A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
309
997
93
Megpróbáltam számolni kicsit:

Leopard 44x2.5 milliárd ft: 110 milliárd
Pzh 2000 24x2 milliárd ft: 48 milliárd
Wisent 2 5x1 milliárd? (nem találok árat), 5 milliárd ft
Leguan: 3x1 milliárd?, 3 milliárd
HX és TGS járművek, 13x1 milliárd? (azt olvastam összesen 13 db érkezik)
Leopard 2 A4 lízing (gőzöm nincs az árról...)

Ez akkor cirka 180 milliárd forint, úgy 580 millió dollár.

Plusz ugye a szerszámok, szoftverek, kiképzés, állványok etcetera.

Ezzel az oldallal és ezekkel az árakkal számoltam:

https://army-guide.com/eng/product237.html
 
  • Tetszik
Reactions: Anti and SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 661
90 616
113
Megpróbáltam számolni kicsit:

Leopard 44x2.5 milliárd ft: 110 milliárd
Pzh 2000 24x2 milliárd ft: 48 milliárd
Wisent 2 5x1 milliárd? (nem találok árat), 5 milliárd ft
Leguan: 3x1 milliárd?, 3 milliárd
HX és TGS járművek, 13x1 milliárd? (azt olvastam összesen 13 db érkezik)
Leopard 2 A4 lízing (gőzöm nincs az árról...)

Ez akkor cirka 180 milliárd forint, úgy 580 millió dollár.

Plusz ugye a szerszámok, szoftverek, kiképzés, állványok etcetera.
Én borravalóval együtt 200mrd Ft-ra teszem. :)
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Kiképzésre lesznek semmi másra.
Nem tudom miér hallucináltok abba olyat,hofy itt maradnak meg mittudom én miket méd.



Eléggé de így is 1000× jobb mint ami most van.Nem maradnak itt,honnan veszitek ezt a butaságit?
Egyáltalán miért akartok a tartalékosoknak elavult eszközöket adni?Miért nem lövirek azonnal főbe őket?Az eredmény ufyan az csak sokkal olcsóbban.
Szerintem én nem hallucináltam, hanem kérdeztem... És igenis lehetett olvasni róla, hogy a lízing után itt maradnak magyar tulajdonban...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Kiképzésre lesznek semmi másra.
Nem tudom miér hallucináltok abba olyat,hofy itt maradnak meg mittudom én miket még.
Eléggé de így is 1000× jobb mint ami most van.Nem maradnak itt,honnan veszitek ezt a butaságit?
.

Nekem katonak azt mondtak, ugy tudjak, nem maradnak. Maroth Miklos meg azt nyilatkozta hogy maradnak. O targyalta le az uzletet, csak tudja mit irt ala. Ez is a Z2026 csodalatos kommunnikacioja...egy magyarnemzetes interjubol lehet ezt megtudni.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 670
75 494
113
Nekem katonak azt mondtak, ugy tudjak, nem maradnak. Maroth Miklos meg azt nyilatkozta hogy maradnak. O targyalta le az uzletet, csak tudja mit irt ala. Ez is a Z2026 csodalatos kommunnikacioja...egy magyarnemzetes interjubol lehet ezt megtudni.

Azt mondta,hogy van opció arra,hogy ittmaradnak de nem pedig azt,hogy itt fognak maradni.
 
T

Törölt tag 467

Guest
– Az első kiképzésre szánt Leopard 2A4-es harckocsik 2020 második felében érkeznek, ebből 12 darabot kiképzési céllal lízingeltünk, amely a szerződés szerint a honvédség tulajdonában marad. A már nekünk gyártott 44 darab új Leopard 2A7+ harckocsiváltozatok szállítása 2023-tól lesz esedékes.
forrás: https://magyarnemzet.hu/belfold/patinas-osztrak-hadiipari-ceget-vasarolt-a-magyar-allam-7457474/

Summa summarum jó lenne, ha tisztán lehetne látni, hogy most akkor mégis mi van. Nem olyan nagy dolog lenne ez. Normálisan elmondani, hogy pl. MIT vettünk. Mert a mai napig mennek a találgatások még a 145M üzlet kapcsán is, pedig azok már jönnek rendesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Nekem katonak azt mondtak, ugy tudjak, nem maradnak. Maroth Miklos meg azt nyilatkozta hogy maradnak. O targyalta le az uzletet, csak tudja mit irt ala. Ez is a Z2026 csodalatos kommunnikacioja...egy magyarnemzetes interjubol lehet ezt megtudni.

Maróth Gáspár. (Miklós az apja.)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Kiképzésre lesznek semmi másra.
Nem tudom miér hallucináltok abba olyat,hofy itt maradnak meg mittudom én miket méd.



Eléggé de így is 1000× jobb mint ami most van.Nem maradnak itt,honnan veszitek ezt a butaságit?
Egyáltalán miért akartok a tartalékosoknak elavult eszközöket adni?Miért nem lövirek azonnal főbe őket?Az eredmény ufyan az csak sokkal olcsóbban.
És te honnan veszed azt hogy nem maradnak?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 877
18 209
113
A 12 db felújított A4, milyen szintű upgradet kap? Vagyis ugrik szintet pl. A5-re, vagy "csak" kötelező szervíz lesz, hogy megbízható német macska legyen.

Feltehetően egy rendes felújítás. Azonban a térségben, még így is potens harckocsi a szomszédok tankjaihoz képest. Osztrákoknak ugyan ez van, a többinek meg ennél gyengébb harcértékű vasak.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 370
113
Úgy érted hogy 200 IFV helyett akkor inkább vegyünk 200 tankot? Szomszédok csak lesnének egy darabig az biztos :D
A probléma ezzel csak az hogy ez nagyon egysíkú és könnyen legyőzhető. Starcraftban is ha az ellenfél csak egy fajta egységet gyárt mi sem egyszerűbb legyőzni.
Ha eljutunk a végjátékig akkor a "Death Ball" mindig több fajta egyégből áll amelyek kiegészítik egymást. Ugyanígy a Leo meg a Puma is kiegészítik (erősítik) egymást hogy létrejöhessen a "kőkemény" dandár. Innen nézve mindegy is hogy melyik egység mennyibe kerül - hisz csak a kirakó egy darabja úgyis, a lényeg hogy meglegyen a megfelelő kompozíció.
Ez tök igaz, nem erre gondoltam természetesen, hanem arra, hogy az ember a csúcsszuper hk-t drágábbnak gondolja, mint a Boxer-t. A Puma védettsége, meg szerintem közel esik a Leopardéhoz, viszont a GYHJ-ből általában három négyszer annyi kell egy dandárba, mint tankból.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-5-resz/

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-6-resz/

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-7-resz/

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-8-resz/

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-9-resz/

https://honvedelem.hu/galeriak/2019-kepekben-10-resz/


2019_R%C3%A1cz_T%C3%BCnde_v%C3%A1logat%C3%A1s-11.jpg


2019_Ruzsa_Istv%C3%A1n_v%C3%A1logat%C3%A1s-3.jpg


2019_Tischler_Zolt%C3%A1n_v%C3%A1logat%C3%A1s-2.jpg


2019_Ruzsa_Istv%C3%A1n_v%C3%A1logat%C3%A1s-4.jpg


2019_Snoj_P%C3%A9ter_v%C3%A1logat%C3%A1s-3.jpg
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 370
113
Kiképzésre lesznek semmi másra.
Nem tudom miér hallucináltok abba olyat,hofy itt maradnak meg mittudom én miket méd.



Eléggé de így is 1000× jobb mint ami most van.Nem maradnak itt,honnan veszitek ezt a butaságit?
Egyáltalán miért akartok a tartalékosoknak elavult eszközöket adni?Miért nem lövirek azonnal főbe őket?Az eredmény ufyan az csak sokkal olcsóbban.
Te honnan veszed, hogy nem maradnak itt? Az eredeti sajtóközlemény szerint "procure" szerintem beszerez. A forma az tartós bérlet vagy lízing. A szándék az, hogy megvesszük a futamidő végén.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 877
18 209
113
Te honnan veszed, hogy nem maradnak itt? Az eredeti sajtóközlemény szerint "procure" szerintem beszerez. A forma az tartós bérlet vagy lízing. A szándék az, hogy megvesszük a futamidő végén.

Bízom benne hogy így lesz. Amire még kíváncsi lennék, mi lesz a T-72-es tankjainkkal. Mert mennyiségben bőven egy német szervezetű zlj szint feleltt lehet. Kérdés akarunk-e ebből egy üzemképes, 44 db.os zlj-t felállítani Debrecenben kezdésnek, vagy oda is egyből Leopárdok lesznek, de az még nagyon távol. Na ez egy akademikus felvetés volt, mert a harckocsik állapota ezt úgysem tenné lehetővé, ha csak nem kapnak egy teljes felújítást legalább. Azonban a kérdéssel érdemes lehet foglalkozni, mert ha Debrecen is beindúl fejlesztésileg, akkor oda is kell harckocsi és tüzérség. Na erről aztán még semmit nem tudunk. Ezért csak tippelhetünk, ott mi lesz. Ki mit tippelne ?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 370
113
"Hungary is procuring 12 used Leopard 2 A4 main battle tanks from KMW’s inventories for training purposes."

A T-72 kérdésben pár hónapja kifejtettem véleményem itt, jó nagy veszekedés lett belőle, szerintem ne hozzuk elő, mert sok embernek elgurul a gyógyszere.
Én értem mire gondolsz, bölcs döntést kell hozni, rafkósan gondolkodva. Nem eszetlenül...;)
 
  • Tetszik
Reactions: honved and tonyo