A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Ez így volt! Egy üres hüvellyel kellett felhúzni! Akkor még nem voltak ilyen komoly szabályok! A tisztek és tiszthelyettesek pisztolya és gépkarabélya összetartáskor (minősített időszakban) a páncélszekrényében volt mindenkinek, a sorállománynak meg az ágymagasítókon lógott az egyéni fegyvere, az alegység ügyeletesnél volt egy faládában a lőszer, fegyver balesetre a saját alakulatomnál nem emlékszem! A telephelyen a kiképző besorolású harcjárművekben egy javadalmazás lőszer volt, a harckocsikban szintén, csak ott még kocsinként egy láda (50db) kézigránát is málházva volt. Nem nagyon tűnt el egy darab lőszer se.
óó a régi szép idők :rolleyes::oops::)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Ez így volt! Egy üres hüvellyel kellett felhúzni! Akkor még nem voltak ilyen komoly szabályok! A tisztek és tiszthelyettesek pisztolya és gépkarabélya összetartáskor (minősített időszakban) a páncélszekrényében volt mindenkinek, a sorállománynak meg az ágymagasítókon lógott az egyéni fegyvere, az alegység ügyeletesnél volt egy faládában a lőszer, fegyver balesetre a saját alakulatomnál nem emlékszem! A telephelyen a kiképző besorolású harcjárművekben egy javadalmazás lőszer volt, a harckocsikban szintén, csak ott még kocsinként egy láda (50db) kézigránát is málházva volt. Nem nagyon tűnt el egy darab lőszer se.

Tudom,most is így csinálja mindenki!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 288
113
Jól emlékszik!Nem egybe vették ki a fegyvert a toronyból hanem külön a csövet kintről és külön a tokot(leánykori néven malac)bentről.Ebből következik,hogy amit kiadott az ajtón(malac)az "csak"32 kiló volt.
Volt egy BRDM-2 a századnál, egyszer kipakoltatták a KPVT-t, meg a PKT-t hozzá takarításra. Na az egy ágyú. Emlékszem hogy szidták hogy nehéz. A hevederei nem voltak hosszúak, kb 10-15 db-osak, de össze lehetett akasztani természetesen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 562
79 729
113
Volt egy BRDM-2 a századnál, egyszer kipakoltatták a KPVT-t, meg a PKT-t hozzá takarításra. Na az egy ágyú. Emlékszem hogy szidták hogy nehéz. A hevederei nem voltak hosszúak, kb 10-15 db-osak, de össze lehetett akasztani természetesen.

5 vagy 10 lőszeres de biztosan nem 15 lőszeres hevederek azok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 288
113
5 vagy 10 lőszeres de biztosan nem 15 lőszeres hevederek azok.
Lehetséges, régen volt, meglepően rövidnek tűnt. Hoztam is belőle haza akkor csak az évtizedek alatt elkeveredett. A hevederek bent voltak mind a járműben. Rakaszokban körben, vagy kis ládákban, passz miben volt.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 321
113
Akkor képzeld el a PSZH ajtaja jóval kisebb volt.

Tizenévesként nekem is volt szerencsém D-944-ben ülni.
Elég vékony voltam, de úgy is alig bírtam bekászálódni. Azt nem arra találták ki, hogy oda ember ki-meg beszálljon. A toronyban el sem fértem, csak görnyedve.
 
  • Tetszik
Reactions: mészi

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 753
113
Ez így volt! Egy üres hüvellyel kellett felhúzni! Akkor még nem voltak ilyen komoly szabályok! A tisztek és tiszthelyettesek pisztolya és gépkarabélya összetartáskor (minősített időszakban) a páncélszekrényében volt mindenkinek, a sorállománynak meg az ágymagasítókon lógott az egyéni fegyvere, az alegység ügyeletesnél volt egy faládában a lőszer, fegyver balesetre a saját alakulatomnál nem emlékszem! A telephelyen a kiképző besorolású harcjárművekben egy javadalmazás lőszer volt, a harckocsikban szintén, csak ott még kocsinként egy láda (50db) kézigránát is málházva volt. Nem nagyon tűnt el egy darab lőszer se.

Én úgy emlékezem, az M zárolt, leponyvázott BMP-1-ek, fel voltak tankolva állandóan, a lőszeres, kézigránátos ládák bent a deszant térben, elég sok. Az indító akkumulátorok voltak fent, a fegyverszobában.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 753
113
Tényleg ideje lenne már ellátni az új egyenruhából megfelelő mennyiséggel a csapatokat. Jól látszik, mennyire virít a boci mintás ruházat, ezen a terepen. Minden katonánk tökéletes célpont lenne éles helyzetben, már távolról. Az ameriaki katonák néhány száz méterről pedig alig lennének észrevehetők.

80x80@06.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 753
113
  • Tetszik
Reactions: wolfram

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 321
113
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is

Hogy mi?? :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 945
123 513
113
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is
A nincsből nem tudsz adni :D
Egyébként az amcsik már megszokták, ezt látják 20 éve.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 564
15 479
113
Az igazi az lett volna, ha a z 1848M huszáregyenruhában küldik ki őket :) Gyerekek! EZ VAN! Ne tudják a jenkik, hogy "élesben" mit is vihetnénk és miben... A másik, hogy a jobb cucc épp mosásban van és kint szárad a radarantennán!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 146
113
azt hittem azért annyi eszük van hogy nem ezekben küldik ki őket MEGINT a hadgyakorlatra , amik tuti megint jót röhögtek a kinézetükön , basszus ... hát ha anno nem értették hogy mi miért vagyunk ilyen hacukába öltözve , legalábbis tőlem így kérdezte meg anno gyakorlaton egy ami kolléga , akkor most tuti nevettek
én tuti legalább a gyakorlat idejére ( bár ez is milyen már de ha nincs jobb megoldás) adtam volna nekik egyet meg BREN-t hogy ők is had szokják , illetve az amik is lássák hogy a komoly szakmai tudás mellett azért VÉGRE van technikai háttér is
Ebben igazad van, lassan már minden képen látni új mintájú ruhát, diszelegni, ...csak pont egy nemz. gyakorlaton nem?! :oops: Ez engem is dühit...:mad:
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
könyörgöm érezzük a szarkazmust :D mit nem értettél? :D
A nincsből nem tudsz adni :D
Egyébként az amcsik már megszokták, ezt látják 20 éve.
igen tudom hogy ezt látják már elég rég :D de ha nem nevetnek akkor lehet hogy elfogadták a dolgot
Ebben igazad van, lassan már minden képen látni új mintájú ruhát, diszelegni, ...csak pont egy nemz. gyakorlaton nem?! :oops: Ez engem is dühit...:mad:
pont ezért írtam , médiában meg minden képen már új egyenruha így meg úgy , mutogatni kell de azért ténylegesen hasznos gyakorlatra ki nem küldjék őket... mondjuk ha @krisss azt írta hogy nincs akkor nem nagyon tudok/tudunk vele mit kezdeni ha dühít picit ha nem :/
Az igazi az lett volna, ha a z 1848M huszáregyenruhában küldik ki őket :) Gyerekek! EZ VAN! Ne tudják a jenkik, hogy "élesben" mit is vihetnénk és miben... A másik, hogy a jobb cucc épp mosásban van és kint szárad a radarantennán!
jogos, még a jenkik irigyek lesznek aztán nem adnak el nekünk semmit :D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
igazából szerintem , belegondolva , jobban is nézünk ki a képeken mint az amik , én indítványoznám hogy a honvédséget csökkentsük egy "Fotó zászlóaljra" mondjuk 180-200 fővel , akik megkapnak minden modern technika makettjét és azzal szerepelhetnek a fotókon meg médiában , mivel fekete maszk lenne rajtuk senkinek nem tűnne fel a turpisság, a média meg elhinti az "új elit magyar halhatatlanok dandár" felállítását , szerintem tuti mindenki benyelné és akkor nem kéne ennyit költeni a hadseregre feleslegesen :/ elég a félelmet elültetni a világban :rolleyes::hadonaszos::hadonaszos: