A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Mikorra nekünk gép fog kelleni olyan lenne Gripen E-t venni mint most valamilyen modernizált F-4 Phantomot.
Pedig egyre gyakrabban gondolok arra, hogy a brazil Gripen vonalba a Kc-projekt mellett bekapcsolódunk. Úgy emlékszem annak az ágnak vannak amerikai érdekeltségei...

Csak egy érzés!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ezzel az "öreg" vsz "fiatal" vitában kicsit zavarban vagyok, mivel az ilyen ultramaratonokon, ultratáv meneteléseken általában az idősebbek szokat nyerni. Lehet itt valahol a pszihés terhelhetőség is fontos.

A fiatalok közt gyakoribb a forrófejűség, és meggondolatlanság. Rosszabbul osztják be az erejüket. Katonának a 27-40 közötti korosztály lenne az ideális. Természetesen nem kizáró ok ki sem fiatalabb sem idősebb kor. De ez zömében egyén függő.
A harctéren nem jó a hősködés (fiatalok), de az izületi bántalom, vagy egyéb betegség/elváltozás(idősebbek), sem.

Ez utóbbira egyszerűen egy orvosi vizsgálat elég, az előbbit meg általában az első ütközet szokta megszűrni. Egy társ halála után lecsökken a forrófejűség (Ezt nevezhetjük tűzkeresztségnek is.)

Természetesen egy háború negatív hatással van a populációra, ami valljuk be nagyon nem hiányzik nekünk. Szóval remélem a céljainkat és érdekeink megvédését sikerül békés úton rendezni.
A legjobb ha a katonáinkat és a technikát csak a gyakorlótéren meg hadgyakorlatok során kell használnunk. De arra mindig ügyelni kell, ha bármikor jön az ellenség legyenek felkészülve.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Miért akartok minimum 10 év múlva egy tök elavult gépet venni?

Lehet addigra lesz Gripen G/H és arra gondoltak. Jelenleg az F35 opció, hogy addigra hogy leszünk az orosszal, vagy esetleg lesz valami kínai csoda amit megosztanak velünk. Ki tudja.
Ezen elég 2-3 évvel leváltás előtt nekilátni körbevizsgálódni és tesztelgetni.
Ha nem lesz jobb akkor persze f35, de lehet lesz majd f47 vagy xy.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Miért akartok minimum 10 év múlva egy tök elavult gépet venni?
Van üzemeltetési tapasztalat, olcsóbb mind az ára, mind a várható üzemeltetése, nincs szukségünk jobbra, a térségben így is penge lesz. Talán duplázni is tudjuk a mennyiséget.
Igy lesz sansz mást is fejleszteni, nem égetünk el erre minden pénzt.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Miért akartok minimum 10 év múlva egy tök elavult gépet venni?
Miért akarnak a svédek, a brazilok, stb?

Vajon lopakodó lesz 10 év múlva is, vagy ugyanúgy töri lesz, mint a változó szárnyállás, meg más egykor forradalmi újítások?

ha egy komoly hálózati hadviselésben veszel részt, ahol nem láthatatlanok a 35-ösök, viszont drágák, nincs túl jó a hadrafoghatósága és az is drágán, akkor mi van?
De nem akarok. Csak érzés.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
A fiatalok közt gyakoribb a forrófejűség, és meggondolatlanság. Rosszabbul osztják be az erejüket. Katonának a 27-40 közötti korosztály lenne az ideális. Természetesen nem kizáró ok ki sem fiatalabb sem idősebb kor. De ez zömében egyén függő.
A harctéren nem jó a hősködés (fiatalok), de az izületi bántalom, vagy egyéb betegség/elváltozás(idősebbek), sem.

Ez utóbbira egyszerűen egy orvosi vizsgálat elég, az előbbit meg általában az első ütközet szokta megszűrni. Egy társ halála után lecsökken a forrófejűség (Ezt nevezhetjük tűzkeresztségnek is.)

Természetesen egy háború negatív hatással van a populációra, ami valljuk be nagyon nem hiányzik nekünk. Szóval remélem a céljainkat és érdekeink megvédését sikerül békés úton rendezni.
A legjobb ha a katonáinkat és a technikát csak a gyakorlótéren meg hadgyakorlatok során kell használnunk. De arra mindig ügyelni kell, ha bármikor jön az ellenség legyenek felkészülve.
Ha rajtam állna 70-80 éveseket küldenék a frontra :D
Ők már megették a kenyerük javát, ha elpatkolnak, hát már úgy sem lett volna olyan sok hátra. Míg egy fiatal, ha túl is éli, elég keményen megsínyli az egészet pszihásen is.
Szóval ezen logikát követve, minnél később megy ki az amber a frontra, annál jobb.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach and Anti

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ha rajtam állna 70-80 éveseket küldenék a frontra :D
Ők már megették a kenyerük javát, ha elpatkolnak, hát már úgy sem lett volna olyan sok hátra. Míg egy fiatal, ha túl is éli, elég keményen megsínyli az egészet pszihásen is.
Szóval ezen logikát követve, minnél később megy ki az amber a frontra, annál jobb.

Tudom hogy moderátor vagy de ez egy hülyeség volt. Tudod jól mire írtam. És hogy van valós alapja annak amit írtam. Persze egy háborúban a végén még a 15-16-éveseket is gyakran besorozzák.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Van üzemeltetési tapasztalat, olcsóbb mind az ára, mind a várható üzemeltetése, nincs szukségünk jobbra, a térségben így is penge lesz. Talán duplázni is tudjuk a mennyiséget.
Igy lesz sansz mást is fejleszteni, nem égetünk el erre minden pénzt.

Épp csak elavult azaz harcban nem érne sokat,de legalább spóroltunk...

Lehet addigra lesz Gripen G/H és arra gondoltak. Jelenleg az F35 opció, hogy addigra hogy leszünk az orosszal, vagy esetleg lesz valami kínai csoda amit megosztanak velünk. Ki tudja.
Ezen elég 2-3 évvel leváltás előtt nekilátni körbevizsgálódni és tesztelgetni.
Ha nem lesz jobb akkor persze f35, de lehet lesz majd f47 vagy xy.

10 év múlva a piacon ugyan úgy mint most csak F-35 lesz meg SZU-57 esetleg valami kínai.Azok a projektek amik most vannak kibontakozóban 10 év múlva még nem lesznek olyan stádiumban,hogy megkezdődjön a sorozatgyártásuk főleg nem exportra.

mert min 10 év múlva sem lesz jobb egyéb alternatíva

Az F-35 már ma is létező alternatíva ami jobb is.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Tudom hogy moderátor vagy de ez egy hülyeség volt. Tudod jól mire írtam. És hogy van valós alapja annak amit írtam. Persze egy háborúban a végén még a 15-16-éveseket is gyakran besorozzák.
Tévedsz, nem ironizáltam azon amit mondtál. A 70-80 év tényleg kicsitt túlzás, de a fiatalok szerintem sorozott tömeghadseregek esetében volt inkább opció. Szerződésesek esetében szerintem nem akkora gond a magasabb kor.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Tévedsz, nem ironizáltam azon amit mondtál. A 70-80 év tényleg kicsitt túlzás, de a fiatalok szerintem sorozott tömeghadseregek esetében volt inkább opció. Szerződésesek esetében szerintem nem akkora gond a magasabb kor.

Akkor inkább a kövéreket!Azok mivel elfutni nem tudnak biztosan harcolni fognak...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Épp csak elavult azaz harcban nem érne sokat,de legalább spóroltunk...



10 év múlva a piacon ugyan úgy mint most csak F-35 lesz meg SZU-57 esetleg valami kínai.Azok a projektek amik most vannak kibontakozóban 10 év múlva még nem lesznek olyan stádiumban,hogy megkezdődjön a sorozatgyártásuk főleg nem exportra.



Az F-35 már ma is létező alternatíva ami jobb is.
Biztos hogy jobb. De ha figyelembe veszük akkor egyrészt a gatyánk is rámehet. Másrészt ugyan úgy jönne a sírás hogy alig maradt pénz másra.
Egyébként van egy olyan érzésem hogy a román f-16 ok hadrafoghatósága papíron és a valóságban valahogy másképp fog festenni.
Vajon hány gép fogja végezni donorként úgy hogy papíron hadrafogható lesz. Ja valahogy némely nyugati hadseregnél is így mehet. Csak erről nem szeretnek beszélni. BW..........
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 469
113
Akkor inkább a kövéreket!Azok mivel elfutni nem tudnak biztosan harcolni fognak...
Jaja!!! Meg akiknek valamilyen gyógyíthatatlan nyavalyájuk van.
Viccet félretéve az amerikaiaknál több katona hal meg öngyilkosság következtében PTSD miatt, mint ahánnyal az ellen végez.
Szerintem egy 30-40 éves pszihésen jobban helyén tudja kezelni a dolgokat, mint egy tizen- huszonéves. Persze értem, hogy nagyon fontos a fizikai állóképesség stb. stb.
 
  • Tetszik
Reactions: krokomach and zeal

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Ha rajtam állna 70-80 éveseket küldenék a frontra :D
Ők már megették a kenyerük javát, ha elpatkolnak, hát már úgy sem lett volna olyan sok hátra. Míg egy fiatal, ha túl is éli, elég keményen megsínyli az egészet pszihásen is.
Szóval ezen logikát követve, minnél később megy ki az amber a frontra, annál jobb.

Látom magamelőtt a nagyapáimat bokorugróként, a nagyanyáimat meg mesterlövészként.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Jaja!!! Meg akiknek valamilyen gyógyíthatatlan nyavalyájuk van.
Viccet félretéve az amerikaiaknál több katona hal meg öngyilkosság következtében PTSD miatt, mint ahánnyal az ellen végez.
Szerintem egy 30-40 éves pszihésen jobban helyén tudja kezelni a dolgokat, mint egy tizen- huszonéves. Persze értem, hogy nagyon fontos a fizikai állóképesség stb. stb.

Ja, meg ennyi idősen inkább a laktanyában vagy, mint a családoddal. Asszonyt is unod, a gyerek is idegesít.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal