A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Bár magyarként nekem is természetes vágyálmom a revizió,de a józan realitás talaján kéne állni.
Felvidéki magyarként elfogult vagyok, DE én is úgy fogalmaznék, hogy a revíziónak nem feltétlenül a határok tologatása az egyetlen módja...ezen kellene elgondolkodni...
Nem tellik el 10 ev es olyan dolog fog tortenni amit ma elkepzelni is nehez.
Szarul érzem magam, mert az elmúlt hetekben ezt a gondolatsort olyan személyektől hallottam, személyesen, hogy magam is meglepődtem. A legfurcsább, hogy két napja egy étterem tulajdonos, tegnap este a defektet oldva a szervizes barátom nyomott a semmiből egy olyan logikus eszmefuttatást, hogy esküszöm körülnéztem. Kicsit félelmetes volt hallani ugyanezt az utca emberétől nagyon érdekes hozadékokkal, és látni azt hogy milyen a közvélekedés a közeljövőt illetően. Hóbagoly nagyot nézne :)
De leirni itt nem fogom...mert megkapom az urban legends-et meg a konspirációkat...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Make the Czech Republic Great Again

Akkor a Csehek is cserélik a Gripent?*
:D

298619_k__ap20190307271.jpg

„Tegyük ismét naggyá Csehországot!" – mondta csütörtökön a Fehér Házban a cseh kormányfő

*vicc (?) vót

Ha a kormányközeli sajtó hirét a kormány gyorsan cáfolja, akkor a hir bizony igaz :p
https://infostart.hu/belfold/2019/03/07/ujabb-informaciok-a-gripenek-ugyeben
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113
Ha a kormányközeli sajtó hirét a kormány gyorsan cáfolja, akkor a hir bizony igaz :p
https://infostart.hu/belfold/2019/03/07/ujabb-informaciok-a-gripenek-ugyeben

Kormányinfó:
https://infostart.hu/belfold/2019/03/07/ep-valasztasi-kampany-es-egyeb-ugyek-kormanyinfo

2019.03.07. 11:02
Vesz-e a kormány amerikai harci gépeket?

Gulyás: " nem készülünk, nincs döntés. Hogy miért írnak cikkeket újságírók, a valósággal ellentétes tartalommal, azt nem tudom."

Majd úgy is kiderül :cool:
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
Kormányinfó:
https://infostart.hu/belfold/2019/03/07/ep-valasztasi-kampany-es-egyeb-ugyek-kormanyinfo

2019.03.07. 11:02
Vesz-e a kormány amerikai harci gépeket?

Gulyás: " nem készülünk, nincs döntés. Hogy miért írnak cikkeket újságírók, a valósággal ellentétes tartalommal, azt nem tudom."

Majd úgy is kiderül :cool:
Ez kb olyan lehet mint pár éve az új helikopterek beszerzése. 2012 bell heliket veszünk. 2012-13 orosz heliket veszünk és így tovább :)
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and Nemerson

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Egy aláírt szerződés esetén ennek annyira nincs jelentősége. Egy aláírt szerződés bontása igen nagy arcvesztés és tetemes kötbér is lehet.

Ja, csak egy ilyen eladásnak keresztül kell mennie a szenátusi bizottságokon, Pentagonon. Ha aláírják az jó, csak addig el kell jusson az ügy.
Mondjuk a valóság talaján állva az F-16 lehet reálisabb volna, bár nézve a mostani repidőket, hiányosságokat, teljesen felesleges az is.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 424
7 981
113
Ja, csak egy ilyen eladásnak keresztül kell mennie a szenátusi bizottságokon, Pentagonon. Ha aláírják az jó, csak addig el kell jusson az ügy.
Mondjuk a valóság talaján állva az F-16 lehet reálisabb volna, bár nézve a mostani repidőket, hiányosságokat, teljesen felesleges az is.
Mire eljutnának a szerződésig addigra lehet hogy nem is Trumpi lesz az elnők.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Lehet persze ezt is vállalni, de ez azzal jár hogy majd fizethetünk majd egy külföldi légierőnek a kötelező légtérvédelmi készültség fenntartásáért (mondjuk jönnek francia, amerikai vagy/és román vadászok kecsóra, olyan aki elvállalja!!). Ez ugyanúgy bérlést jelent, de már személyzettel (és esetleg némi nyereséggel is) megfejelve. Akarjuk?!!

Nem hiszem. Maradékáron megvehetik a Gripeneket, mert azért számoljunk is, miket rendeltünk be itt pár hónap alatt, úgy hogy a lérak még sehol sincs.
IFV se, egyelőre csak tárgyalnak róla.
Nem szakadt ránk a bank, nyitott gazdaság vagyunk egy globális visszaesés negatív hatásait nem tudnánk kikerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Felvidéki magyarként elfogult vagyok, DE én is úgy fogalmaznék, hogy a revíziónak nem feltétlenül a határok tologatása az egyetlen módja...ezen kellene elgondolkodni...

Szarul érzem magam, mert az elmúlt hetekben ezt a gondolatsort olyan személyektől hallottam, személyesen, hogy magam is meglepődtem. A legfurcsább, hogy két napja egy étterem tulajdonos, tegnap este a defektet oldva a szervizes barátom nyomott a semmiből egy olyan logikus eszmefuttatást, hogy esküszöm körülnéztem. Kicsit félelmetes volt hallani ugyanezt az utca emberétől nagyon érdekes hozadékokkal, és látni azt hogy milyen a közvélekedés a közeljövőt illetően. Hóbagoly nagyot nézne :)
De leirni itt nem fogom...mert megkapom az urban legends-et meg a konspirációkat...

Pedig engem érdekelne, ha nem itt, akkor valamelyik másik lapon. Nem turbónemzetiességből, hanem kíváncsi vagyok az emberek véleményére, gondolataira. Magyarokról vagy szlovákokról (esetleg vegyesen) írsz?
Jó ideje másként tekintek a szlovákokkal való együttélésre. A legütősebb élményem egy sok évvel ezelőtti (talán még szoci idők alatti) cikk volt, ahol egy szlovák vezető (talán köztársasági elnök?) parlamenti beszédét ismertették, egészen (számomra akkor) elképesztő dolgokat mondott az ő viszonyukról a történelmi Magyarországgal, az együttélésről.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 981
12 773
113
A legütősebb élményem egy sok évvel ezelőtti (talán még szoci idők alatti) cikk volt, ahol egy szlovák vezető (talán köztársasági elnök?) parlamenti beszédét ismertették, egészen (számomra akkor) elképesztő dolgokat mondott az ő viszonyukról a történelmi Magyarországgal, az együttélésről.

Arra utalsz hogy jobb volt a "magyarok allatt" mint a a csehekkel?
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Arra utalsz hogy jobb volt a "magyarok allatt" mint a a csehekkel?
Nem. Az említett cikkben arról beszélt, hogy a régi Magyarország az ő országuk, királyságuk is volt! Rendkívül értelmes és felnőtt beszéd volt, csak sajnos már kb 10 éve. Ők külön értelmezik Magyarország népét és a magyarokat. Miután mindig is kisebbségként éltek, biztos rengeteg sérelem érte őket. Mi mindig csak a saját elnyomatásunkat láttuk, török, osztrák, orosz stb., de lehet tudni, hogy a kisebbségekkel nem bántak igazán jól (eleve a nemesség a saját néppel sem) mindig is szűklátókörű volt a nemesi/uralkodó réteg és ez csúcsosodott ki a monarchia szétesésekor. Érdemes elolvasni a függetlenségük kikiáltásakor mondott beszédet, vonatkoztass el attól, hogy magyar vagy és csak gondolj bele a kisebbség helyébe.
És pont ezért volt megindító az a beszéd, hogy képes volt történelmi távlatokba helyezni a sérelmeket, nagyon sajnálom, hogy nem tettem el a cikket.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 981
12 773
113
Meglepően összeszedett írás. Az 5. pont az, ahol vitatkoznék. Meg azon, hogy fehér háttéren a cikkíró hogyan mert citromsárga sorszámozást választani...

Jah csak valahogy a lényegről nem ír(nem írhat?) semmit - szomszéd F-16 beszerzés. Nem süket Boeing-et kegetni kell az F-35.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 585
24 861
113
Felvidéki magyarként elfogult vagyok, DE én is úgy fogalmaznék, hogy a revíziónak nem feltétlenül a határok tologatása az egyetlen módja...ezen kellene elgondolkodni...

Szarul érzem magam, mert az elmúlt hetekben ezt a gondolatsort olyan személyektől hallottam, személyesen, hogy magam is meglepődtem. A legfurcsább, hogy két napja egy étterem tulajdonos, tegnap este a defektet oldva a szervizes barátom nyomott a semmiből egy olyan logikus eszmefuttatást, hogy esküszöm körülnéztem. Kicsit félelmetes volt hallani ugyanezt az utca emberétől nagyon érdekes hozadékokkal, és látni azt hogy milyen a közvélekedés a közeljövőt illetően. Hóbagoly nagyot nézne :)
De leirni itt nem fogom...mert megkapom az urban legends-et meg a konspirációkat...
Ez off, de a kárpátaljai ukránok és az ukrán ukránok is olyanokat mondanak győrbe, hogy csak pislogsz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113

"Bár a magyar kormány nagy barátságban van az oroszokkal, de a szankciók minket is kötnek, így majdhogynem felesleges megjegyeznünk, de az oroszok is fejlesztenek egy ötödik generációs vadászgépet."

Semmiféle nagy barátságról nincs szó. Egyszerű üzleti kapcsolat, mint bárkivel, Kínával, Kenyával akárkivel.
Vásárolunk valamit és kifizetjük, ők is vesznek ezt-azt majd megfizetik.
A ruszkik is a zsét számolják, az üzletben főleg nincs haverság, az alkotmányos berendezkedésünk pedig két külön világ.
Nem értem, mit lovagolnak ezen az orosz narratíván permanensen.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Valaki szóljon neki hogy az F35 nek nincs kétüléses kiképző változata.... :) igy a 12+2 bontás is felesleges....
Meg hogy az F-35 az USAF-nak 80milla dollárocska, meg ESETLEG a legbelsőbb NATO/izraeli szöviknek. Tartok tőle hogy mi nem azon a polcon üldögélünk Washingtonnál mint azok ...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 297
12 629
113
Ez off, de a kárpátaljai ukránok és az ukrán ukránok is olyanokat mondanak győrbe, hogy csak pislogsz.
Én nem nagyon hiszek az ilyen véleménynyilvánításoknak. Azt mondják, amit mi hallani akarunk. Csak a szokásos ortodox-szláv alakoskodás, nem több.
Az a lényeg, hogy hogyan viselkednek, amikor valós döntési helyzetbe kerülnek.

Ugyanígy viselkedtek a szerb és román képviselők a magyar parlamentben, égre-földre esküdöztek, hogy ők aztán mennyire hűségesek a szent koronához, aztán amikor meggyengültünk, egyből átálltak.

Van egy amerikai mondás:
Fool me once, shame on you, fool me twice, shame on me!
Kb ha egyszer átversz, az a te szégyened, ha kétszer átversz, az az én szégyenem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 920
113

Ritka silány gondolatmenetek a cikkben - ugye arról szól, hogy miért ne cseréljük le a Gripeneket:

1. ' A Gripenek 2026-ban is korszerű vadászgépek lesznek ' ,persze azután jön a sok 'ha'..., 'ha' más nem vesz modernebbet, meg 'ha' veszünk mindent hozzá...
2. ' Nem látni, miért lenne szükségünk ötödik generációs képességekre ' ,merjünk kicsik lenni, megint...minek 4G/5G-s okostelefon, ha a régi Nokia-mal is tudok telefonálni...mert csak keszire "pénzkidobás", ...mióta vannak tartva csak keszire a gépek?...
3. ' Az se valószínű, hogy egyáltalán be tudnánk szerezni ilyen eszközöket ' ,ez a legbizarabb, ...miért ne tudnánk, mikor annyira átalakulóban van a világ és európa is...
4. ' Kérdéses, hogy honnan lenne rá elég pénzünk ' , ez egy nyomós érv, hogy miért ne vegyünk mást a Gripen helyett, a srác jövőbe látó...úgy sem lesz rá pénz...naigen. Leóra sem volt, meg helikre sem eddig...de ha ez egyes sz. pontban feltételezi, hogy veszünk mindent a mostaniakhoz akkor alles ok...akkor tehát lesz/van pénz?! Zavar.
5. ' Ha már új vadászgépeket akarnánk, akkor akár kereshetnénk is rajta ' , persze, ugorjunk fejest egy újabb közös európai kudarcba...ezt nem is értem hogyan lehet ez nyomós érv,...

Én nagyon szeretem a Gripeneket, de hogy egy 2026 utáni elméleti lehetőségről előre ekkora sületlenségeket irni...