A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ahogy mondtam a buntetes az megvan ott is en a szivatasrol beszeltem ami teljesen hianyzik ami hamar ki is bukik a rendszerben mert szimplan torvenytelen es ezt komolyan veszik.
A szivatást én is az alapkiképzési részre értettem. De az ott az itthonihoz képest, főleg az amerikai rendszerben hatványozottan él.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
A Tizparancsolatban nincs olyan eredetilrg,hogy ne ölj,Ne légy gyilkos lenne a helyes megfogalmazás.Nem én találtam ki,bibliakutató szerzetestől hallottam.Különben ha valaki elolvassa Dávid könyvét,Isten egyenesen parancsba adja,hogy öljön meg minden jezebitát,és foglalja el Jeruzsálemet.Mikor Dávid ellenszegül a parancsnak(mondván,minek?Békés együttműködő népség a jezebita),megbünteti érte.A Biblia egyáltalán nem tiltja se a háborút,sem az ölést,a gyilkosság tiltott
Tegyük hozzá, hogy az Ó és Újszövetség köszönő viszonyban sincs egymással az Isteni hozzáállás tekintetében.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
A Tizparancsolatban nincs olyan eredetilrg,hogy ne ölj,Ne légy gyilkos lenne a helyes megfogalmazás.Nem én találtam ki,bibliakutató szerzetestől hallottam.Különben ha valaki elolvassa Dávid könyvét,Isten egyenesen parancsba adja,hogy öljön meg minden jezebitát,és foglalja el Jeruzsálemet.Mikor Dávid ellenszegül a parancsnak(mondván,minek?Békés együttműködő népség a jezebita),megbünteti érte.A Biblia egyáltalán nem tiltja se a háborút,sem az ölést,a gyilkosság tiltott


No én mint hithű ateista ennyire nem vagyok képben.;)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Valóban nem. De ha Rába, MAN, Mercedes gépekre építünk azokat egy cég szervizeli. Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb alkatrészeket raktározni, szerelőket képezni egy ésszerű keretek között egységesített járműflottára is.
Ez igaz.Csakhogy ez nálunk azt jelenti,hogy rohadt vastagon túlárazott dolgokat veszünk a Rábátol,amik ráadásul meglehetősen szerényen teljesitik a követelményeket.Ez nem racionalitás,hanem sima korrupciós lopás,hanyag kezelés,visszaélés.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A legutóbbi választások előtt jött hozzánk szerelő.
Mikor megérkezett ment a tv. Gyorsan átnyomtam sportcsatornára.
Hisz akkor még ha hírtv,atv,akár rtl klubb megy azt hiszi utálom az orbánt.

Ha m1,echotv,tv2 azt hiszi szeretem.

Nem akartam, hogy esetleg ez megzavarja a szakmai tisztánlátását.

Szerintem ma ilyen magyarország.

Nem gondolod, hogy a gáspárgyereket bárki vegzálja majd.
Azt pedig hogy valaki iszonyat keresztényből, (ne ölj)hogy lessz katona, soha nem tudtam megérteni.


Megvedeni a csaladod a barataidat es ha ezert olni kell hat olni , nem hogy ellentetes lenne a bibliaval de egyenesen elvaras. Az elso nem zsido kereszteny is mi volt ? Ki volt ? Egy romai szazados Cornelius es amikor kerdezte hogy mar mint kereszteny mit tegyen senki nem mondta neki hogy szereljen le.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
No én mint hithű ateista ennyire nem vagyok képben.;)
Olvasd el a Bibliát.Ne valamelyik kivonatát,a teljeset.A hajad égnekáll és hanyatesel.Pl Noé,ki a vizözön után kiirtja a családját,csak a 2 lány marad életben-azok meg leitatják,hogy lefeküdjön velük(gyermeket támasszon nékik).És mivel a vizözn mindenki mást kiirt,elvileg mindenki ebből a vérfertőzésből származik.Ami ráadásul nem is az első,hisz Ádám és Éva fiai is leánytestvérüket vették el....Hát csoda,hogy ilyen elbaxott az emberiség?!?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Olvasd el a Bibliát.Ne valamelyik kivonatát,a teljeset.A hajad égnekáll és hanyatesel.Pl Noé,ki a vizözön után kiirtja a családját,csak a 2 lány marad életben-azok meg leitatják,hogy lefeküdjön velük(gyermeket támasszon nékik).És mivel a vizözn mindenki mást kiirt,elvileg mindenki ebből a vérfertőzésből származik.Ami ráadásul nem is az első,hisz Ádám és Éva fiai is leánytestvérüket vették el....Hát csoda,hogy ilyen elbaxott az emberiség?!?


Kevered/

Noe nem irtotta ki a csaladjat. Lanya nem is volt csak harom fia. Sem Ham es Jafet. Semtol szarmaznak a Semitak Szemitak. De ez itt OFF.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
@DINAMO az ember nem teheti ki a lábát a házból nyugodtan, merz ez várja mikor visszajön. Szállj le erről az Orbános témárol, mert mész szabadságra.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 729
113
Nem olvastam.Sokkal egyszerübb a magyarázat.Kiskamaszként olvastam a Bibliát(2jóvastag konyv),éshát a kamaszok hajlamosak az ilyen részleteket jobban megjegyezni.(ráadásul akkoriban a plébános gazdasszonyának lányával kavartam,neméppen jó katolikus erkölcsiséggel;))
Különben a történelemben előfordultak ilesmik.Pl az egyitomi fáraói dinasztiákban kifejezett szokás volt a vérfertőző házasság.
Ez miben fejleszti a magyar haderőt?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 041
113
Gyors leírom dinamo kedvéért mert a videót talán lusta volt megnézni, a bocskai oldalán én 2 csillagot vélek felfedezni ami szerintem csontfehér szóval káplár.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Lényegtelen, arra céloztam hogy minimális erőbefektetéssel meg lehet oldani a felmerült problémát.
A minőségi gondokkal még lehet mit kezdeni kisebb erőfeszítéssel, de egy teljes motorcsere a jelenlegi flottán és átállni az új motorra azért nem 2 forint. Az akkori döntéshozók spórolni akartak vele de a kősbbiek meg úgy voltak vele, hogy szarni rá ha eddig jó volt.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
A minőségi gondokkal még lehet mit kezdeni kisebb erőfeszítéssel, de egy teljes motorcsere a jelenlegi flottán és átállni az új motorra azért nem 2 forint. Az akkori döntéshozók spórolni akartak vele de a kősbbiek meg úgy voltak vele, hogy szarni rá ha eddig jó volt.
A következő szériát kell alapból erősebb motorral rendelni. Gondolom kell még teherautó, ahogy emlékszem nincs teljesen lecserélve a régi járműpark.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Lényegtelen, arra céloztam hogy minimális erőbefektetéssel meg lehet oldani a felmerült problémát.
A minőségi gondokkal még lehet mit kezdeni kisebb erőfeszítéssel, de egy teljes motorcsere a jelenlegi flottán és átállni az új motorra azért nem 2 forint. Az akkori döntéshozók spórolni akartak vele de a kősbbiek meg úgy voltak vele, hogy szarni rá ha eddig jó volt.
Lehetne.Elég csak a déli szomszédunkat megnézni,hogy a szerbek mennyi mindent hoznak ki a 40évvel ezelötti Mercédes és Deutz technológiábol.
295px-Morava_lanser_01.jpg
300px-SORA_122mm_1.jpg

1200px-M77_Oganj_1.jpg

Érdekesek a sorozatvetőkön a ponyvataró ivek,amik menethelyzetben lévő csőktegek fölé motorikussan ponyvát húz ki,igy a vonuló sorozatvető sima ponyvás teherautónak látszik-némi maszkirovka.
Csakhogy ez nem technikai kérdés,hanem becsületbeli(erklcsi).Nameg ellenörzés és számonkérés kérdése.Nem technikai kérdés,csak sima korrupció.Rába tudna versenyhelyzetben olcsóbban,jobbat is kinálni.Nem önállóan,de kooperációban mindenképp.És ebböl a szempontbol mi sokkal jobb helyzetben vagyunk,mint pl a szerbek(egyenlőre).Volt példul olyan Mreci ajánlat,hogy ha Zetros családot rendszeresiti az MH,a Rába lehet a tipus összeszerelője/gyártó.Nemcsak nekünk,mindenkinek.
De ne legyünk naivak.Amig lehet büntetlenül lopni,addig lopni is fognak.
Éshát a kölcségcsökkentő megoldások egy járműben,amiért az adófizetők többet fizetnek,mintha a legjobb német vagy svéd járgányt vettük volna,az szerintem sima lopás.Most még,békeidőben.Mert ezért a lopásért háborúban a katonák vérrel fognak fizetni
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
A következő szériát kell alapból erősebb motorral rendelni. Gondolom kell még teherautó, ahogy emlékszem nincs teljesen lecserélve a régi járműpark.

Lassan az első Rábák is cserések lesznek. Húsz évre és 200/150 ezer kilométerre terveztek velük, változattól függően. Az első két-három évben érkezett 150 darab, ami cirka a Rába flotta negyede. Ha nem változik semmi, 5-10 év múlva fog beütni, hogy az elindított GBP a negyedéig valósult meg. A kétezres évek elején indult programmal mára teljesen ki kellett volna futnia a keleti blokkos nem Nato kompatibilis terepjáróknak, teherautóknak.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
Semmiben. Töröltem.


Kedves Meckensen.

Nekem is törölted az egyik írásomat, személyeskedés miatt.
Megmondanád, hogy a "birkózószar volt reggelire" vagy a "tahóságból jeles" ütötte ki a biztosítékot?
Csakhogy máskor ne kövessem el ezt a hibát.:D:D:D:D

Még akkor sem ha igaziigaz minősíthetetlen hangnemben kommunikált Krissel(ezútal is gratula a türelmedhez Kriss).
Ráadásul baromságokat.

Köszönöm megtisztelő válaszod;)