A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Amirol ti beszeltek 2 hk szd 2 lov szd +egyeb az egy onallo zaszloalji struktura. Ez mar egyseg. Ne keverjetek a sima zaszloalj alegyseggel. Onallo azert onallo mert nem tartozik dd alarendeltsegbe hanem onallo egyseg a sima /altalanos./ zaszloalj meg alegyseg azert tartozik ezred dandar alarendeltsegbe.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 980
80 720
113
Amirol ti beszeltek 2 hk szd 2 lov szd +egyeb az egy onallo zaszloalji struktura. Ez mar egyseg. Ne keverjetek a sima zaszloalj alegyseggel. Onallo azert onallo mert nem tartozik dd alarendeltsegbe hanem onallo egyseg a sima /altalanos./ zaszloalj meg alegyseg azert tartozik ezred dandar alarendeltsegbe.

Nyugodj meg ez alegység(a Norrbotten ezred része) attól függetlenül,hogy képes önállóan harcolni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Ha a tartalekosokat komolyan gondoljak akkor lessz az 20 is :) /szerintem legalabbis esszeru lenne minden megyebe egy onallo zaszloaljat letrehozni ugy hogy 2 szazad + a torzs allando KATONA a tobbi 2-3 szd tartalekos ./vagy a szazadok x edik szakaszat tartalekosokkal feltolteni./ de csak ezekben a helyorsegekbe.

Minimum 1 szerzodesi ido utan tehat 3 ev utan lehetne lekerulni ezekre a helyekre Katona kent. /tartalekoskent persze egybol./ tehat egy szerzodest ki tolt a szerdzso akkor mehet a szulohelyehez vagy valasztptt eletehez kozeli helyorsegbe. Ha hosszabit!
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tonyo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Nyugodj meg ez alegység(a Norrbotten ezred része) attól függetlenül,hogy képes önállóan harcolni.
Ugy erted hogy elaprozzak az erejuket dd szinten? Mert ha igen ez ithon se jelent kihivst ithon is van gyakorolva nekem is van kepem rolla a domboldalba bakonyba...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Mi is voltunk ket lov szd egy hk szd egy pct szd es tuzer szd :D nem nagy szam :p nesze neked swedorszag a nincs is nagy ur am :) /jo direkt volt igy azert nem dramatizalok./ /a tuzerek felenel nem voltak kulon jatszadoztak./
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 980
80 720
113
Ugy erted hogy elaprozzak az erejuket dd szinten? Mert ha igen ez ithon se jelent kihivst ithon is van gyakorolva nekem is van kepem rolla a domboldalba bakonyba...

Ez nem elaprózás.Az ottani viszonyok közt ez működik.Nekünk itt a pampán ennek nem lenne értelme.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 899
35 405
113
Elnezest a tuzerektol es a panceltoro tuzerektol.

Igen jol kihasznaljak es alkalmazkodnak a sajat kornyezetukhoz viszonyaikhoz a swedisek.

Boldog uj evet.:)
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezeket értem én is, de pár buta bombát belevágni egy-egy 10 emeletesbe, meg kórházba azért pszichológiailag odavágna rendesen a lakosságnak, plusz végigszántani levegőből egy-egy négysávost. Még át sem lépte az ellen a határt a tüzérség meg a katonai gócpontokat löveti, azonnal káoszt és menekültáradatot lehet elindítani.


Annyiban vágna oda, hogy akik amúgy is lelépnének, azok gyorsabban húznák el a csíkot. Akik meg amúgy is maradnának, akikre lehetne is számítani, azokat meg jól feltüzelné és annál elszántabbak lennének. Na ezért is hülyeség városokat, civileket bombázni. Szerintem.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 430
2 810
113
Annyiban vágna oda, hogy akik amúgy is lelépnének, azok gyorsabban húznák el a csíkot. Akik meg amúgy is maradnának, akikre lehetne is számítani, azokat meg jól feltüzelné és annál elszántabbak lennének. Na ezért is hülyeség városokat, civileket bombázni. Szerintem.
A 2. Vh ban bejött a szövetségeseknek. De igorék se kímélték grozníjt.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A 2. Vh ban bejött a szövetségeseknek. De igorék se kímélték grozníjt.


Persze, lehet ilyesmikre is pazarolni (a térségünkben pláne amúgy is szűkös) erőforrásokat. De szerintem itt eléggé kontraproduktív lenne. Én pl. alapvetően leszarnám ha a politikusok nem egyeznek. De ha valamelyik faszfej megrakétázná mondjuk Debrecent és meghalna ott 20-30-50-150 magyar, akkor azért kicsit bekattannék.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
640x480.jpg

Jut eszembe,a katona uraknak mi a véleménye az Iveco mundéros Daily-jéröl?Elég sok változata van,elegendő teherbirása,és egy rajt kényelmesen elbir a felszerelésével együt

Iveco lmv akkor már. Meg a platónál még a btr is jobb.

Srácok, vegyük már komolyan magunkat! Thales Hawkei, vagy Oshkosh L-ATV/JLTV ebben a kategóriában. Pls!
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka