A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Ne érts félre,tudom,hogy nem ezek a legjobb módszerek de ti pár hónapos sorkaonai időt vizionáltok és ennyi időbe nem fér bele az,hogy fokozatosan hozzászokasd a teljesen új,szabályokkal nagyon körülhatárolt katonai élethez.
6 hónapig voltam katona. Egyetlen fegyelemsértés nem sok, annyi sem volt a századunkban. Még sunnyogás is igen ritkán. Mindenki önkéntes volt.
Viszont a kiképzőink ugyan kemênyen, de következetesen OKTATTAK bennünket. Alapkiképzés - örmesteri szint, szakalap és szakképzés - alezredesek, őrnagyok, századosok, hadnagyok....
Hidd el, lehet ezt egészen máshogy is csinálni! És mindenki megdöglött a harcászati kiképző bázison, amikor 10-edszerre kellett hurrázva megrohamozni a "nagytüdőt", miközben félúton elpukkantottak egy ködgyertyát.
Persze lehetett volna a "szemétebbik" módon is, mint ahogy volt 1-2 rohadék a század "irányítói" között, de mégis a normálisabbja volt az, akitől tanultunk is, a többit meg elviseltük.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Kapott még egy esélyt, csak egy kis kiemelt figyelemmel és több fekvőtámasszal, amit egyébként egész jól bírt, aztán amikor azt mondtuk, oké és örülünk, hogy sikerült elhatározni magát, hogy akarja ezt a pályát csinálni, de két hétre rá 2 napig nem került elő annyira bebaszott. Na akkor mondtuk, hogy ügyészség vagy magától leszerel.
Én nem voltam abban a helyzetben, de én nem ezt a sorrendet követtem volna. Először ügyészség, majd a jogos penzum letöltése után kényszer leszerelés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 638
77 585
113
6 hónapig voltam katona. Egyetlen fegyelemsértés nem sok, annyi sem volt a századunkban. Még sunnyogás is igen ritkán. Mindenki önkéntes volt.
Viszont a kiképzőink ugyan kemênyen, de következetesen OKTATTAK bennünket. Alapkiképzés - örmesteri szint, szakalap és szakképzés - alezredesek, őrnagyok, századosok, hadnagyok....
Hidd el, lehet ezt egészen máshogy is csinálni! És mindenki megdöglött a harcászati kiképző bázison, amikor 10-edszerre kellett hurrázva megrohamozni a "nagytüdőt", miközben félúton elpukkantottak egy ködgyertyát.
Persze lehetett volna a "szemétebbik" módon is, mint ahogy volt 1-2 rohadék a század "irányítói" között, de mégis a normálisabbja volt az, akitől tanultunk is, a többit meg elviseltük.

Önként mentél!Ne keverd ezt össze a kényszerrel!
 
  • Tetszik
Reactions: papi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 578
46 635
113
Az az igazság, hogy szerintem a hagyományos sorkatonai rendszerben nem volt érdekelt a fiatal, hogy örömmel csinálja végig.
Én tudnék most olyan rendszert bevezetni, amibe csak úgy tódulnának a fiatalok, hogy fát vágjanak a hátukon.
  • Meg kellene szüntetni az ingyenes oktatást középiskola felett, úgy ahogy van.
  • Bevezetném, hogy a 18 és 25 év között szabadon választott időpontban be kell vonulni kiképzésre
  • Legyen az férfi vagy akár nő.
  • Ez kiváltható lenne 3-5Millió forint befizetésével.Ezen összeghez bárki hozzájuthatna a mostani diákhitelhez hasonló rendszerben. Így akinek elvi problémái vannak a dologgal, az legálisan elkerülhesse a bevonulást. Ne kelljen olyan megalázó helyzetbe kerülni, mint az utolsó években, amikor nemzeti sport volt az "egészségügyileg alkalmatlanná nyilvánítás" Az így befolyt összeg a rendszerbe visszaforgatható. Vagy a HM eszközbeszerzésre fordíthatja.
  • Aki teljesíti a 6-9 hónap kiképzést, az vagy kap 5 Milliót egy lakástakarékra, vagy ingyenes vehet részt a felsőoktatásban. Amennyiben alkalmatlan, és nem fejezi be a kiképzést, nem kapna semmit, és csak pénzért válthatja meg magát, mintha el sem kezdte volna.
  • A hölgyeknél az életkezdési kölcsönhöz hasonlóan az első gyerek után eltörlődne a tartozás.
  • Fontos, hogy mindenkit kizárólag lövésznek képeznék, és ott is csak a gépkarabélyra, és a C-s jogsit opcióként bárki megszerezheti.
  • A továbbszolgálók, hivatásosok mehetnek szakirányokra.
  • Mindenki saját fegyvert kap, amit a kiképzésre kapott egyéni felszereléssel együtt, egy személyes ládában a kiképzés befejezése után az anya alakulat raktáraiban letárolnak.
  • Háborús helyzetben minden ilyen tartalékos ezekben az alakulatoknál kell hogy megjelenjen 24 órán belül.
  • 2-3 héten belül ezeket az embereket szerintem annyira fel lehetne hozni a különböző támogató fegyverekből, hogy használhatóak legyenek harci körülmények között. Emellett persze a kiképzés alatt minden alap harcászkodást be kell gyakorolni.
  • A többi technikai eszköz kizárólag hivatásosok kezében lenne. Ha ők "elfogynak" akkor velük együtt az eszközöknek is addigra már "annyi"...
  • Minden ilyen bevonult tartalékos köteles 2-3 évente egy 4-5 napos szintentartó kurzuson részt venni. Mivel alacsony az ismeretanyag, így nem gond, hogy kevés időre kell kivenni a civil életből a katonát.
Senkinek sincs kedve hónapokig ügyészségre járni, még alapkiképzés alatt volt, akkora veszteség nem éri a céget, ha el van zavarva.
Viszont a bentmaradóknak, egy kiválló szemléltetés lett volna! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra and alfa74

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Nem tudom. Olyan emberrel akit belekényszerítenek egy olyan helyzetbe amit nem akart, azzal nagyon nehéz érdemben munkát végezni.
Holnap neked azt mondanák, hogy 1 évet hentesként, kamionsofőrként, asztalosként kell lehúznod. Őszinte lenne a mosolyod? Vagy csak simán a pokolba kívánnád az egészet?

Van igazad, de azért elég sarkos az állításod. Ne feledjük, törvény írta elő a kötelező sorkatonai szolgálatot. Az élet normális része volt a fiatal fiúk számára, hogy bevonultak 20 éves életkoruk környékén, sorkatonai szolgálatra. Ezzel akkoriban mindenki számolt is. Persze nem erről álmodtak, de aki végigcsinálta, éredekes módon ma megkérdezve, azt mondja, szükség lenne rá ma is. Én emlékeim szerint, a döntő többség becsülettel tette a dolgát, kis százalék volt antikatona és eleve nem oda való. Ma is ott a facebookon, különböző, sorkatonai szolgálatra emlékező oldal, vagy oldalak. Ahol egykori sorkatonák emlékeznek, vagy kommunikálnak egymással. Nem negatív értelemben írnak arról, hogy katonák is voltak. Amelyik alakulatnál magas szintű volt a kiképzés, már az alakulat jellege miatt, ott megfelelő szinten volt a harképesség és harcérték is. Na ez nem volt egységes, már a Néphadsereg idők végén, a 80-as években sem, ez igaz. Azonban ezen alakulatok léte okán is, mindíg volt az országban, néhány százezer, 20-40 éves életkorban lévő férfi, aki megfelelő katonai kiképzést kapott és katonaként eltöltött 2, 1.5 , 1, évet, mikor hogy volt az ideje ennek.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 488
113
Van igazad, de azért elég sarkos az állításod. Ne feledjük, törvény írta elő a kötelező sorkatonai szolgálatot. Az élet normális része volt a fiatal fiúk számára, hogy bevonultak 20 éves életkoruk környékén, sorkatonai szolgálatra. Ezzel akkoriban mindenki számolt is. Persze nem erről álmodtak, de aki végigcsinálta, éredekes módon ma megkérdezve, azt mondja, szükség lenne rá ma is. Én emlékeim szerint, a döntő többség becsülettel tette a dolgát, kis százalék volt antikatona és eleve nem oda való. Ma is ott a facebookon, különböző, sorkatonai szolgálatra emlékező oldal, vagy oldalak. Ahol egykori sorkatonák emlékeznek, vagy kommunikálnak egymással. Nem negatív értelemben írnak arról, hogy katonák is voltak. Amelyik alakulatnál magas szintű volt a kiképzés, már az alakulat jellege miatt, ott megfelelő szinten volt a harképesség és harcérték is. Na ez nem volt egységes, már a Néphadsereg idők végén, a 80-as években sem, ez igaz. Azonban ezen alakulatok léte okán is, mindíg volt az országban, néhány százezer, 20-40 éves életkorban lévő férfi, aki megfelelő katonai kiképzést kapott és katonaként eltöltött 2, 1.5 , 1, évet, mikor hogy volt az ideje ennek.

Nem reklám, de aki gondolja, néha benézhet ide a facebookon.:

"Surranótárs ,valaha voltam sorkatona klub"
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 584
113
Ez kiváltható lenne 3-5Millió forint befizetésével.Ezen összeghez bárki hozzájuthatna a mostani diákhitelhez hasonló rendszerben. Így akinek elvi problémái vannak a dologgal, az legálisan elkerülhesse a bevonulást. Ne kelljen olyan megalázó helyzetbe kerülni, mint az utolsó években, amikor nemzeti sport volt az "egészségügyileg alkalmatlanná nyilvánítás
És mi van, ha valaki tényleg alkalmatlan? Én tisztire jelentkeztem gimnázium után, és a Honvédkórházban nyilvánítottak alkalmatlannak, pedig mentem volna önként és dalolva. Egyébként a végén polgári szolgálattal is ki lehetett váltani a sorkatonai szolgálatot, nem kellett fizetni...
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Van igazad, de azért elég sarkos az állításod. Ne feledjük, törvény írta elő a kötelező sorkatonai szolgálatot. Az élet normális része volt a fiatal fiúk számára, hogy bevonultak 20 éves életkoruk környékén, sorkatonai szolgálatra. Ezzel akkoriban mindenki számolt is. Persze nem erről álmodtak, de aki végigcsinálta, éredekes módon ma megkérdezve, azt mondja, szükség lenne rá ma is. Én emlékeim szerint, a döntő többség becsülettel tette a dolgát, kis százalék volt antikatona és eleve nem oda való. Ma is ott a facebookon, különböző, sorkatonai szolgálatra emlékező oldal, vagy oldalak. Ahol egykori sorkatonák emlékeznek, vagy kommunikálnak egymással. Nem negatív értelemben írnak arról, hogy katonák is voltak. Amelyik alakulatnál magas szintű volt a kiképzés, már az alakulat jellege miatt, ott megfelelő szinten volt a harképesség és harcérték is. Na ez nem volt egységes, már a Néphadsereg idők végén, a 80-as években sem, ez igaz. Azonban ezen alakulatok léte okán is, mindíg volt az országban, néhány százezer, 20-40 éves életkorban lévő férfi, aki megfelelő katonai kiképzést kapott és katonaként eltöltött 2, 1.5 , 1, évet, mikor hogy volt az ideje ennek.
Azért az árnyalja a képet, hogy időnként rendkívül hülyén jött ki a dolog, engem majdnem 29 évesen akartak bevonultatni a diploma után, de már úton volt az első gyerek, lakás kellett, dolgozni kellett ezerrel. Persze, hogy polgári szolgálatra "menekültem", amellett legalább tudtam pénzt keresni másodállásban és a családommal lehettem.
 
M

molnibalage

Guest
Persze nem erről álmodtak, de aki végigcsinálta, éredekes módon ma megkérdezve, azt mondja, szükség lenne rá ma is.
Jó, akkor lesz ebből nagy szavazó topik, még ha nem is reprezentatív a minta. Mert ez fogalmazzunk úgy, hogy nagyon nem generális vélemény attól, aki végigcsinálta időszaktól függetlenül is.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and FilcTroll

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 616
5 384
113
Nem csak amikor lassan már azon kéne gondolkodni, hogy családot alapítson az ember satöbbi, ehelyett az anyjánál lakik, a szülei meg főznek, mosnak takarítanak rá...

Rá kell szólni a kopasz örmire hogy az irodában ne rakja már föl a lábát az asztalra! Ráadásul evés közben (Vágod? Evés közben láb az asztalon!)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 767
113
Az ezredfordulón a hovédség félig-meddig önkéntes alapon működött. Kb az ment katonának aki tényleg akart vagy annyira buta volt, hogy nem tudta elbliccelni (úgy rémlik talán az évfolyamok harmada volt tényleg katona).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
  • Meg kellene szüntetni az ingyenes oktatást középiskola felett, úgy ahogy van.
  • Bevezetném, hogy a 18 és 25 év között szabadon választott időpontban be kell vonulni kiképzésre
  • Legyen az férfi vagy akár nő.
  • Ez kiváltható lenne 3-5Millió forint befizetésével.Ezen összeghez bárki hozzájuthatna a mostani diákhitelhez hasonló rendszerben. Így akinek elvi problémái vannak a dologgal, az legálisan elkerülhesse a bevonulást. Ne kelljen olyan megalázó helyzetbe kerülni, mint az utolsó években, amikor nemzeti sport volt az "egészségügyileg alkalmatlanná nyilvánítás" Az így befolyt összeg a rendszerbe visszaforgatható. Vagy a HM eszközbeszerzésre fordíthatja.
  • Aki teljesíti a 6-9 hónap kiképzést, az vagy kap 5 Milliót egy lakástakarékra, vagy ingyenes vehet részt a felsőoktatásban. Amennyiben alkalmatlan, és nem fejezi be a kiképzést, nem kapna semmit, és csak pénzért válthatja meg magát, mintha el sem kezdte volna.
  • A hölgyeknél az életkezdési kölcsönhöz hasonlóan az első gyerek után eltörlődne a tartozás.
Ezeknek az ötleteknek egy része jogszabály- a másik része Alaptörvény-ellenes.