A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Hagyjuk már szegény Griffeket, éppen,hogy kezdünk vele megbarátkozni és talán elindul a "fejlesztése" is. Ne akarjuk már váltani azt ami jó. 15 év múlva? Az 4 kormányciklus csak úgy alapból, az idő alatt pedig bármi lehet gazdasági és mentális téren is. Fél-off: Én a legnagyobb hibának azt tartom - és azért is volt jobb szerintem a királyság, - mert akkor nem 1-2 éves beosztások voltak. A király tudta,ha figyel a népre és nem megfojtja őket, akkor stabil a pozíciója, egy erős hadsereggel pedig nem csak stabil hanem biztos is. Jelenleg a "vezetők" többsége 1-2 évre kap beosztást, így csak arra mennek,hogy megszedjék magukat. Csak valami normális program megtervezéséhez,elindításához 4-6 év kellene szerintem,na meg pénz...

A Gripen helyett égetőbb problémák a személyi felszerelések (MH,ORFK/BRFK,NAV szinten), aztán a tüzérség, harckocsik amiről el kéne dönteni,hogy akarunk-e illetve,hogy aktív vagy reaktív védelmet akarunk rájuk. A légvédelmet is fejleszteni kéne. ...stb.
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
Nagyon jó példával jár elől Szlovénia. Új felszerelések új karabélyok, helikopterek , szállítójárművek, légvédelem, és szép lassan légierő is. Pénz ott sincs több ,de akarat és elhatározás van. Első sorban ez kellene a HM és a Parlamentbe.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Aha, új fegyverrendszereket a következő évtizedekben!
Sokat tanult a hordó szónok a helikopter-tender bejelentett kezdeti időpontjának kimondásából!
A lényeg, hogy egy olyan időintervallumba kell helyezni a mondandó tárgyát, ami a távoli jövő ködébe vész.
 
D

danielblack

Guest
A következő évtizedekben lesznek új technikák.
Megint egy új életpálya modell.

origo.hu/itthon/20140726-uj-eletpalyamodell-tobb-penz-a-katonaknak.html

Tiszta szégyen ez az ország :-( szomorú, hogy ilyet kell a hazámról mondani, de ez van... Hende mostmár a következő évtizedekre mondja az új technikákat...
Ha akarnák fejleszteni a haderőt, akkor olcsón is jelentős képesség növekedést jelentene az ha új kézi páncéltörő eszközökből beraktároznánk. Már csak ez is komoly védelmet jelentene.... De ezek ott fent.... Á felbasztam magam. Sebaj... Ma költözik a család németbe...
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
A következő évtizedekben lesznek új technikák.
Megint egy új életpálya modell.

origo.hu/itthon/20140726-uj-eletpalyamodell-tobb-penz-a-katonaknak.html

Ez ám a komoly hír. Megint mondott egy nagy semmit Hende. 2020? 2030? 2040? stb. Ezek mind a következő évtizedek. Most komolyan, hogy van képe ezt mondani? Saját magát járatja le (bár már megtette párszor). Jól bekajált aztán felböfögte ezt a két mondatot. Gratulálok neki. Ilyenkor úgy adnék neki egy olyan csicskapofont mint Bendegúznak az Indul a bakterházban....
 
D

danielblack

Guest
Le is cserélem ezt a magyar zászlós-címeres profil képet, hogy ne legyek képmutató.
 
D

danielblack

Guest
Nem azon múlik, hogy helyileg hol élsz, hanem az amit a szívedben érzel!

Tudom, de úgyis megkapnám itt, hogy ne külföldről legyek magyar...
Hát szoptam itt eleget már... Szívemben magyar vagyok, és az is maradok. A jövőmet majd a magyar tengernél tervezem.. Jajj de ez a jövő...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
Pár oldallal előbb mondtam én, hogy nem lesz itt semmi féle beszerzés, és láss csodát be is jelentették...
Ettől függetlenül sajnálom a dolgot :-(
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A csámcsogóknak, akiket sokszor pofoznék, most alájuk adom a lovat: Lassan több életpályamodell lesz,mint stadion. Az is lehet,hogy a Tiszavirágra tervezik az életpályamodellt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Na most jól ráijesztett Hende minden országra Európában, de még az USA-ra is. Mostmár mindegyik tudja, hogy 10 éven belül Magyarországra egy glockot sem tudnak majd eladni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szeritnem is kb. az lesz, de amint megszűnik a lízing, szvsz a Mig-29-hez és más technikákhoz hasonlóan igen gyorsan le fog apadni a bevethető gépek száma.

F35-öt is osztom, kérdés te mit értesz politikai oknak. Az amcsik nem adnának belőle (vagy legalábbis nem fullosat), vagy nem akarják a "szomszédokat provokálni".

Hát ne legyen igazad a lízing utáni időszakkal kapcsolatban, de nekem is hasonló félelmeim vannak, az eddigi tapasztalatok miatt.

Politikai ok az is hogy nem tudom láttad-e miket nyilatkoznak velünk kapcsolatban a sajtónak, a gazdasági médiák által, vagy egyéb szervezetek benyögései. Ilyenek mint az antiszemitizmus elleni bizottság ...
Amennyire én érzékelem, nincs jó kapcsolat az amerikaiakkal. Mert ők teljes alávetést kívánnak, a magyar érdekek abszolúte másodlagosak. Példának okáért a kisebbségeink. Ha az USA a demokrácia és az emberi jogok védőbástyájának tarja magát akkor megszólal a magyarságot ért inzultusok láttán. Ezzel szemben még mi kapunk rendreutasítást, hogy kussoljunk. Birodalmi, gazdasági érdekek gócpontjában állunk, ez tény és a magyar szempontok másodlagosak. Sőt. És úgy gondolom, az amerikai-zsidó lobbi kifejezetten ellene van annak, hogy a mi kis országunk felemelkedjen. Ez törpe kisebbség a pénzügyi befolyásával számtalanszor visszaélt és így negatívan hatott Mo. helyes politikai irányvonalára és történelmére.

Az F-35, ha lenne esetleg pénzünk a "balance of power" miatt ide csak akkor kerülne, ha a szomszéd is kapna. Nem hülyék, látják, hogy sok kis nemzet fenekedik itt egymásra. És a kihelyezett pénznek nyugira van szüksége.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 368
113
Azt írták a horvátok hogy a degman-ból azért nem lett semmi mert az usa(nato) ellenezte a lehetséges célországokat. A nyugati beszállítók/befektetők meg vitték volna a lehetséges hasznot. Szerintem szívatnak errefelé mindenkit, másodosztályú harcostársak vagyunk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az F-35, ha lenne esetleg pénzünk a "balance of power" miatt ide csak akkor kerülne, ha a szomszéd is kapna.
Majd ha az ország úgy áll pénzzel és a gripenek repidejével akkor fel kell tenni a kérdést, hogy lehetne-e. Függetlenül attól, hogy a válasz előre borítékolható, NATO-tagként meg kell kérdezni, mert hanem megy a hiszti. És mikor azt mondják, hogy nem, akkor másnap Putyint felhívni (még akkor is ő lesz ott a főnök) és megrendelni 14-28 PAK-FA-t. Aztán mosni kezeiket, hogy ők biza F-35-öt akartak venni, de ha az nem eladó akkoris kell valami.
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Ez most mi? :http://iho.hu/hir/hova-kerulnek-a-magyar-mig-29-esek-140724
Van vevő a 29-eseinkre? Az irakiak vajon mit kezdenek velük? Esetleg alkatrésznek viszik a sajátjaikhoz.
 
D

danielblack

Guest
Ez most mi? :http://iho.hu/hir/hova-kerulnek-a-magyar-mig-29-esek-140724
Van vevő a 29-eseinkre? Az irakiak vajon mit kezdenek velük? Esetleg alkatrésznek viszik a sajátjaikhoz.

Csak vigyék már őket végre... Eleget rohadtak.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A magyar honvédelemnél komplett haderőnemek hiányoznak. Az én legnagyobb szívfájdalmam pl, hogy nincs tüzérségünk. De ugyanígy említhetném, hogy Arabonások lejárt üzemidejű 1970es évekbeli KUBal próbálják a látszatot fentartani, minden átviszi T-72k vannak, hogy a teljesen leépült helikopteres szitut már had ne említsem. Ezek mind baromi fontos haderőnemek, a Magyar asztalnak nem 8 hanem két lába van, ha hat hiányzik akkor pedig a maradék kettőt nevetségesen könnyű kirugni. Innen k*ra fölös 14-28 F-35/Pakfaba álmodozni. Főleg úgy, hogy 2028 felé több demográfiai sokk is keményen éreztetni fogja a hatását.

Ezen felül ment megint megy az F-35 300m$ pakfa meg 100se féle hazudozás/csúsztatás. Ehez képest az még véletlenül 2020as ár LRIP-7ben az F-35A flyaway ára hajtóművel $109m. https://www.f35.com/news/detail/lrip-6-7-contract-agreements
A pakfaéról meg tippelgetni lehet Indiai hírek alapján.
http://www.indiastrategic.in/topstories1766_IAF_decides_144_fifth_generation_fighters.htm

Mégegy dolog: "Példának okáért a kisebbségeink. Ha az USA a demokrácia és az emberi jogok védőbástyájának tarja magát akkor megszólal a magyarságot ért inzultusok láttán."

kb az egyetlen egy ország amely tényleg meg szokott szólalni. pl Bármely, akármelyik más hatalom behívatta a nagykövetét és tiltakozott a Szlovák nyelvtörvény miatt? Tudtommal nem. kb a fő ok volt, hogy bár még mindig egy hányás de az egészet "felvizezték".

Magyarország "felemelkedésének" egyik legföbb problémája, hogy mind Magyar, mind külföldi fél az országban befektetni. A másik pedig, hogy nagyon durván fogyunk. 1.3as páronkénti születés szám miközben évi ~40-50.000 fiatal adófizető munkaerő hagyja el az országot, durván öregedő társadalom, számosságban drasztikusan növő kissebbség. És ez nem most indult hanem egy 20-50éves folyamat része megfordítani se lehet sokkal gyorsabban.

hirtelen ennyi.
 

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Én úgy tudom, ha egy nemzet két generációjánál is csökkenés tapasztalható a lélekszámban, akkor a folyamat visszafordíthatatlan. A spanyolok, olaszok és mi magyarok is ezen már túl vagyunk.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ezen felül ment megint megy az F-35 300m$ pakfa meg 100se féle hazudozás/csúsztatás. Ehez képest az még véletlenül 2020as ár LRIP-7ben az F-35A flyaway ára hajtóművel $109m. https://www.f35.com/news/detail/lrip-6-7-contract-agreements
A pakfaéról meg tippelgetni lehet Indiai hírek alapján.
http://www.indiastrategic.in/topstories1766_IAF_decides_144_fifth_generation_fighters.htm

Nyugalom! ;) Én itt semmiféle F-35 és PAK-FA csúsztatást nem láttam. Szóval vagy az én szemem rossz, vagy te látsz nemlétező dolgokat. :p Az F-35 drága, pont. A PAK-FA is drága lesz és szintén pont. Egyébként szerintem mindkettő kb. azonos flyaway árban lesz, vagyis úgy 100-120 misi között. Ami kérdés, hogy nekünk is ennyibe kerülne-e, vagy ha nem, akkor melyik gyártó (ország) akarna nagyobb extraprofitot lehúzni rólunk, akár a gépek árában, akár a supportban...