A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

G

Galthran

Guest
Annak idején a lehetséges vadászgépeket is tesztelték, aztán a döntésnél a harcászati-technikai jellemzők, mint kiválasztási szempont, kissé háttérbe szorultak...
mindig a politikáé a döntés, a kérdés az hogy meghallgatják-e egyáltalán a katonákat. szerintem most igen, de nem is ez a lényeg. negan többször is nehezményezte hogy próba nélkül válogatunk a fegyverek között, szerintem ez nem igaz és haverom is engem igazol
Mi a francnak ennyire titkolózni,azt viszont nem értem
zavaró de nem tudok mit tenni vele :D hozzá kell szokni, nem hiszem hogy ez változna a jövőben
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ez meg mindig nem a megrendeles, csak a "komponenseket" toluk vesszum meg - de mi van a norveg rendszerrel? Vagy azt, arcvesztest elkerulendo, azt is amerikaiak fogjak kiszamlazni nekünk?
Mert az totál szánalmas lenne.
Nyilvánvaló, hogy ez a mostani cikk is erről szól. Nem véletlenül van kiírva, hogy National Advance Surface-to-Air System – NASAMS
Tehát mi AZT a NASAMS-ot vesszük, és semmi közünk a "deviáns" Norwegian Advance Surface-to-Air System – NASAMS - hoz. :p:D
A kiképzést meg az US Army fogja intézni (Esetleg az ohio-i nemzeti gárda...).
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A Pompeo látogtás előtt írta meg valamelyik ellenzéki lap és arra jött a cáfolat. Utána rakéták jóváhagyásainál, hogy az még nem jelent semmit csak ilyen az amerikai eljárásrend, stb...
Hivatalosan még most sem írtuk alá. Erre született most a LOI Cornsteinnel. Szept. 30. a szerződés aláírásának határideje.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 091
33 138
113
mindig a politikáé a döntés, a kérdés az hogy meghallgatják-e egyáltalán a katonákat. szerintem most igen, de nem is ez a lényeg. negan többször is nehezményezte hogy próba nélkül válogatunk a fegyverek között, szerintem ez nem igaz és haverom is engem igazol

zavaró de nem tudok mit tenni vele :D hozzá kell szokni, nem hiszem hogy ez változna a jövőben
Ami azt illeti,egy HT cikkből kiderűlt,hogy pl az UH-1N szemrevételezésére is kiment egy küldötség.De a szemrevételezés nem kiértékelő próba.
Ismétlem magam.Irigylem a kengurukat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 091
33 138
113
Nyilvánvaló, hogy ez a mostani cikk is erről szól. Nem véletlenül van kiírva, hogy National Advance Surface-to-Air System – NASAMS
Tehát mi AZT a NASAMS-ot vesszük, és semmi közünk a "deviáns" Norwegian Advance Surface-to-Air System – NASAMS - hoz. :p:D
A kiképzést meg az US Army fogja intézni (Esetleg az ohio-i nemzeti gárda...).
NASAMS leánykori neve végül is SLAMRAAM.Minden részegysége ugyan az a NASAMSnak,csak az inditóállvány más.Tulajdonképpen mi akadálya van az önálló,norvégok nélküli,amcsi exportnak?
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 944
5 070
113
Pompeo kelet-európai körúton van és minket meg Szlovákiát kihagyott a látogatásból. A sajtó azt tippelte, hogy a kínaiakkal való túlzottan szívélyes kapcsolat (Huawei 5G rendszere nálunk épülhet) miatt, de szerintem inkább arra orroltak meg jenki barátaink, hogy a korábban biztosra vett Nasams eladás már korántsem biztos, mivel a németek mindent beleadtak a MEADS elsdása érdekében, ezért kellett most rögtön aláírni egy szándéknyilatkozatot (ami még mindig nem szerződés), hátha Pompeo mégis meggondolja magát. Viszont így a németektől lesz beszerezve (amúgy is tőlük lett volna) a még nagyobb falat IFV: Puma vagy Lynx, mert ezt ígértük a németeknek a 7-es cikkely szerinti eljárás (jogállamiság sérelme) lezárásáért. Valaki írta korábban, hogy óriási szerencsénk van, hogy Orbánnak pont a németek felé kell haditechnikai beszerzéssel támogatást vásárolnia, ahol egyébként is az elérhető legjobb haditechnikát gyártják. Szerencsére ez pontosan így van, úgyhogy örülhetünk a Nasams beszerzésnek is, nem hiszem, hogy innen már visszalépnénk. Inkább az a kérdés, hogy mi minden van az 1 milliárdos csomagban, mert nagyobb, mint gondoltuk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
NASAMS leánykori neve végül is SLAMRAAM.Minden részegysége ugyan az a NASAMSnak,csak az inditóállvány más.Tulajdonképpen mi akadálya van az önálló,norvégok nélküli,amcsi exportnak?
SLAMRAAM az csak maga a rakéta Surface Launched AMRAAM.
A NASAMS lényege a Kongsberg által fejlesztett FDC. Az kapcsolja össze a gyakorlatilag szabadon összeválogatható elemeket. A katari üzlet esetén is a Raytheon volt a fővállalkozó.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pompeo kelet-európai körúton van és minket meg Szlovákiát kihagyott a látogatásból. A sajtó azt tippelte, hogy a kínaiakkal való túlzottan szívélyes kapcsolat (Huawei 5G rendszere nálunk épülhet) miatt, de szerintem inkább arra orroltak meg jenki barátaink, hogy a korábban biztosra vett Nasams eladás már korántsem biztos, mivel a németek mindent beleadtak a MEADS elsdása érdekében, ezért kellett most rögtön aláírni egy szándéknyilatkozatot (ami még mindig nem szerződés), hátha Pompeo mégis meggondolja magát. Viszont így a németektől lesz beszerezve (amúgy is tőlük lett volna) a még nagyobb falat IFV: Puma vagy Lynx, mert ezt ígértük a németeknek a 7-es cikkely szerinti eljárás (jogállamiság sérelme) lezárásáért. Valaki írta korábban, hogy óriási szerencsénk van, hogy Orbánnak pont a németek felé kell haditechnikai beszerzéssel támogatást vásárolnia, ahol egyébként is az elérhető legjobb haditechnikát gyártják. Szerencsére ez pontosan így van, úgyhogy örülhetünk a Nasams beszerzésnek is, nem hiszem, hogy innen már visszalépnénk. Inkább az a kérdés, hogy mi minden van az 1 milliárdos csomagban, mert nagyobb, mint gondoltuk.
Nem tudom, hogy miről beszélsz.
Egész végig 1Mrd USD volt a Raytheon üzlet nagyságrendje.
Hogy európai gyártókkal is tárgyalunk, az természetes, akár MEADS, akár az Aster rendszer esetén. Annál is inkább, mert ezek nem versenytársai a NASAMS-nak. (még az AMRAAM ER esetén sem) Mindkettő rendelkezik ABM képességgel. Pont emiatt valószínű, hogy az egyik európai rendszer a NASAMS mellett fogja adni a légvédelmünk külső rétegét. Meg várhatóan lesz egy SHORAD/VSHORAD is...
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and alfa74

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 091
33 138
113
SLAMRAAM az csak maga a rakéta Surface Launched AMRAAM.
A NASAMS lényege a Kongsberg által fejlesztett FDC. Az kapcsolja össze a gyakorlatilag szabadon összeválogatható elemeket. A katari üzlet esetén is a Raytheon volt a fővállalkozó.
SLAMRAAM néven jelent meg elösszór az egész rendszer,minden eleme Humveera volt ráépitve.Hogy annak fejlesztésében résztvettek e a norvégok,nemtudom.Aztán megjelent NASAMS néven a telepithető inditós norvég változat,és az SLAMRAAM mint rendszernév eltünt.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 864
113
Ja biztos azért volt eddig 500 milliós Nasams beszerzésről szó. Megint egy okoskodó az egysoros hozzászólásával.

Pedig ezt meg a Benko is emlitette 2019 elejen egyik nyilatkozatban hogy a legvedelem legalabb1 milliard korul lesz.

Honnan szedted azt az 500 milliot?