A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

kamm

Well-Known Member
2019. február 23.
4 310
4 404
113
A pzg-s irodából végül nem lett semmi én úgy emlékszem.

Igen, en sem hallottam rola semmit, pontosabban altalaban semmi nesz barmifele lengyelekkel torteno egyuttmukodesrol, hiaba a politikai kozelseg...
Az en tippem szerint a lengyelek egy ponton vilagossa tettek, hogy ok az amerikaiak valagaba fognak bujni most, mert az oroszok iranti paranoia total csucsra van futtatva arrafele, ami elegge limitalja az egyuttmukodesi lehetosegeket, ha Orbanek - nagyon helyesen - alapvetoen europai rendszerekben gondolkodnak.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
1 623
2 341
113
200 pilóta, az már valami. -ha a helikopterekre számolunk 100 főt, és az egy század Gripenre 20-25 főt, akkor ebben benne lesz szerintem még egy vadász század.
A maradék kb ötven meg szállító.

Lassan a drón-pilóta (egészen más) kategóriáját is lehet számításba venni.

u.i: másnak is eszébe jutott ( a valasz után vettem észre);

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
5 609
9 116
113
Igen, en sem hallottam rola semmit, pontosabban altalaban semmi nesz barmifele lengyelekkel torteno egyuttmukodesrol, hiaba a politikai kozelseg...
Az en tippem szerint a lengyelek egy ponton vilagossa tettek, hogy ok az amerikaiak valagaba fognak bujni most, mert az oroszok iranti paranoia total csucsra van futtatva arrafele, ami elegge limitalja az egyuttmukodesi lehetosegeket, ha Orbanek - nagyon helyesen - alapvetoen europai rendszerekben gondolkodnak.

Egyértelmű ha mi egyáltalán együtt működünk valakivel ezen a téren azok a csehek lesznek.

• Tetszik
Reactions: ravenlord

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
403
723
93
És amíg nincs hivatalos bejelentés, addig le is kellene állítani ezt a topikot, mert miről beszélgetnének itt az emberek,ugye.De én értem egyrészt amit a hozzáértők írnak, hogy nincs konkrétum és sok a fantazmagória meg a baromság , másrészt azért annyira nem szakmai ez a fórum, hogy mondjuk én, tudjam mi az ami hülyeség és mi az ami nem. Szóval akkor mehet a T-72 upgrade? :D
bocs, de nem mehet... :D

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 291
4 420
113
T 72 egy darabig még meg lesz, utána kuka.
Pedig jó lenne egy normális másodvonalat is kiépíteni valamilyen szinten. Felőlem ez mehetne normális tartalékos erőkre is valamikor a jövőben. Ide viszont valamilyen olcsóbb vasak mehetnének. Pl török IFV,APC..... ugyan ez atgm meg támogató fegyverzet esetén is. Ha csak nehéz valamint közepes dandár szinten akarnánk megfelelni az szerintem valamilyen szinten hiba lenne. Mert lehet hogy furán hangzana de még akkor se készültünk fel bármilyen helyzetre. És itt nem csak közvetlen háborús tényezőkre gondolok. Hanem minden szarra amit egyes helyzetekből adódhat majd. Főleg nagy hatalmi háttér kavarásokra a szomszédoknál stb........
Ja a 72 re már én se költenék.

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 381
1 471
113
Csak kérdés: kis moszkvának és a szovjet bunkereknek pápa felé lehetne még valamikor funkciót találni, vagy katonai szempontból teljesen felejtős?
Ugyan ez; Kiskunlacháza, Kunmadaras.
Ezen repülőtereket mostanság láttad? Elcsodálkoznál rajta, ahogy kinéznek. Rettenetes összegbe kerülne a rendbetételük.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
27 402
21 825
113
Pedig jó lenne egy normális másodvonalat is kiépíteni valamilyen szinten. Felőlem ez mehetne normális tartalékos erőkre is valamikor a jövőben. Ide viszont valamilyen olcsóbb vasak mehetnének. Pl török IFV,APC..... ugyan ez atgm meg támogató fegyverzet esetén is. Ha csak nehéz valamint közepes dandár szinten akarnánk megfelelni az szerintem valamilyen szinten hiba lenne. Mert lehet hogy furán hangzana de még akkor se készültünk fel bármilyen helyzetre. És itt nem csak közvetlen háborús tényezőkre gondolok. Hanem minden szarra amit egyes helyzetekből adódhat majd. Főleg nagy hatalmi háttér kavarásokra a szomszédoknál stb........

Lesz másodvonal,úgy hívják,hogy Leopard 2A4...

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 381
1 471
113
T 72 kuka lesz, amint beérkeznek az A7-esek.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
14 440
18 134
113
A rámpásak 3 fős személyzettel mennek (ebből kettő pilóta). Hja és 3db lesz! Az A319-esek és a Falconok 2-2-vel. Azaz csak a szállítókra egy váltásban kellene 14. Ideális esetben lenne rájuk 3 váltás full személyzet. Azaz 42 fő.
Ezen felül kellenek oktató pilóták a Zlin-ekre, meg a leendő NG-kre (ha minden igaz ;)). És még ezen felül kellenek a harci pilóták. És akkor még vannak a helikopterek pilótái... (8 Hind, 5 Mi-8, 2 Mókus, 20 H145M, 16 H225M)

És mondtak már olyat is, hogy venni akarnak még egy "Airbus méretű gépet" és hogy elektronikai felderítő- és egyéb speciális feladatokra is akarnak gépet... de hogy ez egy gépet jelent vagy többet és hogy mikor, azt nem tudjuk.

• Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
5 609
9 116
113
És mondtak már olyat is, hogy venni akarnak még egy "Airbus méretű gépet" és hogy elektronikai felderítő- és egyéb speciális feladatokra is akarnak gépet... de hogy ez egy gépet jelent vagy többet és hogy mikor, azt nem tudjuk.

SIGINT/ELINT gépből minimum 2db kellene.

• Tetszik
Reactions: borisz

Parapitecus

Well-Known Member
2019. március 22.
1 381
1 471
113
Mindent is szeretnénk. Két század F-35, vagy ugyanannyi Griff -E, plusz két három légtér ellenőrző. Szerintem gondolkodjunk el egy keveset. Hajózók, műszakiak, éves költségek? Az usákoknak ez nem pénz, de nekünk kidobott pénz. Mindenkivel is akarunk háborúzni? El kellene költöznünk a jelenlegi helyünkről, mert itt a körülvevő népeink imádnak minket.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
5 609
9 116
113

Hátha normális légtérvédelmet akarunk akkor ez a képesség elengedhetetlen,természetesen a megfelelő adatfeldolgozási ifrastruktúrával együtt és ez a képesség a meglévő Gripenjeik harcértékén is nagyot dobna.Minimum két gép azért kell mert ha pl az egyik gép váratlanul meghibásodik vagy időszakos karbantartáson/javításon van akkor a másik gép veszi át a helyét.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
6 220
6 546
113
Ezen repülőtereket mostanság láttad? Elcsodálkoznál rajta, ahogy kinéznek. Rettenetes összegbe kerülne a rendbetételük.

Nem tudom hol a Bakonyban, de valamikor régen, egyik tv csatornán bemutattak egy orosz bunkert. Valami vezetési központ lehetett, atombiztos. Csodálkoztam kissé, hogy nyilvánosan mutogatják. A Honvédségnek nem kellett semmi, amit az oroszok kénytelenek voltak itt hagyni ? Repülőterek, ilyen atombiztos bunkerek, stb. ?