Gondolom, kesz vélemény
Google ford.
Szerb katonai elemző: Románia uralja a régiót a légierő tekintetében
https://m.defenseromania.ro/analist...-ceea-ce-prive-te-for-ele-aeriene_604554.html
Szerbia fegyveres erõinek átfogó korszerûsítési folyamatát kívánja végrehajtani, többek között a katonai repülés területén.
Olyan összefüggésben, amelyben Aleksandar Vucic a szerb elnök a múlt hét végén kijelentette, hogy Belgrád folytatja a katonai felszerelések és az adományozási folyamatok korszerű felszereléssel való korszerűsítését, többek között a katonai repülés területén is, ezekről az akvizíciókról Milan Galovic, a Politika szerb kiadvány katonai elemzője beszélt. - a
Vesti-Online.com által közzétett anyag .
Galovic úgy véli, hogy a légierő vonatkozásában Belgrádnak repülőgépekre van szüksége a földi levegő támogatásához és a szerb által üzemeltetett MiG-29 repülőgépek kiegészítéséhez.
E tekintetben a szakértő úgy véli, hogy Szerbia megvásárolhat amerikai A-10 Thunderbolt II vagy orosz Su-25 repülőgépeket. "A jugoszláv háborúk, majd a szíriai és ukrán konfliktusok tapasztalatai alapján az Su-25 lenne a legjobb választás Szerbiának" - mondta Galovic.
Hozzátette, hogy Szerbia a lakosok számával és az állam méretével arányban a régió legfontosabb fegyveres erõi közé tartozik. "Kivéve Romániát, amely sokkal nagyobb, és erősebb, jól felszerelt hadsereggel rendelkezik, amelyben a szovjet felszerelés és a modern nyugati katonai felszerelés technológiai keveréke van" - mondta Galovic, aki szerint a korszerűsített tartályok száma Szerbia az első a régióban.
Úgy véli, hogy a szerb hadsereg összehasonlítható Bulgária hadseregével, megjegyezve, hogy a bolgárok továbbra is függnek a szovjet katonai felszereléstől.
Románia uralja a régiót a légierő tekintetében
A légierő elemzésével a katonai szakértő elmondta, hogy olyan országok, mint Szlovénia, Montenegró, Észak-Macedónia és Albánia a NATO-ra támaszkodnak a légiközlekedés biztonsága érdekében, míg Horvátország repülése "aggodalomban van". Galovic véleménye szerint a horvát MiG-21 repülőgépek kimerítették erőforrásaikat, karbantartási, javítási és frissítési folyamatauk Ukrajnában lassú.
Horvátországot illetően Zágráb megpróbálta ezeket a repülőgépeket felváltani az Izraelből felújított F-16 repülőgépekre, de a vásárlás nem sikerült. Azonban az eszközök eladása érdekében Izraelnek meg kellett szereznie az amerikai oldal, a gyártó jóváhagyását, és Washington elégedetlen volt Izrael viselkedésével.
Így Galovic rámutat arra, hogy a légierő vonatkozásában Románia uralja a régiót, mert "F-16 repülőgépek tulajdonosa, és Izraeltel folytatott együttműködés alapján korszerűsítette MiG-21 repülőgépeit". A szerb szakértő utal a LanceR-re, amelyet az Aerostar Bacău izraeli Elbit társasággal együttműködésben építettek és korszerűsítettek.
Románia 12 F-16 repülőgépet üzemeltet, és további öt repülőgépet fog kapni.
Ebben a tekintetben emlékeztetünk arra, hogy Bulgária nyolc új F-16 repülőgép szállítására vonatkozó szerződést írt alá az USA-val, körülbelül 1,12 milliárd euróért. A hivatalos adatok szerint azonban az első négy F-16-as 2023-ban Szófia parancsnoksága alatt érkezik meg, majd a következő F-16-at 2024-ben szállítják Bulgáriába.
Ezt az akvizíciót követően Szófia a MiG-29-et fogja eladni.
Galovici végül azt mondja, hogy Szerbia nagyon jól teljesített, amikor elfogadta a MiG-29 repülőgépek adományait Oroszországból és Fehéroroszországból, figyelembe véve, hogy a térség más országai mennyit fektetnek be a repülésbe. A szerbeknek adományozott repülőgépek legalább 2030-ig működnek.
OLVASSA FEL: Szerbia beruház a védelmi iparba. Szerződés a szerb fegyveres erők Lazar-3 8x8 páncélozott járművekkel való felruházásáról
A Sebia a katonai felszerelés szempontjából Kínán és különösen Oroszországon alapul
A szerb erők korszerűsítését a
Opex360- on a francia is
elemezte, akik nagyon helyesen mutatják rá, hogy Belgrád nagymértékben Kínára és Oroszországra támaszkodik a katonai felszerelések modernizálása és beszerzése szempontjából.
Emlékeztetünk arra, hogy a hónap elején a DefenseRomania bejelentette, hogy Szerbia CH-92A drónokat kapott Kínából. A kínai gyártó, a Kínai Repülőgép-aerodinamikai Akadémia szintén bejelentette, hogy technológiát fog átadni annak érdekében, hogy Szerbia elősegítse a PEGAZ 011 repülők fejlesztését.
Ugyanakkor ez év márciusában sikeresen befejeződött a Panţir-S1 légijármű-rakétarendszerek szállítása a Szerbia és Oroszország között a tavaly aláírt szerződés részeként. Panovir Galovicról azt mondja, hogy Szerbiának további négy vagy öt rendszerre van szüksége.
Májusban a szerb védelmi minisztérium bemutatta a Panţir-S1E légvédelmi rendszereket, amelyeket az Orosz Föderációtól vásárolt meg. Egy hónappal később Aleksandar Vulin szerb védelmi miniszter és a szerb fegyveres erők vezérkari főnöke részt vett
az M-84 fő harci tartály modernizált változatának bemutatásán.
A légijármű-rendszerekkel kapcsolatban Milánó Galovic szerb katonai szakértő úgy véli, hogy Buk közepes hatótávolságú rendszerei elegendőek Szerbia védelmére a következő két évtizedben, és arra a következtetésre jut, hogy az S-400 megvásárlása nemcsak geopolitikai reakciók és ár miatt reális, de az S-400 jellemzői miatt, amelyeket Szerbiánál sokkal nagyobb államok védelmére fejlesztettek ki.