A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Vagy 2-3 hete , ha jól emlékszem, e fórumban volt róla szó. Valami török cégről esett szó. Mert szerintem, ha a hír nem kacsa , ennyi Yalcint és NSM-et nem veszünk, de lehet a végén még egy darabot sem.
Igazából szerintem itt kuuuurva korán próbáljátok belőni a számokat bárminek amikor nincs róla elképzelés bejelentés hiányában hogy mire és mennyit akarunk venni. Főleg, hogy az mennyi kebabosautót akartak (állítólag) beszerezni tavalyi hír és azóta változhatott bármi. Nincs semmi értelme kiindulni belőle.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Que pasó? =O
Ez hogyan is jon ki? Szerintem a közelében nem jarunk meg Atlasokkal meg NASAMS plusz radarrendszerrel sem, az kb 1000 milliard egyutt.



Ha jól szamoltunk, akkor meg a te videod alapjan is kb pont annyi maradt (masik 1000 milliard), hogy mind a lancos, mind a kerekes IFVk meg belefernek 2026-ig.



Persze.



Lasd fenn, *elvileg* pont belefer, aprosagokra meg mindig lehet penzt talalni a ktgvetesben kesobb.



Kulon odairtam, hogy Z2026 *kivuli* tizeves lizing, evi 160 milliard korul (avagy huszeves es akkor 100 milliard korul.) :)

Nichts besonderes. :cool:

Hát nézd vissza ahol részletesebben beírtam. Nem szentírás persze, de pl. az eddigi német beszerzések elég jól dokumentáltak német minisztériumi adatok alapján. 1.8 mrd euro. Ehhez jönnek a helik stb. amiket írtam.

Én örülnék ha a további láncos és kerekes szajrékra ennyi maradt volna, de erős kétségeim vannak.

Egyébként ez az ismételt lízing nem hülyeség, 2 %-ból évi 100-150mrd-ot nem lehetetlen elkölteni vadászgépekre.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Vagy 2-3 hete , ha jól emlékszem, e fórumban volt róla szó. Valami török cégről esett szó. Mert szerintem, ha a hír nem kacsa , ennyi Yalcint és NSM-et nem veszünk, de lehet a végén még egy darabot sem.
A toronyról volt szó, az sztem a miénk is lesz, de 200-as darabszámra nem emlékszek.
3.5 mrd az nekem is gyanus, főleg annak függvényében mennyire nyalunk az Európában kiutált türköknek. A szír invázió kapcsán kifejezetten visszatetsző volt a magyar álláspont. Vagy trollkodás vagy nagyobb biznisz. 3,5mrd-ért nem égetjük magunkat. És hát ahogy @arcas rámutatott a török - magyar üzleti tanácsban ott ül a Nurol Makina pénzügyi igazgatója. Nem a kipcsak vérvonalat elemzi az tuti. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tisztelt urak! Valaki árulja már el nekem, hogy ha 3,5 milliárdért veszünk török csodákat ahhoz minek 200 torony? Mert az még egy díszszemle mennyiséget sem tesz ki. A másik dolog: a szállítógépek , osztok , szorzok ; a Herki kurvára túl van árazva,akármilyen megbízható masina, de a KC sem fér a fejembe, hogy szerintem még az A 400-as olcsóbbra jönne ki, persze ezzel nem azt mondtam, hogy A 400-ast kellene venni. Az A 400-as még nyűglődik,de szerintem meg fogják oldani , a KC meg kiforratlan típus. Még egy dolog: OV megint Belgrádban van, szerintem valami apróság onnan is lesz. Orkan vagy esetleg Nora vagy egyéb apróságok?
Azért annyira nem tartunk még ott, hogy az A400M olcsóbb legyen, mint a KC390... :rolleyes::D
A beszerzéseket nem igazán miniszterelnöki szinten kell intézni. :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Igazából szerintem itt kuuuurva korán próbáljátok belőni a számokat bárminek amikor nincs róla elképzelés bejelentés hiányában hogy mire és mennyit akarunk venni. Főleg, hogy az mennyi kebabosautót akartak (állítólag) beszerezni tavalyi hír és azóta változhatott bármi. Nincs semmi értelme kiindulni belőle.
Kuuurva korán? A török kocsikat odaállítták a tavalyi kisállatsimogatón a Leok mellé.....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Egyébként ma nagyot haknizitt a BMW vezetősége Debrecenben. Az ilyen hír mindig megnyugtat, ha a nehézdandár hiányzó elemeire gondolok.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 031
113
Honnan vetted a 200 tornyot?


A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.
Nem volt sehol nyilvános darabszám! Ez biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and SilvioD
K

kamm

Guest
A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.

[off-topic]
Az egesz Janes oldala egy rakasz sz@r, mar elnezest.
Konkretan *minden* korabbi link halott, sot, a keresojuk sem talal semmit - csodalatos ez az uj weboldal es arculat. Uzleti es informatikai szempontbol is total eges az egesz, plane, hogy igy van hetek ota - es plane a "TRUSTED", "PROFESSIONAL", "INFORMATION" es hasonlo, izlestelenul ordito szalagcimekkel, ugye. :D

Mondjuk nem is vartam mast egy IHS-tol, egy igazi inkompetens senkihazi brigad, tipikus arcoskodo, de kozben semmihez nem erto amator brit vegrehajtas.
[/off-topic]
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 031
113
Nem volt sehol nyilvános darabszám! Ez biztos.



Nem.

De te vagy az oka és dudi.:D:D:D:D:D

Április 16.án vitatkoztatok. Ahol te azt pedzegetted, hogy sok torony lessz. Nagyobb beszerzés.
Mire dudi, hogy miért 30 gépre nem kell torony csak 200ra?! :D:D:D

Hogy terjed a pletyka:rolleyes:

1 üveg bor és 3 feles kellett, hogy utána járjak. :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
A jane's írt egy ügyletről ápr. 15.-én. Az aselsan és Magyarország között köttetett.
Sajna ha rá akarok menni error van.

Az aselsan oldalán is fent volt. Na az is ledob folyton. (még jó, hogy nem vagyok konteó hívő:D)

Hogy 200 db? Így, hogy nem tudom visszanézni. Ha valakinek sikerül linkelje már. Lehet csak a mobil nem akarja.

Én csak ezt találtam amit meg tudtam nyitni.

https://www.defenseworld.net/news/2...d_Weapons_Station_to_NATO_Nation#.Xr7r3mm8o0M

De itt sem nemzet, sem db nincs.

Törölték az oldalról, de a gúgel nem felejt:
https://www.google.com/search?clien...hUKEwiBqZPV27bpAhUEonEKHWJEBiYQ4dUDCAs&uact=5
Valahonnan nekem is rémlik ez a 200 darab
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Ocses