A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Azért itt jobb a helyzet. Itt kiadták a ruhát, nagyobb gyakorlatra.
Jobbnak jobb, de azért ez is szar pl: hogy nem sikerült egységes sisakhuzatot kiadni, vagy akkor ne viseljen senki. Tudom nincs egységes sisak SE meg semmi sincs de ez akkor is káosz, hogy mindenki olyat hord amit jónak gondol és semmi egységesség nincs az egészben. Sokszor mondták már mások is de az igazság hogy egyes gerilla alakulatok vagy terrorszervezetek többet adnak a megjelenésre mint a Magyar Honvédség. És nyilván 95%-ban ez az állam hibája de azért szerintem egyes katonák fejében is baj van ezen a téren.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
A barettet kb mindenki úgy viseli ahogy akarja...Az amerikaiaknál valóban úgy kell viselni(le van fektetve az öltözkodési utasításukban inchre pontosan) ahogy a tábornok úr viseli,de ez nem azt jelenti,hogy az az egyetlen helyes videlési módja.Mondom ezt úgy,hogy tényleg van egy halom ember akin tragédia ahogy áll a barett.
Értem és csak példa képp hoztam fel a tábornok urat. A lényeg ha ő úgy viseli mint alakulat vezető akkor viselje már mindenki úgy. De tőlem lehet másképp is a lényeg hogy egységes legyen, hisz ez egy hadsereg.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 436
120 762
113
Jobbnak jobb, de azért ez is szar pl: hogy nem sikerült egységes sisakhuzatot kiadni, vagy akkor ne viseljen senki. Tudom nincs egységes sisak SE meg semmi sincs de ez akkor is káosz, hogy mindenki olyat hord amit jónak gondol és semmi egységesség nincs az egészben. Sokszor mondták már mások is de az igazság hogy egyes gerilla alakulatok vagy terrorszervezetek többet adnak a megjelenésre mint a Magyar Honvédség. És nyilván 95%-ban ez az állam hibája de azért szerintem egyes katonák fejében is baj van ezen a téren.
A katonák úgy vannak vele, hogy ha az állam ad nekik, használják, egyébként meg hozzám hasonló őrülteken kívül mindenki igyekszik minél kevesebb ráfordítással megúszni az egészet. Főleg hogy a fizu nem olyan jó, hogy százezreket költhess normális felszerelésre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Értem és csak példa képp hoztam fel a tábornok urat. A lényeg ha ő úgy viseli mint alakulat vezető akkor viselje már mindenki úgy. De tőlem lehet másképp is a lényeg hogy egységes legyen, hisz ez egy hadsereg.

Van egy rossz hírem:van a Honvédségnek egy öltözködési utasítása és azt kell követni nem peig az alakulatok parancsnokát(vagy ha a tábornok úr betűrve hordaná a nadrágját nekünk is be kéne tűrni?).Az öltözködési utasítás alapján meg kb bárhogyan lehet a fejeden.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Van egy rossz hírem:van a Honvédségnek egy öltözködési utasítása és azt kell követni nem peig az alakulatok parancsnokát(vagy ha a tábornok úr betűrve hordaná a nadrágját nekünk is be kéne tűrni?).Az öltözködési utasítás alapján meg kb bárhogyan lehet a fejeden.

Akkor az öltözködési utasításon kéne nagyon gyorsan változatni mert ez így káosz. Egyébként szerintem igen ha tábornok aki a katona főnöke ugyebár azt mondja hogy be kell tűrni, akkor be kell tűrni. De nyilván ezt nem alakulat szinten kéne megkövetelni hanem errre valami központi irányelv kellene. És nem az csak hogy mit lehet viselni, hanem az is hogy adott dolgot hogy kell viselni.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Akkor az öltözködési utasításon kéne nagyon gyorsan változatni mert ez így káosz. Egyébként szerintem igen ha tábornok aki a katona főnöke ugyebár azt mondja hogy be kell tűrni, akkor be kell tűrni. De nyilván ezt nem alakulat szinten kéne megkövetelni hanem errre valami központi irányelv kellene. És nem az csak hogy mit lehet viselni, hanem az is hogy adott dolgot hogy kell viselni.

Az öltözködési utasítás nagyon helyesen teret enged a személyes preferenciának bizonyos határok közt jó példa erre az,hogy be van-e tűrve a nadrág vagy nincs.Épp eszű parancsnok ezt nem szabályozza!
 
  • Tetszik
Reactions: papi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 436
120 762
113
Akkor az öltözködési utasításon kéne nagyon gyorsan változatni mert ez így káosz. Egyébként szerintem igen ha tábornok aki a katona főnöke ugyebár azt mondja hogy be kell tűrni, akkor be kell tűrni. De nyilván ezt nem alakulat szinten kéne megkövetelni hanem errre valami központi irányelv kellene. És nem az csak hogy mit lehet viselni, hanem az is hogy adott dolgot hogy kell viselni.
Voltak lyen próbálkozások, csak amikor megkérdezték, hogy miért nem azt viseli a katona, az volt a válasz, hogy nincs olyan ruhadarabja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Akkor az öltözködési utasításon kéne nagyon gyorsan változatni mert ez így káosz. Egyébként szerintem igen ha tábornok aki a katona főnöke ugyebár azt mondja hogy be kell tűrni, akkor be kell tűrni. De nyilván ezt nem alakulat szinten kéne megkövetelni hanem errre valami központi irányelv kellene. És nem az csak hogy mit lehet viselni, hanem az is hogy adott dolgot hogy kell viselni.

De ha nagyon érdekel akkor van a Honvédségnek egy öltözködési szabályzata(leánykori néven ÁLT 25)abban szabályozva van a barettsapka viselésének módja:
"úgy kell viselni, hogy a sapkajelvény középvonala a bal szem bal sarkával, a szabályozó zsinór a tarkó közép vonalával egybeessen, alsó széle legyen párhuzamos a szem vonalával, felső része pedig boruljon a jobb fül felé."

Ez alapján döntsd el,hogy ki viseli szabályosan a barettjét.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Voltak lyen próbálkozások, csak amikor megkérdezték, hogy miért nem azt viseli a katona, az volt a válasz, hogy nincs olyan ruhadarabja.
Ok erre nem lehet mást mondani hogy szomorú. Akkor (2026-ig legalább) nézhetjük a Magyar Hon... akarom mondani Rongyos Gárdát . :(
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
Meg a barettet nem olyan egyszeru am beloni. Be kell aztatni majd vizesen fejrehuzva beallitani es egesz nap igy viselni ameddig meg nem szarad. /nyaron termeszetesen hamarabb megszarad de ilyen idobe szerintem senki nem akkora barom /mar bocsanat / hogy vizes barettba maszkaljon a aszabadba igy marad a nap vege amikor mas tehendo is akad... /majd a jo idokkel be fog ez is allni./ ja es nem szabad kicsavarni vagy hasonlok mert valami igazan idiota vegeredmemy szulethet. /egyebkemt a barett szerintem az eggyik legrosszabb./
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and rappali_

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
Egyebkent mi az amikat rohogtuk ki hogy sarkantyut viselnek meg cow boy kalapot hatalmas karimaval logo fityesz rolytal vagy makkos veggel :) /felderitoket./ nekem egyebkent nem volt nyari bocskaim tatan senkinek se nem volt olyana :) csak a kalandkalapja nyaron.
 
  • Tetszik
Reactions: tomsinner

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Meg a barettet nem olyan egyszeru am beloni. Be kell aztatni majd vizesen fejrehuzva beallitani es egesz nap igy viselni ameddig meg nem szarad. /nyaron termeszetesen hamarabb megszarad de ilyen idobe szerintem senki nem akkora barom /mar bocsanat / hogy vizes barettba maszkaljon a aszabadba igy marad a nap vege amikor mas tehendo is akad... /majd a jo idokkel be fog ez is allni./

Nem kell egész nap a fejeden lennie és nem is így a legcélszerűbb beállítani.
Melegvízbe(nagyon melegbe)rakod és hagyod is benne addig amíg annyira ki nem hűl,hogy rá tudd tenni a fejedre.Kiveszed a vízből kinyomkodod(nem csavarod mert akkor kinyúlik)felveszed beállítod a kívnt formára,a fejeden hagyod addig amíg magától úgy nem áll ahogy akarod majd leteszed úgy,hogy megtartsa a formáját.Ha megszáradt akor úgy is marad ahogy szeretnéd.

Ez azért nem egy NASA program.
 

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
De ha nagyon érdekel akkor van a Honvédségnek egy öltözködési szabályzata(leánykori néven ÁLT 25)abban szabályozva van a barettsapka viselésének módja:
"úgy kell viselni, hogy a sapkajelvény középvonala a bal szem bal sarkával, a szabályozó zsinór a tarkó közép vonalával egybeessen, alsó széle legyen párhuzamos a szem vonalával, felső része pedig boruljon a jobb fül felé."

Ez alapján döntsd el,hogy ki viseli szabályosan a barettjét.
Nem akarom eldönteni! ha ez így valóban le van írva akkor viselje mindenki a barettet úgy ahogy az le van írva(tábornok-tól fogva). Vagy akkor minek van szabályzatba foglalva? o_O -Persze az más kérdés, hogy miért nem lehet nekünk is úgy viselni mint másoknak pl(USA) meg ami mondjuk jól is néz ki de persze ez szubjektív dolog.-
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Nem akarom eldönteni! ha ez így valóban le van írva akkor viselje mindenki a barettet úgy ahogy az le van írva(tábornok-tól fogva). Vagy akkor minek van szabályzatba foglalva? o_O -Persze az más kérdés, hogy miért nem lehet nekünk is úgy viselni mint másoknak pl(USA) meg ami mondjuk jól is néz ki de persze ez szubjektív dolog.-

Pl az angoloknak meg a németeknek is így kell viselniük szóval úgy videljük mint mások. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: XYZ86

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
Nem nasa program ez teny ha van rutinod benne plane de akkor is macera. /a barett egy sz.r/ mar bocsi nyaron meleg telen semmit sem er... Mondjuk nyaron sincs sok haszna inkabb kara./a fekete legalabbis dog meleg gondolom a tobbi is./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 413
34 278
113
A pecas kalandkalap eleg fura kinezetet kolcsonoz az embernek. De nyaron szerintem jo. /persze aba is bele lehet izzadni./ de legalabb teljes karimas igy arnyekol az anyaga is eleg vekony szellozos is...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 826
78 005
113
Nem nasa program ez teny ha van rutinod benne plane de akkor is macera. /a barett egy sz.r/ mar bocsi nyaron meleg telen semmit sem er... Mondjuk nyaron sincs sok haszna inkabb kara./a fekete legalabbis dog meleg gondolom a tobbi is./

Nyáron kb semmilyen sapkának ninncs haszna...Télen meg a kötöttsapkának van csak(na jó még usánka).