A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
Na jól beletöröltem a hozzászólásomba.

Blogennek akartam írni, hogy kíváncsi vagyok a sógoroknál mennyire gördülékenyen fog lefutni az átöltözködés. Van egy sejtésem..
Amúgy sógoroknál meglepően hasonló gondok vannak mint nálunk, főleg a technikai eszközök hadrafoghatóságánál. A ruházatot nem tudom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Ok részemről a barett téma lezárva nem erre akartam kihegyezni a hozzászólásom vagy vitát generálni. Mondahattam volna a bocskai sapkát is, hogy ahány katona annyi viselési mód. :( A lényeg hogy egységesen legyen hordva az amiből van egyforma, és az legyen egyértelműen leírva és betartatva (mert a képeken amit beraktam kb mindenki máshogy viseli a barettet). De lehet én vagyok nagyon konzervatív ebben a kérdésben és már a más szelek fújnak.

Nem vagy konzervatív ebben a kérdésben bár egy haszid zsidó hozzzád képest világi gondolkodású.;)

Mindenfajta sértés és bántás nélkül írom ezt.Teljesen elfogadom,hogy szerinted a tökéletes uniformizálás a jó út még ha én nem is gondolom így!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: XYZ86

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Nem vagy konzervatív ebben a kérdésben bár egy haszid zsidó hozzzád képest világi gondolkodású.;)

Mindenfajta sértés és bántás nélkül írom ezt.Teljesen elfogadom,hogy szerinted a tökéletes uniformizálás a jó út még ha én nem is gondolom így!!!!
Uniformist uniformizálva hordani igen így lehet legrövidebben megfogalmazni ezt akartam mondani. Köszi ;)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and dudi

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
ÁÁÁÁ... eltévesztettem, bocsánat, Balassagyarmat votl. :)
Nem , nem igy volt … Salgótarjánt visszafoglalása egy szükségszerű lépés volt ,a tanácskormány részéről , ez volt az egyetlen szénbánya a magyarkézen maradt területeknél (szénalapú világ volt akkor - minden szénnel ment ) Utána tette le az asztalra Stromfeld Aurél az Északi-hadjárat tervét , melynek célja a Szolnoki román hídfő felszámolása után , előszőr a Miskolcra betört cseh erők kiverése . Majd szétválasztani a mai borsod megye területén együttműködő cseh , román erőket ( a románok vissza is vonták az erőiket a Tisza mögé , itt északon is) és a Hernád völgyében végig Miskolc-Kassa-Eperjes-Bártfa végleg széttörni a kisantant gyűrűt .Felhasználva ugyan ezen Hernád völgyi fővasútvonal adta hadtápellátási lehetőségét ( Szénvilág minden a vasúthoz kötött volt ) Majd a salgótarjáni medencéből nyugatnak Losonc-Selmecbánya-Léva-Érsekújvár-Nyitra irányába teljesen kiszorítani a felvidékről a demoralizálódott cseh erőket.(Vác-Párkány-Érsekújvár-Galánta-Pozsony vasúti fővonal ellátással) Érsekújvárig el is jutott a magyar Vörös hadsereg , de akkor Kun Béla és Böhm úgy látta , hogy többit majd tárgyaláson megoldja Párizsba, mert meghívták (kamuból-és ők , elhitték) azzal a feltétellel ha visszavonul.
Stromfeld azt mondta "egy győztes sereg soha nem vonul vissza , ha azt látod hogy a legjobb barátod a tegnapi rohamban pont meghal azért a magaslatért , akkor önként soha sem vonulsz hátra mert a barátod emlékét becstelenítenéd meg".
Azt mondta Ő nem vonul vissza , ha Böhm visszahívja a csapatokat , lemond . Elrendelte a kormány a visszavonulást Stromfeld lemondott. (Stromfeld-Ludovika-Kriegschule-vezérkari ezredes- később Ludovika pk. Kriegschule tanára - alegység -egység pk majd hadtest vezérkari főnök , végig harcolta a vh.-t ) A Monarchiába mindenki ismerte , és Ő mindenkit ismert ezért álltak be hozzá a régi tisztek . De Ő politikailag nem volt egy Kemal Atatürk , nem vállalta el a többi tiszt által neki felkínált diktátori szerepet - igy jöhetett a bukás és Trianon.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 751
113
Facebookról...

55882382_2370031056417601_4418720881644142592_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and Pocok75

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nyáron kb semmilyen sapkának ninncs haszna...Télen meg a kötöttsapkának van csak(na jó még usánka).

Nyáron a legjobb az erdélyi szalmakalap 15-40cm körbe a karimája kinek milyen kell, és jól szellőzik cserébe véd a naptól és nem nehéz. Régen a parsztok dolgoztak ilyenekbe ma turísták napoznak a kicicomázott változatban. (Mexikói sombrero hasonló csak egy kicsit más az alakja)

Persze hadseregben röhelyes és értelmetlen, de civilként kinnt a mezőn vagy lennt a tengerparton, esetleg sétálóutcában tökéletes.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
  • Tetszik
Reactions: blogen

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nem , nem igy volt … Salgótarjánt visszafoglalása egy szükségszerű lépés volt ,a tanácskormány részéről , ez volt az egyetlen szénbánya a magyarkézen maradt területeknél (szénalapú világ volt akkor - minden szénnel ment ) Utána tette le az asztalra Stromfeld Aurél az Északi-hadjárat tervét , melynek célja a Szolnoki román hídfő felszámolása után , előszőr a Miskolcra betört cseh erők kiverése . Majd szétválasztani a mai borsod megye területén együttműködő cseh , román erőket ( a románok vissza is vonták az erőiket a Tisza mögé , itt északon is) és a Hernád völgyében végig Miskolc-Kassa-Eperjes-Bártfa végleg széttörni a kisantant gyűrűt .Felhasználva ugyan ezen Hernád völgyi fővasútvonal adta hadtápellátási lehetőségét ( Szénvilág minden a vasúthoz kötött volt ) Majd a salgótarjáni medencéből nyugatnak Losonc-Selmecbánya-Léva-Érsekújvár-Nyitra irányába teljesen kiszorítani a felvidékről a demoralizálódott cseh erőket.(Vác-Párkány-Érsekújvár-Galánta-Pozsony vasúti fővonal ellátással) Érsekújvárig el is jutott a magyar Vörös hadsereg , de akkor Kun Béla és Böhm úgy látta , hogy többit majd tárgyaláson megoldja Párizsba, mert meghívták (kamuból-és ők , elhitték) azzal a feltétellel ha visszavonul.
Stromfeld azt mondta "egy győztes sereg soha nem vonul vissza , ha azt látod hogy a legjobb barátod a tegnapi rohamban pont meghal azért a magaslatért , akkor önként soha sem vonulsz hátra mert a barátod emlékét becstelenítenéd meg".
Azt mondta Ő nem vonul vissza , ha Böhm visszahívja a csapatokat , lemond . Elrendelte a kormány a visszavonulást Stromfeld lemondott. (Stromfeld-Ludovika-Kriegschule-vezérkari ezredes- később Ludovika pk. Kriegschule tanára - alegység -egység pk majd hadtest vezérkari főnök , végig harcolta a vh.-t ) A Monarchiába mindenki ismerte , és Ő mindenkit ismert ezért álltak be hozzá a régi tisztek . De Ő politikailag nem volt egy Kemal Atatürk , nem vállalta el a többi tiszt által neki felkínált diktátori szerepet - igy jöhetett a bukás és Trianon.

A cseheket valóban szétkaptuk volna, de a románokkal már nem tudtunk volna mit kezdeni. a szerbek meg ott álltak a mecsek vonalában délen, miközben 300.000 katona, lényegében a teljes a világháborúban még fronton lévő állomány Olaszországban hadifogolyként várta a hazatérést, amit nem engedtek a békeszerződés megkötéséig. Az első végzetes hiba az itthoni állomány leszerelése (szarházi kállai) ami miatt a románok erdélybe bevonulhattak, és a magyar hadsereg tüzérségi eszközeivel indúltak neki az ország belsejének. A 2-ik hiba hogy a kommunistákat engedték hatalomra kerülni és nem írtották már előre ki csírájában a mozgalmukat. A 3-ik hiba amit leírtál az már a kommunisták lelkén szárad, hogy a cseheket nem ölték le az utolsó emberig, azok csak akkor adták volna fel. Utána már csak az árral sodródott az ország.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and borisz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 728
113
Azért pár dolog hiányzik a propagandaképről...

Dupla tárzseb Scorpion-hoz:
690_000_000_018_kopie.png


Dupla tártartó a Glock-hoz:
Double-Magazine-Pouch-with-Belt-and-Paddle-Attachments_main-1.jpg


Persze az más, ha csak dísznek van náluk a fegyver. Így ebben a formában ezt minden fegyverforgató látja, márminthogy parasztvakítani küldik ki őket a laktanyából.

A Glock egyszeri javadalmazása 1 tár a fegyverben és egy tár tartalék.Szóval minek is a dupla tártartó?Arról nem is beszélve,hogy a Glockhoz gyárilag jár műanyag gyors tártartó...szóval a semmiről írtál a Glock kapcsán.
Miért dupla tártartó a Skorpióhoz?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 512
113
A Glock egyszeri javadalmazása 1 tár a fegyverben és egy tár tartalék.Szóval minek is a dupla tártartó?Arról nem is beszélve,hogy a Glockhoz gyárilag jár műanyag gyors tártartó...szóval a semmiről írtál a Glock kapcsán.
Miért dupla tártartó a Skorpióhoz?
Szerintem csak arra, gondolt, hogy semmi tártató nincs rajta, (Mondjuk a pisztolytártartó lehet hátul)
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
960
2 389
93
Azt valaki meg tudja mondani, hogy mi alapján adnak valakiknek fatusás AK-t a D helyett? Régóta töröm rajta a fejem. Elvileg a D van rendszerbe, de kb mindenhol akad elvétve fatusás, az első képen pl mindenki olyat kapott a sorba: (a másik kettőn meg meg lehet számolni, hányféle fejfedő meg egyebek vannak :) )
56589730_273245850270673_482465573419089920_n.png

56334626_2411150858897233_4544938644644823040_n.png


55795291_821482654913802_5323282105608699904_n.png
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Glock egyszeri javadalmazása 1 tár a fegyverben és egy tár tartalék.Szóval minek is a dupla tártartó?Arról nem is beszélve,hogy a Glockhoz gyárilag jár műanyag gyors tártartó...szóval a semmiről írtál a Glock kapcsán.
Miért dupla tártartó a Skorpióhoz?
Három tár legyen már a pisztolyhoz és azért dupla a géppisztolyhoz, mert csak az övvel számoltam. A mellénnyen már négy tárat is simán elvinne és akkor egy rendes minimális egyszeri lőszerjavadalmazás van nála.