A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Maz katonai 4x4 es. A link alapján maradtak az elnyűhetetlen jumz (jamz) motornál. Igaz már euro 4 es kivitel. A lóerő 330 alapból. Nem tudom hogy a H sorozat mennyi lehet de wiki olyan 240-270 között adja meg. Egyébként nekem tetszik ez a Maz. A fülkét mondjuk érdemes lehetne lecserélni egy Rába/Man fülkére. Na nem képzelődők tovább:D
http://maz.by/en/products/trucks/chassis/maz-5316x5-460-461/
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Maz katonai 4x4 es. A link alapján maradtak az elnyűhetetlen jumz (jamz) motornál. Igaz már euro 4 es kivitel. A lóerő 330 alapból. Nem tudom hogy a H sorozat mennyi lehet de wiki olyan 240-270 között adja meg. Egyébként nekem tetszik ez a Maz. A fülkét mondjuk érdemes lehetne lecserélni egy Rába/Man fülkére. Na nem képzelődők tovább:D
http://maz.by/en/products/trucks/chassis/maz-5316x5-460-461/

Elképzeltem, ahogy egy Nato misszióban pingvinezünk a Rába fülkés Maz mellett, mert nincs hozzá javítókapacitás, miközben a Nato kompatibilis teherautókat karbantartó egységek kicsit szomorúan és tehetetlenül tárják szét kezeiket, mondván, bocsi de ilyet mi még nem is láttunk, nem hogy alkatrészünk legyen hozzá.
Ha már a Nato nevű gittegylet tagjai vagyunk, használjuk ki az előnyeit, és direktbe ne rúgjuk magunkat tökön.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Maz katonai 4x4 es. A link alapján maradtak az elnyűhetetlen jumz (jamz) motornál. Igaz már euro 4 es kivitel. A lóerő 330 alapból. Nem tudom hogy a H sorozat mennyi lehet de wiki olyan 240-270 között adja meg. Egyébként nekem tetszik ez a Maz. A fülkét mondjuk érdemes lehetne lecserélni egy Rába/Man fülkére. Na nem képzelődők tovább:D
http://maz.by/en/products/trucks/chassis/maz-5316x5-460-461/
Nem a technológia itt a probléma.A mai Rábák-MANok.Azok meg alapbol nem ócskák.De az 50évvel ezelötti D566 is tökéletesen megfelelne,modern motorral váltóval.A hiba nálunk van.A hozzáállásban.Mack-nek nem fog tetszeni,de az intézményrendszerrel,az állami-politikai felépitménnyel.Hogy büntetlenül lehet aranyáron hulladékot rendelni,gyártani,átvenni.Hogy csak látszatcselekvéssel ki lehet szúrni az emberek szemét.Simán lehetne közvetlenül a MANtol rendelni azt,amit most a Rábátol rendelünk.Nyilt tenderen,és jobbat kapnánk-kevesebb pénzért.Csakhát az nem lenne magyarosch.Az ÁSZ nem fog vizsgálódni egy olyan szervezet ellen,ami ugyanannak az intézményrendszernek a része,amihez maga is tartozik.Ok és okozat.Mert lejár a légiharcrakéta szavatossága,és alulmotorizált lesz a nem megfelelő minőségben gyártott méregdrága teherautó,ha ugyanannak a hatalmi szervezetnek az egyik részének kéne számonkérni a másik részét,ami a lopásbol él.Ez Perjés mondásának értelme.Minden hadsereg olyan,mint az állam,amelyik kiállitja.Urambátyám-haverom államnak a serege is korrupt.És ez pártpolitikátol független,rendszerprobléma.Akármilyen röhej,de ezért van még mindig 60éve tervezett műbör tártáskája a kiskatonának.Mert jó lesz az a parasztnak.Ha panaszkodik,majd beverjük a száját-de ugy sem tud semmit csinálni
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Elképzeltem, ahogy egy Nato misszióban pingvinezünk a Rába fülkés Maz mellett, mert nincs hozzá javítókapacitás, miközben a Nato kompatibilis teherautókat karbantartó egységek kicsit szomorúan és tehetetlenül tárják szét kezeiket, mondván, bocsi de ilyet mi még nem is láttunk, nem hogy alkatrészünk legyen hozzá.
Ha már a Nato nevű gittegylet tagjai vagyunk, használjuk ki az előnyeit, és direktbe ne rúgjuk magunkat tökön.
Arra akartam célozni hogy a belaruszok is alapból 330 as motort raknak bele egy alap 4x4 es katonai járműbe. Tehát ha Rába és ne legyen vele szívás terepen megpakolva akkor minimum egy 350-400 as lovas motor nyugodtan elférhetne benne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Lassan az első Rábák is cserések lesznek. Húsz évre és 200/150 ezer kilométerre terveztek velük, változattól függően. Az első két-három évben érkezett 150 darab, ami cirka a Rába flotta negyede. Ha nem változik semmi, 5-10 év múlva fog beütni, hogy az elindított GBP a negyedéig valósult meg. A kétezres évek elején indult programmal mára teljesen ki kellett volna futnia a keleti blokkos nem Nato kompatibilis terepjáróknak, teherautóknak.

Nem ilyen egyszerű,pl a D-20-at csak URAL-al lehet vontatni.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Nem ilyen egyszerű,pl a D-20-at csak URAL-al lehet vontatni.

Tudom, csak megérteni nem tudom. Erről sírok, Nato szabvány, D20, Ural. Lassan 30 éve megszűnt a VSZ, 15 éve Nato tagok vagyunk. Reménykedtem, hogy a 40 évnyi nemtörődöm pusztítás után most, nem csak egy eszközeiben hanem mentalitásában is modern, és új Honvédség születhet. Sajnos egyre jobban azt érzem, hogy megint csak látványpékség van.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nem ilyen egyszerű,pl a D-20-at csak URAL-al lehet vontatni.
CRC90100044_2.jpg
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Nekünk nincs olyan teherautónk mint a képen,innantől kezdve tök mind1,hogy ki mivel húzza mert mi csak URAL-al tudjuk.
Ez egy MAN akar lenni,de csak modell.De a lényeg,hogy nem csak Urallal lehet vontatni.Mikor a D20t rendszeresitették,még nem is volt a rajzasztalon sem az Ural.Kraz214,meg Molotov volt a sláger akkoriban.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Ez egy MAN akar lenni,de csak modell.De a lényeg,hogy nem csak Urallal lehet vontatni.Mikor a D20t rendszeresitették,még nem is volt a rajzasztalon sem az Ural.Kraz214,meg Molotov volt a sláger akkoriban.

Mem érted,hogy nekünk nincs semmi az URALON kívül?Teljesen irreleváns,hogy másnak van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Van ertelme azert a par jarmuert licenszt venni? Szeritem ezt a kerdest mar atfuttattak a felsobb helyeken es okkal van igy.

Kezdhetnénk azzal hogy a hadvezetés kitapossa a Rábából az erősebb motort és normális minőségű futóművet. plusz meg lehet venni a legújabb MAN 8x8 licenszét, arra gond nélkül felmegy egy löveg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
A jelenlegi jogszabály szerint a felsőfokú végzéstől eltelt idő szerinti rendfokozatot kapják a szerződéses tisztek. A főhadnagy kb. megfelel az eltelt időnek. Az, hogy hol kap beosztást, még nem publikus, de ha a különlegeseknél, akkor még néhány kiválasztáson át kell esnie, tehát jelenleg nem az elit egység tisztje.
Ott nem hiszem, szemuveges.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Jo husz eve lattam egy csomot Szombathelyen rohadni a laktanyaudvaron.
Én még menni is láttam őket.
Mem érted,hogy nekünk nincs semmi az URALON kívül?Teljesen irreleváns,hogy másnak van.
Bármi tudja vontatni azokat az őskövületeket,amin van megfelelő vonóhorog,és kitud fejteni elegendő vonóerőt.Csak minek?Csövüket még talán fel lehetne használni egy platós tarackhoz,de hogy érdemes e,az már jó kérdés.