A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
A mennyiség ismert?

https://saabgroup.com/media/news-press/news/2018-12/saab-receives-order-for-carl-gustaf-m4/
Gondolom a cikkben meg nem nevezett vásárlók ezek után mi vagyunk. Itt 492 millió svéd koronáról (mai árfolyamon kb 51 millió $) írnak. A wikipedia szerint kb 20000$ darabja a CG-nek, nyílván ehhez hozzájön az ammo ami 500-3000$ között van. Ez alapján kb kilehet számítani a mennyiséget. (1000-1500db kb a realitás sztem.)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Hiteles.Sajnos.És nem csak az alkatrészek hiányával van baj.




Persze,mert ugye ezt is az oroszok adták el....hagyjuk már.Ez megint csak hangulatkeltés.Rengeteget szállítottunk közelkeleti országokba, pl Líbiába.De azt is meg lehet nézni,hogy kinek a kérésére adtunk AMD-ket Grúziának meg az afgánoknak.De gondolom azokból sem kerülhetett egy darab sem Isis kézre,mert hű szövetségesek.
A cseh közvetitő cégek bukásakor is az oroszok buktak velük...ja,nem.És a hivatalosan elismert amerikai fegyverszállításokról amiket másokon keresztül intéztek,még nem is beszéltünk.
Amit én linkeltem cikket, abban konkrétan benne van, és egyébként is köztudomású, hogy a Közel-keletre az amerikaiak vittek ki egy rakás AK-t tőlünk. Mexikóba meg az oroszok. Lehet én értettem félre, de szerintem Fade arra akart utalni, hogy az oroszok és az amcsik is szeretnek egymás orra alá borsot törni, és ehhez van itthon valamilyen asszisztálás.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Amiről te beszélsz, az a szocializmus. Kapitalizmus van sorry. Benne van az is, hogy 4 évente változik az irányvonal...nos igen, ezt hívják demokráciának.

Én civilként 3x kezdtem 0 ról az életemet, totál nem abban dolgozom amit eredetileg tanultam és nem azt amit 20 éve megálmodtam, de mégis szeretem és értek is hozzá.
Én is elbasztam életem legszebb 10 évét és szaré dolgoztam....hosszútávon megérte. Egy katonatisztnek miért is kellene instant megkapnia mindent?
Az megvan, hogy az US Navynél 4 éves szerződése van a matrózoknak és 80+% a kihajózás utáni hónapban megbánja?

Több ex honvéd kollégám is van/volt. Ott elegük lett, átjöttek versenyszférába. Egy részük azóta más cégnél van. Senki nem mondta, hogy úgy fogsz meghalni, ahogy 14 évesen megálmodtad.

OFF: Az erzsi utalvány miatt asszem szarrá pereltek minket a franciák és nemtom hány millárdot kellett nekik kifizetnünk, mert bebukták a garantált profitjukat, amit nem a mostani kormány igért oda a zsebemből.

Részben egyet kell hogy értsek veled, de részben úgy gondolom hogy ez nem a szocializmus.....
Tehát! Nekem volt akkora szerencsém, hogy életem első és egyetlen munkahelyét nyűvöm, immár 38. éve. Abból 27. éve amcsi a tulajdonos. Az amcsi tulajdonos, mivel nem egy könnyen áttelepíthető biz-basz gyárunk van, így külön kiemelte hpogy az akkor (és azóta) meglévő szürke állomány (agy) megléte az egyik kulcs tényező volt az érkezésének. Ezt a "megbecsülést" azóta hellyel közzel tartják is (van törzsgárda juttatásunk 25-30-35-40 és 45 évre 6 számlyegyű összeg). Egyszóval egy normálisan működő munkahelyen (a hadsereg is annak nevezhető) igenis van jelentősége annak, hogy 10-15 év lehessen az a számolható kifutás, ami alatt egy bizonyos szintre eljuthatsz (ez pénz és előmenetel, szakmai gyakorlati tapasztalatok). Ráadásul erre lenne hivatott egy életpálya modell is. Azt már mondanom sem kellene, hogy vannak a seregben olyan beosztások, amelyek nem konvertálhatóak civil szférára könnyen vissza, így ezeken a területeken (pld-ul tisztek, tiszthelyettesek speciális szakirányokon) alap érdeknek kellene lennie annak, hogy ezeket az embereket megtartsák. Ráadásul pont egy ilyen, valósan és előre kalkulálhatóan létező életpálya lehetne az egyik lehetőség arra, hogy a honvédség létszám problémáit kicsit orvosolni lehessen.
Amiről te írsz, az sajnos az az egyre gyakoribb VALÓSÁG!! Ezzel az a gubancom, hogy pont az ilyen sűrű váltások miatt van egyre kevesebb olyan szakirányú ember, aki az adott területen nagyon részletes tudással és mélységes tapasztalatokkal bír. (nem Neked rovom fel, mert ez van, s mint írtam is én egyre inkább a kivételes kevesek között érzem magam)....
A bözsiről van más véleményem, de az nem ez a topic.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
https://saabgroup.com/media/news-press/news/2018-12/saab-receives-order-for-carl-gustaf-m4/
Gondolom a cikkben meg nem nevezett vásárlók ezek után mi vagyunk. Itt 492 millió svéd koronáról (mai árfolyamon kb 51 millió $) írnak. A wikipedia szerint kb 20000$ darabja a CG-nek, nyílván ehhez hozzájön az ammo ami 500-3000$ között van. Ez alapján kb kilehet számítani a mennyiséget. (1000-1500db kb a realitás sztem.)

Az olyan 14 milliárd forint ha jól számolok.
Tavaly mikor erről írt a jogalppal azt olvastam 20 milliárdot hagytak erre jóvá.

https://jogalappal.hu/javelin-vagy-carl-gustav/

^A beszerzést elsőként leíró, 2052/2017. (XII. 27.) számú kormányhatározat szerint a Kormány a 2019–2026. évek közötti időszakban, 20 000 000 000 forint értékben tervez a Magyar Honvédség szükségleteinek megfelelő, korszerű, vállról indítható, többcélú páncéltörő rakéta fegyverrendszereket, valamint a kapcsolódó logisztikai támogatási és szolgáltatási feladatokat beszerezni.^

Vagyis akkor még jön valami?
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 502
113
Az olyan 14 milliárd forint ha jól számolok.
Tavaly mikor erről írt a jogalppal azt olvastam 20 milliárdot hagytak erre jóvá.

https://jogalappal.hu/javelin-vagy-carl-gustav/

^A beszerzést elsőként leíró, 2052/2017. (XII. 27.) számú kormányhatározat szerint a Kormány a 2019–2026. évek közötti időszakban, 20 000 000 000 forint értékben tervez a Magyar Honvédség szükségleteinek megfelelő, korszerű, vállról indítható, többcélú páncéltörő rakéta fegyverrendszereket, valamint a kapcsolódó logisztikai támogatási és szolgáltatási feladatokat beszerezni.^

Vagyis akkor még jön valami?

Rendes ATGM-nek kell még valamit venni, szóval jön még
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 981
23 016
113
...Biztos vagyok benne, hogy Benkő borzalmasan jó abban amit csinál, de ezért nem egy szónok, legalábbis szerintem....
Jól tanulja a szakmát. Észre lehet venni, hogy gondolkozik egy egy szónál, ha valami konkrétumról van szó, ügyelve arra, hogy pontosan és tömören fogalmazzon. Azt látom rajta sokszor, hogy olyan ember aki most teljesen átlátja a dolgot, de csak érintőlegesen beszélhet róla vagy sehogyan. Szerintem ép az eddigi legjobb minisztert "faragja a sors" belőle...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 524
76 335
113
  • Tetszik
Reactions: Loken and rappali_

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 804
6 864
113
Igazán nagy elszólás volt mondhatom , akinek egy pici esze van már egy 6 hónapja tudta körülbelül ,de ha annyi nem is akkor 2 biztos. Az hogy a bentiek tudták nyilván nem nagy meglepi. Nem ez most a lényeg, a légvédelemre és még a további páncéltörő technikára lennénk már szerintem kíváncsiak ,pontosabban hogy : mi váltja a Kub-okat és mi váltja a BRDM2-re felszerelt páncélelhárító rendszert. (Aztán 20-ban meg jöjjön az IFV bejelentés)
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Igazán nagy elszólás volt mondhatom , akinek egy pici esze van már egy 6 hónapja tudta körülbelül ,de ha annyi nem is akkor 2 biztos. Az hogy a bentiek tudták nyilván nem nagy meglepi. Nem ez most a lényeg, a légvédelemre és még a további páncéltörő technikára lennénk már szerintem kíváncsiak ,pontosabban hogy : mi váltja a Kub-okat és mi váltja a BRDM2-re felszerelt páncélelhárító rendszert. (Aztán 20-ban meg jöjjön az IFV bejelentés)
Szerintem nem kell 20-ig várni az IFV-vel. Nagyon nézegettük azt a pumát.;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 804
6 864
113
@Centurio
Azért vagyok ezzel kapcsolatban óvatos mert ez az a döntés amit aztán nagyon át kell rágniuk mert itt nem 24 meg 44 darabot kéne beszerezni, anno is olvastam mindkét cikket de mint olyan ilyen "kipróbálást" anno csináltunk ha jól emlékszem a Bradley-vel is meg ki tudja hogy miket próbáltak még ki, Dél-Koreában is jártak meg Törökországban,nem mondom hogy szerintem nem Puma lesz , szimpatikus is meg minden csak én ezzel kapcsolatban óvatosabb vagyok de ettől függetlenül örülnék ha a Puma kerülne a nagy cicák mellé.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Csak,hogy tisztázzuk:Attila magát hunnak nevezte,Árpád saját magát magyarnak.Az,hogy a nyugatiak miket aggatak ránk meg legyen az ő bajuk.
Árpádtól egy szó sem maradt fenn. Valójában semmit se tudunk róla. Konkrét kérdésre, hohy mifélék is lennének, Árpád dédunokája, Tormás azt felelte: Nem türkök, aszfali szabírok. Magyarokról szó sem esett.