A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 597
79 804
113
Még nem sorozatgyártás érett a rendszer.De remélem,hogy igen.A felülről támadó ATGM ellen kevés a páncél.

TUSK ugyanarra szolgál,mint a rács.De olvasd el Kriss haverjának doktoriját.Elég jol felsorolja a modern előtétpáncélokat.

Ne keverd a rácsot a páncéllal.A rács egy rács kizárólag az RPG szerű dolgok ellen védenek.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Még nem sorozatgyártás érett a rendszer.De remélem,hogy igen.A felülről támadó ATGM ellen kevés a páncél.

TUSK ugyanarra szolgál,mint a rács.De olvasd el Kriss haverjának doktoriját.Elég jol felsorolja a modern előtétpáncélokat.
Az izraeliták Trophy rendszerét tervezik felszerelni (tudtommal).
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 545
113
Az izraeliták Trophy rendszerét tervezik felszerelni (tudtommal).
Hát az utolsó amivel találkoztam,hogy mégis inkább saját lesz.Valamiféle teljesen a torony előtétpáncélzatába integrált csodát.Kicsit szkeptikus vagyok,ez már vagy az 5. APS fejlesztésük-sorozatgyártásig még egy se jutott.Nem lennék meglepve,ha a vége mégis a Trophy lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113
Nekem erről az egész gyártásról az a véleményem hogy otthon gyártani a kézifegyvereket, aknavetőket oké de én még a legózást se nagyon erőltetném IFV, APC-nél ilyen 200-as mennyiségekben. Álljon mondjuk a Puma 20 részegységből amiből mondjuk 4-et le is tudnánk gyártani ha nagyon megerőltetnénk magunkat de a maradék 16 továbbra is behozatalna szorulna vagyis éppoly kiszolgáltattotak lennénk mintha mind a 20-at a németek legózzák össze otthon. Szerintem előnyösebb lenne mindent legyártatni németekkel és cserébe hogy megmarad a német munkahely valami más kedvezményt kérnénk a civil szférában, pl. valami technológiát amit nem terveztek az autógyárak Magyarországa hozni eretileg az jöhetne vagy valami hasonlót ami jobban segítene a gazdaságon mint valami összeszerelő üzem ahová úgyis 5 évig keresnék a munkaerőt. Senki sincs megütközve azon hogy nem mi gyártjuk a 7-es Leót akkor IFV, APC tekintetében miért kell ezt annyira erőltetni? Nem hinémm hogy a Puma kevésbé fejlett technológia,sőt.

Az összeszerelés jó felkészülés a javításra. Arra is rá kell készülni, hogy a harci sérüléseket javítsák, talpra állítsák.

Lassan azt mondom, hogy valami fétis az elavult vackok felpimpelése egyeseknek.

A Kfirt tényleg mérné. ;)

A t72t nem harckocsiként kellene pimpelni mert nem fogsz olyan hülyét találni aki felszerel harckocsizónak és leo helyett beleülne abba. Kb egy tos szerű rakéta sorozatvető van a maradék vasakban és vége.

Mistralt rá! :hadonaszos:

Azt valahogy nem tudom elképzelni, hogy harcérintkezés előtt a két csapat egyeztet, hogy azonos kiképzettségi szinten vannak-e vagy sem.

Mint egy rendes ustawka.

Amiért a BTR-ek üzembentartása is horror.Az oroszokat súlytó szankciók miatt tőlük nem vehetünk alkatrészeket és ezt a piac azon szereplői is tudják akiktől vehetünk épp csak ők annyit kérnek érte amennyit akarnak hála a monopol helyzetüknek.

Egy ciprusi cégtől vehetünk?

  • szerviz: aki tud szerelni T-72-t az tud Leo-t is - és fordítva? Nem hinném
  • logisztika
  • állomány - ha kilövik a Leo-d át tudsz ülni az T-72-be? Ha kilövik a T-72-t át tudsz ülni Leo-ba? Nem hinném
Amíg nem jön több Leo maradjon a T-72. Senki nem írta még meg eddig hogy reaálisan mennyibe is fájna felújítani őket - gyanítom hogy legalább annyiba mint egy Leo felújítás.

Nem csak tankot hanem ökoszisztémát is váltunk


Kurvára nem tud Leopardot szerelni az, aki T-72-t. Kb. mintha azt mondanád, hogy aki egy MTZ-80-ast meg tud szerelni, az egy új Fendtet is. Fordítva talán-talán, de sok esélyt nem látok rá. Teljesen más világ a kettő.
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 902
113
Kurvára nem tud Leopardot szerelni az, aki T-72-t. Kb. mintha azt mondanád, hogy aki egy MTZ-80-ast meg tud szerelni, az egy új Fendtet is. Fordítva talán-talán, de sok esélyt nem látok rá. Teljesen más világ a kettő.

Vagyis gondolom most az a hosszú távú terv hogy átvesszük a német ökoszisztémát - érdekes lenne megtudni hogy pl. egy

Leo, Pzh, Puma, Boxer hány külöböző szerelőt igényel - úgy értem hogy egy ember képes-e mindent megtanulni, illetve hogy azért vannak-e átfedések alkatrész tekintetében stb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113
Vagyis gondolom most az a hosszú távú terv hogy átvesszük a német ökoszisztémát - érdekes lenne megtudni hogy pl. egy

Leo, Pzh, Puma, Boxer hány külöböző szerelőt igényel - úgy értem hogy egy ember képes-e mindent megtanulni, illetve hogy azért vannak-e átfedések alkatrész tekintetében stb.

Az elvek lehetnek azonosak, a megoldások menetei. Ugyan az a cég tervezte, van rá esély, hogy ugyan azok az emberek is. Ennél konkrétabbat csak az tud mondani, aki járatos a típusokban.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
Vége a politikai cirkusznak, most már jöhetnek a vasak!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Hála a jó Istennek, most már eljött a tettek ideje, remélem, hamarosan következik majd bejelentés, IFV láncos terén. Puma, Lynux, Boxer vegyesen. A 4x4-kel vagyok gondban,hogy mi lehetne, ha netán kiesnek a török 4x4-ek. Esetleg USA-ból JLTV Couger? Hirtelen nem is jut eszembe 4x4 vonalon törökök kiesésével mi lenne az ideális beszerzés. Szerintem most már hagyni kéne a német vonalat, esetleg a könnyűbe Iveco Pumákat beszerezni. Számomra a 8x8-as beszerzés lesz érdekes, arra leszek kíváncsi. Tüzérségben a Cesar- t nagyon eltudnám képzelni, na de tudom, ott van az Eva is. És még egy kérdésem volna: jó 4x4-eket honnan lehetne még esetleg beszerezni? Persze a kérdés a fórum minden tagjának szól. :):)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Vége a politikai cirkusznak, most már jöhetnek a vasak!!!!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
Nem tudom hogy most vége ennek a cirkusznak hogy egyáltalán lesz e komolyabb bejelentés??
Én attól tartók hogy a beszerzési lendület meg fog akadni. Max 4x4 et várok. Meg némi pár zl nyi 8x8 at vagy 6x6 ot. A 8x8 at se Boxer vonalon képzelném el. Max még atgm meg légvédelem amire számítanék. Attol tartok hogy a komolyabb szárazföldi technikának a lehetősége "jegelve" lett.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
874
2 754
93
Nem tudom hogy most vége ennek a cirkusznak hogy egyáltalán lesz e komolyabb bejelentés??
Én attól tartók hogy a beszerzési lendület meg fog akadni. Max 4x4 et várok. Meg némi pár zl nyi 8x8 at vagy 6x6 ot. A 8x8 at se Boxer vonalon képzelném el. Max még atgm meg légvédelem amire számítanék. Attol tartok hogy a komolyabb szárazföldi technikának a lehetősége "jegelve" lett.
miből vontad le ezt?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Hála a jó Istennek, most már eljött a tettek ideje, remélem, hamarosan következik majd bejelentés, IFV láncos terén. Puma, Lynux, Boxer vegyesen. A 4x4-kel vagyok gondban,hogy mi lehetne, ha netán kiesnek a török 4x4-ek. Esetleg USA-ból JLTV Couger? Hirtelen nem is jut eszembe 4x4 vonalon törökök kiesésével mi lenne az ideális beszerzés. Szerintem most már hagyni kéne a német vonalat, esetleg a könnyűbe Iveco Pumákat beszerezni. Számomra a 8x8-as beszerzés lesz érdekes, arra leszek kíváncsi. Tüzérségben a Cesar- t nagyon eltudnám képzelni, na de tudom, ott van az Eva is. És még egy kérdésem volna: jó 4x4-eket honnan lehetne még esetleg beszerezni? Persze a kérdés a fórum minden tagjának szól. :):)
4x4 et ha ár értékben nézném akkor olasz ivecco. Török szerintem itt már a várható szankciók és egyébb tényezők miatt hacsak már nincs szerződésünk licenc gyártásra akkor nem számítanék.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Nem tudom hogy most vége ennek a cirkusznak hogy egyáltalán lesz e komolyabb bejelentés??
Én attól tartók hogy a beszerzési lendület meg fog akadni. Max 4x4 et várok. Meg némi pár zl nyi 8x8 at vagy 6x6 ot. A 8x8 at se Boxer vonalon képzelném el. Max még atgm meg légvédelem amire számítanék. Attol tartok hogy a komolyabb szárazföldi technikának a lehetősége "jegelve" lett.
Majd Karácsonykor :) visszatérünk erre.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113
Hála a jó Istennek, most már eljött a tettek ideje, remélem, hamarosan következik majd bejelentés, IFV láncos terén. Puma, Lynux, Boxer vegyesen. A 4x4-kel vagyok gondban,hogy mi lehetne, ha netán kiesnek a török 4x4-ek. Esetleg USA-ból JLTV Couger? Hirtelen nem is jut eszembe 4x4 vonalon törökök kiesésével mi lenne az ideális beszerzés. Szerintem most már hagyni kéne a német vonalat, esetleg a könnyűbe Iveco Pumákat beszerezni. Számomra a 8x8-as beszerzés lesz érdekes, arra leszek kíváncsi. Tüzérségben a Cesar- t nagyon eltudnám képzelni, na de tudom, ott van az Eva is. És még egy kérdésem volna: jó 4x4-eket honnan lehetne még esetleg beszerezni? Persze a kérdés a fórum minden tagjának szól. :):)

Nem Iveco LMW?
Amúgy lehetne Dingo, Fenneck, Wiesel...
A Ceasar miért lenne nekünk jó? Van valami közös benne, meg a PZH-2000 -ben?