A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Magyarország lehet hogy felmondja a svéd vadászgép ügyletet az F35 ért a politikai szócsaták miatt
https://sputniknews.com/military/201905301075467007-sweden-hungary-fighter-jet/
Ez egy eredetileg Svédországban megjelent cikk elemzése
http://www.friatider.se/ungern-redo-s-ga-upp-jas-aff-r-efter-svenska-pk-attacker
A lényeg hogy a svéd politikusok és a kormány is állandóan ba....tja Magyarországot de főleg a kormányzó pártot és emiatt lehet, hogy repül a grippen és jön helyette az F35
Ennek én kifejezetten nem örülök mert jelentős forrásokat vehet majd el a szárazföldtől. Másrészt ha lesz is F-35 ünk még az is meglehet hogy kevesebb db számban rendszeresítenénk mint a Gripent.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
771
2 097
93
Kíváncsi leszek rá hogy vajon a Guszev telepen lévő "alvó" laktanyával mi lesz majd. Vajon a későbbiekben újra fogják e nyitni.
Nem hiszem, hogy terveznek vele :/
Igazából nagyon örülök ennek a hírnek, de a lakótelep közepén lévő, egykori Benczúr suli nem kifejezetten laktanyának való. (Nyíregyháza, Kert köz 6.) Egy századnyi szerződésest minimum elviselne a város, viszont egy ilyen helyen komoly konfliktusokat okozna, ha hajnalban órákig zúgnának, füstölnének a katonai járművek a házak között...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 094
124 457
113
Nem hiszem, hogy terveznek vele :/
Igazából nagyon örülök ennek a hírnek, de a lakótelep közepén lévő, egykori Benczúr suli nem kifejezetten laktanyának való. (Nyíregyháza, Kert köz 6.) Egy századnyi szerződésest minimum elviselne a város, viszont egy ilyen helyen komoly konfliktusokat okozna, ha hajnalban órákig zúgnának, füstölnének a katonai járművek a házak között...
Na arra ne számíts XD
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Hát én mérget nem vennék rá :D

Egyébként nagyon jó hír. Reméljük hogy el is fog majd valami indulni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Kaptok szép ződ buszt, ami kivisz a telephelyre a cuccokhoz.
Egyébként nagyon kényelmes az új busz :D Jót lehet benne horpasztani hosszabb távon.
Visszatérve ha azt nézzem a legközelebbi telephely Hajdúhadházon lenne. Kb egy fél óra csak oda a buszozás.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Csak elfelejtették, hogy katonai jármű és kéne bele fegyvertartó az ülések mellé, az egyel régebbi zöld volvó buszoknál ez még eszébe volt a beszerzőknek.
Amúgy pont erről beszélgetünk mi is hogy nincs benne fegyvertartó. Egy lövészeten vagy szolgálatra menet hová tennék a fegyvert.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
771
2 097
93
Egyébként nagyon kényelmes az új busz :D Jót lehet benne horpasztani hosszabb távon.
Visszatérve ha azt nézzem a legközelebbi telephely Hajdúhadházon lenne. Kb egy fél óra csak oda a buszozás.
Nyírtelek lesz az a bázis szerintem. Tavaly hallani is lehetett a sutymorgást Nyírtelekről, így nem értem, hogy miért nem ott rendezkednek be?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Erről az ERIP programról ill. ennek magyar vonatkozásairól van infóitok?
Merthogy Magyarországra is ki szeretnék terjeszteni. Nem is lenne olyan rossz! Már ha csak a pénzbeni megtakarításokat is nézzük.
Volt itt szó jópár olyan amerikai rendszerről, ami szóba jöhet. A program szempontjából valószínűleg a légvédelmi rendszer lenne a legideálisabb választás ezek közül, mivel az jelentős fogyóeszköz mennyiséggel rendelkezik, így későbbiekben is generálni fog amerikai megrendeléseket.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 440
8 018
113
Nyírtelek lesz az a bázis szerintem. Tavaly hallani is lehetett a sutymorgást Nyírtelekről, így nem értem, hogy miért nem ott rendezkednek be?
Kadét meg honvédelmi alapismeretek oktatás miatt nem igazán előnyös nyírtelek szerintem. Nyíregyen azért van bőven közép iskola meg egyettem is. Helyben jobb szerintem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 094
124 457
113
Erről az ERIP programról ill. ennek magyar vonatkozásairól van infóitok?
Merthogy Magyarországra is ki szeretnék terjeszteni. Nem is lenne olyan rossz! Már ha csak a pénzbeni megtakarításokat is nézzük.
Volt itt szó jópár olyan amerikai rendszerről, ami szóba jöhet. A program szempontjából valószínűleg a légvédelmi rendszer lenne a legideálisabb választás ezek közül, mivel az jelentős fogyóeszköz mennyiséggel rendelkezik, így későbbiekben is generálni fog amerikai megrendeléseket.
Ha tippelnem kéne, azért mert nincs olyan kategória amire ajánlatot tehetnek és még nincs helyette leszerződve másra . Feltéve, hogy ők már tudják mit veszünk ami nincs bejelentve.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Ha tippelnem kéne, azért mert nincs olyan kategória amire ajánlatot tehetnek és még nincs helyette leszerződve másra . Feltéve, hogy ők már tudják mit veszünk ami nincs bejelentve.

Mihu pótlás szerintem nem volt tervben. Lehet most el lehetne gondolkodni dedikát támadó helikopteren ennek az ERIP programnak a részeként?
Ahogy a cikket olvasom dedikált cél az európai konkurencia kiszorítása annak érdekében hogy amerikai termékeket vegyenek ezek az országok főleg helikopterek esetében.

"But it also hits a key priority for the Trump administration: Increasing the sale of U.S. weapon systems abroad. While ERIP funding may be a one-time burst for these countries, it’s enough to get them going on a specific system. If they buy four American helicopters with ERIP funding, they are likely to keep buying that helicopter, not turn towards another supplier such as a European solution."

Csehek 4 db AH-1Z-t vettek tartalék hajóművekkel meg pár darab hellfore rakétával 205 millió dollárért.
https://www.dsca.mil/major-arms-sales/czech-republic-ah-1z-attack-helicopters

Ha a falét az amcsik fizetik és kapnánk 205 millióért 8 db AH-1Z-t az már lehet megérné.
Persze ez csak egy ötlet :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Mihu pótlás szerintem nem volt tervben. Lehet most el lehetne gondolkodni dedikát támadó helikopteren ennek az ERIP programnak a részeként?
Ahogy a cikket olvasom dedikált cél az európai konkurencia kiszorítása annak érdekében hogy amerikai termékeket vegyenek ezek az országok főleg helikopterek esetében.

"But it also hits a key priority for the Trump administration: Increasing the sale of U.S. weapon systems abroad. While ERIP funding may be a one-time burst for these countries, it’s enough to get them going on a specific system. If they buy four American helicopters with ERIP funding, they are likely to keep buying that helicopter, not turn towards another supplier such as a European solution."

Csehek 4 db AH-1Z-t vettek tartalék hajóművekkel meg pár darab hellfore rakétával 205 millió dollárért.
https://www.dsca.mil/major-arms-sales/czech-republic-ah-1z-attack-helicopters

Ha a falét az amcsik fizetik és kapnánk 205 millióért 8 db AH-1Z-t az már lehet megérné.
Persze ez csak egy ötlet :)

Lesz 36 helikopterünk, ha a mihu-kat szétvágják. Ha nem akkor 40db. Nincs ennyi pilótánk összesen helikopterre. Inkább valami légvédelmi cuccot kéne nézni. Abból fosul állunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 326
4 526
113
Lesz 36 helikopterünk, ha a mihu-kat szétvágják. Ha nem akkor 40db. Nincs ennyi pilótánk összesen helikopterre. Inkább valami légvédelmi cuccot kéne nézni. Abból fosul állunk.

Ebben totál igazad van csak a légvédelem nagyon drága és én ahogy olvastam a cikket és nézem a számokat a szlovákoknak jóváhagyott 50 millió dollár a legmagasabb összeg. Légvédelem esetén meg repkednek a milliárdok... valahogy nem hiszem hogy megfinanszíroznák a felét. Ha megnézed nem is említ a cikk csak hekilopter meg ifv beszerzést.