A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Emlékeztetőül pár szám, amit még egy hete kb osszeszedtem, mind korábbi üzletek vagy ismert árak alapján:

  • NASAMS w/ uj radarrendszer - 180 milliard ($550M) - finnek 10 eve kb ennyiert csereltek le a Bukjaikat NASAMS-II-re es vadonatuj radarokra
  • (200) Puma SPz - 660 milliard ($2B) - a keves elerheto arbecsles alapjan felszerelve stb ~3.3 milliard darabja ($10M)
  • (400) Patria AMV/XP - 340 milliard ($1B) - a svedek stb kisebb mennyiseget vettek ilyesmi arakon, ekkora szamnal olcsobban kapnank, de az meg elmenne a fegyverzetre, igy atlag 800 milliora jo ki a finn avagy lengyel kerekes IFV ($2.5M)
  • (3) A400M - 150 milliard ($450M) vagy
  • (3) C-390 - 100 milliard ($300M)
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Én arra használnám ezt a lehetőséget, hogy javítsák a konstrukciós hibákat. A test magasságát csökkenteném alacsonyabbra tervezettnél, távirányítót toronnyal a túlélőkepesseg fokozása és a tömeg csökkentése érdekében. Korábban betettem ide képeket a relatív celfeluletek összehasonlítása miatt, de nem találom.

Nekem a Lynx eleg zsakbamacska feeling, ha csak nem adjak felaron nincs min gondolkodni szerintem.

Nem hiszem, hogy ennyire bele lehetne nyúlni egy fejlesztésbe. A test olyan, mint egy karosszéria. Méretezve van, minden részegység el van benn helyezve. Ha alacsonyabbra terveznék, nagyon át kellene tervezni a belsejét. Az igaz, hogy nagyon sok tömeget meg lehetne spórolni egy laposabb, a Pumához hasonló testtel.
Az biztos, hogy a képek alapján egy hihetetlen magas szörnyeteg, de szerintem emiatt is gyengébb a páncélvédelme, mint a kisebb, de közel ekkora tömegű Pumának.
Nekem sem tetszik egyébként, szerintem is kudarcra van ítélve, különösen a két fős hatalmas torony miatt. Egyszer már okoskodott itt valaki, hogy miért nem jó az emberes torony, meg, hogy mekkora célpont.
Sugárzik róla, hogy nincs még kifejlesztve. Amíg nem látni róla sáros, karcos, leszakadt kötényű képeket, addig olyan mint a modellautók a szélcsatornateszthez. Csak a külsőség a lényeg, a beltartalom majd később lesz kialakítva. Nagy bátorság kell egy ilyen jármű megvételéhez.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999
K

kamm

Guest
Koszi.
Transactional itt regulat salest jelent, azaz bemesz, veszel extra harom harckocsit, ket hidvetot, fizetsz, kijossz. :)
Egy cegnel mondjuk ilyen, ha vesztek par switchet levaltani regiket, tudjatok, hogy mondjuk 6-7 ezer dollar darabja, kell harom, az lesz mondjuk 20 rugo, megrendeled, ahol olcsobb es gyorsabb, nincs vele munka.

Big ticket mindig egyeni alkut jelent, a cegeknel eleve elore tervezzuk a big ticket itemeket, azokhoz procurement/RFP tarsul, alkudozunk, komplex deal is johet stb.

A RM oldalarol nezve az elso viszonylag fix sales revenue, a masodik viszont meg ismeretlen item price, de nagysagrendekkel nagyobb, komoly pipeline a kov par evre, az tutira megnyomja a reszvenyarat majd (ezek ugye befektetok egy earnings stb calcallon, lasd a share price utalást.)

Majd delutan atnezem, ha lesz idom.

.
Ebben a .pdf-ben.
Kiemelem:
Okay, that makes sense. The second question obviously is more on the defense
side. And when I look at your share price development, obviously the market is
now telling us that after all the saving measures of the governments globally,
there is no money left for defense. It seems like ... so I was just curious in terms of
your Defence business, obviously you have a deviation between let's say more
your transactional business and the big tickets in your pipeline. Obviously you've
spoke about the 10 billion pipeline for infantry fighting vehicles, so I was just
curious on those two items, both on the transactional business. I mean, do you see
any disruption there or would you expect it? I mean these are certainly not the
first crisis we have, so I would maybe be curious how that went maybe after
Lehman and after the Euro crisis. And also on your big tickets, if you look at the
countries where they are located, I guess we all know there's Hungary, we still
have Australia, we still have a lot of big tickets from Germany. So how would you
look at those in the current environment?

De ha van időd, akkor az egészet nézd át! Hátha találsz még érdekességet! ;)

@Terminator : betennéd ide a linkjét a masik transcriptnek is? Mert kívancsi vagyok a Lynxes utalásra.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
Lynxet csak akkor tudom elképzelni, ha valami eszement jo ajánlatot adtak Benkoeknek pl odaviszik a gyártást, máskülönben ostobaság lenne szerintem...
 
  • Tetszik
Reactions: endre

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ok, akkor irj mas konkret megoldast IFV-re, APC-re.

?
Láncosból, kerekesből csak a Naton belül gond nélkül találhatsz 5-5 friss fejlesztést, mai elvárásokhoz igazított 1-2 évtizede gyártásban lévő típusokat.
Ha picit szélesebbre vesszük a figurát és Nato barát országokat is bele vesszük akkor megint van egy raklap típus.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 622
113
Megint nem értem, hogy honnan veszed ezeket a kategorikus kijelentéseket. Honnan tudod, hogy mennyi lenne a Lynx fenntartása? Csak indulj ki abból, hogy mivel nagyobb tömegű, több üzemanyag kell a mozgatására.
Már szerintem csak ebben a topicban harmadszor dobom be, hogy a KMW lefejlesztette a 35/50mm-es RCT tornyot az ausztrál tenderre. Egy kész toronyról beszélünk! Hogyhogy nem lehet nagyobb fegyverzetet rá/bele tenni?:eek:o_O

Kérlek nézd meg a toronygyűrű átmérőjét a Puma-n és a Lynx-en.

A Lynx úgyszállít 8 lövészt, hogy közben kétszemélyes forgótornya van. A Puma meg távirányítós toronnyal 6-ot.

Nyilván a Pumára is rá lehetne tervezni egy nagy tornyot, csak akkor nem hat, hanem 4 lövész lesz szállítva.

,
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Kérlek nézd meg a toronygyűrű átmérőjét a Puma-n és a Lynx-en.

A Lynx úgyszállít 8 lövészt, hogy közben kétszemélyes forgótornya van. A Puma meg távirányítós toronnyal 6-ot.

Nyilván a Pumára is rá lehetne tervezni egy nagy tornyot, csak akkor nem hat, hanem 4 lövész lesz szállítva.

,
Igazából 35mm-es távirányított tornyot még elég könnyen meg tudnák oldani.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 650
14 622
113
KMW gyártmány, nyilván az RM tornya helyett a Pumához és a Boxerhez:
IWS35+4.jpg
Hány lőszer fér bele? Tíz?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 137
113
Marmint a Lynxen?
Az jo lenne, a kedvencem az a 35mm az 50 SS opcioval. :)
Szerintem semmi ertelme ma már a manned toronynak, csak a loszertol veszi el a helyet.
A lynx-en eleve fogadja a torony a 35-öst. Egyébként ja a lynx egy nagyon szép ígéret egyelőre. Csak nem tudni valójában mi van mögötte.





The WOTAN30 is an externally driven, medium-calibre automatic cannon with a rate of fire of 200rds/min. Easy to handle and highly reliable, the WOTAN30 can neutralize a wide variety of targets, making it the perfect choice for arming modern IFVs and other combat vehicles. The WOTAN35 is the latest member of the new WOTAN family and, due to its larger calibre, delivers longer range and deeper penetration than 30mm cannons.




Typical installation: Rheinmetall Lance turret and naval applications.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Kérlek nézd meg a toronygyűrű átmérőjét a Puma-n és a Lynx-en.

A Lynx úgyszállít 8 lövészt, hogy közben kétszemélyes forgótornya van. A Puma meg távirányítós toronnyal 6-ot.

Nyilván a Pumára is rá lehetne tervezni egy nagy tornyot, csak akkor nem hat, hanem 4 lövész lesz szállítva.

,
Minek tennél a PUMA-ra nagy, emberes tornyot?
Értelmetlen. A koncepció megcsúfolása lenne.
Az ausztrál tenderre 35mm-es torony pedig a jelenlegi helyére került ugyan úgy 3+6 fős belső térrel!
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 395
113
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 487
18 395
113
65+11 egy 2014-es forrás szerint. Egyébként nagyon sok RCW adat benne van, ide teszem:
https://issuu.com/vishmeh/docs/armada_dec_2013_jan_2014_-_compendi_fde8cbbfa48c14

Nyilván nem sok a 65+11, de láttam nagyobb torony hátsó résszel készült változatot is. Sőt! A Boxerre rakot az akkora, mint egy ház, kifejezetten csúf. De 35 mm.
IMG_2470-757103.JPG

IWS35+1.jpg

A 36. oldalon azt írják, hogy a megoldás a lőszerkészlet növelésére megvan, ha vevő igénye úgy kívánja megoldható. Ez is rút, de nagyon.