A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 705
76 717
113
Csak azt nem értem, hogy ezeket miért nem valamelyik magyar helikopteres topikba írjátok, ahol ott van visszamenőleg belinkelve az összes hír, videó, ötletelés és minden egyéb a témában... mintha már ez is lett volna néhányszor o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
Lőtávolság.tüzgyorsaság,tüzcsapás képesség.Eva,NORA nem sokkal marad el a PzHtol.Románok zsidó licenc ATROMját most nem veszem ide,mert még mindig nincs sorozatgyártásban.De most a mi hatásunkra tervezik,hogy beindulnak vele.
Larom a 160milis rakétáival 40km-re tud komoly tűzcsapást adni,és van még mellette a régebbi APR,megrendelve a HIMARS.Szlovák Moduláris lényegében egy HIMARS kópia.Szerbek reaktiv tüzérsége se kutya.
Szóval 24 PzH minden kiválósága ellenére is még kevés a boldogsághoz.Az irány jó,de még kevés az elégedett hátradőléshez

A Mihuk felújitásának árán vettem volna inkább még pár Mókust.Még a sima,FLIR nélküli felfegyverzett könnyű támogató változattal is jobban jártunk volna szerintem,páncélvadász kialakitásban meg főleg.De még a sima zöldrefestett polgári változattal is.Futár/felderitő/oktató/könnyű szállitónak.Spike rakétával integrálva is szállitják-ahogy a kedves vevő parancsolja.
Ezek a mi Mihujaink ebben a formában szépek,de semmirevalók.

És szerinted ennyi?Ettő lesz hatékony egy önjáró löveg?Mert ez nagyon autóskártya megközelítés...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Némá,ez kimaradt.....https://translate.google.com/transl...,15700259,15700262,15700265,15700271,15700283
És mégegyszer.Tűzhatásukat tekintve megközelitik a PzH képességeit.És persze némileg occsóbb eszközök.Rakétatüzérségünk nekünk meg egyenlőre egyszerűen nincs.
Egyelőre nincs, de én reménykedem, hogy lesz LAR még Rábán a közepeseknek, és ha már PzH, akkor MLRS lánctalpon a nehezeknek. A vontatott tüzérséget kihagynám, a kerekes önjáróra nincs ötletem (sem űrméret, sem platform). Valami egyébként biztos lesz, és szeretném, ha most sem valami félmegoldást választanának a katonáink.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
És szerinted ennyi?Ettő lesz hatékony egy önjáró löveg?Mert ez nagyon autóskártya megközelítés...
Önmagában a PzH sem lesz hatékony.Kiképzés,kiegészitő felszerelések,harcvezető rendszer,lőszerek.De mintha pont erről nyavajognék...
Egyelőre nincs, de én reménykedem, hogy lesz LAR még Rábán a közepeseknek, és ha már PzH, akkor MLRS lánctalpon a nehezeknek. A vontatott tüzérséget kihagynám, a kerekes önjáróra nincs ötletem (sem űrméret, sem platform). Valami egyébként biztos lesz, és szeretném, ha most sem valami félmegoldást választanának a katonáink.
Spec nékem a Lynx jobban tetszene.Egy önálló tüzérezredbe(vagy inkább dd) meg Denel T5-52 jelenleg a jelöltem.De ha valakinek jobb javallata van,nyitott vagyok rá
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
Önmagában a PzH sem lesz hatékony.Kiképzés,kiegészitő felszerelések,harcvezető rendszer,lőszerek.De mintha pont erről nyavajognék...

Spec nékem a Lynx jobban tetszene.Egy önálló tüzérezredbe(vagy inkább dd) meg Denel T5-52 jelenleg a jelöltem.De ha valakinek jobb javallata van,nyitott vagyok rá

De önmagában az a gép 1000 hatékonyabb.
Azt meg idevenni,hogy kiképzettség tök hülyeség a vezetés irendszer meg hozzá van a géphez.Ne gondold,hogy azt ki lehet venni és átrakni a Zuzannába vagy fordítva.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Egy kis magyarázat,hogy miért vagyok ráakadva a minnél jobb tüzérségre.
Szerintem ha nincs pénz-és errefelé lényegében senkinek nincs annyi-egy kellő nagyságú és erejű légierő kiépitésére,akkor a tüzérség legyen a lehető legjobb.Mert egy jó légvédelem megvédhet a környék kis légierejeitől.NASAMS erre elég jó.De onnantol a tüzérségi fölény lessz a csatadöntő.Vegyük a mi leendő Leoinkat.Ha az ellen tüzérségi fölényben van,leválaszthatja vele a gyalogságot róla,és igy eléggé kiszolgáltatott lesz a páncélvadászoknak.Szétlőheti a logisztikát-és a Leóink elég gyorsan ágyelőteritőként végezhetik.Ha miénk a fölény,mi tehetjük ugyanezt velük-és a túzeróvel ellensúlyozhatjuk a létszámhátrányt
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 729
113
Román cikk. Csak így olvasás nélkül idedobom. Izginek tűnik. :D
Jó szórakozást! :)
Tükör - Románia és Magyarország szemtől szemben ...
https://www.rumaniamilitary.ro/oglinda-romania-si-ungaria-face-to-face
m1-and-Leopard.jpg

Románia vs Magyarország
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 705
76 717
113
m1-and-Leopard.jpg

Románia vs Magyarország

Végigolvastam. A hozzászólásokat is. Ennyit találok belőle érdekesnek:

"Azt is pletykálják, hogy a magyarok feladták a NASAMS2 vásárlási szándékot és IRIS-T rakéta alapú SHORAD rendszert vásárol(t) Németországból."

Egyébként ugyanolyan mint a HTKA Biztpol topik, csak a másik oldalról nézve :)
Azért összefoglalónak jó a cikk és érdekes volt olvasni mások nézeteit a világról.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 565
79 734
113
Végigolvastam. A hozzászólásokat is. Ennyit találok belőle érdekesnek:

"Azt is pletykálják, hogy a magyarok feladták a NASAMS2 vásárlási szándékot és IRIS-T rakéta alapú SHORAD rendszert vásárol(t) Németországból."

Egyébként ugyanolyan mint a HTKA Biztpol topik, csak a másik oldalról nézve :)
Azért összefoglalónak jó a cikk és érdekes volt olvasni mások nézeteit a világról.

Soha nem lesz senkinek M1A2 az amefikaiakon kívül.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 505
93 729
113
Végigolvastam. A hozzászólásokat is. Ennyit találok belőle érdekesnek:

"Azt is pletykálják, hogy a magyarok feladták a NASAMS2 vásárlási szándékot és IRIS-T rakéta alapú SHORAD rendszert vásárol(t) Németországból."

Egyébként ugyanolyan mint a HTKA Biztpol topik, csak a másik oldalról nézve :)
Azért összefoglalónak jó a cikk és érdekes volt olvasni mások nézeteit a világról.
Hát tényleg érdekesebb volt a cím és beköszönő Leo vs. Abrams kép.
Jól érzik magukat az USA seggébben és bátran tekintenek Kelet felé. Mást nem is irhatok erre, mint hajrá, hajrá!!! :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Egyiptomnak, Iraknak melyik változatú Abramsot adták el ?
M1A1 abból is export "részben" egyiptomban gyártott licenc változatot.
Ha a románok mégis Abramsra adnák a fejüket akkor ők is csak export verziót szerezhetnek be. Vagy egyiptomit vagy usa beli m zárolt készletekből felújítotat, modernizáltat. Teljesen mindegy mit választanak. A haszon úgy is az usa ba vándorol.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

Star Trek86

Well-Known Member
2017. október 23.
203
398
63
https://www.janes.com/article/92905/south-korea-hungary-sign-defence-mou
Dél-Korea és Magyarország megállapodást írt alá a védelmi kapcsolatok kiterjesztéséről olyan területeken, beleértve a katonai kutatást, fejlesztést és gyártást.

November 28-án, Szöulban, dél-koreai védelmi miniszter, Jeong Kyeong-doo és magyar társa, Benkő Tibor között, Szöulban aláírták a védelmi egyetértési memorandumot - összhangban a Szöul európai védelmi exportjának kiterjesztésére tett erőfeszítéseivel.