A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Csak azt had kérdezzem meg kinek kellett volna jelentenem?
A szdpk-nak vagy a zászlóalj pknak akik szóltak nekünk, hogy tudjunk róla odakint nincs elég kevlár sisak.

Megjegyzem prt 9 ben egy szakszi jelezte, hogy nem működik a gpuk nagyrésze. És megtagadta a szolgálatot. Azaz a kimenetelt a táborból.
Hadbíróság várta. Ha jól emléksze parancs megtagadásért felfügesztettet kapott.

Szóval kicsit más a szitu ha egy tábornok szól,vagy egy szakszi.
Ha ez ugyan az a szitu, akkor olvasd el a korábban belinkelt cikket! Mert ahogy leírod, az úgy erősen leegyszerűsített eset.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
Akkor ne ne menjünk messzire, ott a barett. Ahhoz képest a bocskai gyakorló kimondottan praktikus. (Kollégáról jutott eszembe.) De ha a csákót veszed, az se kutya...
A barett jobb esetben fegyvernemi, szakcsapati jelzés, normális hadseregekben az elitebb egységeknél, az hogy mindenki össze vissza használja nálunk nem jelenti azt hogy úgy is kéne.

Amúgy lényeg a lényeg, hogy meg lehetne tartani a bocskai magyaros jellegét, csak a praktikum irányában el kéne mozdulni kicsit. (ha nem röhögnek ki benne az se baj)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Csak vannak akik tökéletesen tehetetlenek és ezt te is tudod még is úgy kezelsz mindenkit mintha egyformán lennének tehetetleek.
Szerintem sürgősen keresd meg a jogi tisztedet, és beszélgessetek el a jogaidról, és a kötelezettségeidről, hja meg a szolgálati útról.
Ezt, most nem csesztetésként írom! Szimplán csak tanács. Ebből bajod nem lehet, de ha nem vagy tökéletesen tisztában a fenti 3 dologgal, akkor bármikor úgy járhatsz, mint a felfüggesztettet kapott géppuskás.
Igazság szerint mindenkinek részt kellene vennie évente egy katona jogi továbbképzésen/tájékoztatáson, ahol bárkinek lehetne kérdéseket feltennie.
A civil életben ugyan ez van! A legnagyobb tudású, legképzettebb embereket is rendszeresen behúzzák a csőbe....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tudom egy év felfüggesztettet kapott.
De elfogadtad, hogy nincs, mert nyilván jól jött a pénz, Ti nem szóltatok, hogy ez nem jó így, Ők sem szóltak, mert Ti nem szóltatok. Gondolom így ezt mindenki elfogadta, hogy qrva jó. Ahogy írtam, ez a Magyar mentalitás emberöltők óta! Bármilyen Állam által üzemeltetett szolgáltatásról van szó mindenhol ez van az országban. Azt becsülöm, hogy inkább leszereltél és nem alakoskodtál. Hidd el, hogy bármit szóvá tett az ember a főnökének, az volt a válasz, ha nem tetszik keress mást! Aztán a főnököm is szóvá tett valamit a főnökének Neki ugyanezt mondták (Csak úgy mellékesen mondom, hogy civilben ugyanezt érem meg.)! Az egész ország úgy tapasztalom sajnos ilyen, a hadsereg csak leképezi a társadalmat.
Ezér' mondom mindig! Hivatalos panaszt csak és kizárólag írásban! Hogy nyoma legyen. Legyen az a sereg, vagy a privát szféra. Persze a seregben sokkal nagyobb brokit kaphatsz be, de ha elég elszánt vagy akkor nem hagyod magad megszívatni. Nem felbujtani akarok senkit, mert az ilyen ügyeknek általában leszerelés a vége, de azt gondolom, hogy így sokkal nagyobb az esélye annak, hogy a felelőst is a szőnyeg szélére állítsák.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 579
79 769
113
Szerintem sürgősen keresd meg a jogi tisztedet, és beszélgessetek el a jogaidról, és a kötelezettségeidről, hja meg a szolgálati útról.
Ezt, most nem csesztetésként írom! Szimplán csak tanács. Ebből bajod nem lehet, de ha nem vagy tökéletesen tisztában a fenti 3 dologgal, akkor bármikor úgy járhatsz, mint a felfüggesztettet kapott géppuskás.
Igazság szerint mindenkinek részt kellene vennie évente egy katona jogi továbbképzésen/tájékoztatáson, ahol bárkinek lehetne kérdéseket feltennie.
A civil életben ugyan ez van! A legnagyobb tudású, legképzettebb embereket is rendszeresen behúzzák a csőbe....

Szerencsére tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal meg azzal is,hogy milyen a rendszer...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 252
113
15M-hez nincs téli bocskai, hanem polár sapi van. Amúgy megy kaland kalap terepen fasza de eléggé horgászos.
Ja eleg pecas de kenyelmes es praktikus. Nyari bocskait nem is viseltem ki se volt osztva... Aztan a kaland kalapot varialni is lehet van vagy 15 fele modja. Lehet azt kellene bocskaiasitani vagy a bocskait kaland kalapositani. /a teli bocskaival az volt a legnagyobb gond hogy az elszabasa miatt pont nem volt okes lehajtott fulvedovel... Teljesen elvesztette a funkcionalis szerepet.../
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerencsére tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal meg azzal is,hogy milyen a rendszer...
Már nagyon OFF-ok vagyunk, de:
Bocs, én senkit sem szeretnék kioktatni, mert úgy éli az életét, ahogy akarja/tudja. Ha viszont te még benne vagy a "rendszerben" akkor sokkal többet tehetsz érte, mint gondolnád. És azt gondolom, hogy bár mostantól sem lesz kolbászból a kerítés, de a saját tapasztalatomon tudom, hogy ha van "rád" lóvé, akkor minden sokkal-sokkal másabb lesz.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 013
113
Azért érdemes elolvasni a linkkelt cikket, mert azért pár dolgot árnyal. Sajnos abban a helyzetben is elég sok szereplő kényszerpályán mozgott....

Prt 8-ban lettek előszedve a dskk. Nem is tudtuk hogy van. Az omltsek mondták. De nálunk is folyton beszartak.
Nem csoda 1944 volt beléjük ütve.

És az omlt-nek is folyton elakadtak. Ez lett komunikálva hazafelé. Főleg mivel az omlt elég sokat hadakozott.

De leszartát nagyívben. Vagy csak lassan működött a rendszer.
A tűzszerészek cougarjain meg nsvt-volt.
Inkább hoztak volna azt a dsk helyett. Csak volt pár elfekvőben.

A vége lett az M2.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja eleg pecas de kenyelmes es praktikus. Nyari bocskait nem is viseltem ki se volt osztva... Aztan a kaland kalapot varialni is lehet van vagy 15 fele modja. Lehet azt kellene bocskaiasitani vagy a bocskait kaland kalapositani. /a teli bocskaival az volt a legnagyobb gond hogy az elszabasa miatt pont nem volt okes lehajtott fulvedovel... Teljesen elvesztette a funkcionalis szerepet.../
Ez a bocskais kalandkalap most beleégett a látóközpontomba. Fasza kis boszikalap lenne belőle! :D
res_11185fff2448121e499de0b68ed2faf2_full.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Már nagyon OFF-ok vagyunk, de:
Bocs, én senkit sem szeretnék kioktatni, mert úgy éli az életét, ahogy akarja/tudja. Ha viszont te még benne vagy a "rendszerben" akkor sokkal többet tehetsz érte, mint gondolnád. És azt gondolom, hogy bár mostantól sem lesz kolbászból a kerítés, de a saját tapasztalatomon tudom, hogy ha van "rád" lóvé, akkor minden sokkal-sokkal másabb lesz.
Bocs,de ez egyszerűen nem igaz.Mexikó a világ 5.-6. legnagyobb olajkitermelője,az olajipar állami kézben.Az ország mégis egy rakat szar,a hadsereg korrupt,az emberek elnyomva és aki tud lelép az USA-ba.Új Zélandban nincs olaj,se arany,mégis jól működik(egy idióta merénylete ebben nem számit),az emberek bevándorolnak.edig eléggé a világ végén van,elzárt helyzetben,messze a piacoktol.Az állami intézményrendszer felépitése és működése sokkal többet számit,mint bármi más.És a mi államszervezetünk sajna a mexikói állam működésére hasonlit.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Bocs,de ez egyszerűen nem igaz.Mexikó a világ 5.-6. legnagyobb olajkitermelője,az olajipar állami kézben.Az ország mégis egy rakat szar,a hadsereg korrupt,az emberek elnyomva és aki tud lelép az USA-ba.Új Zélandban nincs olaj,se arany,mégis jól működik(egy idióta merénylete ebben nem számit),az emberek bevándorolnak.edig eléggé a világ végén van,elzárt helyzetben,messze a piacoktol.Az állami intézményrendszer felépitése és működése sokkal többet számit,mint bármi más.És a mi államszervezetünk sajna a mexikói állam működésére hasonlit.
Igen-Igen! Sokkal jobb, ha siránkozunk! "Itt minden szar"-ozunk! "És miért nem jó nekünk"-özünk!
Én nem régen regisztráltam ide, így nem olvastam végig minden topic, minden hozzászólását, de jópárba beleolvastam.
Tudom, hogy mit láttam? Itt is, és bárhol, ahol olvashattál haditechnikai, honvédséggel kapcsolatos cikkeket mindenhol ment a sopánkodás, meg a honvédség vezetőinek szapulása. Ha netalántán csurrant 1-2 fejlesztés, akkor is ment a hőbörgés.
Aztán kb. 1 évvel ezelőtt elkezdtek jönni a pletykák, meg a repülő beszerzések. Aztán szépen lassan a többi. Bár a "kormánygépek" PR-ja eléggé szerencsétlenre sikerült, épeszű ember meg nem kérdőjelezheti. Ha pedig azt vesszük, hogy a beszerzésnek mi lehetett a célja, rájövünk, hogy kurva jó döntések születtek. (Nagyon-nagyon fontos! Nem politikai indíttatásból írom ezeket.)
Bele tudsz szakmailag kötni az első 4 gép beszerzésébe szakmailag? Kellettek? Igen kellettek!
Aztán jött minden szépen sorba. És nem tudnék eddig egyetlen beszerzésbe sem hibát találni, még az ütemezésben sem!
Mint ahogy megtudtuk korábbi hozzászólásokból: "mostanra minden van".
És az a durva, hogy csak tegnap találtam rá véletlenül a hivatalos brosúrára.
https://www.google.com/url?sa=t&rct...90_190_7.pdf&usg=AOvVaw2iKShGhGWaJqOihLeinBY5
Ez még abból az időből származik, amikor Simicskó volt a miniszter, de Benkő képes is benne díszeleg.
De pont az a feltűnő a kiadványban, az Ő képétől (27.oldal) kezdődnek az érdemi korszerűsítési tervek. Ez a kiadvány mintegy azt sugallja, hogy már a kiadvány tervezésénél is számítottak a helycserére.
És mit ád Isten Benkő fejét követően a kiemelt fejlesztési irányok szinte teljesen de körülírva kiadják a már ismert "megfejtéseket" a. Így utólag egészen érdekes végigolvasni.
Szóval és mindenképpen bizakodó vagyok, mert politikai kiadványban (mert senki ne maradjon kétségben, ez az!) ennyi beváltott ígéretet még nem láttam.
Szóval csak türelem ,már az sokat javíthat a bizalmi helyzeten, hogy betartják a vállalásokat! :rolleyes:
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Igen-Igen! Sokkal jobb, ha siránkozunk! "Itt minden szar"-ozunk! "És miért nem jó nekünk"-özünk!
Én nem régen regisztráltam ide, így nem olvastam végig minden topic, minden hozzászólását, de jópárba beleolvastam.
Tudom, hogy mit láttam? Itt is, és bárhol, ahol olvashattál haditechnikai, honvédséggel kapcsolatos cikkeket mindenhol ment a sopánkodás, meg a honvédség vezetőinek szapulása. Ha netalántán csurrant 1-2 fejlesztés, akkor is ment a hőbörgés.
Aztán kb. 1 évvel ezelőtt elkezdtek jönni a pletykák, meg a repülő beszerzések. Aztán szépen lassan a többi. Bár a "kormánygépek" PR-ja eléggé szerencsétlenre sikerült, épeszű ember meg nem kérdőjelezheti. Ha pedig azt vesszük, hogy a beszerzésnek mi lehetett a célja, rájövünk, hogy kurva jó döntések születtek. (Nagyon-nagyon fontos! Nem politikai indíttatásból írom ezeket.)
Bele tudsz szakmailag kötni az első 4 gép beszerzésébe szakmailag? Kellettek? Igen kellettek!
Aztán jött minden szépen sorba. És nem tudnék eddig egyetlen beszerzésbe sem hibát találni, még az ütemezésben sem!
Mint ahogy megtudtuk korábbi hozzászólásokból: "mostanra minden van".
És az a durva, hogy csak tegnap találtam rá véletlenül a hivatalos brosúrára.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=2ahUKEwjImZ2Dqp7hAhXmxcQBHR7rDxIQFjAAegQIBBAC&url=https://honvedelem.hu/files/files/108409/zrinyi2026_190_190_7.pdf&usg=AOvVaw2iKShGhGWaJqOihLeinBY5
Ez még abból az időből származik, amikor Simicskó volt a miniszter, de Benkő képes is benne díszeleg.
De pont az a feltűnő a kiadványban, az Ő képétől (27.oldal) kezdődnek az érdemi korszerűsítési tervek. Ez a kiadvány mintegy azt sugallja, hogy már a kiadvány tervezésénél is számítottak a helycserére.
És mit ád Isten Benkő fejét követően a kiemelt fejlesztési irányok szinte teljesen de körülírva kiadják a már ismert "megfejtéseket" a. Így utólag egészen érdekes végigolvasni.
Szóval és mindenképpen bizakodó vagyok, mert politikai kiadványban (mert senki ne maradjon kétségben, ez az!) ennyi beváltott ígéretet még nem láttam.
Szóval csak türelem ,már az sokat javíthat a bizalmi helyzeten, hogy betartják a vállalásokat! :rolleyes:
Külső oka van a beszerzéseknek,nem belső.Konkrétan az amerikai nyomás.És a MiG29ek sorsa,vagy a Gripen helyzete mutatja,hogy a technikai beszerzések önmagukban nem elegendőek.Egy probléma felvetése,és a megoldás igénye meg nem siránkozás.Megoldáskeresés.
Ez csendőr sapka.
1944M szemernyős tábori sapka.Kakastollak a tábori csendörség jelzése.Csendőrség,mármint a rendes,keménykalapot hordott.Sinkovics fején láthatod tollak nélkül a Tizedes meg a többiekben.
kalap-009.jpg

Csendőrkalap