A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 043
12 968
113
Svédország nagykövetét fogadta a honvédelmi miniszter...

"A honvédelmi miniszter a Gripen vadászgépekkel kapcsolatosan hangsúlyozta, hogy kétoldalú kapcsolataink legfontosabb eleme továbbra is a 2001-ben aláírt Gripen-bérleti szerződés. Hozzátette: magyar részről a Gripen-program végrehajtásához kapcsolódó területekre kívánnak koncentrálni, amelyben Magyarország továbbra is számít a svéd fél együttműködésére. Szó esett a tavalyi évben beszerzett svéd gyártmányú Carl Gustaf M4 típusú páncéltörő fegyverrendszerről is, amely nagymértékben hozzájárul a Magyar Honvédség képességeinek fejlesztéséhez. Ezzel kapcsolatban a svéd nagykövet elismeréssel szólt a kiképzendő magyar katonák felkészültségének szintjéről. A találkozón a fentiek mellett szót váltottak a honvédelmi miniszter februárban tervezett stockholmi látogatásáról, a haderőfejlesztésről, valamint az új típusú fenyegetésekről is. "

A dobozban a Gripen E slusszkulcs? :D
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
szerintem még örülnek is neki hogy a kvázi "ütköző/harcoló" államnak jobb/több technikája van
Azért én nem értem hogy a német-francia tandem hogy engedheti hogy a lengyeleknek azonos vagy még nagyobb számú tankjuk legyen - ez elég fura.
Azért, mert nincs beleszólásuk a nemzeti ügyekbe, másrészt ők vannak az orosz honnal közvetlen kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Hát ha megfizetik lesz, el kell dönteni a vezetésnek, hogy továbbra is a félmegoldásokkal próbálnak túlélni vagy pedig komolyan gondolják ezt az egészet, ez igaz a BM-re is.
Hát, ha, de lehet hogy a mostanihoz képest háromszoros fizetésért elmennek az osztrákokhoz tányért mosogatni. Brutális fizuemelés kellene, de nem csak a seregnek. Pedagógus, orvos nővér, szociális gondozó és a többi hol maradna.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 013
123 873
113
Hát, ha, de lehet hogy a mostanihoz képest háromszoros fizetésért elmennek az osztrákokhoz tányért mosogatni. Brutális fizuemelés kellene, de nem csak a seregnek. Pedagógus, orvos nővér, szociális gondozó és a többi hol maradna.
A teljes állami szféra az összeomlás szélén tántorog sajnos létszámhiány miatt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Igaz.
A másik két zászlóaljra ha lenne akarat és pénz, Katona honnan a fenéből lesz?
Minek mindenre katona? Le kellene csapni az a5-re, ha elpazarolják, aztán lezsírozva berakni valami könnyűszerkezetes alá. Néhánnyal meg lehet kiképezni akár tartalékot is. Pl. Leszerelt hk-soknak.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Minek mindenre katona? Le kellene csapni az a5-re, ha elpazarolják, aztán lezsírozva berakni valami könnyűszerkezetes alá. Néhánnyal meg lehet kiképezni akár tartalékot is. Pl. Leszerelt hk-soknak.
Az nem lehet, hogy ha a hk megsérül, kilövik, akkor a személyzetnek is baja lesz? Honnan fogsz tarcsisokat összekaparni? Valószínű, hogy a három dandár sem lesz békében feltöltve, viszont abban igazad van, hogy tartalék eszközre bőven szükség lenne.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 451
4 272
113
Azért, mert nincs beleszólásuk a nemzeti ügyekbe, másrészt ők vannak az orosz honnal közvetlen kapcsolatban.
Ugyanezen elv miatt nem kellene beleszólni az EU-s migrisimogatóknak, mekkora és milyen hosszú kerítést építünk a déli határon. A migránsokat láthatólag feltartóztatni képtelen balkáni államok miatt...Lásd esti áttörési kísérlet.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Minek mindenre katona? Le kellene csapni az a5-re, ha elpazarolják, aztán lezsírozva berakni valami könnyűszerkezetes alá. Néhánnyal meg lehet kiképezni akár tartalékot is. Pl. Leszerelt hk-soknak.
Márhogy kinek az A5-jeire?

Más:
Múltkor okoskodtam egy kicsit a 24 PZH kapcsán. Arra tudod a választ?
(Természetesen az is válasz, hogy tudod, de nem mondhatod ! ;))
Mert most "szörfölés" közben rábukkantam pár érdekes blogbejegyzésre a skandinávoktól.
Amibe az olyan műkedvelők számára, - mint én - egész érdekeseket találtam.
Egy kicsit emésztenem kell még, de egészen megdöbbentő számokat olvastam mind pozitív, mind negatív irányban a svédek, finnek, oroszok tüzérségi lehetőségei kapcsán...
Szóval ha feldolgoztam, akkor bedobom ide a köztudatba. Persze értő lektorálást/f@szságkijavítást mindenképpen "elvárom" majd! :):cool: