A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Met 4x2=8, vagy 4x1=4, vagy 4x0=0, vagy valami egészen más. Egyébiránt még 4db Zlin fog érkezni, valamint néhány sugárhajtású kiképző gép.

A Zlinbe, Mokusba, L39be csak oktato pilota kell allandora, a "tanulok" folyamatosan cserelodnek. Mig le nem csokken az igeny az uj pilotakra megint evi 2-3 fore...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 516
113
A Zlinbe, Mokusba, L39be csak oktato pilota kell allandora, a "tanulok" folyamatosan cserelodnek. Mig le nem csokken az igeny az uj pilotakra megint evi 2-3 fore...

Szerintem azokat is ide kell számolnotok akik nem repülőgép/helikopter vezető beosztásban vannak, de beosztásukból adódóan kell, hogy repüljenek. Lényegében ez az előmenetele a pilótáknak. Ilyen beosztások a repülőkiképzéssel foglakozó (tapasztalt) szakemberek, illetve a magasabb beosztásba került, de kiképzett pilóták is. Sejtem mi a véleményetek, de azt olvastam, hogy például ahhoz, hogy harcban jól ki lehessen használni egy harci repülő eszközt, minimum 1,5,-1,9 pilóta szükséges gépenként. A sűrű bevetések idején a pilóták fáradnak, pihenniük kell, a gép kellő számú műszakival, pilótával és fegyverzettel tartósan tovább műveletben tartható. A nagy intenzitású NATO műveletek során így lehetett rövid idő alatt több tucat bevetést teljesíteni gépenként (Szerbia ellen, Irak felett). Szóval ha csak annyi kiképzett pilótánk van, mint amennyi gép, ahány ülés, az kevés szerintem. Nekem a 130 kiképzett pilóta nem tűnik soknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Met 4x2=8, vagy 4x1=4, vagy 4x0=0, vagy valami egészen más. Egyébiránt még 4db Zlin fog érkezni, valamint néhány sugárhajtású kiképző gép.
A kiképző feladatkörű iskolagépekre tipusonként elég a darabszámnak megfelelő+1 pilótával számolni, a másik ülésben mindig a kiképzendő növendékkel kell számolni, aki csak LESZ pilóta. A +1 pilóta azért kell, mert esetleg valaki betegség miatt kieshet, a szabadságokat is ki kell adni, szóval kell a tartalék is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
És ki is fizetik? :)

Valamivel biztos, ha ilyen lelkesek voltak a franciák...

"a franciák kimagaslóan jó, 1% alatti kamattal biztosítanak kormányközi kölcsönt az üzlethez. Az 551 millió eurós költséget a francia kormány és több európai bank bevonásával fogják előteremteni. A francia kereskedelmi minisztérium közleményében megerősíti a kormánygaranciát a kölcsönnel kapcsolatban."
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 694
113
Valamivel biztos, ha ilyen lelkesek voltak a franciák...

"a franciák kimagaslóan jó, 1% alatti kamattal biztosítanak kormányközi kölcsönt az üzlethez. Az 551 millió eurós költséget a francia kormány és több európai bank bevonásával fogják előteremteni. A francia kereskedelmi minisztérium közleményében megerősíti a kormánygaranciát a kölcsönnel kapcsolatban."
Magyarul hitelből veszik, és mert az ukrán stabilitásban nem bíznak annyira a bankok, ezért a franciák kezességet vállalnak. Ez kb. olyan, mintha építenék egy házat, amit a vevő hitelből megvesz, de én vagyok a kezes, hogy fizetni fog. Aha. Jó üzlet :)))
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Magyarul hitelből veszik, és mert az ukrán stabilitásban nem bíznak annyira a bankok, ezért a franciák kezességet vállalnak. Ez kb. olyan, mintha építenék egy házat, amit a vevő hitelből megvesz, de én vagyok a kezes, hogy fizetni fog. Aha. Jó üzlet :)))
valamiből a franciáknak is kell a pénz , ha már olyan nagy rendeléseket nem kaptak idén eddig
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 896
113
Na Trumpli feloldotta a szankciókat. Jöhetnek a török vasak :D (Utánna meg a garanciás reklamációk) :)

Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 494
18 516
113
Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
Én meg attól, hogy most fognak hozzáírni egyet.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Én azért még tartok attól hogy a HVG-ben egy nullát elírtak. 10 millió euró? Abból lassan csillagszórót se tudsz már venni nemhogy 20-30 járművet. A töröröknek egy tíz milliós deal elég megálázó lenne szerintem. Kardigán meg újabban atomot is szeretne :rolleyes:
bőven sok is az a 10 millió nekik
Én meg attól, hogy most fognak hozzáírni egyet.... :)
csak nem :D
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 896
113
https://www.armadninoviny.cz/leopard-vs-black-panther-hledani-polskeho-tanku-nove-generace-vlk.html

Elmélkedés a lengyel tankok jövőjéről. Ami számunkra érdekes lehet hogy a FAZ szerint a német-francia csoda leghamarabb 2038-ra lesz kész, egyik félnek sem érdeke nagyon erőltetni a fejlesztést hisz mindkét ország modern tankokkal rendelkezik, már most tudni hogy késés lesz miven van vita a felek között. Ja meg hogy a lengyelek főszerepet akarnak a programban mondván hogy ők vennék meg a legtöbbet az új tankból. :D

Magyarul 2018-19-ben a 7-es León kívül nekünk egész egyszerűen nincs más alternatíva ha nem akarunk még 20+ évet várni.