a saját csatlósuknak/érdekszférájuknak tekintenek, ahol szabadon lehet elvárni ami hadiipari megrendeléseket tőlünk, beleugatni Paks2 be addig amíg nem kerül bele ami turbnia a GE-től, és bármikor igényt tarthatnak a jövőben is akármelyik repterünkre, ahogy a múltban Taszár, a jelenben Pápa, a jövőben akár Kecskemét is példa rá. Jönnek mennek mint ha otthon lennének.

A migránskérdést teljesen máshogy látom, szerintem reális probléma, szerinted nem, lelked rajta. A korrupció az USA-ban legalizálva van, ettől még ki ne találjuk hogy nem létezik, és náluk minden tiszta, és morálisan magasabb színvonal. Vicc ha tényleg elhiszed ezt, túl sok amerikai filmet nézhettél... Az Eü-jük helyzetéről, a társadalmi igazságoságosságukról ajánlom pl. Michael Moore - Sicko című dokumentumfilmjét kezdésnek. Jó szórakozást, és csodálkozz!

Oroszország gazdaságilag valóban középhatalom, viszont a világ legnagyobb területű nyersanyagokban dúsgazdag országa, amely ettől még katonai nagyhatalom. Aki ezt elvitatja azzal nincs tovább értelme vitázni.

Az USA jogállam, és demokratikusan szabadon megválaszthatod azt a két párt két előre lezsírozott jelöltjét, akit hagynak neked. Nem ez volt az első US választás, amit igen komolyan végigkísértem, és kb. odáig volt érdekes, amíg a kis öreg Bernie Sanderst-t kigolyózták "érdekes" módon már rögtön a demokrata előválasztások alatt.
Köze nincs ott a népakaratnak a végső választáshoz, az elit tolja a pofádba a választást repuplikánus alma és demokrata alma közt.

Az életszínvonaluk tényleg magas, és valóban nem sok esély van rá hogy valaha utol érjük őket, de ennek az az egy az oka, bármilyen kínos is, hogy arra ők kurvára vigyáznak, hogy nehogy bárki utol érje őket valaha, aki csak rájuk közelít, arra azonnal ferde szemmel néznek! A Japánokat mikor "helyzet volt" a kilencvenes évek elején, simán lecsicskították nekik előnytelen szerződések rájuk kényszerítésével(megtehették mert náluk ott kempingeznek az amik a mai napig), a németek torkán szintén letoltak némi szart 2008 után, és most már tisztán látszik, hogy Kínába is páros lábbal szállnak bele stoplissal, csak hát Kína úgy tűnik fel is veszi a kesztyűt.

Én marhára nem látom a ténykedésüket pozitívan, úgy az első öböl háború óta, pedig meg kell vallanom amíg volt Szu, az USA volt a szimpatikusabb, érdekes mód mióta nincs Szu, nagyjából MINDENKI más aki csak ideiglenesen mint lehetséges ellenpólus/kihívó feltűnik, mindenki szimpatikusabb náluk!
Zsolti,ne haragudj,de komplett hülyeséget irtál.
Az amik nem is akartak megszállni minket,sőt,41ben nem fogadták el a hadüzenetünket sem.csak miután beintegrálódtunk a német hadiiparba,azután foglalkoztak velünk.
Oo jelenleg csak és kizárólag az atomfegyverzete tartja nagyhatalmi szerepben.
Az USA rendszere sem tökéletes.De messze nem olyan korrupt szar,mint a mi inliberális maffiacsodánk.És a legvadabb hh idejében is volt pl, amerikai kommunista párt.Lehetett rájuk szavazni.Legalizált korrupció meg értelmezhetetlen.
Minden nagyhatalom igyekszik megőrizni helyzetét a feltörekvőkkel szemben.Nem ami sajátosság.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 336
113
A6 vagy netán A7 komoly technikai fölény lenne a környékünkön, egyelőre.
30db akkor is jelentéktelen mennyiség. De első körös rendelések, ismerkedesnek talán megfelel. Talán vesznek meg vagy 100 db-ot mellé. Amúgy nem elavult a Leo? Armata megoldásai, meg a robotizált T-72b3 a következő évtizedben idézőjelbe teheti a modernseget.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Annak is örülök hogy veled sem értek egyet a világ dolgaiban, Celebra.
Az amiknak nyilván nem mi voltunk a fő fontosságú, hanem a nyugati EU rész, ők igazából a németeket akarták kontroll alatt tartani, mert a Német gazdaság kezdett nagyon megerősödni. Ettől függetlenül, ha lett volna lehetőségük arra hogy idáig eljöjjenek, eljöttek volna örömmel. Esélyük nem volt, mert a Szovjet henger sokkal gyorsabban haladt a háború vége felé, mint azt számolták az angolszászok, és nekik meg akadtak gondjaik afrikában, később olaszországban is, lemaradtak róla. El ne magyarázza már nekem valaki, hogy igazából Ők barátként tekintettek ránk, meg ha módjuk lett volna rá, akkor felszabadítanak a némettől, majd kinttartják a gonosz vérszomjas bosszúvágyó Szu-t is, nehogy bajunk essen!

Oo.-ot az atomfegyverzete tartja főleg katonai nagyhatalmi szerepben, meg az a hagyományos fegyverzet mennyiség, aminek nem kevés részét még a Szu-tól örökölte, de elég jó tempóban folyik a modernizálás, s ez együtt bőven elég a rengeteg hadra fogható kiképzett emberrel, hogy még sokáig katonai nagyhatalom is maradjon.

Az USA rendszere nem tökéletes. Kb. szerintem semmivel sem jobb mint akármelyik Eu rendszer, legyen akár a mienk. Ott is a pénz beszél, meg az érdek, és itt is. Nehogy nagy csalódás érjen majd titeket, mikor a jelenlegi elnök ellen vizsgálódó független ügyészt leváltják majd pont a célegyenesben ha sokat kellemetlenkedik...
A médiájuk nem függetlenebb, korrupció ott se kicsit, én nem értem mitől vakultok, komolyan...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Zsolti,ne haragudj,de komplett hülyeséget irtál.
Az amik nem is akartak megszállni minket,sőt,41ben nem fogadták el a hadüzenetünket sem.csak miután beintegrálódtunk a német hadiiparba,azután foglalkoztak velünk.
Oo jelenleg csak és kizárólag az atomfegyverzete tartja nagyhatalmi szerepben.
Az USA rendszere sem tökéletes.De messze nem olyan korrupt szar,mint a mi inliberális maffiacsodánk.És a legvadabb hh idejében is volt pl, amerikai kommunista párt.Lehetett rájuk szavazni.Legalizált korrupció meg értelmezhetetlen.
Minden nagyhatalom igyekszik megőrizni helyzetét a feltörekvőkkel szemben.Nem ami sajátosság.
A szovjetek sem akarták elfogadni a hadüzenetünket, még 48-as zsákmányolt zászlókat is küldtek a diplomáciai megoldás beindításához.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Ezt te komolyan így gondolod?

Nem szálltak meg szárazföldön, mert a szovjetek gyorsabbak voltak. Most kb. a saját csatlósuknak/érdekszférájuknak tekintenek, ahol szabadon lehet elvárni ami hadiipari megrendeléseket tőlünk, beleugatni Paks2 be addig amíg nem kerül bele ami turbnia a GE-től, és bármikor igényt tarthatnak a jövőben is akármelyik repterünkre, ahogy a múltban Taszár, a jelenben Pápa, a jövőben akár Kecskemét is példa rá. Jönnek mennek mint ha otthon lennének.

A migránskérdést teljesen máshogy látom, szerintem reális probléma, szerinted nem, lelked rajta. A korrupció az USA-ban legalizálva van, ettől még ki ne találjuk hogy nem létezik, és náluk minden tiszta, és morálisan magasabb színvonal. Vicc ha tényleg elhiszed ezt, túl sok amerikai filmet nézhettél... Az Eü-jük helyzetéről, a társadalmi igazságoságosságukról ajánlom pl. Michael Moore - Sicko című dokumentumfilmjét kezdésnek. Jó szórakozást, és csodálkozz!

Oroszország gazdaságilag valóban középhatalom, viszont a világ legnagyobb területű nyersanyagokban dúsgazdag országa, amely ettől még katonai nagyhatalom. Aki ezt elvitatja azzal nincs tovább értelme vitázni.

Az USA jogállam, és demokratikusan szabadon megválaszthatod azt a két párt két előre lezsírozott jelöltjét, akit hagynak neked. Nem ez volt az első US választás, amit igen komolyan végigkísértem, és kb. odáig volt érdekes, amíg a kis öreg Bernie Sanderst-t kigolyózták "érdekes" módon már rögtön a demokrata előválasztások alatt.
Köze nincs ott a népakaratnak a végső választáshoz, az elit tolja a pofádba a választást repuplikánus alma és demokrata alma közt.

Az életszínvonaluk tényleg magas, és valóban nem sok esély van rá hogy valaha utol érjük őket, de ennek az az egy az oka, bármilyen kínos is, hogy arra ők kurvára vigyáznak, hogy nehogy bárki utol érje őket valaha, aki csak rájuk közelít, arra azonnal ferde szemmel néznek! A Japánokat mikor "helyzet volt" a kilencvenes évek elején, simán lecsicskították nekik előnytelen szerződések rájuk kényszerítésével(megtehették mert náluk ott kempingeznek az amik a mai napig), a németek torkán szintén letoltak némi szart 2008 után, és most már tisztán látszik, hogy Kínába is páros lábbal szállnak bele stoplissal, csak hát Kína úgy tűnik fel is veszi a kesztyűt.

Én marhára nem látom a ténykedésüket pozitívan, úgy az első öböl háború óta, pedig meg kell vallanom amíg volt Szu, az USA volt a szimpatikusabb, érdekes mód mióta nincs Szu, nagyjából MINDENKI más aki csak ideiglenesen mint lehetséges ellenpólus/kihívó feltűnik, mindenki szimpatikusabb náluk!

A nagy amerikai elvárás ellenére, amit írtál eddig még nem sok mindent vásároltunk az USA-tól pedig kellene, mert világszínvonalú termékei vannak (bár nyilván te ezt is tagadod). Miért nagy elvárás az, ha már állítóag Nato tagok vagyunk, és elvárjuk aszövetségtől, hogy adott esetben védjen meg bennünket akkor lehetőleg tőlük vásároljunk fegyvert, amivel így egyszerűbb az együttműködés a szövetségesek között? pl. ezért lett volna jobb az F-16-os.

A migránskérdésben nem fogunk egyetérteni, de azt a kérdést feltetted már, hogy a 2015-ben érkezett közel 400 ezer migránsból mennyi maradt nálunk?Még ők sem akarnak itt maradni? Állítólag megvédtük Európát a migránsoktól, ugye ezt nyomják 5 percenként a tévében. Valóban vagy csak Horváország felé tereltük őket és egyetlenegy sem fordult vissza? Lehet, hogy nem a nem létező bevándorlás a probléma hanem inkább a tömeges kivándorlás?

Most komolyan összehasonlítod az USA egészségügyi rendszerét a magyarral? Voltál már budapesti kórházban? A Madarász Gyermekkórház csecsemőosztályán az anyukák a földön alszanak mert nemhogy ágyak még székek sincsenek. A fertőzött gyerekeket a nem fertőzöttekkel egy teremben ápolják. És akkor még a Honvéd Kórház sürgősségi osztályáról nem is beszéltünk. Pedig az egyik legfelszereltebb kórház, képzeld el a többit. Senki nem mondta, hogy az USA egészségügye tökéletes, ott is van probléma, de teljesen más természetű: nem lepusztult az eü.mint nálunk, nem hálapénzen (korrupción) alapul hanem üzleti, biztosítási alapú, akinek nincs biztosítása annak nem ingyenes az ellátás.

Írásodból azt veszem ki, hogy szerinted is Bernie Sanders volt a legalkalmasabb jelölt, ha ez így van akkor legalább egy dologban egyetértünk, tényleg neki kellett volna nyerni, akkor már általános lenne az egészségbiztosítás az USA-ban.
Ha mindenképen választani kell egy demokratikus nyugati jogállam és egy keleti autokrácia között ahol már alig maradt valami a szabadságjogokból, ráadásul gazdaságilag is fejletlen (nyersanyagokat, természeti kincseket ad el, ez nagyjából Afrika gazdasága) akkor inkább maradnék a demokráciánál, de szerintem folytassuk privátban mert nagyon elkanyarodtunk a haderőfejlesztéstől. Nagyon úgy tűnik,hogy sokak érzékeny pontjára ráléptem, hogy nem vagyok oda az utóbbi évekbe tapasztalható nyugatról keletre fordulással.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
A nagy amerikai elvárás ellenére, amit írtál eddig még nem sok mindent vásároltunk az USA-tól pedig kellene, mert világszínvonalú termékei vannak (bár nyilván te ezt is tagadod). Miért nagy elvárás az, ha már állítóag Nato tagok vagyunk, és elvárjuk aszövetségtől, hogy adott esetben védjen meg bennünket akkor lehetőleg tőlük vásároljunk fegyvert, amivel így egyszerűbb az együttműködés a szövetségesek között? pl. ezért lett volna jobb az F-16-os.

A migránskérdésben nem fogunk egyetérteni, de azt a kérdést feltetted már, hogy a 2015-ben érkezett közel 400 ezer migránsból mennyi maradt nálunk?Még ők sem akarnak itt maradni? Állítólag megvédtük Európát a migránsoktól, ugye ezt nyomják 5 percenként a tévében. Valóban vagy csak Horváország felé tereltük őket és egyetlenegy sem fordult vissza? Lehet, hogy nem a nem létező bevándorlás a probléma hanem inkább a tömeges kivándorlás?

Most komolyan összehasonlítod az USA egészségügyi rendszerét a magyarral? Voltál már budapesti kórházban? A Madarász Gyermekkórház csecsemőosztályán az anyukák a földön alszanak mert nemhogy ágyak még székek sincsenek. A fertőzött gyerekeket a nem fertőzöttekkel egy teremben ápolják. És akkor még a Honvéd Kórház sürgősségi osztályáról nem is beszéltünk. Pedig az egyik legfelszereltebb kórház, képzeld el a többit. Senki nem mondta, hogy az USA egészségügye tökéletes, ott is van probléma, de teljesen más természetű: nem lepusztult az eü.mint nálunk, nem hálapénzen (korrupción) alapul hanem üzleti, biztosítási alapú, akinek nincs biztosítása annak nem ingyenes az ellátás.

Írásodból azt veszem ki, hogy szerinted is Bernie Sanders volt a legalkalmasabb jelölt, ha ez így van akkor legalább egy dologban egyetértünk, tényleg neki kellett volna nyerni, akkor már általános lenne az egészségbiztosítás az USA-ban.
Ha mindenképen választani kell egy demokratikus nyugati jogállam és egy keleti autokrácia között ahol már alig maradt valami a szabadságjogokból, ráadásul gazdaságilag is fejletlen (nyersanyagokat, természeti kincseket ad el, ez nagyjából Afrika gazdasága) akkor inkább maradnék a demokráciánál, de szerintem folytassuk privátban mert nagyon elkanyarodtunk a haderőfejlesztéstől. Nagyon úgy tűnik,hogy sokak érzékeny pontjára ráléptem, hogy nem vagyok oda az utóbbi évekbe tapasztalható nyugatról keletre fordulással.

Dehogy tagadom el, világszínvonalú termékeik vannak az amcsiknak is. Viszont a NATO tagság az nem azt jelenti ám, hogy CSAK amit szabad vásárolni.
A gripenjeink NATO kompatibilisek, a leendő H145M, H225M-ek szintén azok lesznek. A jelenleg beszerzés alatt álló kézifegyver szintén NATO kompatibilis. Mi itt a probléma? Nem amerikai, de NATO kompatibilis minden nagyobb értékű új beszerzésünk.

A migráns kérdésben én azt gondolom, mi megtettük a tőlünk telhetőt, azt hogy az kimerült abban hogy tovább terelődtek a horvátok felé, nem a mi hibánk, mi a tőlünk telhetőt megtettük, s a számomra legfotnosabb, nálunk nincs nagy tömegben ellenőrizhetetlen hátterű idegen.

Mo-on is van luxus ellátás, szuper korszerű berendezés ha van pénzed magánklinikához. Az USA meg egész egyeszerűen a nem fizetős/jó betegbiztosítást nélkülöző állampolgárait nem engedi oda a hiper szuper korszerű egészségügye közelébe sem. Mondom, Michael Moore - SICKO, és utána megbeszéljük akkor, mi merre hány méter.

Bernie volt az egyetlen jóérzésű ember szerintem is, a jelöltek közt igen, nem is engedték a tűz közelébe.

Nekem semmi bajom nincs a nyugattal, amíg nem akarja megmondani hogy olyan üzletet se csináljunk a kelettel, ami nekünk is előnyös, miközben álszent módon ők megcsinálják velük ugyan ezt, vagy még olyanabbat.

Én kelet és nyugat között félúton, tiszteleten alapuló nem seggnyalós szerepet szeretnék a hazámnak.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Dehogy tagadom el, világszínvonalú termékeik vannak az amcsiknak is. Viszont a NATO tagság az nem azt jelenti ám, hogy CSAK amit szabad vásárolni.
A gripenjeink NATO kompatibilisek, a leendő H145M, H225M-ek szintén azok lesznek. A jelenleg beszerzés alatt álló kézifegyver szintén NATO kompatibilis. Mi itt a probléma? Nem amerikai, de NATO kompatibilis minden nagyobb értékű új beszerzésünk.
igen , elvileg minden oké mert NATO kompatibilis , de azért na.... még is csak usa-tól kellene venni a dolgokat , ez Trump mentalitása ezzel kapcsolatban, hogy a NATO kompatibilis az amerikait jelent :) ezért probléma nekik , de nem baj , majd veszünk még ebben az évben tőlük is valamit.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 429
63 752
113
De miért nem házalnak akkor rendesen a termékeikkel az amerikaiak?! Soha nem jön ide egyetlen egy se komolyan. Elhozták az F-16-ost, az F-18-ast, a Blackhawk-ot de mi történt? Néhány katona meg újságíró (ez utóbbiak a helikopterrel) repült egyet.
Soha semmi komolyabb ajánlat, ellentételezés, árkedvezmény, koncepció.
Elvárás van részükről és semmi több.

Komolyra fordítva, a 20 H145M mellé logikusan a CH-47F kellene, mert nálunk az éles helyzet a vörösiszap meg az árvíz, nem a komendósok pakolászása, nekünk nagy teheremelő képesség, jó repülhetőség és hátsó teherrámpa kell.
Ez ma a világon összesen két típust jelent, ami nem túlárazott, vagy indokolatlan konstrukció (EH101), ez a kettő pedig a Mi-38T és és a CH-47F.
A Mi-38T-ből egy, azaz egyetlen egy példány van, tehát nincs. Pont.
(én nem írom le, hogy és orosz, mi meg NATO tagok vagyunk, mert ez nettó hülyeség, nem pedig jogos kifogás).

A célra leginkább megfelelő technika 8 darab CH-47F lenne, mind kapacitás, mind, manőverezőképesség, mind fajlagos üzemeltetési költség tekintetében.
Ezt a 8-at a 16 darab most beszerzett európai géphez viszonyítva írom, de értelemszerűen ez 20 darabnál 10... és így tovább értendő.

De nem, az USA egy értelmes ajánlatot nem tett, nem vizsgálta meg az igényeinket, nem kereste meg a döntéshozókat, nem mérte fel a döntési mechanizmust, ott kilincsel félszívvel, ahol nem születnek beszerzési döntések (katonák), nem tesz minket komolyan vevő ajánlatokat.

Az Airbus pontosan felmérte, hogy hogy kell idejönni eladni a portékáját.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 719
17 070
113
A szovjetek sem akarták elfogadni a hadüzenetünket, még 48-as zsákmányolt zászlókat is küldtek a diplomáciai megoldás beindításához.
Hadiállapot beálltát közöltük jegyzékben...mint most az ukik.
Mit szóltok a 16 db géphez? Debrecen után nem akkora meglepetés, meg az előző 20-as tételhez képest, de akkor is óriási lépés. Főleg, h rendszer szemléletet tükröz. De tévedhetek is. Vélemény?