A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
Jo annyi elonyuk van ezeknek a kis raketaknak hogy egy fodrakasrol inditocso nelkul indithato kozvetlen sac/kp iranyzassal /iranyzobot segitsegevel./..

Ja, az irányzópálca. Ott a jármű elején. Tényleg így akarsz ma harcolni ?

Bundesarchiv_Bild_101I-216-0417-09%2C_Russland%2C_schwerer_Wurfrahmen_an_Sch%C3%BCtzenpanzer.jpg
 
K

kamm

Guest
Tudom, hogy ezzel követ dobok az állóvízbe....
T-72 modernizáció...
https://honvedelem.hu/hatter/uj-szerb-harckocsi-modernizacio/

Ketlem, hogy kovet dobnal, szerintem a 2A7HU beszerzes tukreben itt mar senki nem akar ilyen 30-40 eves jarganyokat hekkelgetni...
Nekem ez a szegeny ember megoldasa, hogy megse gyalogoljon at rajtuk egy modern hk zaszloalj minden problema nelkul, legalabb valami ellenallast jelentsenek. Szerbek ugye nem fognak sem nemetet, sem amerikait venni, az oroszoktol nincs mit, igy aztan maradt ez a hekkeles (meg egy erv a tulzott oroszbaratsag ellen.)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Ja, az irányzópálca. Ott a jármű elején. Tényleg így akarsz ma harcolni ?

Bundesarchiv_Bild_101I-216-0417-09%2C_Russland%2C_schwerer_Wurfrahmen_an_Sch%C3%BCtzenpanzer.jpg
????
Semmi ilyet nem irtam pont a raketa sorozatvetok ellen irtam ember!!! /olvasd mar vissza mit irtam./ vegig letettem az iranyitatlan raketat vagy 20 kommentbe sok soron at. 1 elemet emeltem ki pozitivumnak /azt is megjegyeztem hogy valojaban az se pozitivum... Pl el alatamasztva es ebbe az egybe kepes voltal belekotni..,, azt is kiemelve a kontextusbol es pont azt kihagyva ahol irom hogy nem is elony....
Ez szintiszta kotekedes
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Akkor a lengyel haderőt is vki értesítse, hogy mit ugrálnak a szar Twardyjukkal. Bezzeg 44(56) Leo majd mindent megold. Fogadok, ha harckocsi modernizálásra alkalmas céget vettünk volna, sokan itt áradoznának. És ezt nem is pejoratíve mondom.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Akkor a lengyel haderőt is vki értesítse, hogy mit ugrálnak a szar Twardyjukkal. Bezzeg 44(56) Leo majd mindent megold. Fogadok, ha harckocsi modernizálásra alkalmas céget vettünk volna, sokan itt áradoznának. És ezt nem is pejoratíve mondom.

A katonak ott is szidják a T-72 modernizálást,nincs szakmai alapja,kizarólag gazdasági.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Te vagy annyira azon az állásponton,hogy az elavult szarjainkkal is lehet hatékonyan harcolni a 21.században.
Olvasd mar el ember hogy mit irtam a pz iranyitatlan raketasorozatvetokrol.

/elavult szarok 72 d20 semmi mast nem igen partoltam azt is kifejezetten tartalekosoknak... Addig ameddig nem jut mas.... Azt hogy ezekert felszolaltam nagyon messzemeno kovetkezteteseket vonsz le hibasan... /ez nem jo tulajdonsag.../
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
72 nel is leirtam hogy ha jon hejette jobb a tartalekosoknak felollem mehet a kohoba de ameddig nincs semmi a semminel jobb
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 581
79 774
113
Olvasd mar el ember hogy mit irtam a pz iranyitatlan raketasorozatvetokrol.

/elavult szarok 72 d20 semmi mast nem igen partoltam azt is kifejezetten tartalekosoknak... Addig ameddig nem jut mas.... Azt hogy ezekert felszolaltam nagyon messzemeno kovetkezteteseket vonsz le hibasan... /ez nem jo tulajdonsag.../
Az pont nem elavult és leirták,hogy vagy 20 eve van a BM-21-hez irányított rakéta.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Az pont nem elavult és leirták,hogy vagy 20 eve van a BM-21-hez irányított rakéta.
Bm21 elavult iranyitott raketaval is.
Ha mindent modernizalnak rajta marmint a rendszeren. A csovek szamat le kell csokkenteni mert teljesen foloslegesse teszi a nagy mennyisegu cso megletet...

Kvazi lecsokkenteni a csovek szamat 20 adara. Megszunik terulet lovo fegyver lenni lessz belolle pontlovo fegyver. Uj tuzvezetest kap uj hordozoplatformot.
...
Mi mardt a bm21 bol
Semmi max a kaliber ami kicsi... Ha ugyan annyiba kerul a kis hatotavolsagu filleres raketa iranyithato fejjel torteno ellatasa mint a nagyobb kaliberuje megis miert kellene a kissebb kalibert valasztani... Plane ugy hogy az eredeti cuccbol semmi sem maradna...

Elavault
230 alatt nincs ertelme. 6 indito iranyitott raketaval boven eleg.., igy van megfelelo pusztitoero hatotav. 122 vel eggyik sincs meg. 122 raketa elavult ahogy a 100 agyu is elavult. Kicsi atlepett rajta a kor