A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 520
15 026
113
Az igazi az lett volna, ha a z 1848M huszáregyenruhában küldik ki őket :) Gyerekek! EZ VAN! Ne tudják a jenkik, hogy "élesben" mit is vihetnénk és miben... A másik, hogy a jobb cucc épp mosásban van és kint szárad a radarantennán!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 911
22 406
113
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is
Ebben igazad van, lassan már minden képen látni új mintájú ruhát, diszelegni, ...csak pont egy nemz. gyakorlaton nem?! :oops: Ez engem is dühit...:mad:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
könyörgöm érezzük a szarkazmust :D mit nem értettél? :D
A nincsből nem tudsz adni :D
Egyébként az amcsik már megszokták, ezt látják 20 éve.
igen tudom hogy ezt látják már elég rég :D de ha nem nevetnek akkor lehet hogy elfogadták a dolgot
Ebben igazad van, lassan már minden képen látni új mintájú ruhát, diszelegni, ...csak pont egy nemz. gyakorlaton nem?! :oops: Ez engem is dühit...:mad:
pont ezért írtam , médiában meg minden képen már új egyenruha így meg úgy , mutogatni kell de azért ténylegesen hasznos gyakorlatra ki nem küldjék őket... mondjuk ha @krisss azt írta hogy nincs akkor nem nagyon tudok/tudunk vele mit kezdeni ha dühít picit ha nem :/
Az igazi az lett volna, ha a z 1848M huszáregyenruhában küldik ki őket :) Gyerekek! EZ VAN! Ne tudják a jenkik, hogy "élesben" mit is vihetnénk és miben... A másik, hogy a jobb cucc épp mosásban van és kint szárad a radarantennán!
jogos, még a jenkik irigyek lesznek aztán nem adnak el nekünk semmit :D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
igazából szerintem , belegondolva , jobban is nézünk ki a képeken mint az amik , én indítványoznám hogy a honvédséget csökkentsük egy "Fotó zászlóaljra" mondjuk 180-200 fővel , akik megkapnak minden modern technika makettjét és azzal szerepelhetnek a fotókon meg médiában , mivel fekete maszk lenne rajtuk senkinek nem tűnne fel a turpisság, a média meg elhinti az "új elit magyar halhatatlanok dandár" felállítását , szerintem tuti mindenki benyelné és akkor nem kéne ennyit költeni a hadseregre feleslegesen :/ elég a félelmet elültetni a világban :rolleyes::hadonaszos::hadonaszos:
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
06.jpg
Ez milyen mellény a magyarokon? Nekem nem 2008M-nek tűnik.
 

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is

Nem néztétek a dátumot? Április 1..., jah nem, mégse, sajnos ez a valóság...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 764
113
Nem tudom, hogy a 65M Bocskaival mi volt a baj. Meg az MN hivatásos kimenő (nem tudom, mi volt a pontos megnevezése: irodai?) egyenruhájával.
Csak annyi, hogy ronda volt és teljesen praktikátlan. (meg, hogy nem vót pénz még egy fajta göncöt osztani az állománynak)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 184
26 890
113
De akkor nem kell tank, meg helikopter ha egyenruhara sem futja. Nevetséges!!!
A pénz megvan rá, csak a munkaerőhiány miatt nem tudják legyártani, ahogy semmit se. Biztos, hogy a fegyverprogram is csúszni fog és imádkozzatok a Magyarok Istenéhez, hogy a páncélozott járművek gyártásához ne legyen semmi közünk, mert akkor abból is csak annyi fog megvalósulni, mint a személyi felszerelésprogramból! Amit nem készen importálunk, abból vagy nem lesz semmi, vagy borzalmas minőség és elmaradások sora lesz!

A létező magyar hadiipar a fegyverkezésünk legnagyobb gátja! Hatalmas szerencsénk van, hogy ennyire leépítettük a hadiipart, de még így is tragédia, hogy túl sokminden megmaradt belőle! Az lenne az ideális, ha hímzőgépen előállítható termékeken kívül mást nem gyártanánk.

Kicsit gondolkodtam, mielőtt elküldtem ezt, de sajnos racionálisan nem tudok mást írni, a valóság alapján ez a hazafias álláspont ebben a témában, mert a hazafi inkább a katonája javát választja, mint a gazdasági lehetőségeket. Magyarán a jó minőségű import jobb a magyar katonának, mint a hazai ipar kevésbé jó terméke és ha a határidőket se tudják tartani, akkor meg gondolkodni sincs min.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 714
6 523
113
Frankón kinevettek/ték, meg megkérdezték, hogy ez mi ez? :D
igen , sajnos . Emlékszem még anno , életem első találkozása nem " KGST " katonával , rövid bemutatkozás után az ami katona csak annyit kérdezett hogy mikor öltözünk át? mi meg mondtuk hogy hát át vagyunk és indulásra készen állunk , egymásra néztek és megkérdezték hogy teljesen komolyan gondoljuk e ezt a valamit , mikor mondtuk hogy igen akkor láttam rajtuk hogy most a "ha nevetsz buzi vagy" játékot játszák épp fejben , de akkor ezek szerint ennyi idő alatt csak megszokták ha kriss azt mondja :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

XYZ86

Member
2018. március 28.
52
78
18
Sziasztok! Nem megbántva senkit, de azért az az igazság hogy akinek van rendes egyenruhája azok közül is sokan nem tudják azt rendesen hordani. pl: elitalakulat elitkatonája:
16.jpg

Hogy lehet így egy barettet viselni? :confused: Persze lehet csak véletlen (ez esetben elnézést az érintettől) . - Mondjuk akkor a fotós ostoba hogy felrak ilyen képet. -
Így kéne ahogy a tábornok úron van:
08.jpg

Szóval csak azt akarom mondani, hogy amíg nincs kőkeményen betertatva valamilyen értelmes öltözködési, megjelenési szabályzat tábornoktól ött-s honvédig, akkor felesleges is új egyenruha után áhítozni, mert ha a jót szarul hordja valaki az ugyanolyan röhejes, mint ha egy hadsereg rongyokba acélbilivel a fején megy az amerikai hasereggel gyakorlatozni.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 413
120 764
113
Sziasztok! Nem megbántva senkit, de azért az az igazság hogy akinek van rendes egyenruhája azok közül is sokan nem tudják azt rendesen hordani. pl: elitalakulat elitkatonája:
16.jpg

Hogy lehet így egy barettet viselni? :confused: Persze lehet csak véletlen (ez esetben elnézést az érintettől) . - Mondjuk akkor a fotós ostoba hogy felrak ilyen képet. -
Így kéne ahogy a tábornok úron van:
08.jpg

Szóval csak azt akarom mondani, hogy amíg nincs kőkeményen betertatva valamilyen értelmes öltözködési, megjelenési szabályzat tábornoktól ött-s honvédig, akkor felesleges is új egyenruha után áhítozni, mert ha a jót szarul hordja valaki az ugyanolyan röhejes, mint ha egy hadsereg rongyokba acélbilivel a fején megy az amerikai hasereggel gyakorlatozni.
Azért szerintem, jóval szarabb a helyzet a rongyokkal meg acélbilivel.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 586
77 466
113
Sziasztok! Nem megbántva senkit, de azért az az igazság hogy akinek van rendes egyenruhája azok közül is sokan nem tudják azt rendesen hordani. pl: elitalakulat elitkatonája:
16.jpg

Hogy lehet így egy barettet viselni? :confused: Persze lehet csak véletlen (ez esetben elnézést az érintettől) . - Mondjuk akkor a fotós ostoba hogy felrak ilyen képet. -
Így kéne ahogy a tábornok úron van:
08.jpg

Szóval csak azt akarom mondani, hogy amíg nincs kőkeményen betertatva valamilyen értelmes öltözködési, megjelenési szabályzat tábornoktól ött-s honvédig, akkor felesleges is új egyenruha után áhítozni, mert ha a jót szarul hordja valaki az ugyanolyan röhejes, mint ha egy hadsereg rongyokba acélbilivel a fején megy az amerikai hasereggel gyakorlatozni.

A barettet kb mindenki úgy viseli ahogy akarja...Az amerikaiaknál valóban úgy kell viselni(le van fektetve az öltözkodési utasításukban inchre pontosan) ahogy a tábornok úr viseli,de ez nem azt jelenti,hogy az az egyetlen helyes videlési módja.Mondom ezt úgy,hogy tényleg van egy halom ember akin tragédia ahogy áll a barett.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and XYZ86