A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Akkor javaslom neked hogy januárban keres fel egy toborzó irodát s jelentkez tartalékosnak. Utánna egy év múlva majd térj vissza a thémára.
Miért hazavihetem a bruttot??? Mit akarsz ezzel megint mondani. Ird le mit akarsz nincs kedvem találgatni. Akkor lehet értem mire gondolsz. Arról beszélünk mi lehetne csinálni a jövőre nézve. Azt hogy mi van most azzal mindenki tisztában van. Mi a mondanivalód???
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hát basszus akkor lehet, hogy végig kéne olvasnom a topik agymenéseit - asszem fájna - mert aki hazai viszonyok között sorkötelesség feltámasztásáról álmodik az nem egészen van magánál...

Kb. az lenne, mint régen, hogy mindenki elintézné vagy így vagy úgy, hogy ne rántsák be. Eleve akkor jut ez eszébe egyeseknek, amikor munkaerő hiány van? Erre még megvágnák a munkaerőpiacot...? Elmentek otthonról?

Ilyen az legsötétebb óráiban volt az előző rendszernek, amikor már nemzetgazdasági kára volt annak, hogy majdnem 200 ezres haderőt tartott fenn az ország. Maga a haderő és az, hogy a 20-40 közötti életerős férfiak közül túl sok volt katona.

Normális sorköteles haderőt hogyan akarnak felépíteni, amikor a papíron krémnek sem jut semmi, majd a jó világ 3-4 év múlva jön el. Már, ha lesz ember egyáltalán a hivatásosoknál...

A tartalékos rendszertől is a falnak megyek. Hogyan lehet egy olyan haderőnek tartalékos vonala, aminek a normális létszáma sincs meg 20+ éve...?

Nagyon sokan fordítva ülnek a lovon szerintem.
Nyugalom.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Miért hazavihetem a bruttot??? Mit akarsz ezzel megint mondani. Ird le mit akarsz nincs kedvem találgatni. Akkor lehet értem mire gondolsz. Arról beszélünk mi lehetne csinálni a jövőre nézve. Azt hogy mi van most azzal mindenki tisztában van. Mi a mondanivalód???
Mert így legalább tudsz alkotni véleményt is. S nem irnál néha hülyeséget.
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
Hogy tudnak kivándorolni legálisan a nem EU tag balkáni országokból ennyien?

Egy részük gondolom Jugoszlávia felbomlása után lépett le, majd a Délszláv háború során elég könnyű volt háborús/gazdasági menekültként Nyugatra emigrálni. Illetve, valószínű, hogy az EU-s tagságtól függően vannak munkavállalással kapcsolatos szerződések bizonyos EU-s tagországok (Németország) és a balkáni államok között. Meg persze illegálisan is lehet migrálni. Például, biztos emlékeztek rá, a 2014-es migránsválság előszele pont az illegális albán és koszovói bevándorlók hozták, bár őket azért jórészt hazadeportálták.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader and Sulaco

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
Mert így legalább tudsz alkotni véleményt is. S nem irnál néha hülyeséget.
Baszki megint te vagy az aki lehülyéz amihez joga van de semmi ténnyel nem támasztod alá!!! Még egyszer leirom gyenge képességedre való tekintettel. Arról beszélünk, mint a topik neve is mutatja, "lehetésges fejlesztési irány" a lehetséges egy feltételes jövő idöt mutat. Most mi a f@sznak menjek be egy toborzóirodába?? IRD MÁR LE MI A SZ@RT akarsz mondani!!
 

Dactilus

Active Member
2018. november 10.
89
175
33
2-3 évre 2-3 hónapra tudnád őket felkészítenni. Utánna mi lesz? Szerinted hány munkahely fogja elengedni őket? Ha végez és el kezd dolgozni. Feltéve ha itt marad. Ugyan úgy bele ölsz egy csomo pénzt a felkészítésbe. Az eredmény meg ............
Érettségi és főiskola között kellene őket felkészítenni. Az a max egy év kieső idő még fiatalon könyebben behozák. Nem sorozás. Önként válalt komolyabb tartalékosság. Utánna ha jól megy legalább 3-4 évig (nyaranta) van egy a lehetőségekhez képest felkészített tartalékos állományod. A költségek is kedvezőbb lenének.
Próbálom kihámozni, hogy az elején mit szeretnél mondani, de nem teljesen értem, nem vagyok jó kriptográfiából, akkor úgy gondolod, hogy két-három hónappal kb két- három évig lenne életképes az a tudás amit szereztek? Ha jól emlékszem, egy évben kb 50.000 fiatal kerül hadköteles korba (ha rosszul tudom javítsatok ki). Ez azt jelentené, hogy kb 150.000-es tartalékos állományt tudnánk létrehozni. De, ez teljesen felesleges, te is tudod.
 
M

molnibalage

Guest
2-3 évre 2-3 hónapra tudnád őket felkészítenni. Utánna mi lesz? Szerinted hány munkahely fogja elengedni őket? Ha végez és el kezd dolgozni. Feltéve ha itt marad. Ugyan úgy bele ölsz egy csomo pénzt a felkészítésbe. Az eredmény meg ............
Érettségi és főiskola között kellene őket felkészítenni. Az a max egy év kieső idő még fiatalon könyebben behozák. Nem sorozás. Önként válalt komolyabb tartalékosság. Utánna ha jól megy legalább 3-4 évig (nyaranta) van egy a lehetőségekhez képest felkészített tartalékos állományod. A költségek is kedvezőbb lenének.
Juj...
Ennél nagyobb marhaságot kevesebbet hallottam...
  1. Azon a nyáron (szerintem) a normális fiatal már dolgozik. Tudod élni is kell valamiből.
  2. Betettem az a vicces ábrát a matekos skillekről. Na annyit számít az az egy év.
  3. A nem használt elméleti tudást az ember 1 év alatt úgy elveszti, mint a sicc egy bizonyos szint felett. Mivel a gimisnek a gimis szint a plafon "kurvajó" lenne úgy elkezdeni az egyetemet, hogy 1 évig semmi matek, semmi fizika, semmi elme pallérozás. Mintha olimpia előtt egy évig nem edzene a sportoló.
Az, aki kb. a biológiai és szellemi érettség küszöbén van végre annak az az egy év iszonyatosan sok. Konkrétan nekem 1 évvel később sok kihívás könnyebben vehető volt az egyetemen, amit nem értettem, hogy elsőre miért nem értettem meg.

A katonai szolgálat úgy kettévágja az ember életét, mint kevés dolog. Nem véletlenül élte igen negatívan nagyon sok továbbtanuló igen komolyan értelmiséginek tekinthető ember a MN posványát (?). Lehet, hogy ezzel sokak lelkébe gázolok, de bizony sokszor az volt. Kurávra nem élvezték a politikai agymosást és azt, hogy nálunkál sokkal gyök2-őbb emberek szivatják meg üvöltöznek velük sokszor a semmiért és basznak el 1-2 évet az életükből arra, amit önként SOHA nem csináltak volna. Aztán a megtanult dolgok nagy részét szépen el is felejtették.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Akkor javaslom neked hogy januárban keres fel egy toborzó irodát s jelentkez tartalékosnak. Utánna egy év múlva majd térj vissza a thémára.
Lassan egy éve vagyok ÖTT-s az egyetem és meló mellett. Akik tartalékosok elsöprő rohamairól és hasonló ökörségekről álmodoznak, azoknak javaslom, hogy lépjenek be, és csinálják meg azt a 4 hetes alapkiképzést. Én úgy 5-7 napot toltam le idén a kb 20 napos alapon felül önszorgalomból, és így lesz az éves pénz a rendelkezésre állási díjjal együtt vagy 250 minimum. Az nem rossz 25-27 napra. Menjetek el, nézzétek meg, éljétek meg, károtokra nem fog válni, de letesztek a reményeitekről is...

Én a szerződéseseknek kötelező 12 hetes alap kiképzést tenném kötelezővé, a tartalékosok számára is! EGYBE!
 

Ferkó84

Active Member
2018. október 2.
81
165
33
Most lehet hülyeséget mondok de ez szerintem nem menne így se-úgy se egyik napról a másikra.
De ha egy kis hazafiaságra neveljük a gyerekeket,(nem csitriket nevelünk mint a mostani fiatalság akik azon versenyeznek melyik hasonlít jobban Koncsítára:rolleyes:) akkor talán meg lehetne őket fogni amikor felszabadulnak a suliból. A sorkötelesség az csírába halott űgy! Ezek a kis khm férfi félék talán öngyik is lennének ha behívnák őket:D de szerintem most is össze jönne egy plusz 15 ezres létszám ha nagyon bele húznának. Itt vagyok én is, már kétszer voltam Toborzó irodában. Most megyek harmadszorra:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 545
79 697
113
Juj...
Ennél nagyobb marhaságot kevesebbet hallottam...
  1. Azon a nyáron (szerintem) a normális fiatal már dolgozik. Tudod élni is kell valamiből.
  2. Betettem az a vicces ábrát a matekos skillekről. Na annyit számít az az egy év.
  3. A nem használt elméleti tudást az ember 1 év alatt úgy elveszti, mint a sicc egy bizonyos szint felett. Mivel a gimisnek a gimis szint a plafon "kurvajó" lenne úgy elkezdeni az egyetemet, hogy 1 évig semmi matek, semmi fizika, semmi elme pallérozás. Mintha olimpia előtt egy évig nem edzene a sportoló.
Az, aki kb. a biológiai és szellemi érettség küszöbén van végre annak az az egy év iszonyatosan sok. Konkrétan nekem 1 évvel később sok kihívás könnyebben vehető volt az egyetemen, amit nem értettem, hogy elsőre miért nem értettem meg.

A katonai szolgálat úgy kettévágja az ember életét, mint kevés dolog. Nem véletlenül élte igen negatívan nagyon sok továbbtanuló igen komolyan értelmiséginek tekinthető ember a MN posványát (?). Lehet, hogy ezzel sokak lelkébe gázolok, de bizony sokszor az volt. Kurávra nem élvezték a politikai agymosást és azt, hogy nálunkál sokkal gyök2-őbb emberek szivatják meg üvöltöznek velük sokszor a semmiért és basznak el 1-2 évet az életükből arra, amit önként SOHA nem csináltak volna. Aztán a megtanult dolgok nagy részét szépen el is felejtették.

Azért nem olyan nagy érvágás a sorkatonai szolgálat ahol rendesen működik mint pl a finneknél vagy az osztrákoknál vagy akár Svájcban.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Hát basszus akkor lehet, hogy végig kéne olvasnom a topik agymenéseit - asszem fájna - mert aki hazai viszonyok között sorkötelesség feltámasztásáról álmodik az nem egészen van magánál...

Kb. az lenne, mint régen, hogy mindenki elintézné vagy így vagy úgy, hogy ne rántsák be. Eleve akkor jut ez eszébe egyeseknek, amikor munkaerő hiány van? Erre még megvágnák a munkaerőpiacot...? Elmentek otthonról?

Ilyen az legsötétebb óráiban volt az előző rendszernek, amikor már nemzetgazdasági kára volt annak, hogy majdnem 200 ezres haderőt tartott fenn az ország. Maga a haderő és az, hogy a 20-40 közötti életerős férfiak közül túl sok volt katona.

Normális sorköteles haderőt hogyan akarnak felépíteni, amikor a papíron krémnek sem jut semmi, majd a jó világ 3-4 év múlva jön el. Már, ha lesz ember egyáltalán a hivatásosoknál...

A tartalékos rendszertől is a falnak megyek. Hogyan lehet egy olyan haderőnek tartalékos vonala, aminek a normális létszáma sincs meg 20+ éve...?

Nagyon sokan fordítva ülnek a lovon szerintem.
Annak ellenére, hogy a stílusodért néha felpofoználak egy fagyasztott pontyal (ne szívd mellre) sokszor igazad van, DE,itt te is csak azt tudod sulykolni hogyan nem lehet. Ha a sereg folyamatosan hátrányba kerül a versenyszférával szemben, előbb utóbb reális irány lesz a sorozás, mert nem tudnak máshogy létszámot teremteni. Azt el kell felejteni ami a puncializmusban volt, lehet azt normálisan is csinálni.
De persze ez szerinted hülyeség. Az a baj, hogy ami most megy, sem működik, akkor mégis hogy? Mert arra persze ötleted sincs, csak az, hogy minden más ötlet hülyeség.
Nem a tankokra, meg a lövegekre kell a sorozott állomány, de sokaknak lehetne utána egy jó ugródeszka, és a munkaerőpiac mit veszít? Egy évvel később kerül ki a szalag mellé a dolgozó, talán kissé fegyelmezettebben. Biztos bele szakad a rendszer. Semmi kötelezőröl nem beszéltem, mivel a behívott vállalhatja, hogy megfizeti a szolgálatát plusz járulék formájában. Mondjuk 1 év sor+3 év műveleti tarcsi (magért és vagy adókedvezményért)=4 év külön járulék ha nem vonulsz be. Egy évet az érettségi után ki bír bárki, ha meg erről lemond első munkában töltött éveiben járuljon a dologhoz.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hogy tudnak kivándorolni legálisan a nem EU tag balkáni országokból ennyien?
Úgy ahogy bárki bejöhet az EU-ba, papírok nélkül is. :D Na jó, nyilván van útlevelük, oszt csókolom. Míg nem voltunk EU tagok, akkor is lehetett mozogni, most meg pláne, hogy a brüsszeli liberális elit verbálisan tarkón lövet, ha szóba hozod a határvédelmet. :D
 
M

molnibalage

Guest
Azért nem olyan nagy érvágás a sorkatonai szolgálat ahol rendesen működik mint pl a finneknél vagy az osztrákoknál vagy akár Svájcban.
Javíts ki, ha tévednék, de Svájcban nem 40 éves szaros T-72M1-gyel bohóckodnak. Ja, és az egy elég mlitarizált ország.

Annak ellenére, hogy a stílusodért néha felpofoználak egy fagyasztott pontyal (ne szívd mellre) sokszor igazad van, DE,itt te is csak azt tudod sulykolni hogyan nem lehet. Ha a sereg folyamatosan hátrányba kerül a versenyszférával szemben, előbb utóbb reális irány lesz a sorozás, mert nem tudnak máshogy létszámot teremteni. Azt el kell felejteni ami a puncializmusban volt, lehet azt normálisan is csinálni.
De persze ez szerinted hülyeség. Az a baj, hogy ami most megy, sem működik, akkor mégis hogy? Mert arra persze ötleted sincs, csak az, hogy minden más ötlet hülyeség.
Nem a tankokra, meg a lövegekre kell a sorozott állomány, de sokaknak lehetne utána egy jó ugródeszka, és a munkaerőpiac mit veszít? Egy évvel később kerül ki a szalag mellé a dolgozó, talán kissé fegyelmezettebben. Biztos bele szakad a rendszer. Semmi kötelezőröl nem beszéltem, mivel a behívott vállalhatja, hogy megfizeti a szolgálatát plusz járulék formájában. Mondjuk 1 év sor+3 év műveleti tarcsi (magért és vagy adókedvezményért)=4 év külön járulék ha nem vonulsz be. Egy évet az érettségi után ki bír bárki, ha meg erről lemond első munkában töltött éveiben járuljon a dologhoz.
Ja értem, sílusom csak nekem lehet, másnak nem. Csak a szokásos...

A hogyan lehet rész meg egyszerű. N+1-szer írtam. Ha lesz normális haderő állománytábla szerint és az meg is marad, akkor lesz tartalékos vonal addig nem. Baszod, ez olyan, mintha tartalék metrószerelvényt és vezetőt akarnál úgy, hogy nincs ki a létszám.

Mit veszít a munkaerőpiac? Hát azt, hogy valaki lehet, hogy emiatt zúg ki az egyetemről.

De ha egy kis hazafiaságra neveljük a gyerekeket,(nem csitriket nevelünk mint a mostani fiatalság akik azon versenyeznek melyik hasonlít jobban Koncsítára:rolleyes:) akkor talán meg lehetne őket fogni amikor felszabadulnak a suliból. A sorkötelesség az csírába halott űgy! Ezek a kis khm férfi félék talán öngyik is lennének ha behívnák őket:D de szerintem most is össze jönne egy plusz 15 ezres létszám ha nagyon bele húznának. Itt vagyok én is, már kétszer voltam Toborzó irodában. Most megyek harmadszorra:hadonaszos:
Az ilyen sztereotip kommentektől megyek a falnak. Mindig ez a duma Arisztotelész óta. Valahogy az előző generáció egyes férfijai mindig lenézik a következőt. Hogy miért, azt nem tudom. Rám is ezt mondták. Alapja semmi nem volt.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ismét előhozom.Volna értelme egy sorköteles,mindenki számára kötelező 3hónapos alapképzést,és moduláris rendszerű aktiv tagságot vegyitő terletvédő Nemzetörségnek.De a reguláris manőverező gépesitett harcra alkalmas haderő álományát nem lehet ma Mo-on sorköteles alapon feltölteni.Ahoz legalább 2éves komoly kiképzés és gyakorlatozás kellene.MH legyen hivatásos/szerződéses-és jol meg kell fizetni őket.Persze a tényleges katonákra gondolok,nem a vizfeji tintahuszárokra.(és tintahuszár alat nem a kincsetérő jó g.h.-st értem)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Javíts ki, ha tévednék, de Svájcban nem 40 éves szaros T-72M1-gyel bohóckodnak. Ja, és az egy elég mlitarizált ország.


Ja értem, sílusom csak nekem lehet, másnak nem. Csak a szokásos...

A hogyan lehet rész meg egyszerű. N+1-szer írtam. Ha lesz normális haderő állománytábla szerint és az meg is marad, akkor lesz tartalékos vonal addig nem. Baszod, ez olyan, mintha tartalék metrószerelvényt és vezetőt akarnál úgy, hogy nincs ki a létszám.

Mit veszít a munkaerőpiac? Hát azt, hogy valaki lehet, hogy emiatt zúg ki az egyetemről.


Az ilyen sztereotip kommentektől megyek a falnak. Mindig ez a duma Arisztotelész óta. Valahogy az előző generáció egyes férfijai mindig lenézik a következőt. Hogy miért, azt nem tudom. Rám is ezt mondták. Alapja semmi nem volt.
Magyarázd már el nekem légyszives, hogy a tartalékos rendszernek meg az állománytábla létszámhiányának mi köze van egymáshoz? ÖMT-sek elvileg a leszerelt katonák lesznek, plusz azok, akik éreznek magukban affinitást ahhoz, hogy csinálják, de nem főállásban.
ÖVT-sek kb a laktanyákat őrző vagyonőrök.
ÖTT-sek meg a hétvégi katonák lennének.
Most ezzel itt mi a gond? Azt a pár szett egyenruhát kibírja a cég, amit az ÖMT-nek osztottak ki, meg az ÖVT-nek, fegyverük meg nem lehet otthon, az bent marad. Mit veszít a cég? Se egyenruhát, se fegyvert, amit az aktív katona kaphatna. Haditechnika meg a fasorban sincs. Az ÖTT-sek meg eleve brit cuccokat hordanak, még nem is magyart, azzal is mit veszít a cég? Pont hogy nem ugyanaz a felállás, amit szajkózol már mióta, hogy tartalékba metró meg vezető, mikor a vonalon sincs ebből elég. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
Még egyszer leírom, tartalékos rendszerrel azokat fogják meg, akiket érdekel a téma, de nem akarnak főállású katonák lenni. Ezzel pont nyer mindenki, nem veszít semmit vele sem az állam, sem a cég.
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ha lesz normális haderő állománytábla szerint és az meg is marad, akkor lesz tartalékos vonal addig nem. Baszod, ez olyan, mintha tartalék metrószerelvényt és vezetőt akarnál úgy, hogy nincs ki a létszám.
Csakhogy ilyen sosem lesz, mert a sereg képtelen felvenni a versenyt a polgári élettel. Nem a szerződéses rendszer helyett gondolkodom ebben, hanem a szerződéses, és a jelenleg teljesen életképtelen tartalékos rendszer között.
Az évenkénti x nap kiképzést sokan itt isteni megoldásnak tartják, de közben a másik oldalról meg jön a valóság, hogy legalább egy év kell mire érdemi ismereteket szerez valaki. Ez havi 5 nappal mégis meddig tartana? 60 év? Feltéve ha az illető semmit nem felejt el belőle. Alap ismeretek kellenek a tartalékosi rendszerhez! Ráadásul ki tudja, ha bejön neki a szerződéses rendszerbe is gyorsabban illeszthető.

Ha nincs szakképzett metróvezető, és a toborzás sem megy, mit csinál a vállalat? Képez, vagy nem?

Ui.: nem azzal van baj, hogy van stílusod, csak azzal, hogy baromi irritáló. De ezt hagyjuk. Sokmindenben igazad van, és azon kevesek közé tartozol itt akik értelmes dolgokat írnak. :) ;)
Ebben az esetben viszont nemértünk egyet. Szóval ennyit személyeskedésként, maradjunk a lényegnél.
Ha azt hiszed, hogy a csilli vili Leo2a7, meg hi tech sallangtól minden megváltozik, akkor a te kezed lóg bilibe de nagyon. Javul a helyzet, de nem érdemben.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A katonai szolgálat úgy kettévágja az ember életét, mint kevés dolog. Nem véletlenül élte igen negatívan nagyon sok továbbtanuló igen komolyan értelmiséginek tekinthető ember a MN posványát (?). Lehet, hogy ezzel sokak lelkébe gázolok, de bizony sokszor az volt. Kurávra nem élvezték a politikai agymosást és azt, hogy nálunkál sokkal gyök2-őbb emberek szivatják meg üvöltöznek velük sokszor a semmiért és basznak el 1-2 évet az életükből arra, amit önként SOHA nem csináltak volna. Aztán a megtanult dolgok nagy részét szépen el is felejtették.

Lehet, hogy ilyen hülyeségeket húsz éve én is leírtam volna. De azóta megtanultam, hogy éppenhogy ezeket az embereket kell bevinni katonának és megtanítani nekik, hogy a társadalom nem az ő kívánságműsoruk és azok a gyökkető emberek az átlagemberek, akiket jobb ha nem néznek le! Mert ha nem tanulja meg, akkor a valóságtól elszakadt, a társadalom és a gazdaság számára tökéletesen haszontalan értelmiségi lesz belőle a maga kis buborékában élve, akire az égadta világon semmi szükségünk nincs!

Ha csak tízből egy ilyen kis értelmiségipalántát helyre tett a hadsereg és megtanította arra, hogy hiába hiszi magát különlegesnek, nem az és jobban teszi, ha a nép nagy tömegével is számol, akkor már megérte az egész régi sorkatonásdi, amit minden más szempontból én is tökéletesen haszontalan dolognak tartottam és tartok most is, de a leendő értelmiség megnevelése szempontjából szükség lenne rá most is!