A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113
Budapestre jöhet Donald Trump

Donald Trump Budapestre látogathat a közeljövőben David B. Cornstein amerikai nagykövet szerint.
A kétoldalú Védelmi Együttműködési Megállapodás elfogadása után tart lehetségesnek egy amerikai-magyar csúcstalálkozót a budapesti amerikai nagykövet. David Cornstein felidézte, hogy a dokumentum már a magyar parlament illetve az amerikai törvényhozás előtt van, de még ratifikálni kell. Ezután belekezd a látogatás megszervezésébe – mondta az amerikai nagykövet az Infórádiónak adott exklúzív interjújában.
ga1.gif


Cornstein kiemelte, hogy nagyon elégedettek Magyarország védelmi kiadásaival a NATO-n belül és nem lennének meglepve, ha már a kitűzött 2024-es időpont előtt elérné Magyarország a 2%-os célt bruttó hazai termékhez mérve. A nagykövet kiemelte, hogy nagyon elégedett volt Szijjártó Péter külügyminiszter washingtoni látogatásával, amelynek során megbeszéléseket folytattak Wess Mitchell-lel, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekben illetékes helyettes államtitkárával, valamint az amerikai és a magyar hadsereg néhány képviselőjével.
ga1.gif


„Sikerült elsimítanunk az összes kérdéses pontot. Jelenleg az amerikai kormány és a magyar parlament előtt van a dokumentum, a törvényhozás védelmi bizottsága vizsgálja felül. Ha ezzel végzett, a parlament elé terjeszti. Reményeink szerint a teljes testület elfogadja a dokumentumot, és végezetül tartunk majd egy szép ceremóniát, amelyen aláírjuk a megállapodást.” – mondta az amerikai nagykövet.

https://mandiner.hu/cikk/20190322_budapestre_johet_donald_trump
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Akkor törzsüteges voltam, nem lőttem én más semmivel.;)

Egy lövész Szombathelyen, a 80-as években, 1000 lőszert is ellőhetett élesből, másfél év alatt. Én, úgy saccolom, már írtam itt, kb., 1500 lőszert lőhettem el, rpk beosztásban. Folymatos volt a lőkiképzés, lövészet, harcászat, gyakorlatok, hegyikiképzés, stb. Nem volt üresjárat ott, szinte semmire nem volt idő. Lőszer dögivel volt, mindeből. Egyik lövészeten, az 5. szd. pk. Kokas hdgy.., nem volt elégedett az irányzókkal. Engedélyt kért du, a lövészet folytatására. Urbán Lajos volt akkor ott a dandár pk. Úgy emlékezem, ő adott engedélyt, hogy hozzanak még egy Ural teherautó PG-15 V gránátot, hogy a szdpk., folytathassa az irányzók lövetését, egészen estig.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Egy lövész Szombathelyen, a 80-as években, 1000 lőszert is ellőhetett élesből, másfél év alatt. Én, úgy saccolom, már írtam itt, kb., 1500 lőszert lőhettem el, rpk beosztásban. Folymatos volt a lőkiképzés, lövészet, harcászat, gyakorlatok, hegyikiképzés, stb. Nem volt üresjárat ott, szinte semmire nem volt idő. Lőszer dögivel volt, mindeből. Egyik lövészeten, az 5. szd. pk. Kokas hdgy.., nem volt elégedett az irányzókkal. Engedélyt kért du, a lövészet folytatására. Urbán Lajos volt akkor ott a dandár pk. Úgy emlékezem, ő adott engedélyt, hogy hozzanak még egy Ural teherautó PG-15 V gránátot, hogy a szdpk., folytathassa az irányzók lövetését, egészen estig.
Én előfelvételis voltam egy félig feltöltött második (vagy harmadik) lépcsős alakulatnál, te elsőlépcsős voltál. Azért örülök, hogy volt ahol komolyan vették a honvédséget. Ha már csinálunk valamit, csináljuk rendesen. Amikor visszarántottak, akkor kellett még lövöldöznöm, csak akkor már pisztollyal is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Én előfelvételis voltam egy félig feltöltött második (vagy harmadik) lépcsős alakulatnál, te elsőlépcsős voltál. Azért örülök, hogy volt ahol komolyan vették a honvédséget. Ha már csinálunk valamit, csináljuk rendesen. Amikor visszarántottak, akkor kellett még lövöldöznöm, csak akkor már pisztollyal is.

Itt is többször tárgyaltuk, a Néphadsereg kiképzése nem volt egyforma szintű. Nyílván ebben már akkoriban is szerepet játszhatott a pénz. Az első lépcsőben számba vett gépesített lövész, harckocsizó, meg egyéb alakulatokra igyekeztek oda figyelni és a megfelelő szinten felkészíteni őket. Hát, én nem unatkoztam a másfél évem alatt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
H

Hummen23

Guest
Először alá kell írni a DCA-t.

Másrészről meg kik legyenek legfőbb szövetségeseink ha nem a németek meg az amerikaiak?
Briteket, franciákat, olaszokat inkább hagyjuk...


Persze, nincs is semmi baj ezzel. Örülök a hírnek.
Amerikával jobb jóban lenni.
 
  • Tetszik
Reactions: vata