A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 698
5 558
113
Melyik reszet nem erted?
1. század itt van. 20 evig meg siman itt lesznek, de evi 120 órával inkabb 30. + 3 db gep nagyon esetleg meg idovel aesa radar kene es persze meteor es iris t. Cd gepekben eleg repora lenne a kifutásig, de nem "uj" gepkent.


2. szazaf lenne ef.

Ennyire nehez????

Ha még 20-30 évig itt lesz az EBS-HU, szerinted lehet probléma abból, hogy régi A szárnyai vannak?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 523
113
Igazándiból ahogy így olvasgatok ez alapján:
https://www.flightglobal.com/news/a...sh-air-force-receives-its-last-gripen-410525/

Az utolsó gripen C 2015-ben lett leszállítva a Svéd Légierőnek. A teljes flotta 74 C meg 24 D. Jelenleg aktív 65 C és 20 D. Összesen 60 E-t rendeltek, szóval elképzelhető marad nekik pár darab viszonylag új C és D de arra nem számítanék hogy tömegével lehet majd jó áron alig használt Gripenhez jutni. De ha valaki nagyon akar akkor lehet meg tud fogni pár darabot.
Igazándiból jó lenne tudni mennyi náluk a flotta átlagéletkora ezt tudja valaki? Persze arra nincs garancia hogy a legrégiebbekeből fogják kivenni ez E-hez az alkatrészeket sőt...de elvileg az első E-k már idén át lesznek adva szóval gondolom azokhoz a most inaktívakból szedték ki amit tudtak.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 082
16 354
113
Lehet orosz terminológia magyar vadhajtása, vagy valami más régiség, lásd angoloknál, 6 fontos harckocsiágyú, orosz nyelvterületen 12-es kaliberű sörétes puska.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 811
6 896
113
@Shadow
Igazándiból ahogy így olvasgatok ez alapján:
https://www.flightglobal.com/news/a...sh-air-force-receives-its-last-gripen-410525/

Az utolsó gripen C 2015-ben lett leszállítva a Svéd Légierőnek. A teljes flotta 74 C meg 24 D. Jelenleg aktív 65 C és 20 D. Összesen 60 E-t rendeltek, szóval elképzelhető marad nekik pár darab viszonylag új C és D de arra nem számítanék hogy tömegével lehet majd jó áron alig használt Gripenhez jutni. De ha valaki nagyon akar akkor lehet meg tud fogni pár darabot.
Igazándiból jó lenne tudni mennyi náluk a flotta átlagéletkora ezt tudja valaki? Persze arra nincs garancia hogy a legrégiebbekeből fogják kivenni ez E-hez az alkatrészeket sőt...de elvileg az első E-k már idén át lesznek adva szóval gondolom azokhoz a most inaktívakból szedték ki amit tudtak.
Gondolhatod hogy nem a 2015-ös grifeket fogják először kidobni/felhasználni , amúgy a svédek első eszközei 2002 és 2008 között lett leszállítva(C/D variánsok A/B-t nem néztem) ,aztán 2008 után érkeztek még gépek hogy gondolom fiatalítsák a flottát vagy nem tudom. Szóval lényeg a lényeg , nem öreg gépek egyáltalán még ha az első szállítást is nézzük. Kérdés csak hogy a svédek mennyire akarják felhasználni a C/D alkatrészeit az E-be.
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 216
113
https://zoom.hu/hir/2018/12/20/tobb-szazmilliardot-kolt-atlathatatlanul-a-kormany-uj-fegyverekre/

Lehet hülye kérdés de ez akkor azt jelenti hogy kb. 2000 milliárd a "Zrínyi 2026 keret"?

Hát választások elött 650 milliárdról döntöttek. Választás után +850re emlékszem. Közbeszerzési pályázat nélkül.
Az még nem 2000de lehet ráéreztek az ízére.;)o_O

Ezért volt vicces amikor tegnap Dudi azt írta mert tankot vettek azért nincs pénz kesztyűre, zsákra.:D

De nem baj egy katona legyen idealista.;)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 725
80 090
113
Hát választások elött 650 milliárdról döntöttek. Választás után +850re emlékszem. Közbeszerzési pályázat nélkül.
Az még nem 2000de lehet ráéreztek az ízére.;)o_O

Ezért volt vicces amikor tegnap Dudi azt írta mert tankot vettek azért nincs pénz kesztyűre, zsákra.:D

De nem baj egy katona legyen idealista.;)

Ezek a pénzek nem hasraütésszerűen alakultak ki,nem azért lett megemelve 850-re mert pont volt szabad 200 milliárd.A650 sem egy hasraütés eredménye.Ezek azért ennyik mert valamik ennyibe kerülnek.Ezen kívül biztos feltűnt az is,hogy ezek nem a Honvédelmi költségvetésből vannak hanem + pénzek a ruhákat meg a honvédelmi költségvetésből veszik nem +pénzből.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 216
113
Ezek a pénzek nem hasraütésszerűen alakultak ki,nem azért lett megemelve 850-re mert pont volt szabad 200 milliárd.A650 sem egy hasraütés eredménye.Ezek azért ennyik mert valamik ennyibe kerülnek.Ezen kívül biztos feltűnt az is,hogy ezek nem a Honvédelmi költségvetésből vannak hanem + pénzek a ruhákat meg a honvédelmi költségvetésből veszik nem +pénzből.

Aha.:)
Értem. Tudom
Bár tegnap te írtad tankot vettek, ezért nincs pénz;) Akkor nem külön költségvetésből ment?o_O Ma meg igen?

Amúgy ha jólemlékszem éveken át azt mondták azért nincs pénz a hm ben fejlesztésre, mert elviszi a grippen.
Akkor az a hm költségvetéséből ment?

No de nem akartam a lelkedbe taposni. Én tegnap is azt írtam szégyen ,hogy nincs normál zsák,kesztű a honvédnak.
Ha te szerinted nem, legyen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 216
113
Ezek a pénzek nem hasraütésszerűen alakultak ki,nem azért lett megemelve 850-re mert pont volt szabad 200 milliárd.A650 sem egy hasraütés eredménye.Ezek azért ennyik mert valamik ennyibe kerülnek.Ezen kívül biztos feltűnt az is,hogy ezek nem a Honvédelmi költségvetésből vannak hanem + pénzek a ruhákat meg a honvédelmi költségvetésből veszik nem +pénzből.

Ja és én úgy olvastam 650+850.
De lehet rosszúl értelmeztem