A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Nah, ma körbefutott a AMRAAM hír a mainstream sajtón. Eléggé a tényekre szorítkozik, jobb mint számítottam rá, kivéve a hvg kommentszekciót, ott elszabadult a pokol! :)

Két jó meglátásuk volt.
  • Észak-koreai mintára így akarják likvidálni Kari-Gerit.
  • A másik meg az előzményekre hívta fel a figyelmet. Donald szerdán idecsörgött vagy fordítva.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Nah, ma körbefutott a AMRAAM hír a mainstream sajtón. Eléggé a tényekre szorítkozik, jobb mint számítottam rá, kivéve a hvg kommentszekciót, ott elszabadult a pokol! :)

Két jó meglátásuk volt.
  • Észak-koreai mintára így akarják likvidálni Kari-Gerit.
  • A másik meg az előzményekre hívta fel a figyelmet. Donald szerdán idecsörgött vagy fordítva.


Én is tartottam egy kis sajtószemlét délelőtt, de minden magyar cikk úgy kezdődött hogy "értesült a Magyar Nemzet", így nem láttam értelmét belinkelni egyiket sem, mert csak azt ismételgették amit ott olvastak. Egyrészt jól titkolóznak VBÜ-nél, másrészt nincs már "különvéleménye" senkinek.

A külföldi írások is csak szó szerint idézik a DSCA-t.

Persze itt még nincs szerződés. De mi a helyzet a többivel? Erre lassan már fél éve várunk: "A jóváhagyott beszerzések dokumentumait a VBÜ közzéteszi, a minősített adatokra vonatkozó szabályok figyelembevételével." Ez jól hangzik, de azért meglepne, ha bármit megtudnánk.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
Én is tartottam egy kis sajtószemlét délelőtt, de minden magyar cikk úgy kezdődött hogy "értesült a Magyar Nemzet", így nem láttam értelmét belinkelni egyiket sem, mert csak azt ismételgették amit ott olvastak. Egyrészt jól titkolóznak VBÜ-nél, másrészt nincs már "különvéleménye" senkinek.

A külföldi írások is csak szó szerint idézik a DSCA-t.

Persze itt még nincs szerződés. De mi a helyzet a többivel? Erre lassan már fél éve várunk: "A jóváhagyott beszerzések dokumentumait a VBÜ közzéteszi, a minősített adatokra vonatkozó szabályok figyelembevételével." Ez jól hangzik, de azért meglepne, ha bármit megtudnánk.
Hétvégén ránéztem az oldalra, de karbantartás miatt nem volt elérhető, ma meg feltöltés alatt a státusz.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 162
10 905
113
De durva.
A HVG kommentelői még ahhoz is túlságosan baloldaliak, hogy vitatkozz velük. :D
Nagyon durva, hogy mi megy ott. Viszont sok profil stílusa kifejezetten ismerős más nevekkel a 444-ről pl.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 053
10 148
113
A tápiószecsői HM Ei telep is kapott egy adag tatai vasat, 1:35perc után, a "gyakran" használt iparvágány az kemény :D

És ezek meg a BTR-ek helyett mit kap Tata? Vagy ez simán képesség vesztés ott? Valamint minek viszik bárhova 10 évig rothasztani ezeket a járműveket, miért nem szedik egyből szét őket, ami még még használható azt tegyék el, a többit adják el vashulladéknak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
És ezek meg a BTR-ek helyett mit kap Tata? Vagy ez simán képesség vesztés ott? Valamint minek viszik bárhova 10 évig rothasztani ezeket a járműveket, miért nem szedik egyből szét őket, ami még még használható azt tegyék el, a többit adják el vashulladéknak.
Mert ezeken már átestek és 10 éve rohadtak ott. Jóval több btr-ünk van mint amennyi rajunk.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Nah, ami a 2 DSCA engedély és a 180 C7 + 60 ER kapcsán ténynek látszik zordot olvasva. 2 külön engedély, 2 külön eljárás. Nem a tavaly augusztusi lett 60-ra lebutítva, csak akkor ER-re nem volt lehetőség engedélyt kérni. Viszont a számok bár szépek, ez a max plafon, messze nem tuti, hogy összesen ennyi lesz.

Türelemmel várni kell, bár ahogy elnézem, ma Szijjártó belegázolt a norvégok kis lelkébe, úgyhogy még jövőre is ezt fogjuk találgatni. :)

Végül is 60 ER, 60 C7 és 60 Iris-T vagy AIM-9X az már 15 indító kètszeri feltöltésre lenne elèg (15 x 6 x 2) ami nem rossz...
Ez már bő két üteg, szűken akár három is...

https://www.armadninoviny.cz/protivzdusny-system-nasams2-pro-madarsko.html#diskuze

Pali meg HIMARS-ot meg HISAR-O-t is var. :p:D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
És ezek meg a BTR-ek helyett mit kap Tata? Vagy ez simán képesség vesztés ott? Valamint minek viszik bárhova 10 évig rothasztani ezeket a járműveket, miért nem szedik egyből szét őket, ami még még használható azt tegyék el, a többit adják el vashulladéknak.


A BTR az nem képesség:D

De azon én is meglepődtem, hogy /A-sokat is pakoltak föl pár hete.
Főleg, hogy mostmár van 2glz-is.

Normál esetben ez még úgy működne amikor megjön az új gép, akkor viszik el a régit.

Kriss talán azt írta pár napja, hogy az építkezések miatt viszik el a gépeket.
De ha ő akarja és mondhatja, biztos megírja mi a helyzet.


Mert ezeken már átestek és 10 éve rohadtak ott. Jóval több btr-ünk van mint amennyi rajunk.

Nem hiszek neked. :D Van az 18is.

Volt hogy a századomnak egyszerre 4 gépe volt működőképes.
Volt, hogy 6. Elindúltak viziátkelésre Neszmélyre csak 3 ért oda. A többit cibáltál vissza. :rolleyes: Messze van.

Ha pedig volt valami nagyobb gyakorlat akkor megoldották. A sofőrök heteken át este 8ig szereltek. A végén kaptak egy tálca sört(összesen) , és biztos helyük volt a következő külszolgálatban.

De ha a hk-k ból 12 eltudott menni gyakorlatra, lehet btr szinten is jobb a helyzet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
A BTR az nem képesség:D

De azon én is meglepődtem, hogy /A-sokat is pakoltak föl pár hete.
Főleg, hogy mostmár van 2glz-is.

Normál esetben ez még úgy működne amikor megjön az új gép, akkor viszik el a régit.

Kriss talán azt írta pár napja, hogy az építkezések miatt viszik el a gépeket.
De ha ő akarja és mondhatja, biztos megírja mi a helyzet.




Nem hiszek neked. :D Van az 18is.

Volt hogy a századomnak egyszerre 4 gépe volt működőképes.
Volt, hogy 6. Elindúltak viziátkelésre Neszmélyre csak 3 ért oda. A többit cibáltál vissza. :rolleyes: Messze van.

Ha pedig volt valami nagyobb gyakorlat akkor megoldották. A sofőrök heteken át este 8ig szereltek. A végén kaptak egy tálca sört(összesen) , és biztos helyük volt a következő külszolgálatban.

De ha a hk-k ból 12 eltudott menni gyakorlatra, lehet btr szinten is jobb a helyzet.
Jelenleg van pénz az állapotfenntartásra.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 745
4 495
113
De durva.
A HVG kommentelői még ahhoz is túlságosan baloldaliak, hogy vitatkozz velük. :D
Nagyon durva, hogy mi megy ott. Viszont sok profil stílusa kifejezetten ismerős más nevekkel a 444-ről pl.
Légyszíves segítsél!
Hol van ez a hvg-s cikk többszöri nekifutásra sem találtam.
Kínozni akarom magamat egy kicsit...;):)