<i>"A Gripen helyett égetőbb problémák a személyi felszerelések (MH,ORFK/BRFK,NAV szinten), aztán a tüzérség, harckocsik amiről el kéne dönteni,hogy akarunk-e illetve,hogy aktív vagy reaktív védelmet akarunk rájuk. A légvédelmet is fejleszteni kéne. ...stb."</i>
Valahol itt kell kezdeni.
Illetmények rendezése az első.
Mit ér a felszerelés cseréje, ha fél évente újra kell kiképezni az épp munkanélküliség elől haderőbe menekülő motiválatlan fiatalokat ?
Mert fél év múlva esetleg, a nagy részük már lelép, ha talál állást a civil szférában.
Aztán a katonák személyi és harcászati felszerelése.
Kézifegyverek cseréje, vagy olyan modernizáció, ami nem kis megoldás és nem csak pár száz darabos tételt jelent, a missziózók részére.
Amikor ez megvan, na akkor kezdhetjük a nehézfegyverek beszerzését.
Csere szót nem írnám, mert arra már nem lesz mit cserélni.
A Gripen még sokáig potens gép lesz a közép-európai hadműveleti térségben.
Inkább fejleszteni kell, valamint beszerezni egy újabb századot.
Harckocsik, önjáró tüzérség, páncélozott gyalogsági harcjárművek, stb., megmondhatatlan mit lehet majd, tudunk majd, vagy szeretnénk igazából a hadrendben látni.
Nem beszélve, a szükséges db. számokról, mert ez is egy fontos kérdése a jövőbeni beszerzési lehetőségeknek.
NATO tagságunk ellenére, a világpolitika alakulása folytán, Én is úgy gondolom nyitni kell fegyverbeszerzésekben is a világ több országa felé.
Kihagynám az USA illetve az Orosz relációt mindenképp.
Az ország jövőbeni ügyeibe esetleg később beleszólni akaró nagyhatalmat, távol a határoktól minden téren, amennyire csak lehet.
Így i marad bőven még,minőségi fegyverzetet gyártó ország a világon, ahonnan beszerezhetünk remek eszközöket és biztosítani tudják az üzemeltetés, karbantartás folytonosságát is.