A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
ÖVT-sek kb a laktanyákat őrző vagyonőrök.

A laktanyáitokat nem vagyonőrök, hanem FBŐ-k őrzik. Elég nagy különbség!

Egyébként az, hogy a HM EI FBŐ-ből önkéntes védelmi tartalékos is lett juttatott arra, hogy a többi rendvédelmi dolgozóból is azt kellene csinálni! Az ideális ÖTT tiszt a helyi rendőr! A helyismeret, az aktív fegyveres szolgálat már adott, háború esetén úgysincs rá szükség többé, így ideje, hogy a rendőrök adják a területvédelem gerincét, ahogy a rendőrséghez hasonló FBŐ is védelmi tartalékos már. Igaz, csak a HM EI esetében, hiszen a többi FBŐ háború esetén is ott szolgál, ahol békében is védi a kritikus infrastruktúrát.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A laktanyáitokat nem vagyonőrök, hanem FBŐ-k őrzik. Elég nagy különbség!

Egyébként az, hogy a HM EI FBŐ-ből önkéntes védelmi tartalékos is lett juttatott arra, hogy a többi rendvédelmi dolgozóból is azt kellene csinálni! Az ideális ÖTT tiszt a helyi rendőr! A helyismeret, az aktív fegyveres szolgálat már adott, háború esetén úgysincs rá szükség többé, így ideje, hogy a rendőrök adják a területvédelem gerincét, ahogy a rendőrséghez hasonló FBŐ is védelmi tartalékos már. Igaz, csak a HM EI esetében, hiszen a többi FBŐ háború esetén is ott szolgál, ahol békében is védi a kritikus infrastruktúrát.
Tudom, hogy FBŐ-sök, elírtam. Köszi a helyesbítést azért.
 
M

molnibalage

Guest
Lehet, hogy ilyen hülyeségeket húsz éve én is leírtam volna. De azóta megtanultam, hogy éppenhogy ezeket az embereket kell bevinni katonának és megtanítani nekik, hogy a társadalom nem az ő kívánságműsoruk és azok a gyökkető emberek az átlagemberek, akiket jobb ha nem néznek le! Mert ha nem tanulja meg, akkor a valóságtól elszakadt, a társadalom és a gazdaság számára tökéletesen haszontalan értelmiségi lesz belőle a maga kis buborékában élve, akire az égadta világon semmi szükségünk nincs!

Ha csak tízből egy ilyen kis értelmiségipalántát helyre tett a hadsereg és megtanította arra, hogy hiába hiszi magát különlegesnek, nem az és jobban teszi, ha a nép nagy tömegével is számol, akkor már megérte az egész régi sorkatonásdi, amit minden más szempontból én is tökéletesen haszontalan dolognak tartottam és tartok most is, de a leendő értelmiség megnevelése szempontjából szükség lenne rá most is!
Semmiféle lenézés nincs benne, de egy magasan képezhető mérnök embert talán ne szopassak azzal, hogy bokorugrónak viszik, amikor ezt ő kurvára nem akarja.
A társadalom meg éppen ott tart, hogy a sorkötelességet csuklóból ellenzi annak magyaros megvalósítása miatt.

Ezek szerint akkor te minden értelmiségit haszontalan kis buborékban élőnek tartasz?
Hadd kérdezzem meg, hogy te mivel is foglalkozol és mi a végzettséged? Főleg azok után, hogy az agyament tiszás ötleteddel százezreket telepítettél volna ki erőszakkal.

Ki is él akkor buborékban...?

Arcbőrőd aztán az van, jó vastag.

Egy MN szerű intézmény nem tesz helyre senkit. Egyáltalán miért hiszed azt, hogy ez a funkciója és képes rá? Miért hiszi még azt ennyi év után is ennyi nem is tudom milyen ember, hogy a fegyveres erők feladata a "helyre tevés..."? Téged mikor tettek helyre? Lásd tiszán agymenés némi zsebdiktátori hajlammal...

Bocs, de megint láttunk egy tipikusan sztereotip és helyenként vérostoba kommentet.
Magyarázd már el nekem légyszives, hogy a tartalékos rendszernek meg az állománytábla létszámhiányának mi köze van egymáshoz? ÖMT-sek elvileg a leszerelt katonák lesznek, plusz azok, akik éreznek magukban affinitást ahhoz, hogy csinálják, de nem főállásban.
ÖVT-sek kb a laktanyákat őrző vagyonőrök.
ÖTT-sek meg a hétvégi katonák lennének.
Most ezzel itt mi a gond? Azt a pár szett egyenruhát kibírja a cég, amit az ÖMT-nek osztottak ki, meg az ÖVT-nek, fegyverük meg nem lehet otthon, az bent marad. Mit veszít a cég? Se egyenruhát, se fegyvert, amit az aktív katona kaphatna. Haditechnika meg a fasorban sincs. Az ÖTT-sek meg eleve brit cuccokat hordanak, még nem is magyart, azzal is mit veszít a cég? Pont hogy nem ugyanaz a felállás, amit szajkózol már mióta, hogy tartalékba metró meg vezető, mikor a vonalon sincs ebből elég. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
Még egyszer leírom, tartalékos rendszerrel azokat fogják meg, akiket érdekel a téma, de nem akarnak főállású katonák lenni. Ezzel pont nyer mindenki, nem veszít semmit vele sem az állam, sem a cég.
Az, hogy tartalékos katona csak kiképzett katona lehet. Tartalékos és kiképzett katona használhatósághoz az kell, hogy az fullos állománytábla meglegyen minden nehézfegyverzethez, mert a tartalékosból legfeljebb akkor lehet lövész, stb. Ha nincs felette és mellette semmi, akkor az egész értelmetlen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 697
113
Javíts ki, ha tévednék, de Svájcban nem 40 éves szaros T-72M1-gyel bohóckodnak. Ja, és az egy elég mlitarizált ország.


Ja értem, sílusom csak nekem lehet, másnak nem. Csak a szokásos...

A hogyan lehet rész meg egyszerű. N+1-szer írtam. Ha lesz normális haderő állománytábla szerint és az meg is marad, akkor lesz tartalékos vonal addig nem. Baszod, ez olyan, mintha tartalék metrószerelvényt és vezetőt akarnál úgy, hogy nincs ki a létszám.

Mit veszít a munkaerőpiac? Hát azt, hogy valaki lehet, hogy emiatt zúg ki az egyetemről.


Az ilyen sztereotip kommentektől megyek a falnak. Mindig ez a duma Arisztotelész óta. Valahogy az előző generáció egyes férfijai mindig lenézik a következőt. Hogy miért, azt nem tudom. Rám is ezt mondták. Alapja semmi nem volt.

A technika kisebb része a dologbak.A sorosságnál az a lényeg,hogy miként viszonyul a rendszer a sorozott katonához.
A technika a szerződéses/hivatásos állománynál fontosabb.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Az, hogy tartalékos katona csak kiképzett katona lehet. Tartalékos és kiképzett katona használhatósághoz az kell, hogy az fullos állománytábla meglegyen minden nehézfegyverzethez, mert a tartalékosból legfeljebb akkor lehet lövész, stb. Ha nincs felette és mellette semmi, akkor az egész értelmetlen.
Szerintem meg ez sztereotíp hozzáállás. Magyarországon ez kb kivitelezhetetlen. Oké, hogy egy tartalékosból soha nem lesz amerikai nemzeti gárdista, vagy bármi hasonló, de ha már tudja, melyik végénél kell megfogni az AK-t, és nem a társa lesz az első, akit lelő vele, ha úgy hozza a sors, már ennyivel előrébb vagyunk, szinte 0 befektetéssel.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Úgy se fognak tudni, csak lázadást a mocskos honvédelem ellen! A professzionális katona egy szakember, akit mint minden szakembert meg kell fizetni!
A profi katonát tekintsük szakmunkásnak, technikusnak, a tartalékos meg hobbibarkács. A kettő között én látok egy rést. Ez a rés a civil életben a betanított munkás, a seregnél pedig a sorállomány. Abban semmi ördögtől való nincs ha 18-19 évesen eltölt egy évet a seregben. Nem a régimódi formában, hanem egy modern a munka világához minél jobban hasonlító rendszer kell.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Nem sorkötelesség kell, hanem MFB - Megkeseredett Fotelhuszár Brigád
Ennyire ne akarjátok a fiatalok életét elcseszni valami romantikus emlékfoszlányokra építve újrakezdeni. hadd döntse el 18 évesen valaki, részt akar-e venni az ipari gyilkolás gépezetében vagy sem...
Imádom, ahogy egyesek mennyire álmodoznak a többi ember feletti kontol kiterjesztéséről.

Lehet, hogy ilyen hülyeségeket húsz éve én is leírtam volna. De azóta megtanultam, hogy éppenhogy ezeket az embereket kell bevinni katonának és megtanítani nekik, hogy a társadalom nem az ő kívánságműsoruk és azok a gyökkető emberek az átlagemberek, akiket jobb ha nem néznek le! Mert ha nem tanulja meg, akkor a valóságtól elszakadt, a társadalom és a gazdaság számára tökéletesen haszontalan értelmiségi lesz belőle a maga kis buborékában élve, akire az égadta világon semmi szükségünk nincs!

Ha csak tízből egy ilyen kis értelmiségipalántát helyre tett a hadsereg és megtanította arra, hogy hiába hiszi magát különlegesnek, nem az és jobban teszi, ha a nép nagy tömegével is számol, akkor már megérte az egész régi sorkatonásdi, amit minden más szempontból én is tökéletesen haszontalan dolognak tartottam és tartok most is, de a leendő értelmiség megnevelése szempontjából szükség lenne rá most is!

Erre megjegyezhetnék valamit, de az instant ban lenne...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Semmiféle lenézés nincs benne, de egy magasan képezhető mérnök embert talán ne szopassak azzal, hogy bokorugrónak viszik, amikor ezt ő kurvára nem akarja.

Miért? Lehet, hogy a te magasan képzett mérnök embered semmi másra nem alkalmas valójában, mint sáncárok ásásra! Nem véletlenül írtam feljebb, hogy az idális ÖMT az a jól dolgozó és jól is kereső kispolgárságból kerül ki, mert ők már bizonyították, hogy tudnak és akarnak is jól dolgozni a szakmájukban! A te magasan képzett mérnök embered még egy lutri, a semmirekellő lapátostól a bármilyen technikai jellegű beosztást betölteni tudó zseniig bármi lehet még belőle a valós képességei alapján, amiről semmit nem tudunk.

Épp csak most jött ki az iskolából, aminek semmi köze nem volt az élethez. Érts ez alatt bármit, ami valóságos!

A társadalom meg éppen ott tart, hogy a sorkötelességet csuklóból ellenzi annak magyaros megvalósítása miatt.

Én se támogatom, de lenne nagyon komoly haszna, éspedig a hozzájárulás a individualizmus letöréséhez, a társadalom egységének növeléséhez! A csak lapátolni tudó hígagyú is hasznos tagja a társadalomnak, ha legalább keményen lapátol, de a társadalom javát lenéző, attól elhatárolódó, a közösséggel mint entitással szemben ellenséges mérnök embered az elefántcsonttornyában egy teljesen fölösleges és haszontalan hulladék, amire biztosan semmi szükségünk!

A sorkatonaság is lehet olyan eleme a szocializációnak, ami ezen tud segíteni!

Ezek szerint akkor te minden értelmiségit haszontalan kis buborékban élőnek tartasz?

Nem, nagyon nem. De sajnos a kapcsolódási pontok az értelmiség és a többiek között egyre inkább fogyatkoznak, így az értelmiség tudása egyre nagyobb mértékben megy pocsékba a társadalom számára. Nem azzal foglalkoznak, amiből a társadalomnak haszna lenne, ha pedig igen, akkor a valódi társadalmi kapcsolatok hiánya miatt, a társadalomról alkotott zavaros téveszméik borzalmas tévutakra viszik a társadalom boldogulásához való hozzájárulásukat!

Hadd kérdezzem meg, hogy te mivel is foglalkozol és mi a végzettséged? Főleg azok után, hogy az agyament tiszás ötleteddel százezreket telepítettél volna ki erőszakkal.

Nem kérdezheted meg konkrétan, mert a névtelenség a politikai véleményem kifejtésének is terepe. Itt jegyzem meg, hogy a Tisza folyó tározókkal elárasztható mélyárterén nemhogy százezrek, de ezrek se élnek!

Egy MN szerű intézmény nem tesz helyre senkit.

Így van. Még aki sorkatonaságot is akar, az se MN-t akar.

Én nem akarok sorkatonaságot. Katonai képzést az iskolai hazafias nevelés keretei között igen.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Az, hogy tartalékos katona csak kiképzett katona lehet. Tartalékos és kiképzett katona használhatósághoz az kell, hogy az fullos állománytábla meglegyen minden nehézfegyverzethez, mert a tartalékosból legfeljebb akkor lehet lövész, stb. Ha nincs felette és mellette semmi, akkor az egész értelmetlen
Aki elvégez egy egy éves kiképzést utána mehet vissza a civil életbe, munka, egyetem stb, eközben tartalékos marad, vagy dönthet úgy hogy felszerel a szerződésesekhez, ahol már kiképezni is egyszerűbb lesz a delikvenst, mert már az alapok megvannak (a kiképzési rendszer ugyanis egymásra lenne építhető) Ez egyetemben, fősuliban milyen törést okozna? Max mint aki évet halaszt.
Ha egy értalmiséginek probléma, hogy egy gyök kettő ember dirigál dirigál neki az a munkahelyen sem boldogul. Az ilyen ember nem is értelmiség, mert ahogy a neve is jelzi ahoz ÉRTELEM is kell.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Hivatásos, szerződéses, tartalékos?
Hivatásos= Mérnök, technikus
Szerződéses= szakmunkás
...
Tartalékos=segédmunkás, fogdmeg

Ugye senki nem gondolja komolyan, hogy az évenkénti pár tíz nap képzés bármit is ér. A seregből sem kerül ki annyi ember, ami érdemi tartalékosi rendszert eredményez. A többi csak porhintés.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Aki elvégez egy egy éves kiképzést utána mehet vissza a civil életbe, munka, egyetem stb, eközben tartalékos marad, vagy dönthet úgy hogy felszerel a szerződésesekhez, ahol már kiképezni is egyszerűbb lesz a delikvenst, mert már az alapok megvannak (a kiképzési rendszer ugyanis egymásra lenne építhető) Ez egyetemben, fősuliban milyen törést okozna? Max mint aki évet halaszt.
Ha egy értalmiséginek probléma, hogy egy gyök kettő ember dirigál dirigál neki az a munkahelyen sem boldogul. Az ilyen ember nem is értelmiség, mert ahogy a neve is jelzi ahoz ÉRTELEM is kell.
Az állami mindenhatóság juttatott ide minket.Ha te ezt bevezeted a 18éves fiatal ugy lép le az országbol mint közmondásos rosszleány a hencserröl.Pont ezt az állami szemléletet kéne kiirtani ahoz,hogy átlag Jani azt érezze érdemes vállalni valamiféle szolgálatott.Mert jelenleg ez csak a jobbágyra rakott újabb sarcnak érzékelné-joggal.Plusz ok,hogy lelépjen
 
  • Tetszik
Reactions: Sulaco
M

molnibalage

Guest
Nem sorkötelesség kell, hanem MFB - Megkeseredett Fotelhuszár Brigád
Ennyire ne akarjátok a fiatalok életét elcseszni valami romantikus emlékfoszlányokra építve újrakezdeni. hadd döntse el 18 évesen valaki, részt akar-e venni az ipari gyilkolás gépezetében vagy sem...
Imádom, ahogy egyesek mennyire álmodoznak a többi ember feletti kontol kiterjesztéséről.

Erre megjegyezhetnék valamit, de az instant ban lenne...
Halkan kérdezném meg a sok tamtamverőtől, hogy ők egyáltalán voltak-e katonák...

Szerintem meg ez sztereotíp hozzáállás. Magyarországon ez kb kivitelezhetetlen. Oké, hogy egy tartalékosból soha nem lesz amerikai nemzeti gárdista, vagy bármi hasonló, de ha már tudja, melyik végénél kell megfogni az AK-t, és nem a társa lesz az első, akit lelő vele, ha úgy hozza a sors, már ennyivel előrébb vagyunk, szinte 0 befektetéssel.
Most akkor ágyútöltelékeket képeznél ki? Bocs, ha ezzel a felfogással nem tudok azonosulni...

Miért? Lehet, hogy a te magasan képzett mérnök embered semmi másra nem alkalmas valójában, mint sáncárok ásásra! Nem véletlenül írtam feljebb, hogy az idális ÖMT az a jól dolgozó és jól is kereső kispolgárságból kerül ki, mert ők már bizonyították, hogy tudnak és akarnak is jól dolgozni a szakmájukban! A te magasan képzett mérnök embered még egy lutri, a semmirekellő lapátostól a bármilyen technikai jellegű beosztást betölteni tudó zseniig bármi lehet még belőle a valós képességei alapján, amiről semmit nem tudunk.
Sáncárok ásás. Ja értem. I. vh...
Ma már ezt gép csinálja, ha kell. Ezen felül hova akarsz lövészárkokat ásni, amikor a MH legfeljebb manőverező védekezésre lenne alkalmas?

Én se támogatom, de lenne nagyon komoly haszna, éspedig a hozzájárulás a individualizmus letöréséhez, a társadalom egységének növeléséhez!
Ja értem, megint a zsebdiktátori hajlamok...

A csak lapátolni tudó hígagyú is hasznos tagja a társadalomnak, ha legalább keményen lapátol, de a társadalom javát lenéző, attól elhatárolódó, a közösséggel mint entitással szemben ellenséges mérnök embered az elefántcsonttornyában egy teljesen fölösleges és haszontalan hulladék, amire biztosan semmi szükségünk!
Ok, a fentivel már lassan látom, hogy valami elmeorvosi eset vagy. Aki felsőfokú végzettségű, az csak elhatárolódó, elefántcsonttoronyban levő valami lehet. Szerintem fordulj orvoshoz, amilyen hamar csak lehet. Ezt mantrázod évek óta. Na, akkor ki él buborékban és toronyban?

A sorkatonaság is lehet olyan eleme a szocializációnak, ami ezen tud segíteni!
Persze, mert egyetemi közösségekben nincs szocializáció...

Nem, nagyon nem. De sajnos a kapcsolódási pontok az értelmiség és a többiek között egyre inkább fogyatkoznak, így az értelmiség tudása egyre nagyobb mértékben megy pocsékba a társadalom számára. Nem azzal foglalkoznak, amiből a társadalomnak haszna lenne, ha pedig igen, akkor a valódi társadalmi kapcsolatok hiánya miatt, a társadalomról alkotott zavaros téveszméik borzalmas tévutakra viszik a társadalom boldogulásához való hozzájárulásukat!
És ezt mire alapozod...? Arra, hogy a képes voltál a tiszás és más baromságodat leírni és erőltetni és éppen az általad annyira szekált műszaki értelmiségi emberek közölték veled, hogy jó lenne nem fullba tolni a kretént?

Ha én most leírnám ide mit gondolok rólad, asszem instaban lenne...

Nem kérdezheted meg konkrétan, mert a névtelenség a politikai véleményem kifejtésének is terepe. Itt jegyzem meg, hogy a Tisza folyó tározókkal elárasztható mélyárterén nemhogy százezrek, de ezrek se élnek!
Éljen soká az individualista névtelenség, aminek két sorral fentebb beszólsz.


Én nem akarok sorkatonaságot. Katonai képzést az iskolai hazafias nevelés keretei között igen.
Hazafiasság szajkózásától megyek a falnak.

Igazából, ha összeteszem az enyhén értelmiség ellenes rasszista beszólásodat az egyebekkel kb. a hitreljugend kéne jön elő nekem és kb. ezen a vonalon is gondolkoztál sokszor.

Kösz. Nem. Kurvára nem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem, nem érted molnibalage. Persze, ez nem meglepő, jónéhányszor előadtad már, hogy semmit nem értesz bizonyos dolgokból! :D
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Az állami mindenhatóság juttatott ide minket.Ha te ezt bevezeted a 18éves fiatal ugy lép le az országbol mint közmondásos rosszleány a hencserröl.Pont ezt az állami szemléletet kéne kiirtani ahoz,hogy átlag Jani azt érezze érdemes vállalni valamiféle szolgálatott.Mert jelenleg ez csak a jobbágyra rakott újabb sarcnak érzékelné-joggal.Plusz ok,hogy lelépjen
Az iskolarendszer nem ugyanez?
A vállalt dolgokért pedig az állam is adna ellentételezést. Adókedvezmény, zsold, tartalékosnak rendelkezésre állasi álletmény stb. Előnyössé lehet tenni a dolgot, és mint korábban írtam ki lehetne váltani, ha az illető nem akar bevonulni. Azért az emberek többsége nem 18 évesen pattan meg az országból, hanem egyetem, vagy pár év gyári cumi után.
 
M

molnibalage

Guest
Nem, nem érted molnibalage. Persze, ez nem meglepő, jónéhányszor előadtad már, hogy semmit nem értesz bizonyos dolgokból! :D
Mit nem értek...?
  • Folyamatosan beszólsz az értelmiségnek. (Mondjuk láthatólag beléd sok értelem nem szorult lehet, hogy ezért.)
  • Folyamatosan neveli akarsz egész társadalmi csoportokat, mert te csak azt mondod, hogy nekik szükségük van rá, bármi más is legyen a realitás vagy akár a társadalom véleménye. "Enyhe" diktátori vonás.
  • Nem tetszik neked az individualizmus, pedig valahogy a sikeres országokban ez a jellemző. Persze neked ez sem tetszik, ki kell ezt is nevelni. Diktátori vonás no.2.
  • Skandálod itt a hazafiság szót mindenféle jelentéstartalom nélkül. Szerintem meg nem agyatlan hazafinak kéne lenni, hanem simán gerincesnek és gondolkodónak. Persze az diktatúrákban egy szint felett nem divat.
  • Előadod itt a nagy észt, amikor kb. minden korábbi nagy világmegváltó ötleted a kreténség csúcsa volt és persze az első csoportba tartozók szóltak neked, hogy műszaki és jogi képtelenség.
Bocs, ha ezek után bohóc szimbólumot látok az avatarod helyén kefebajusszal...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 697
113
Mit nem értek...?
  • Folyamatosan beszólsz az értelmiségnek. (Mondjuk láthatólag beléd sok értelem nem szorult lehet, hogy ezért.)
  • Folyamatosan neveli akarsz egész társadalmi csoportokat, mert te csak azt mondod, hogy nekik szükségük van rá, bármi más is legyen a realitás vagy akár a társadalom véleménye. "Enyhe" diktátori vonás.
  • Nem tetszik neked az individualizmus, pedig valahogy a sikeres országokban ez a jellemző. Persze neked ez sem tetszik, ki kell ezt is nevelni. Diktátori vonás no.2.
  • Skandálod itt a hazafiság szót mindenféle jelentéstartalom nélkül. Szerintem meg nem agyatlan hazafinak kéne lenni, hanem simán gerincesnek és gondolkodónak. Persze az diktatúrákban egy szint felett nem divat.
  • Előadod itt a nagy észt, amikor kb. minden korábbi nagy világmegváltó ötleted a kreténség csúcsa volt és persze az első csoportba tartozók szóltak neked, hogy műszaki és jogi képtelenség.
Bocs, ha ezek után bohóc szimbólumot látok az avatarod helyén kefebajusszal...

A diplom nem értelmiség...
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Most akkor ágyútöltelékeket képeznél ki? Bocs, ha ezzel a felfogással nem tudok azonosulni...
Valahogy igen sok mindennel nem tudsz azonosulni. Ez nem újdonság. Ha te ágyútölteléknek nevezed azt, aki látott már fegyvert, esetleg konyít is valamit a botegyszerűségű AK használatához, tud kötelékben mozogni, tudja mi az a parancs, esetleg még edzi is magát, igen, hogyne, ágyútölteléket akarok, mert az pont ennyivel többet ér háborús helyzetben, mint az, aki csak tévében látott fegyvert.