A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

2013. december 7.
934
4
18
2 db Mk_19 gránátvető vagy hasonló

5 db Gepárd vagy hasonló rombolópuska

2 db 12,7mm-es géppuska

1 db Carl Gustav

6 db kisméretű szuper terepjáróval szállítva, összesen 10..11 fővel. Számomra ez egy modern raj.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 494
113
és fás terepen, vagy ahol van egy csomó árok mélyedés, sziklák mit kezdesz a terepjáróval, ez az egész elképzelésed abszurdabb mint az exo páncél, nem véletlen, hogy azt fejlesztik is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 494
113
A hat tonna nehézfegyvernél meg egyszerűbb az új páncéltörő lőszertípusok árának normalizálása.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 715
113
MK19 három emberes ugyan úgy mint a 12,7-es géppuska
a Gepárd két emberes...
Áruld már e nekem,hogy ez a raj hogy fog manőverezni???
Tényleg felejtsd ezt el mert óriási hülyeség
 
2013. december 7.
934
4
18
Járművel odamegy ahova kell , ha szükséges akkor a katonák kiszállnak a járműből és lábon elcipelik a fegyvereket pár száz méter...pár kilométer távolságon.
A Gepárd két emberes: erről az jut eszembe hogy aTOW három emberes a SEAL-ok pedig éppen a korábban linkelt járművökön két emberrel műkődtették, amit az Army nagyon berágott.

Gondolkodni is kell ám. Ma, a Gepárd azért két emberes mert láb-járművel szállítják és a lőszer súlyát is figyelembe véve kell 2 fő.
Ha a autóval szállítják és az autótól nem távolodnak el egy órányi távolságra lehet emberrel is nyugisan szállítani.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 048
18 742
113
2 db Mk_19 gránátvető vagy hasonló

5 db Gepárd vagy hasonló rombolópuska

2 db 12,7mm-es géppuska

1 db Carl Gustav

6 db kisméretű szuper terepjáróval szállítva, összesen 10..11 fővel. Számomra ez egy modern raj.

Ezeket ki fogja védeni, támogatni ? :))
Na jó, nem tréfálok, ez egy totál szakmaiatlan elképzelés, ami akciófilmen sem biztos hogy kiállná a próbát, nem a valóságban. :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
szerintem jegeljük a témát Én értem az új gondolkodás mód lehetőségét , de abban igazuk van hogy nincs kézi fegyver , mert a gepárddal nem tudod tüz alatt tartani az ellenséget, továbbá nem egy rohamozó puska szerintem géppuskát sem helyek megrohamozására taláták ki , tehát ezért érdekjes , de valami újat ki kellen találni raj szinten , mert ami ma van az mindenki tudja, én minidronok van egyéb kütyük hozzáadásában láttom egy ütöképesebb rajt.
 
2013. december 7.
934
4
18
a "kézifegyver" hatástalan a testpáncélok miatt. Persze a megszokás tudom, a kész sémák, képek stb,. de gondolkodni is kell...
Sorozatlövő gránátvető plusz két nehézgéppuska. Kit-mit nem lehet velük tűz alatt tartani? Kiktől kell ezeket megvédeni? Az AK-val vagy G36-al lepkefingó gyalogoktól?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 555
79 715
113
Inkább alszom mert csak felidegesítesz a mérhetetlen hülyeséggel.Ha tisztában lennél a legalapvetőbb harcászati eljárásokkal akkor vonat elé feküdnél azoktól a dolgoktól amit írtál.
 
2013. december 7.
934
4
18
Ha szükséges kiszállsz a járműből és néhány száz méteres távolságon vagy pár kilométeren elviszed ezeket a fegyvereket a lábadon. Ennyit kibírsz. Így nyugodtan résztvehetsz épületharcokban is gyalogosként, beviszed a fegyvereidet az épületbe és onnan lődőzhetsz kifelé velük.

Ha pedig valakiket ki akarsz füstölni egy épületből akkor elhelyezed a fegyvereket ahol éppen kell és ugyanúgy lövöd őket mintha Ak-val lőnél csak még előnyősebb hekyzetben vagy. Belőhetsz az ablakon, átlőheted a falakat stb
Nem értem mitől blokkolt be a társaság.
 
2013. december 7.
934
4
18
@dudi
még mindig nem égett be az agyadba hogy mindent amit írok az határoz meg hogy a kézifegyver és a (vele végrahajtható harcászati eljárások) stb, hasznavehetetlen mert az ellenség testpáncélt visel.
Amiket írtam szíríai videókból merítettem.
Valós harcban igen kevés ideig kell lábon cipelni dolgokat. Ha pedig csak rövid távon cipekedünk akkor mehet a nehezebb fegyverzet is.
Valamint a SEAL és egyéb különleges egységek pontosan így jártak bevetésre az Öböl háborúban
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 494
113
igen, a különleges egységek rajtaütésekre gyors üssésfuss akciókra. Amúgy meg annyi pénzből amibe a járművek meg minden egyéb felszerelés bekerül, vesz inkább az ember egypár láda újabbfajta páncéltörőt mert átlövik a testpáncélt csak drága az új lőszer.

amúgy meg az egész amit mondasz, azon a rövid távon amíg ki kell pakolni a nehézfegyvereket :
Nem elég mozgékony és flexibilis.
Ha mozogni kell valahova egyből tűzképtelen vagy.

Amúgy inkább az exo páncélok fele fog elmenni a technika, jó példa erre az amcsi Talos program.

singularityhub.com/2013/10/21/us-army-to-build-an-armored-talos-suit-that-merges-man-and-machine/

Na erre lehet majd nehezebb fegyverzetet aggatni (bár szerintem propaganda
 
2013. december 7.
934
4
18
Tuti hogy nem, mert az exoknak az a fő gondja hogy nem biztosítható hosszú távon az energiaellátása.
Inkább az hogy marad a nehezebb fegyverzet illetve még több lesz belőle de a szállító jármű robotizált lesz ("MULE" UGV) Tehát egy robotjármű cipeli a fegyvereket és lőszereket.