A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113
Kampfpanzer: 44db Leopard 2A7+
Panzerhaubitzen: 24db Pzh2000
Pionierpanzer: 2db Ppz 3 Kodiak?
Bergepanzer: 2 vagy 4db Bpz Wisent 2
Brückenlegepanzer: legalább 2db PzSBr Leguan
Fahrschulpanzer: 14db Leopard 2A4

Eddig tiszta. Hat műszaki jármű jön, a német harckocsizászlóaljban négy Bpz van, tehát valószínűleg két Leguán és négy Wisent lenne a helyes válasz, de Ppz-t is feltüntet a német lista, szóval a Kodiak még játszik.

LKW: MAN teherautók
Gelaendefahrzeuge és Gelaendewagen: Merci terepjárókat sejtek emögött.
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer: MAN HX81 harckocsitrélerek
Gepanzierte Fahrzeuge: ez feltehetően Mercedes Wolf misszióba, már vettünk ilyet.
Landfahrzeuge: ez szerintem a harckocsizászlóalj és a tüzérosztály MAN HX32 műszaki vontató-mentő járműveit jelenti.
Fahr- und Gefechtsimulatoren: úgy tűnik veszünk egy szimulátort is, a képzés segítéséhez.

A mennyiségeket lehet találgatni az utóbbi esetekben.

Itt 3 Leguan-t írnak. Wisentből meg lehet, hogy több lesz. A Kodiak viszont emlékeim szerint egy svájci átépítés.... de nem vagyok benn biztos.

https://index.hu/belfold/2019/03/19...csi_leopard_2_onjaro_loveg_airbus_helikopter/

A Fahrschulpanzer szerintem a vezető kiképző harckocsi

EjmvWZ0.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Itt 3 Leguan-t írnak. Wisentből meg lehet, hogy több lesz. A Kodiak viszont emlékeim szerint egy svájci átépítés.... de nem vagyok benn biztos.

https://index.hu/belfold/2019/03/19...csi_leopard_2_onjaro_loveg_airbus_helikopter/
Akkor három-három Wisent és Leguan jön. A Magyar Idők ugyanis ezt írta: "hat kompatibilis műszaki jármű"

A Fahrschulpanzer szerintem a vezető kiképző harckocsi

Igen az, csakhogy mi a tizennégy Leopard 2A4-et vettük erre a célra: "A rendszeresítés elősegítése és a személyzet kiképzésének gyorsításáért rövid távon 12 darab korábbi, A4-es változatot lízingelnek, melyek idővel szintén magyar tulajdonba kerülnek."
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Itt 3 Leguan-t írnak. Wisentből meg lehet, hogy több lesz. A Kodiak viszont emlékeim szerint egy svájci átépítés.... de nem vagyok benn biztos.

https://index.hu/belfold/2019/03/19...csi_leopard_2_onjaro_loveg_airbus_helikopter/

A Fahrschulpanzer szerintem a vezető kiképző harckocsi

EjmvWZ0.jpg
3 Leguan
5 Wisent 2

a csomag ezen része. Kodiakról nem tudok.

Én inkább még a multifunkciós, olcsóbb kategóriájú Fenneket hianyolom jelentősebb számban.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 631
113

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113

Szerintem a vezető-kiképző az csak a harckocsivezetők felkészítésére van, a 12 db A4 pedig teljes értékű harcképes jármű. Ezekkel a kezelőszemélyzet, illetve szakasz, esetleg század összekovácsolás (harcászat), illetve természetesen a harckocsi lőgyakorlatok végrehajtása jelenti a kiképzést-felkészítést.

A Wisent pedig lehet egyszerre műszaki harcjármű is (cserélhető adapterekkel), meg vontató harckocsi is.
Itt többfunkciós platformnak nevezi a gyártó, sokféle adapterrel (aknakifordító eke, markoló kanál, stb.)
https://www.ffg-flensburg.de/en/heavy-tracked-vehicles/arv-aev-wisent-2/
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 653
76 631
113
Ez már elég régi óta tudott dolog volt.
@mindenen kívül és én is jeleztük már, hogy bár mindenki arról regél, hogy a Leo 2-esek rohadt sokba kerülnek, a csomagáruk viszont kimondottan jutányos volt nekünk.
Én még bízok egy titkosított opciós, második csomagban is. :rolleyes:


A jelentés alapján a listában szereplő "páncélos" csomag 1,5 millárd Euróba került.

A 2019-es jelentésben van még 265 millio Euro / 87 milliárd HUF, amiről nem találtam meg, hogy az mi lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerintem a vezető-kiképző az csak a harckocsivezetők felkészítésére van, a 12 db A4 pedig teljes értékű harcképes jármű. Ezekkel a kezelőszemélyzet, illetve szakasz, esetleg század összekovácsolás (harcászat), illetve természetesen a harckocsi lőgyakorlatok végrehajtása jelenti a kiképzést-felkészítést.

Lenne értelme beszerezni, csak eddig nem volt róla szó. Lehet, hogy most tudtuk meg innen.

A Wisent pedig lehet egyszerre műszaki harcjármű is (cserélhető adapterekkel), meg vontató harckocsi is.
Itt többfunkciós platformnak nevezi a gyártó, sokféle adapterrel (aknakifordító eke, markoló kanál, stb.)
https://www.ffg-flensburg.de/en/heavy-tracked-vehicles/arv-aev-wisent-2/

Akkor a pionierpanzer és a bergepanzer egyaránt Wiesent lesz.

3 Leguan
5 Wisent 2

Forrás?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 860
35 227
113
Gondolj vissza 2011-re és hogy hány repülőképes helikoptere volt akkor a Honvédségnek...
Elfogadtuk mert adtak. Egyebkemt soha nem lehet tudni mikor lessz rajuk szukseg. /nem csak a helik et kaptuk jott azzal mas is./ egy elhuzodo helyzetbe nem art ha van...

72 megsemmisiteni nem fogjak. /abbol akkora botrany lenne...ellenzek.../ eladni nem tudjak. Par db kap egy kissebb tk t /esetleg nagyot./ aztan tartalek. Amig tobb ezredre valo kikepzett ember van a 72 hoz... Ami nem kap felujitast akar johetne vissza kalocsara. A parancsnoki epulet egesz jo allapotba van meg meg egy ketto.../ a tk s ak meg maradhatnanak tatan ahol most is vannak /tartalekosoknak ho kesszenleti szolgalatot adni hasonlo..../ par oreggel akik neha megjaratjak meg rendezik a tartalekosokat.../igy az alkatreszkeszlet evtizedekig megoldott./ szerintem ez lenne a legjobb megoldas. Zanzasitva kb.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and SilvioD

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

Akkor a helyes válasz:
Kampfpanzer: 44db Leopard 2A7+
Panzerhaubitzen: 24db Pzh2000
Pionierpanzer és Bergepanzer: 5db Bpz Wisent 2
Brückenlegepanzer: 3db PzSBr Leguan
Fahrschulpanzer: néhány FSchPz Leopard 2
Gyakorló és kiképzőharckocsi: 14db Leopard 2A4

LKW: 20-40db MAN teherautó
Gelaendefahrzeuge és Gelaendewagen: 20-30db Mercedes G250
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer: 6-10 MAN HX81 harckocsitréler
Gepanzierte Fahrzeuge: 10-20db Mercedes Wolf
Landfahrzeuge: 2-4 MAN HX32 műszaki vontató-mentő jármű
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
873
2 753
93
Akkor a helyes válasz:
Kampfpanzer: 44db Leopard 2A7+
Panzerhaubitzen: 24db Pzh2000
Pionierpanzer és Bergepanzer: 5db Bpz Wisent 2
Brückenlegepanzer: 3db PzSBr Leguan
Fahrschulpanzer: néhány FSchPz Leopard 2
Gyakorló és kiképzőharckocsi: 14db Leopard 2A4

LKW: 20-40db MAN teherautó
Gelaendefahrzeuge és Gelaendewagen: 20-30db Mercedes G250
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer: 6-10 MAN HX81 harckocsitréler
Gepanzierte Fahrzeuge: 10-20db Mercedes Wolf
Landfahrzeuge: 2-4 MAN HX32 műszaki vontató-mentő jármű
vágyaim szerint ez lenne a 25%... :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113
Elfogadtuk mert adtak. Egyebkemt soha nem lehet tudni mikor lessz rajuk szukseg. /nem csak a helik et kaptuk jott azzal mas is./ egy elhuzodo helyzetbe nem art ha van...

72 megsemmisiteni nem fogjak. /abbol akkora botrany lenne...ellenzek.../ eladni nem tudjak. Par db kap egy kissebb tk t /esetleg nagyot./ aztan tartalek. Amig tobb ezredre valo kikepzett ember van a 72 hoz... Ami nem kap felujitast akar johetne vissza kalocsara. A parancsnoki epulet egesz jo allapotba van meg meg egy ketto.../ a tk s ak meg maradhatnanak tatan ahol most is vannak /tartalekosoknak ho kesszenleti szolgalatot adni hasonlo..../ par oreggel akik neha megjaratjak meg rendezik a tartalekosokat.../igy az alkatreszkeszlet evtizedekig megoldott./ szerintem ez lenne a legjobb megoldas. Zanzasitva kb.[/QU
Köszi, hogy zanzásítva...:) (egyetértek!...)
A jelentés alapján a listában szereplő "páncélos" csomag 1,5 millárd Euróba került.

A 2019-es jelentésben van még 265 millio Euro / 87 milliárd HUF, amiről nem találtam meg, hogy az mi lehet.
A páncélos csomag 1,5 Mrd EUR egy kicsit húzósnak tűnik. A Katari csomag (aminek a butított verzióját vesszük, azt hiszem) 1,89 Mrd EUR volt, igaz, 6 évvel ezelőtt. (62 db Leopard 2A7+, 24 db Pzh 2000)
https://www.janes.com/article/49181/leopard-ready-to-prowl-in-qatar-idx15vp
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 496
113
A jelentés alapján a listában szereplő "páncélos" csomag 1,5 millárd Euróba került.

A 2019-es jelentésben van még 265 millio Euro / 87 milliárd HUF, amiről nem találtam meg, hogy az mi lehet.

Azért is sok az 1,5 Mrd EUR, mert azt ki sem tudnánk fizetni (kb. 500 Mrd Ft !!!). Ennyi volt az idei HM költségvetés. Az biztos nem lehet, a 20 db H 145M volt 100 Mrd, azt kellet kiköhögni mostanában, hisz azok már szállítás alatt vannak.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 004
12 840
113