A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Csak annyi a baj, hogy én elmondtam, hogy mit szeretnék, nem akartam hozzá költségvetést, meg regényt írni indoklásképpen. Le lehet szólni, de tudjátok mi az igazság, hogy írhattok nagyon logikus dolgokat, de se ez, se az nem lesz.
Teljesen más lesz, mert mások döntenek, és nem mindig a logika szerint.
Pusztán azért mert mi itt a fórumon nagyokoskodó, de porbafingó kis senkik vagyunk, ezt vegyétek figyelembe.
Mindenki leírhatja az álmait, de költségvetés nélkül értelmetlen, a darabszámok meg a katonai szervezet felvázolása nélkül hasraütésszerűek, hogy nálad azok.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Julippo munkatársát:
PavolR
13:20 20.07.2020
S najmodernejšími verziami R-27 by Ukrajinci Maďarov zrejme prestrielali, nech by boli podvesené na čomkoľvek. A pokiaľ by ešte USA nepovolilo použitie AMRAAMov, bol by to proti maďarským AIM-9L(I)-1 vcelku jednostranný masaker aj keby na nich použili iba R-73.

Kellene az a Iris-T és Meteor is, hogy "lenyugodjanak a kedélyek" odaát. Igen, én is olvastam az összes hozzászólást ama cikk alatt ...
 
K

kamm

Guest
Julippo munkatársát:
PavolR
13:20 20.07.2020
S najmodernejšími verziami R-27 by Ukrajinci Maďarov zrejme prestrielali, nech by boli podvesené na čomkoľvek. A pokiaľ by ešte USA nepovolilo použitie AMRAAMov, bol by to proti maďarským AIM-9L(I)-1 vcelku jednostranný masaker aj keby na nich použili iba R-73.

Kellene az a Iris-T és Meteor is, hogy "lenyugodjanak a kedélyek" odaát. Igen, én is olvastam az összes hozzászólást ama cikk alatt ...

Attol, hogy a tajekozatlan, ostoba hulyesegeit terjeszti a szlav nyelvu nemetek kozott, meg nyugodtan olvasgathat itt, meg a vegen ragad is ra valami...
 
  • Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla
W

Wilson

Guest
Csak annyi a baj, hogy én elmondtam, hogy mit szeretnék, nem akartam hozzá költségvetést, meg regényt írni indoklásképpen. Le lehet szólni, de tudjátok mi az igazság, hogy írhattok nagyon logikus dolgokat, de se ez, se az nem lesz.
Teljesen más lesz, mert mások döntenek, és nem mindig a logika szerint.
Pusztán azért mert mi itt a fórumon nagyokoskodó, de porbafingó kis senkik vagyunk, ezt vegyétek figyelembe.

Hé hé nem kell ennyire mellre szívni a dolgokat ezen a fórumon van egy kis adok kapok alkalmanként,de azért nem rossz hely én mindenesetre értékelem,hogy leírtad az elképzelésedet.Egy kis humor sohasem árt:)
 
K

kamm

Guest
Csak annyi a baj, hogy én elmondtam, hogy mit szeretnék, nem akartam hozzá költségvetést, meg regényt írni indoklásképpen. Le lehet szólni, de tudjátok mi az igazság, hogy írhattok nagyon logikus dolgokat, de se ez, se az nem lesz.
Teljesen más lesz, mert mások döntenek, és nem mindig a logika szerint.
Pusztán azért mert mi itt a fórumon nagyokoskodó, de porbafingó kis senkik vagyunk, ezt vegyétek figyelembe.

Alapvetoen forditva van, a donteshozok logika szerint dolgoznak, mig te minden logika nelkul rittyentettel ide valamit, ami ritkan arat kozonsegsikert...
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Indulás.

109868117_3387926681294695_3456237201760916216_o.jpg
 
K

kamm

Guest
Par hulyesegen kivul viszonylag korrekt a cseh cikk a jovobeni ukran fighter beszerzesrol, mert szerintem is egyertelmu, hogy F-16-osokat fognak venni, varhatoan levedlett amerikai keszletekbol, amit olcson szamitanak meg nekik (majd lehuzzak oket az uzemeltetesen ill fegyverzeten/consumables.)
A 100 gep eleg rohejes, szerintem ha 20-22 gepet a kovetkezo 10 evben kifizetnek es felszerelenek, akkor sokat mondtam.
Ez amugy nekunk jo hir...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 939
113
- 5 db Halálcsillag,
- 200 db Imperial Rombolóval - legalább a fele legyen bolygóromboló képességgel,
- 200.000 db X-Wing és 150.000 db Tie Fighter,
- 200.000.000 fős drónhadsereg,
- stb. stb.

:D:D


Ez így hülyeség.

Az 5 halálcsillag teljesen fölösleges ha van 100 bolygóromboló képes Imperial.

X-Wing meg Tie Fighter egyszerre?
Minek?
Csak a logisztikát zavarod össze.
2 típus hasonló feladatra. Fölösleges.
Gondold át.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Semmit nem fognak venni, hacsak nem állja valaki a számlát az ukránoknak. A kínaiak, európaiak vagy Trump biztos nem fogják, Biden lehet. De ha Biden állja is, a százas darabszám elképeztő álmodozás!
És még az üzembentartás költségeiről nem is beszéltünk.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 442
4 226
113
https://honvedelem.hu/cikk/hadak-es-hidak/
"Nálunk nem úgy van, mint a civileknél, hogy pályázunk egy projektre, aztán ha nyerünk, akkor van munka. Itt automatikusan jön a tennivaló, nap mint nap” – mondja Polónyi Tibor őrnagy, az MH 37. II. Rákóczi Ferenc Műszaki Ezred 38 esztendős építésvezetője."
Avagy jól jön a gyors segítség ha megszorul a civilszféra is.;)
 
K

kamm

Guest
Semmit nem fognak venni, hacsak nem állja valaki a számlát az ukránoknak. A kínaiak, európaiak vagy Trump biztos nem fogják, Biden lehet. De ha Biden állja is, a százas darabszám elképeztő álmodozás!

Trump alatt is kaphatnak.
Siman eladjak neki, ha ugy akarjak a republikanusok, mondvan a LM csinal penzt az adonkbol - tegnapi hir a $15B (!) IDIQ (!!) rendeles a LM tovabbi C-130-asok (!!!) gyartasara, ez total nyilvanvaloan bujtatott penzugyi segitseg, hasonloan a Boeingtol hirtelen milliardos szinten rendelt cuccokhoz avagy a hirtelen szinten milliardokert rendelt Raytheon "supply modificiation" rendeles a Patriotokhoz stb stb.

És még az üzembentartás költségeiről nem is beszéltünk.

Arra irtam, hogy az lesz a lehuzas resze. Amerikaiak nagyon ritkan jotekonykodnak valamilyen sajat haszon nelkul...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
És még az üzembentartás költségeiről nem is beszéltünk.
Igen, arra már nem kapnak hitelt. Szóval egyelőre ott vagyunk, hogy max Biden győzelme esetén lesz egyáltalán valami a projektből és az is csak részlegesen!

Magyarország GDP-je: 170 milliárd dollár
Ukrajna GDP-je: 150 milliárd dollár

És nekik egy komoly szárazföldi hadseregük is van. Négy komplett nehézhadosztály az oroszok ellen méretezve elvben (négy nehézdandár). Akármilyen állapotban is legyen ez a szárazföldi erő, reménytelen, hogy kigazdálkodjanak egy századnál több korszerű gép fenntartásához szükséges költségvetést, magának a gépnek a beszerzése meg pláne az saját forrásból! A három százalékos ukrán katonai költségvetés ráadásul egy háborút is finanszíroz.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 992
23 108
113
Ahozz mondjuk ellenérvek is kellenének, melyek valahogy elmaradnak. ;) Pedig én nagyon kivácsi lennék rájuk, sőt, már akár meg is kővetelhetném az uraktól, ilyen magabiztos fellépés útán. :cool:
Lapozz a megfelelő topikokba és művelődj kedvedre. Ha egyszerűsíteni akarsz ajánlott olvasmány a HTÖ, nem kis meló van benne, tele tényszerű főleg technikai tartalommal.
A cseh fórumon rendszeresen posztolt magyar beszerzéseket és úgy általában a Magyar Honvédséget fikázó és degradáló posztjaidból ugyan szemezgethetnék, de mint privátban is mondtam, szeretjük ha valaki tartalmat is hoz. Te a cseh fórumon jártasabb vagy, örülnék ha ott is (és itt is) nem "lázítanál", hanem inkább segítenéd helyretenni az infómorzsákat, ami alapján mi fanatikusok itt megszállottan naponta "variálunk" :) Köszi szépen