A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
Szvsz nem lesz gripen után 2025 körül már más gépünk. Nem lesz rá pénz ahogy most sincs sokaknak a környéken a 4 gen-re. Akkorra már 5-6 gen kellene. Majd fizetünk a védelemért a nato-nak. Megjegyzem ha így megy katonánk se lesz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A másik dolog, hogy fel se fogják valószínűleg ajánlani az 5. generációs gépeket, a helyi egyensúly fenntartása miatt.

Hát sztem a kínai és az orosz kormány nem fog lelkiismereti problémát csinálni abból, hogy Európában esetleg hova ad el majd gépeket. Pénzünk akkor se lesz több, így brutális mennyiség szóba sem jöhet. Kérdés továbbá, hogy milyenek lesznek akkor az erőviszonyok, mert egy év alatt is sokat változik, nem hogy 15 év távlatában.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A mi térségünk, mármint közép-kelet Európa, Balkán elég gázos, (igazán nem szívelik egymást a szomszédok), ezért csak a másod, harmad rangú fegyverek jöhetnek ide.

Vadászgép- és fegyver turkáló. Ahogyan a használt autókat, ruhákat, úgy ez a térség fogja felvenni és használni a kivont nyugati eszközöket. Ha azt is meg tudja majd fizetni egyáltalán.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Illetve addigra még lehet pár 5. generációs gép a kínálatban... :)

Hát én szkeptikus vagyok, az F-35 még akkor is aranyárban lesz, ha esetleg hajlandóak eladni ide. Más pedig mi ? Az oroszok és a kínaiak még gyermekcipőben tartanak, bár még összekaphatják magukat, főleg a "csájníz pípöl".
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
2030-ig még van 15 év... Addigra még akár a kis MiG lopakodó is összejön... De inkább Dél-Koreára gondoltam.. Japán, Törökország...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
Hende utoljára nem valami honvédelmi miniszter volt? Akinek a dolga mondjuk a hon védelme és ezzel kapcsolatos beszerzéseken, fejlesztéseken kellene dolgoznia? (nem pedig víztisztító, meg szövőgép, meg megszűntetés, bezárás, leépítés, stb) Most épp egy utat adott át, még keresem az összefüggést a honvédelem és az átadás között, hogy ez miért az ő dolga és mért nem foglalkozik azzal amivel kellene.
http://www.origo.hu/itthon/20140724-kiszelesitettek-egy-szakaszt-a-86-os-uton.html
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 843
113
Ahogy a politika hozzáállását elnézem (és amennyire ismerem) nem lesz itt semmilyen komoly beszerzés 15 év múlva, maximum ha változik a politikai széljárás.
A jelenlegi garnitúrának nem prioritás a haza fegyveres védelme. Ennek megfelelően nem is áldozz rá pénzt. Röviden ez a helyzet.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 843
113
joker

Semmi összefüggés az út és a honvédelem között. Ez a honvédelmi miniszter eddig csak a rezsi ellen harcolt. Ukrán válság idején sincs a helyén, hiszen ő egy pártpolitikus.

Engem tegnap lehülyézett az egyik ismerősöm (csaj) fészbuksin, mert mondta, hogy találkozott XY helyen a Hendével valami halászlé főző versenyen vagy mit tudom én min, azt mondta, hogy beszélt vele. (Ebbe nem megyek bele)

Én jeleztem nemtetszésemet (A Hendével kapcsolatban), mire az ismerősöm leb@szot, hogy én mindig csak okoskodok, pedig milyen jó miniszter a Hende, és, hogy én hülye vagyok az egészhez.

Mondtam neki, hogy komplett fegyvernemek szűntek meg, de amúgy minden okés, meg meséltem a katonák siralmas helyzetéről. (Felszerelés, bérezés stb...)

Erre letolt, hogy innen is látszik, hogy buta vagyok hozzá, mert egy katona jobban keres ma, mint egy orvos!!!

Belinkeltem neki egy illetménytáblát, hogy ez van, erre még maszatolt valamit, aztán inkább kiléptem a beszélgetésből.

Ebből is látszik, hogy a HM PR-ja milyen jó, és, hogy ez mennyi kárt tud okozni.
(Arról nem is beszélve, hogy az ismim is "látta" belülről a minisztériumot mégis ilyen szegényke)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 378
113
Hende utoljára nem valami honvédelmi miniszter volt? Akinek a dolga mondjuk a hon védelme és ezzel kapcsolatos beszerzéseken, fejlesztéseken kellene dolgoznia? (nem pedig víztisztító, meg szövőgép, meg megszűntetés, bezárás, leépítés, stb) Most épp egy utat adott át, még keresem az összefüggést a honvédelem és az átadás között, hogy ez miért az ő dolga és mért nem foglalkozik azzal amivel kellene.
http://www.origo.hu/itthon/20140724-kiszelesitettek-egy-szakaszt-a-86-os-uton.html

Tudod távoli rokonom Hende főtanácsadója. Aztán mikor rákérdeztem hogy szakmai vagy politikai ? Az a válasz hogy politikai természetesen, ez politika. Úsznak az árral, és kapaszkodnak a székekbe.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 843
113
antigonosz

"Tudod távoli rokonom Hende főtanácsadója."

A Boros Bánk Levente? :)

Szerintem közszereplőként a neve kiírható ide.
(TV-ben is elég sokat van, értelmes forma nagyon.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 927
113
de ha jobban is keresne, akkoris amíg a Gripenek max a pótost tudják ledobni földi egységek ellen, mert más nincs még gyakorlás szinten sem, önjáró lövegek nulla, harckocsik kevés és az is régi, MANPAD semmi, felszerelés olyan amilyen, addig cseszhetné háborúban a nagy fizetését mert szétlövik.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
86-os út Szombathely mellett van(érinti, azt a szakaszt bővítették most) . a térség országgyűlési képviselője a pocok. Azért volt ott.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
http://www.delmagyar.hu/szentes_hirek/megharagudtak_a_strandolok_a_katonakra/2390700/

Barmok.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
http://www.delmagyar.hu/szentes_hirek/megharagudtak_a_strandolok_a_katonakra/2390700/

Barmok.

Csodás!

Ilyenkor mindig arra gondolok, milyen remek is a demokrácia.
Képzeljétek el, mi lenne itt a svájci rendszerrel.
Népszavazás: pl. vegyen-e az MH 100db Leopard 2A6-ot. Az ilyenek még a rendes gyakorlót sem szavaznák meg.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Mit nem értesz joker?
Ez azt jelenti, hogy honvédelmi kérdésekben nem tud szóhoz (illetve média felülethez jutni) ,de mivel jó párt-katona, ezért most bekerülhetett a hírekbe!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 726
76 759
113
http://www.ma.hu/uzlet/220038/14_milliardot_hozott_a_Honvedseg_kiarusitasa?place=srss