A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Amúgy az a 10 még mindig 40. Tíz az csak a mellény és akkor még hátizsák meg fegyver meg lőszer nincs rajtad.
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???[/QUOTE]
amugy hujeseget minek hordtok? a mellény semmire se jo..ti irtatok...a sapka se...nem jobb ezek nélkül menekülni nektek? hamarabb tudtok futni...gyorsabban..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
Amúgy az a 10 még mindig 40. Tíz az csak a mellény és akkor még hátizsák meg fegyver meg lőszer nincs rajtad.
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???[/QUOTE]
de te konkrétan 120 km-es visszavonulásos meneteket vizionáltál per nap ennek az egésznek az elején. A fejvesztett menekülés kissé szarabb mint a harcolva elszakadás, mert ha simán elfutsz több esélyed van rá, hogy megdöglesz.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???
de te konkrétan 120 km-es visszavonulásos meneteket vizionáltál per nap ennek az egésznek az elején. A fejvesztett menekülés kissé szarabb mint a harcolva elszakadás, mert ha simán elfutsz több esélyed van rá, hogy megdöglesz.[/QUOTE]
Jah a most rendszerben lévő mellény az magában 18 kiló, az újabb ami most van próbák alatt az 10.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 858
113
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???
amugy hujeseget minek hordtok? a mellény semmire se jo..ti irtatok...a sapka se...nem jobb ezek nélkül menekülni nektek? hamarabb tudtok futni...gyorsabban..[/QUOTE]

Nem nem jó.Teljesen más egy nehezebb zsákkal menni mint egy mellénnyel meg egy könnyebb zsákkal hiába ugyan akkora az össztömeg.
Milyen hülyeségről beszélsz?
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???
amugy hujeseget minek hordtok? a mellény semmire se jo..ti irtatok...a sapka se...nem jobb ezek nélkül menekülni nektek? hamarabb tudtok futni...gyorsabban..[/QUOTE]

Amúgy világít, hogy sorkatona se voltál.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
fussál te is....:)))
Én szoktam rendszeresen ;)

Amúgy voltál te egyáltalán sorkatona legalább? Mert valamilyen oknál fogva az idősebb fórumozók közül akik voltak valahogy senki sem kérdőjelezi meg a mondandót. Ahhoz, hogy lefuss 16 évesen 30 km-ert egy nap alatt kurvára nem kell keménynek lenni, az egy átlag gyerek normál kondija aki foglalkozott fizikai munkával esetleg minimál sporttal és nem számítógépfüggő vagy dagadt, amire van kb tizenplusz órája, hogy megcsinálja.[/QUOTE]
voltam, és olyan helyen ahol téged ezért már főbe is lőttek volna.ott magárt a kérdésért.is és ez nem vicc...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
Én szoktam rendszeresen ;)

Amúgy voltál te egyáltalán sorkatona legalább? Mert valamilyen oknál fogva az idősebb fórumozók közül akik voltak valahogy senki sem kérdőjelezi meg a mondandót. Ahhoz, hogy lefuss 16 évesen 30 km-ert egy nap alatt kurvára nem kell keménynek lenni, az egy átlag gyerek normál kondija aki foglalkozott fizikai munkával esetleg minimál sporttal és nem számítógépfüggő vagy dagadt, amire van kb tizenplusz órája, hogy megcsinálja.
voltam, és olyan helyen ahol téged ezért már főbe is lőttek volna.ott magárt a kérdésért.is és ez nem vicc...[/QUOTE]
Akkor én kérek elnézést, akkor viszont a harcászati alapokat illene tudnod azért.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én szoktam rendszeresen ;)

Amúgy voltál te egyáltalán sorkatona legalább? Mert valamilyen oknál fogva az idősebb fórumozók közül akik voltak valahogy senki sem kérdőjelezi meg a mondandót. Ahhoz, hogy lefuss 16 évesen 30 km-ert egy nap alatt kurvára nem kell keménynek lenni, az egy átlag gyerek normál kondija aki foglalkozott fizikai munkával esetleg minimál sporttal és nem számítógépfüggő vagy dagadt, amire van kb tizenplusz órája, hogy megcsinálja.
voltam, és olyan helyen ahol téged ezért már főbe is lőttek volna.ott magárt a kérdésért.is és ez nem vicc...[/QUOTE]
1986 i/I 1223/1-12---ez van a katonakönyvemben. keress rá.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Ez szép meg jó de mi arról beszélünk,hogy 10 év úlva mivel kéne váltani a Gripeneket ha le akarjuk őket váltani.
Tíz év alatt mi fog változni? A környező országok nem 5-6 évre veszik a 4.gen. gépeket, tekintve hogy ők is csórók. Az 5.gen. továbbra is az F-35-ből fog állni, az orosz és kínai típus nekünk nem jöhet szóba. Európai gép még akkor is nagyon messze lesz a késztől, szóval marad az amcsi minden hátrányával, elsősorban a függés ami nem tetszik a legtöbb embernek, úgy tűnik a jelenlegi kormányzat is ezen a véleményen van.

Én meghajlok az F-35előtt, ha valóban olcsóbb lesz 10 év múlva mint a Gripen E, de szerintem beérhetjük a régebbi(de pl elektronikailag és fegyverzetben a környéken még mindig potens) típussal.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
Tíz év alatt mi fog változni? A környező országok nem 5-6 évre veszik a 4.gen. gépeket, tekintve hogy ők is csórók. Az 5.gen. továbbra is az F-35-ből fog állni, az orosz és kínai típus nekünk nem jöhet szóba. Európai gép még akkor is nagyon messze lesz a késztől, szóval marad az amcsi minden hátrányával, elsősorban a függés ami nem tetszik a legtöbb embernek, úgy tűnik a jelenlegi kormányzat is ezen a véleményen van.

Én meghajlok az F-35előtt, ha valóban olcsóbb lesz 10 év múlva mint a Gripen E, de szerintem beérhetjük a régebbi(de pl elektronikailag és fegyverzetben a környéken még mindig potens) típussal.
Hát ha belegondolsz, a légierő technikai fölénye prioritás volt eddig is, ezért vettünk Gripent amikor a többi ország csak tizenévekkel később szerzett be új gépet. Szerintem számíthatsz rá, hogy hacsak nem lesz kuuurva olcsó az a Gripen E akkor F-35 lesz.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 282
76 858
113
Tíz év alatt mi fog változni? A környező országok nem 5-6 évre veszik a 4.gen. gépeket, tekintve hogy ők is csórók. Az 5.gen. továbbra is az F-35-ből fog állni, az orosz és kínai típus nekünk nem jöhet szóba. Európai gép még akkor is nagyon messze lesz a késztől, szóval marad az amcsi minden hátrányával, elsősorban a függés ami nem tetszik a legtöbb embernek, úgy tűnik a jelenlegi kormányzat is ezen a véleményen van.

Én meghajlok az F-35előtt, ha valóban olcsóbb lesz 10 év múlva mint a Gripen E, de szerintem beérhetjük a régebbi(de pl elektronikailag és fegyverzetben a környéken még mindig potens) típussal.

Biztosan olcsóbb esz 10 év múlva(üzemeltetni 100% vételerban nem biztos)mert az egyikből lesz 1000+ a másikból meg pár tucat...
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
jó...felveszek egy hatizsakban egy 25kilos cementes zsákot. az jó? és elgyaloglok, vele 20 kilometert..nem futok, gyaloglok. 50 evesen. ha megcsinalom akko elvarható hogy ha valaki katona es ez a szakmaja fusson basszus???
de te konkrétan 120 km-es visszavonulásos meneteket vizionáltál per nap ennek az egésznek az elején. A fejvesztett menekülés kissé szarabb mint a harcolva elszakadás, mert ha simán elfutsz több esélyed van rá, hogy megdöglesz.[/QUOTE]
idézd már azt hogy én mikor mondtam visszavonulást , pláne 120 kilometerest!!! ha jol emlékszem 20-40 km-ert maqximum. azt is csak azért hogy rövidebb legyen a vonal...gondolom.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
de te konkrétan 120 km-es visszavonulásos meneteket vizionáltál per nap ennek az egésznek az elején. A fejvesztett menekülés kissé szarabb mint a harcolva elszakadás, mert ha simán elfutsz több esélyed van rá, hogy megdöglesz.
idézd már azt hogy én mikor mondtam visszavonulást , pláne 120 kilometerest!!! ha jol emlékszem 20-40 km-ert maqximum. azt is csak azért hogy rövidebb legyen a vonal...gondolom.[/QUOTE]
Ha valaki éntőlem valaha visszavonulást vagy annak a szándékát be tudja mutatni annak én benyalok itt helyben.Kizárt dolog hogy ilyet én valaha mondtam volna. TERVSZERŰEN A TISZA VONALÁIG.....MAX DEEE biztos hogy azonnali ellencsapást is mondtam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 149
119 590
113
de te konkrétan 120 km-es visszavonulásos meneteket vizionáltál per nap ennek az egésznek az elején. A fejvesztett menekülés kissé szarabb mint a harcolva elszakadás, mert ha simán elfutsz több esélyed van rá, hogy megdöglesz.
idézd már azt hogy én mikor mondtam visszavonulást , pláne 120 kilometerest!!! ha jol emlékszem 20-40 km-ert maqximum. azt is csak azért hogy rövidebb legyen a vonal...gondolom.[/QUOTE]

Ha a magyar katonának menekülnie kellene vagy mennie napi szinten 10-20 kiulometert, kap surranot. de ha nem birja a kényes lába akkor baszhatjuk.ha nem birja. De hova kellene mennie?Mondjuk gáz van és vissza kell vonulni 50-100km-ert. vagy forditva előre 50-100km-ert. Ha a bakancs feltöri a lábát hát istenem. Húz még 1 zoknit hintőporral oszt kuss...ezt a sok nyamnyila faszt ugysem lehet megnevelni...szerintem..légpárnás surranó kellene, meg légkondis ruha. meg a f..szom tudja mi.hello.....álljon már meg a menet.

Hmm, valóban. Tudod mire jöttem rá?
Hogy egy félreolvasásból adódó faszságon vitázunk, mert napi szinten 10-20-at írtál tényleg. Szóval megkövetlek.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Ezzel az "öreg" vsz "fiatal" vitában kicsit zavarban vagyok, mivel az ilyen ultramaratonokon, ultratáv meneteléseken általában az idősebbek szokat nyerni. Lehet itt valahol a pszihés terhelhetőség is fontos.
Azt hiszem félreértettek. Természetesen 40 felett is lehet remek eredménnyel futni maratont, súlyt emelni stb. Csak éppen nem a hét minden napján. Jómagam egész életemben sportoltam, min. heti 5-6 órát, de most már 40 felett egy jó idővel megfutott félmaraton után egy egész hétig alkalmatlan vagyok komolyabb fizikai terhelésre. Ugyanilyen félmaraton után 30 éves koromban másnap reggel már kész voltam az újabb kihívásra. Egy katona 40 felett már nem alkalmas arra, hogy huzamosabb ideig jó teljesítményt nyújtson. 1-2 napig remekül tud teljesíteni, de utána hamar "kifogy a benzin a tankból"..
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
idézd már azt hogy én mikor mondtam visszavonulást , pláne 120 kilometerest!!! ha jol emlékszem 20-40 km-ert maqximum. azt is csak azért hogy rövidebb legyen a vonal...gondolom.
Ha valaki éntőlem valaha visszavonulást vagy annak a szándékát be tudja mutatni annak én benyalok itt helyben.Kizárt dolog hogy ilyet én valaha mondtam volna. TERVSZERŰEN A TISZA VONALÁIG.....MAX DEEE biztos hogy azonnali ellencsapást is mondtam.[/QUOTE]
éppen ellenkezőleg..követelem szabolcs hajdú meg békés magyar lakosságának teljes felfegyverzését.nézz utánna.szét kell osztani ami van..
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
idézd már azt hogy én mikor mondtam visszavonulást , pláne 120 kilometerest!!! ha jol emlékszem 20-40 km-ert maqximum. azt is csak azért hogy rövidebb legyen a vonal...gondolom.



Hmm, valóban. Tudod mire jöttem rá?
Hogy egy félreolvasásból adódó faszságon vitázunk, mert napi szinten 10-20-at írtál tényleg. Szóval megkövetlek.[/QUOTE]
nem kell megkövetni, mert csak beszélünk. engem nem sertettél meg.Beszélgetünk sok ember egymással. és mindenki aki itt van jót akar..nha felkapjuk a vizet ez van:)))
a lenyeg hogy a vége ennek azkell legyen hogy legyen egy erőss hadseregünk. semmi más nem számít..:_)))
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 781
65 134
113
Ehh, ha az ember olyan kornyezetben maradt volna ahol futtatjak meg egyeb dolgokat csinalna nap mint nap akkor meg biztosan fitt es ude lennek. De az ilyenekbol mar reg kiestem, most 500m futas, meg valami 15-16 fekvo ami megy, es ma reggel dobbentem ra hogy bal kezzel a seggemet se tudom kitorolni mar... Ugyhogy fusson meg menekuljon aki akar, en kihagyom. El dolgozgatok meg gond nelkul erdon, vagy pakolgatok ezt azt, lapatolok, de latom hogy pl a 32 eves ocsem ez is jobban birja. Annyira meg sajnos se pihent se idomilliomos nem vagyok hogy ez valtozzon, es ezzel az orszag zome igy van, barmennyire is meno manapsag a fittnessezes. Vannak kivetelek 40-50-60 eves korban is, de azok tuti nem galyaznak annyit mint en, kedden irtam meg a februari listam, 02.25-en delutan lesz az elso szabad par oram, addig ejjel nappal hetvegen minden ora foglalt valamiert.