A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 284
26 232
113
Téves megállapítás. Az a BM. A HM eddig sem a rabokkal csináltatta, az új göncöket meg főleg nem. Egy sorozat készült raboknál egyenruhából de olyan szar lett, hogy többet nem rendelt a HM tőlük.

Ha így van, akkor a HM szerencsés, bár azért mérget ne vegyél rá. Több beszállító KFT is van. Majd rákérdezek.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
@dudi
Akkor a szolnokit hívják könnyűnek.Ami kicsit eufémizmus de alapvetően igaz.
Mi a helyzet a tervezett keretlétszámmal, amit rövid időn belül kétszer is szükségesnek ítéltek emelni, és már 39.000 fős létszámmal + 20 ezer tartalékossal számolnának ideális esetben 2026 ra...
Akkor ez nem vetít előre plusz egy dandárt? Ha összeadunk egy Klapkát, egy Bocskait, meg egy KRD-t az még 10.000 fő sincs, nemhogy a 39.000 fő fele esesetleg...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 445
79 462
113
@dudi

Mi a helyzet a tervezett keretlétszámmal, amit rövid időn belül kétszer is szükségesnek ítéltek emelni, és már 39.000 fős létszámmal + 20 ezer tartalékossal számolnának ideális esetben 2026 ra...
Akkor ez nem vetít előre plusz egy dandárt? Ha összeadunk egy Klapkát, egy Bocskait, meg egy KRD-t az még 10.000 fő sincs, nemhogy a 39.000 fő fele esesetleg...

Nem ismerem ezeket a terveket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 870
123 069
113
@dudi

Mi a helyzet a tervezett keretlétszámmal, amit rövid időn belül kétszer is szükségesnek ítéltek emelni, és már 39.000 fős létszámmal + 20 ezer tartalékossal számolnának ideális esetben 2026 ra...
Akkor ez nem vetít előre plusz egy dandárt? Ha összeadunk egy Klapkát, egy Bocskait, meg egy KRD-t az még 10.000 fő sincs, nemhogy a 39.000 fő fele esesetleg...
Hát pedig ennyi emberért a klónozókhoz kell menni Caminóra szerintem.....
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
@Crusader
Mi a helyzet a tervezett keretlétszámmal, amit rövid időn belül kétszer is szükségesnek ítéltek emelni, és már 39.000 fős létszámmal + 20 ezer tartalékossal számolnának ideális esetben 2026 ra...
Akkor ez nem vetít előre plusz egy dandárt? Ha összeadunk egy Klapkát, egy Bocskait, meg egy KRD-t az még 10.000 fő sincs, nemhogy a 39.000 fő fele esesetleg...
hajaj, ez elég veszélyes talaj :D elvileg ha összeadjuk a Klapkát , a Bocskait meg a KRD-t papíron megvan a 10000 , amiből harcoló olyan 5.000-5.500 .....talán......nagyon talán , elvileg ha összejön 26-ra a 39.000 (mégegyszer HA) akkor az elvileg 3 dandár + a tartalékosokból 3-4 területvédelmi dandár ha a mostani trendből indulunk ki , elvileg, de ha abból indulunk ki hogy most van 2db területvédelmi 8.000 főnél akkor ki tudja.
Ezzel mindig is úgy voltam hogy ha 200 nettót hazavinne egy kezdő sorkatona akkor nem kéne ennyire vadászni az embereket, anno se volt jó a fizetés,most se az gondolom.Szerintem ez a dolog simán fizetés kérdése.Ami meg a 39.000 illeti , hát , nem akarok megint belekezdeni mert már unalmas a vízfej téma
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
@Crusader

hajaj, ez elég veszélyes talaj :D elvileg ha összeadjuk a Klapkát , a Bocskait meg a KRD-t papíron megvan a 10000 , amiből harcoló olyan 5.000-5.500 .....talán......nagyon talán , elvileg ha összejön 26-ra a 39.000 (mégegyszer HA) akkor az elvileg 3 dandár + a tartalékosokból 3-4 területvédelmi dandár ha a mostani trendből indulunk ki , elvileg, de ha abból indulunk ki hogy most van 2db területvédelmi 8.000 főnél akkor ki tudja.
Ezzel mindig is úgy voltam hogy ha 200 nettót hazavinne egy kezdő sorkatona akkor nem kéne ennyire vadászni az embereket, anno se volt jó a fizetés,most se az gondolom.Szerintem ez a dolog simán fizetés kérdése.Ami meg a 39.000 illeti , hát , nem akarok megint belekezdeni mert már unalmas a vízfej téma
Na de az a helyzet, hogy a HM folyton 39 ezer + 20 ezer főt mond. A tartalékosokat a 39 ezer főn felül említi. Ez kavar meg engem is.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
@Crusader
Na de az a helyzet, hogy a HM folyton 39 ezer + 20 ezer főt mond. A tartalékosokat a 39 ezer főn felül említi. Ez kavar meg engem is.
Az a baj hogy ha a mostani vízfejből indulunk ki még mindig 3 dandárnál állunk , max jobban feltöltve , a 20.000 tartalék meg... hát érdekes , de egyik cél se elérhető normális javadalmazás nélkül , mindent elmond példának ha idehozzuk a cseheket , 1 regimenttel nagyobb és sokkal nagyobb technikai parkkal rendelkező haderőt tartanak fent 24.500 főből , meg 2800 tartalékost, igaz ott a légvédelmi erők a légierőhöz tartoznak de lényegtelen ez most. Érdekes számokat közöl mindig a MH , a 39.000 fő ha nem lenne vízfej kb egy hadosztály ,sőt...... a tartalékosok meg megint más kérdés, emlékszem (de ha gondoljátok megkeresem a cikket) egyik cikkbe írtak arról hogy aláírt a 8.000-dik önkéntes tartalékos pont akkor mikor felavatásra került a második területvédelmi dandár(amik szintén érdekes dandárok) most ha ebből indulunk ki akkor az 5 dandár,de nem tudom hogy mit is akarnak ezzel.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
@Crusader

Az a baj hogy ha a mostani vízfejből indulunk ki még mindig 3 dandárnál állunk , max jobban feltöltve , a 20.000 tartalék meg... hát érdekes , de egyik cél se elérhető normális javadalmazás nélkül , mindent elmond példának ha idehozzuk a cseheket , 1 regimenttel nagyobb és sokkal nagyobb technikai parkkal rendelkező haderőt tartanak fent 24.500 főből , meg 2800 tartalékost, igaz ott a légvédelmi erők a légierőhöz tartoznak de lényegtelen ez most. Érdekes számokat közöl mindig a MH , a 39.000 fő ha nem lenne vízfej kb egy hadosztály ,sőt...... a tartalékosok meg megint más kérdés, emlékszem (de ha gondoljátok megkeresem a cikket) egyik cikkbe írtak arról hogy aláírt a 8.000-dik önkéntes tartalékos pont akkor mikor felavatásra került a második területvédelmi dandár(amik szintén érdekes dandárok) most ha ebből indulunk ki akkor az 5 dandár,de nem tudom hogy mit is akarnak ezzel.
Területvédelmi ezredek azok, nem dandárok. Tudom, mert az egyiknek a tagja vagyok ÖTT-s ként.
Ahogy nő a létszám, úgy fognak a továbbiakban is új alakulatokat létrehozni a tartalékosoknak.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
@Crusader
Területvédelmi ezredek ezredek azok, nem dandárok. Tudom, mert a Vattay-nak a tagja vagyok ÖTT-s ként ;)
Ahogy nő a létszám, úgy fognak a továbbiakban is új alakulatokat létrehozni a tartalékosoknak. A területvédelmi ezred pedig az Önkéntes Területvédelmi Tartalékosoké, nem az ÖMT, és az ÖVT alakulata, bár minket ÖTT-seket ÖMT-sek "vezetnek".
Elnézést már fáradt vagyok, ezredek tehát.Ami a második részt illeti elég vakon repülök.Ezekről nem tudok sokat, annyi hogy esetleg arról tudsz e hogy tervezik új ezred felállítását vagy ezt a kettőt tervezik bővíteni?Bővítés alatt most azt értem hogy nem csak lövészek lesznek benne. Lesz e mondjuk tüzérség vagy esetleg legalább páncéltörő osztály stb stb vagy csak lövész századokkal töltik fel őket és ennyi? Amúgy amikor megalakult az alakulatod akkor láttam egy táblázatot hogy csak századokból áll az egész ezred. Ez még mindig így van vagy alapból hibás táblázatot láttam vagy már átalakult?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 984
113
Szerintem ez a kettő lesz bővitve. Egyébként szerintem sanszos hogy a végére ebből a két ezredből lesz egy tartalékos dandár. Könnyű dandár. Feltéve ha lesz ember meg munkahely aki hozzájárul. Főiskolás egyettemi évek alatt nem gond. Utánna nincs az a munkahely aki elengedi vagy nagyon ritka.
Megj: nagyon hiányzik egy a rendszerből egy önként válalt több hónapos ÖMT. (modern sorállomány)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 803
6 863
113
@tonyo
Szerintem ez a kettő lesz bővitve. Egyébként szerintem sanszos hogy a végére ebből a két ezredből lesz egy tartalékos dandár. Könnyű dandár. Feltéve ha lesz ember meg munkahely aki hozzájárul. Főiskolás egyettemi évek alatt nem gond. Utánna nincs az a munkahely aki elengedi vagy nagyon ritka.
Megj: nagyon hiányzik egy a rendszerből egy önként válalt több hónapos ÖMT. (modern sorállomány)
Ha összevonnák ezt a kettőt akkor az valami óriás dandár lenne szerintem+kellenének kiszolgálók és + technika ami nincs meg szerintem, elég érdekes lenne 2 ezredből egy dandárt kialakítani szerintem.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
@Crusader

Lesz e mondjuk tüzérség vagy esetleg legalább páncéltörő osztály stb stb vagy csak lövész századokkal töltik fel őket és ennyi?
Hát nem tudok semmiről. Előbb érjem meg, hogy egy ÖTT-s normális lövészkatona harcértékkel bír... Egyelőre a csőre töltés, vagy 5 km séta sem megy mindenkinek... Kicsit lazák a követelmények, emiatt pedig a motiváltaknak is elege lesz.....