A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 502
113
No meg az sem mind1,hogy 2025-ben kezdik el átadni a harckocsikat vagy 2025-ben egyszerre adják át az összes harckocsit vagy 2025-re éekezik meg az utolsó harckocsi.

Szittya szerint arra jön meg az utolsó, ez a reálisabb szerintem, azt nem hiszem, hogy bevárnák és egyben adnák csak át őket, főleg, hogy az A4-esek elvileg már idén jöhetnek...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 637
77 580
113
Szittya szerint arra jön meg az utolsó, ez a reálisabb szerintem, azt nem hiszem, hogy bevárnák és egyben adnák csak át őket, főleg, hogy az A4-esek elvileg már idén jöhetnek...

Mondjuk azt nem tudom ki az a bátor aki ki mer jelenten bármit is azokon kívül akik látták a szerződést.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 154
113
Eddig arról volt szó, hogy ebbe sem lesz ember.
Nem hiszek én ebben a nagy emberhiányban. Ahogy már mondta itt valaki, nem százezrekről van szó csak max pár ezer emberről.

A Btr-ekről meg annyit hogy biztosan maradnak még 10 évet, még lehet többet is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 637
77 580
113
Nem hiszek én ebben a nagy emberhiányban. Ahogy már mondta itt valaki, nem százezrekről van szó csak max pár ezer emberről.

A Btr-ekről meg annyit hogy biztosan maradnak még 10 évet, még lehet többet is.

10 éve pár 1000 ember hiányzik még sem sikerült feltölteni a létszámot pedig kisebb folt mint a mostani.
 
M

molnibalage

Guest
Nem hiszek én ebben a nagy emberhiányban. Ahogy már mondta itt valaki, nem százezrekről van szó csak max pár ezer emberről.

A Btr-ekről meg annyit hogy biztosan maradnak még 10 évet, még lehet többet is.
10 éve pár 1000 ember hiányzik még sem sikerült feltölteni a létszámot pedig kisebb folt mint a mostani.
Úgy, hogy a civil szféra elszívó hatása nem is volt a válság időszaka alatt. Most néha igen szépen meglendült bérért sem talán a versenypiac embert. Akkor a Honvédség hol fog, amikor már 2-3 éve is versenyképtelen volt a bérezés...?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 154
113
10 éve pár 1000 ember hiányzik még sem sikerült feltölteni a létszámot pedig kisebb folt mint a mostani.
Majd pár év múlva visszatérünk rá.
Itt sokkal inkább az a probléma amiről Tibi bácsi beszélt. 900 emberből csak 9 akar katona lenni. Maguk a katonák járatják le a honvédséget (nem ok nélkül).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 938
113
Majd pár év múlva visszatérünk rá.
Ez egy olyan probléma amit irdatlan munka és sok pénz megoldani. De már kismilliószor megírtuk, hogy lehetne csak pénz, pénz, pénz. És egyszerre struktúrát átalakítani, vezetési rendszert átszervezni új technikát rendszerbe állítani kicsit húzós biznisz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 154
113
Ez egy olyan probléma amit irdatlan munka és sok pénz megoldani. De már kismilliószor megírtuk, hogy lehetne csak pénz, pénz, pénz. És egyszerre struktúrát átalakítani, vezetési rendszert átszervezni új technikát rendszerbe állítani kicsit húzós biznisz.
Így van, majd csak rájönnek hogy még 50% béremelés aztán érdekes módon több lesz a jelentkező s kevesebb a lelépő. De maga a "szakma" is degradálódott szerintem.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 333
8 154
113
Bőszítő vagy sem de ez van. Szerinted ki dicsérte halálra a honvédséget az elmúlt 30 évben? Mindenki csak sír hogy nincs fizetés, nincs technika stb..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 938
113
Így van, majd csak rájönnek hogy még 50% béremelés aztán érdekes módon több lesz a jelentkező s kevesebb a lelépő. De maga a "szakma" is degradálódott szerintem.
Így van, nagyon sok értelmes és tapasztalt embert és ezáltal tudást vesztettünk amit nagyon nehéz lesz pótolni. Nem csak az emberanyag mennyiségével, a minőségével is gondok vannak.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ez egy olyan probléma amit irdatlan munka és sok pénz megoldani. De már kismilliószor megírtuk, hogy lehetne csak pénz, pénz, pénz. És egyszerre struktúrát átalakítani, vezetési rendszert átszervezni új technikát rendszerbe állítani kicsit húzós biznisz.

Én ugyan nem látok bele a vezetés tervébe, de lehet most a Zrínyi2026 elején eszközt szereznek be, aztán meg ha ezek az egyszeri drága tételek kipörögnek, akkor az a költségvetési 2% a fenntartásra és béremelésre megy? Mert logikus, hogy ha már megvan a felszerelés azután hívunk be rá plusz személyzetet. Meg akkor felszabaduló pénzzel lehet akár duplájára is emelni a kiskatonák altisztek bérét.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 437
120 938
113
Én ugyan nem látok bele a vezetés tervébe, de lehet most a Zrínyi2026 elején eszközt szereznek be, aztán meg ha ezek az egyszeri drága tételek kipörögnek, akkor az a költségvetési 2% a fenntartásra és béremelésre megy? Mert logikus, hogy ha már megvan a felszerelés azután hívunk be rá plusz személyzetet. Meg akkor felszabaduló pénzzel lehet akár duplájára is emelni a kiskatonák altisztek bérét.
Tekintve, hogy nem egy összegben fizetjük a technikát nem biztos, hogy az a pénz az elkövetkező 10 évben kipörög, a létszám meg már tegnapra kellett volna. (de leginkább 2015-re)
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Én valami olyasmire emlékszem hogy hosszú távon a kötségvetési keret felosztása 40% személyi kiadásokra 30% üzemeltetés és 30% fejlesztés. Növekvö költségvetés esetén a 40% értéke is nő elvileg. Bár közben bejelentettek létszám növelési terveket is...
Reménykedjünk :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem néztem rá a fórumra 2 hétig, és kereken 100 oldalnyit írtatok.
Örömmel látom, hogy igazam lett és Leokat veszünk, bár arra nem gondoltam volna, hogy vadi újjakat. :)