A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 993
80 752
113
Miért csodálkozol? Állítólag katona vagy. Ilyenkor azért felmerül bennem a kérdés, hogy csak el szeretnéd hitetni? 3 évig voltam harcjármű irányzó és egy pisztoly járt csak. Az, hogy menetgyakorlatra vagy amikor a négyesre kimentünk adtak egy AK-t az egy dolog. Már elhagytam a rendszert,de direkt rákérdeztem nem változott a helyzet. Sofőr és irányzó 1-1 P9RC.

Azért reagált így mert kb Hódmezőn kívül senki nem csinálja így.Sem Tatán sem Debrecenben és Szolnokon sem(amíg voltak -BTR-ek)senkinek eszébe nem jutna ez.
Nyilván nem fogom ezt minősíteni.
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Azért reagált így mert kb Hódmezőn kívül senki nem csinálja így.Sem Tatán sem Debrecenben és Szolnokon sem(amíg voltak -BTR-ek)senkinek eszébe nem jutna ez.
Nyilván nem fogom ezt minősíteni.
Minősítheted nyugodtan, mert nem az én szégyenem. Azért írtam, hogy akár egy Scorpion Evo 3 is előrelépés volna.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Túl sok nincs a piacon. :) Az M249/MINIMI egy rakat fos szóval marad az MG4.

Kioszthatnának nektek csapatpróbára egy pár IWI Negevet is. Azért vicces, hogy a Stoner 63 és a különlegesek véleménye után 20 évvel sikerült eljutni az M249-ig. Eközben a fal innenső oldaláról az RPK üdvözletét küldte.
Esetleg az M 27 lehet még érdekes, ha megoldják végre a nagyobb kapacitású szekrénytárakat.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Ha már a fegyverek kerültek szóba az is érdekes, hogy például az hódmezőn a 62-sek kapják meg először az új karabélyokat az 5/3-nak meg marad az AK még egy darabig.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
Egyébként a BMP-ből is elég volt kimászni, még nekem is, pedig én még kicsi is vagyok. Hát még a géppuskásoknak, akik általában, az erősebb legényekből kerültek ki. 88 tavaszán egy miniszteri szemlén vér izzadás volt, amikor kifogtuk a harcjárműre, harcjárműről parancsok végrehajtását, normaidőre. Vgay 2 órán kerezstül stopperolt, egy élére vasalt gyakorlós, íróasztal főokos HM fhdgy, hogy 11 másodperc alatt megcsináljuk-e. A végére sikerült, a de akkor átkozódtam hogy oda vetett a sors, nem beszélve a mindenkin szétszakadt felszerelésről.
Akkor képzeld el a PSZH ajtaja jóval kisebb volt.
 

mészi

Well-Known Member
2018. október 11.
257
315
63
BMP-1 volt akkor ott már, 1978-tól, ha jól tudom.
Igen az volt, de a gépesített lövészraj egyéni fegyverzetét a D-944-hez találták ki, amikor meg hadrendbe állt a BMP ugyanazt hagyták meg, csak egy géppuskással és egy lövésszel megnövelték a létszámot.
Egyébként igazad van, most néztem meg az általános 221. szabályzatot, a 70. oldalon le is van rajzolva, a lövészrajok harcjármű-vezetőinek gépkarabélya volt! Bocs!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 100
18 878
113
Hát a 62.-est mondanám a legösszerakottabb, meg a legjobban feltöltött zlj.-nak.

Jó hogy szóba hoztátok. Már kérdezni akartam nemrég, hogy mikor látható kiképzésen, gyakorlaton az új gépkarabély, pontosabban, mikor kezdik el használni rendesen a csapatok ? Jó lenne már látn is az első fotót róla. Illetve, mire várható a teljes feltöltés.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 100
18 878
113
Igen az volt, de a gépesített lövészraj egyéni fegyverzetét a D-944-hez találták ki, amikor meg hadrendbe állt a BMP ugyanazt hagyták meg, csak egy géppuskással és egy lövésszel megnövelték a létszámot.
Egyébként igazad van, most néztem meg az általános 221. szabályzatot, a 70. oldalon le is van rajzolva, a lövészrajok harcjármű-vezetőinek gépkarabélya volt! Bocs!

Ja, még nekem is eszembe jutott később, hogy a vezető fegyverének, ki is volt alakítva a fix rögzítésre való hely, az egyébként nagyon kis helyen, ahol ült. Nyitott válltámasszal kellett elhelyezni a fegyvert. Gondolom azért, mert eredetileg a gyártó, nem kihajtható válltámaszos fegyverrel számolt, hanem fixxel. :)
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 100
18 878
113
Akkor képzeld el a PSZH ajtaja jóval kisebb volt.

Befértünk volna időre is, nem csak helyileg, ha normális a harcászati felszerelésünk. Azonban minden lógott rajtunk, semmit nem tudtunk igazából fixen rögzíteni. Az elátkozott műbőr tártáskát még úgy ahogy, de a többit ... A vv ruha volt a legrosszabb be és kiszállásnál, ami a nyakunkon volt hátul. Mindenbe elakadt, a gázálarctáskára pakolt vv papucs is. Áhh, jobb ha a maiak ezt nem is tudják meg. A dandár raktára már meg volt pakolva új vv cuccal, de nem osztották ki. Másképp volt annak a hordása már, mint a réginek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 124
124 662
113
Jó hogy szóba hoztátok. Már kérdezni akartam nemrég, hogy mikor látható kiképzésen, gyakorlaton az új gépkarabély, pontosabban, mikor kezdik el használni rendesen a csapatok ? Jó lenne már látn is az első fotót róla. Illetve, mire várható a teljes feltöltés.
A kérdésedre mi is szeretnénk tudni a választ :D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 100
18 878
113
Akkor képzeld el a PSZH ajtaja jóval kisebb volt.

Volt szerencsém hozzá, mikor tűzakadálypálya kiképzés volt, Ahol égő harcjármű elhagyását oktatták és csináltuk. A napalmmal körberakott és felgyújtott, égő harcjáművet kellett elhagyni. Na az PSZH volt, már amin gyakoroltunk. Ugye a BMP rendszerben volt, azért abból egyet csak nem gyújtottak fel ilyesmiért. :)
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Én PSZH toronylövész kiképzést kaptam 1994ben Nagykanizsán a Kanizsa Határvadász században. Volt nekem is AKm pedig nekem nem kellett elhagyni a járművet. Nem is tudom, hogy pattantam volna ki, 180cm magas vagyok! :D Igaz én legalább nem estem ki az ajtón amikor ki kellett adni a 14.5est az ajtón.(32kg ha jól emlékszem) Élmény volt az tuti! :D