De a legnagyobb baj az,hogy azt a majd egymillió magyart aki úgy döntött,hogy a Lajtán túli életet választja nem akraja és nem is tudja hazahozni a kormány.Márpedig az a majd egymillió fő nagyon hiányzik a magyar munkaerőpiacról.
Akik az eu-s csatlakozást propagálták nagy garral, mármint vezetők, pontosan tudták, hogy. 2003. április 12. után sem üt be a kánaán és az emberek - főleg a szakemberek el fognak távozni, mert a szándékosan és felelőtlenségből lerohasztott magyar gazdaság nem fog tudni soha olyan béreket fizetni, mint a régi tagállamok.
És ez a távolságtartás most megvan, nekik az az érdekük hogy meg is maradjon, a keleti államokból szépen elszipkázzák az erőforrást és kész.
Nem véletlen, hogy sok helyen nincs is például orvosképzés.
Ez ellen csak úgy tudsz fellépni, ha ide az ország területére hozol, telepítesz satöbbi, termelő és minél nagyobb hozzáadott értéket termelő beruházást.
Összeszerlő üzem mindenhol van, az nem gond, nálunk még nincs is sok, viszont a magas szellemi terméket előállító ami a kevés. Ezeket az arányokat kell megfordítani.
Reménytkeltő irány a bajor motorgyár idetelepülése, az erbusz alkatrész gyártás beindulása, amelyek a müncheniekkel kötött üzlet részeiként jöttek létre, (Leopard, Panzerhaubitze)
Mindig lesznek olyanok akik letipliznek, de ez máshol is így van, sok határmenti német jár át Ausztriába, Svájcba melózni, a több bér miatt, de van ezer más példa is.