A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Szivatas betores dolgot csak az alapkikepzesnel tudok elkepzeni. Ott leorditjak a fejed a legkissebb hibaert is. Kesobb mar nem tehetik meg ezt kulonosen nem az amerikaiaknal. Olyan szintu a jogvedelem hogy az illeto azonnal meguti a bokajat. Buntethet de nem szivathat. Es ez nagykulonbseg. Beleverni valamit a fejebe vagy csak "beultrazni" mert nem birom a kepet olyan kedvem van.
De mondjuk ahogy az amcsi magasabb beosztású altisztek a katonákat kezelik itthon elképzelhetetlen lenne, azt volt szerencsém többször is személyesen látni. És senki sem jelentette fel mégsem, mert ismerték és az életüket rábízták volt a vén morgós dögre mégha úgy is beszélt velük mint egy darab szarral.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
Megkérdezzem neked a lelkészt? :D

Kforban megkérdeztem.
Ő azt mondta a katonatársa védelmében sem ölne.o_O
No szerintem valamelyik esküjét megszegi.
Azt mondta inkább ül 10 évet börtönben mint örökké a pokolban.:rolleyes:
Mondtam neki ha esetleg miatta meghalok nyomjon pár imát, hogy legalább a menyországba kerüljek.:D
Azt felelte semmi akadája:)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Kforban megkérdeztem.
Ő azt mondta a katonatársa védelmében sem ölne.o_O
No szerintem valamelyik esküjét megszegi.
Azt mondta inkább ül 10 évet börtönben mint örökké a pokolban.:rolleyes:
Mondtam neki ha esetleg miatta meghalok nyomjon pár imát, hogy legalább a menyországba kerüljek.:D
Azt felelte semmi akadája:)
Aki itt van az ilyenen nem problémázik, kicsit keresztesháborús fajta :D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
A gond ott van hogy anhyugati tarsadalmi es katonai kultura eltero. Pl a nyugati katonaikulturkorben nincs olyan hogy "szivatas" A katona onkent ment oda es nem besoroztak. Atment egy szuresen ami altal megfelelonek iteltek. Innentol az elvarasok melle egy a torveny es a katonatarsak altal is biztositott tisztelet is tarsul. " Egy ( akar) lenni kozzulunk. Van buntetes ha nem vegzi a feladatat ami az alapkikepzesnel bizony az egesz rajt szakasztstb erinti. Egyutt sirtok es egyutt nevettek. Ha megkulonboiztetes lenne azonnal hir lenne belole, mert a nyugati ember azzalaz ertekkel szuletik hogy a torveny elott egyenlo. Katonaeknal erre van a divisional system. Ami pont az ilyen ugyek azonnali kezelesere szolgal. Latszik az olvtarsak hozzaszolasabol hogy fogalmuk nincs hogyan mukodik ez nyugaton es azonnal a magyar viszonyokat vetitik ki.

En nem vagyok tisztaban a magyar viszonyokkal ezert is kerdezte. Ha meg nem kerdeztem volna hanem allitottam volna valamit akkor meg szerintem az is baj lett volna. "Miert nem kerdezel ha nem tudsz valamit? Mit okoskodsz itt?

Amikor az elso nyugati szaktechnikai kepzesen resztvettem ledobbentem mert valahogy ugy kezdtek ( a szokasos munkavedelmi resz utan ) hogy " ez itt a kerek es ha meglokod akkor jeeee gurul" szint volt. Aztan rajottem hogy nem hulyeseg ez hanem raszanjak azt az extra idot a kepzesre hogy aki meg nullarol indul is de elerjen a tobbiek szintjere es onnan lehet egysegesen tanitani a csapatot. Azt akarom ezzel mondani hogy ami sokak szamara evidens az nem biztos hogy masok szamara is az.
na aztán Te biztos tudod hogy működik nyugaton a dolog :D , ebből is látszik hogy fogggggalmad sincs miről beszélsz , én ismerek pár nyugati katonát ( us army ,USAF, ranger , francia idegenlégiós , german rapid force akikkel dolgoztam is nem egyszer ) ééés ugyanúgy megy a szopatás össze vissza , @krisss meg @dudi talán meg tud erősíteni mert ők most is bent vannak , nem tudom honnan ez a felfogás vagy gondolkodás amit itt igyekszel terjeszteni de hogy a katonai kultúrához közöd nincs az biztos ( btw , most sem kérdeztél hanem kijelentesz megint hülyeségeket , ezek után ne várd hogy az olyanok akik értenek hozzá más hangvételben fognak válaszolni mert látszik hogy nem értesz a szép szóból.) nem az a baj hogy nem vagy tisztában dolgokkal , teljesen oké , egyikünk se mindent tudó itt a fórumon , azzal van baj ha olyan idióta kijelentéseket teszel mint amiket csinálsz már reggel óta úgy hogy abszolúte fogalmad sincs a dolgokról
Az, hogy a parancsnoka kicsit kiabál vele az benne van. Az együtt lakó katonák meg közben szekírozzák egymást. De valóban a szivatás része az alapkiképzésen megy. De attól még ha hibázol ott is lebasz a parancsnokod. Beultrázás itthon sem nagyon van, mert elég könnyű itthon is feljelenteni valakit ilyenért.
De mondjuk ahogy az amcsi magasabb beosztású altisztek a katonákat kezelik itthon elképzelhetetlen lenne, azt volt szerencsém többször is személyesen látni. És senki sem jelentette fel mégsem, mert ismerték és az életüket rábízták volt a vén morgós dögre mégha úgy is beszélt velük mint egy darab szarral.
azért bebaszna ha nem kiabálnának , azért mégis csak katonákat képeznek , legyen fegyelem rendesen , nyilván ami kint megy itthon ahogy mondtad elképzelhetetlen de anno azért itthon is volt nem egy hasonlóan "túlbuzgó" kiképző/parancsnok és ahogy írtad mégis az életüket rábízták volna itthon is , nyilván voltak normálisabbak de a szintet mindegyik megkövetelte , ismertem olyan parancsnokot aki nem rohadtul nem kellett ordibálni mert megvolt az a tekintélye hogy egyszerűen nem volt rá szükség még is minden beosztottja tisztelte és bármikor harcba mentek volna vele akárhova , sőt , emlékszem olyan kiképzőre aki a minimum tudást várta csak el a katonáktól de azt úgy hogy hajnalban akár álmukban is tudják .
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Nem kell eröltetni mindenhova Rába alvázat,mert nincs is olyan.És ma is van rendszerben Ural,Kraz,Tátra,nemrég meg Renault vontatókat vettek.Ha van hazai kiépitett javitóhálózat,addig bármelyik megfelel.

Valóban nem. De ha Rába, MAN, Mercedes gépekre építünk azokat egy cég szervizeli. Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb alkatrészeket raktározni, szerelőket képezni egy ésszerű keretek között egységesített járműflottára is.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az, hogy a parancsnoka kicsit kiabál vele az benne van. Az együtt lakó katonák meg közben szekírozzák egymást. De valóban a szivatás része az alapkiképzésen megy. De attól még ha hibázol ott is lebasz a parancsnokod. Beultrázás itthon sem nagyon van, mert elég könnyű itthon is feljelenteni valakit ilyenért.
Ahogy mondtam a buntetes az megvan ott is en a szivatasrol beszeltem ami teljesen hianyzik ami hamar ki is bukik a rendszerben mert szimplan torvenytelen es ezt komolyan veszik.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kforban megkérdeztem.
Ő azt mondta a katonatársa védelmében sem ölne.o_O
No szerintem valamelyik esküjét megszegi.
Azt mondta inkább ül 10 évet börtönben mint örökké a pokolban.:rolleyes:
Mondtam neki ha esetleg miatta meghalok nyomjon pár imát, hogy legalább a menyországba kerüljek.:D
Azt felelte semmi akadája:)
A Tizparancsolatban nincs olyan eredetilrg,hogy ne ölj,Ne légy gyilkos lenne a helyes megfogalmazás.Nem én találtam ki,bibliakutató szerzetestől hallottam.Különben ha valaki elolvassa Dávid könyvét,Isten egyenesen parancsba adja,hogy öljön meg minden jezebitát,és foglalja el Jeruzsálemet.Mikor Dávid ellenszegül a parancsnak(mondván,minek?Békés együttműködő népség a jezebita),megbünteti érte.A Biblia egyáltalán nem tiltja se a háborút,sem az ölést,a gyilkosság tiltott
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Ahogy mondtam a buntetes az megvan ott is en a szivatasrol beszeltem ami teljesen hianyzik ami hamar ki is bukik a rendszerben mert szimplan torvenytelen es ezt komolyan veszik.
A szivatást én is az alapkiképzési részre értettem. De az ott az itthonihoz képest, főleg az amerikai rendszerben hatványozottan él.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
A Tizparancsolatban nincs olyan eredetilrg,hogy ne ölj,Ne légy gyilkos lenne a helyes megfogalmazás.Nem én találtam ki,bibliakutató szerzetestől hallottam.Különben ha valaki elolvassa Dávid könyvét,Isten egyenesen parancsba adja,hogy öljön meg minden jezebitát,és foglalja el Jeruzsálemet.Mikor Dávid ellenszegül a parancsnak(mondván,minek?Békés együttműködő népség a jezebita),megbünteti érte.A Biblia egyáltalán nem tiltja se a háborút,sem az ölést,a gyilkosság tiltott
Tegyük hozzá, hogy az Ó és Újszövetség köszönő viszonyban sincs egymással az Isteni hozzáállás tekintetében.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 201
113
A Tizparancsolatban nincs olyan eredetilrg,hogy ne ölj,Ne légy gyilkos lenne a helyes megfogalmazás.Nem én találtam ki,bibliakutató szerzetestől hallottam.Különben ha valaki elolvassa Dávid könyvét,Isten egyenesen parancsba adja,hogy öljön meg minden jezebitát,és foglalja el Jeruzsálemet.Mikor Dávid ellenszegül a parancsnak(mondván,minek?Békés együttműködő népség a jezebita),megbünteti érte.A Biblia egyáltalán nem tiltja se a háborút,sem az ölést,a gyilkosság tiltott


No én mint hithű ateista ennyire nem vagyok képben.;)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Valóban nem. De ha Rába, MAN, Mercedes gépekre építünk azokat egy cég szervizeli. Sokkal egyszerűbb és hatékonyabb alkatrészeket raktározni, szerelőket képezni egy ésszerű keretek között egységesített járműflottára is.
Ez igaz.Csakhogy ez nálunk azt jelenti,hogy rohadt vastagon túlárazott dolgokat veszünk a Rábátol,amik ráadásul meglehetősen szerényen teljesitik a követelményeket.Ez nem racionalitás,hanem sima korrupciós lopás,hanyag kezelés,visszaélés.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A legutóbbi választások előtt jött hozzánk szerelő.
Mikor megérkezett ment a tv. Gyorsan átnyomtam sportcsatornára.
Hisz akkor még ha hírtv,atv,akár rtl klubb megy azt hiszi utálom az orbánt.

Ha m1,echotv,tv2 azt hiszi szeretem.

Nem akartam, hogy esetleg ez megzavarja a szakmai tisztánlátását.

Szerintem ma ilyen magyarország.

Nem gondolod, hogy a gáspárgyereket bárki vegzálja majd.
Azt pedig hogy valaki iszonyat keresztényből, (ne ölj)hogy lessz katona, soha nem tudtam megérteni.


Megvedeni a csaladod a barataidat es ha ezert olni kell hat olni , nem hogy ellentetes lenne a bibliaval de egyenesen elvaras. Az elso nem zsido kereszteny is mi volt ? Ki volt ? Egy romai szazados Cornelius es amikor kerdezte hogy mar mint kereszteny mit tegyen senki nem mondta neki hogy szereljen le.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
No én mint hithű ateista ennyire nem vagyok képben.;)
Olvasd el a Bibliát.Ne valamelyik kivonatát,a teljeset.A hajad égnekáll és hanyatesel.Pl Noé,ki a vizözön után kiirtja a családját,csak a 2 lány marad életben-azok meg leitatják,hogy lefeküdjön velük(gyermeket támasszon nékik).És mivel a vizözn mindenki mást kiirt,elvileg mindenki ebből a vérfertőzésből származik.Ami ráadásul nem is az első,hisz Ádám és Éva fiai is leánytestvérüket vették el....Hát csoda,hogy ilyen elbaxott az emberiség?!?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Olvasd el a Bibliát.Ne valamelyik kivonatát,a teljeset.A hajad égnekáll és hanyatesel.Pl Noé,ki a vizözön után kiirtja a családját,csak a 2 lány marad életben-azok meg leitatják,hogy lefeküdjön velük(gyermeket támasszon nékik).És mivel a vizözn mindenki mást kiirt,elvileg mindenki ebből a vérfertőzésből származik.Ami ráadásul nem is az első,hisz Ádám és Éva fiai is leánytestvérüket vették el....Hát csoda,hogy ilyen elbaxott az emberiség?!?


Kevered/

Noe nem irtotta ki a csaladjat. Lanya nem is volt csak harom fia. Sem Ham es Jafet. Semtol szarmaznak a Semitak Szemitak. De ez itt OFF.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 290
13 725
113
@DINAMO az ember nem teheti ki a lábát a házból nyugodtan, merz ez várja mikor visszajön. Szállj le erről az Orbános témárol, mert mész szabadságra.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Nem olvastam.Sokkal egyszerübb a magyarázat.Kiskamaszként olvastam a Bibliát(2jóvastag konyv),éshát a kamaszok hajlamosak az ilyen részleteket jobban megjegyezni.(ráadásul akkoriban a plébános gazdasszonyának lányával kavartam,neméppen jó katolikus erkölcsiséggel;))
Különben a történelemben előfordultak ilesmik.Pl az egyitomi fáraói dinasztiákban kifejezett szokás volt a vérfertőző házasság.
Ez miben fejleszti a magyar haderőt?
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Gyors leírom dinamo kedvéért mert a videót talán lusta volt megnézni, a bocskai oldalán én 2 csillagot vélek felfedezni ami szerintem csontfehér szóval káplár.