A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Azért ezek a roncstól messze állnak. Alig lehet bennük km, na meg olyan alkatrész is, ami teljesen tönkremehet.

A következő honvédségi árverésen megveheted őket. A teherautókat el szokták adni civileknek. Csak a veszélyes vagy tiltott technikákat nem adják el. Ezeket vagy a következőn vagy a kettővel utána lévő árverésen megveheted magad is. És utána akár fel is újíthatod, vagy veteránjárművet csinálsz belőle.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Bocs, de a csendőrség egy katonai alapon szervezett rendvédelmi testület. A magyar vidéken szükség lenne egy ilyen szervezetre, mondjuk szerintem az elnevezés mindegy is.

Mire gondolsz, hogy egy katonai alapon szervezett szervezet :))) hatékonyabb lenne mint a mostani felállás, mint ahol egy rendvédelemre specializálódott szervezet látja el a dolgot megfelelő specializációval. Most példának okáért a csendőrség látta el háborús körülmények között a katonai rendészet szerepkörét is. Ez a két vh -ban meg is mutatta a gyengeségét - főleg annak "tömeges" mivolta miatt. Úgy gondolom, hogy a jelenlegi erőforrásokkal és feladatrendszerrel megkapná egy csendőrség nevű szervezet a rendőrség feladatainak egy részét, akkor nem lenne hatékonyabb. Profánabbul fogalmazva, ha a jelenlegi körzeti meghízottakat átnevezzük csendőrré kb. semmi nem változna.

Igen, jól hangzik az, hogy 15.000 fős "idegállapotba jött" tömeget akkoriban 4 csendőr sikeresen megfékezett. Még úgy is, hogy ezen a téren korántsem voltak olyan modern kiképzésük és eszközparkjuk erre. Az akkori eszközök erre például jelenkorban alkalmatlanok - pl. sortűz, szuronyroham (aki olvasgatott akkori szabályzatot az tudja milyen szigorú szabályi voltak ennek főleg a kivitelezés terén - kőkeményen büntették, aki rosszul csinálta), igaz ez utóbbiakhoz azért általában hívtak egy-két szakaszt erősítésnek ...

Az, hogy esetleg a rendőrség állományát erősítsék, mind eszközpark (itt most nem puska, szurony vagy szablyára gondoltam - de még csak nem is darutollra :)) mind kiképzés terén egyes területeken azt támogatni tudnám. Most egy külön szervezet csak azért, hogy kettő legyen azért nem kellene. A Rendőrségen belül is van elég specializáció - ennek keretein belül megoldhatóak lennének az elvárt feladatok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 157
26 854
113
Nekem megfelel helyettes államtitkárnak!

5f4672ede5e6e300489593.JPG
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mivel már a sokadik hozzászólást kapom. Nem, nem azt írtam, hogy maradjanak napi szolgálatban, csak azt, hogy karban lehet(ett volna) tartani (szerintem nem nagy összeg és nagy feladat lenne az üzemképes állapotban tartás, akár tartalékosokkal is, a fogyasztás meg van, amikor mindegy) és letárolni, hisz ha olyan szituáció lesz jövőben, amiért magát az MH-t is fenntartjuk, akkor igen nagy számban lehet szükség szállító kapacitásra és igen jól jöhet olyan, ami az aszfaltról is le tud menni. Már a 68-as felvidéki bevonulás is megmutatta, hogy a MN eszközállománya sem volt elegendő egy ilyen korlátozott, és alapvetően békés akcióhoz. Ma pedig hiába van több közúti szállítójármű az országban, de egyrészt külföldi tulajdonú, de mindenesetre nem állami, mint anno; másrészt ezek legjelentősebb része csak szilárd útburkolaton tud közlekedni és -szerintem- sokkal kisebb számban és arányban vannak olyan járművek, amik a terepen tudnak közlekedni (ugye a mezőgazdasági szállítás is a régi terepes-platós járművekről a traktor vontatásra és a kamionos szállításra tevődött át). Mindezek mellett igaz, hogy kerültek honvédségi beszerzésre teherautók, de ez valóban elég-e és másik kérdés, hogy mennyi idős is a legidősebb Rába is?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 400
120 691
113
Mivel már a sokadik hozzászólást kapom. Nem, nem azt írtam, hogy maradjanak napi szolgálatban, csak azt, hogy karban lehet(ett volna) tartani (szerintem nem nagy összeg és nagy feladat lenne az üzemképes állapotban tartás, akár tartalékosokkal is, a fogyasztás meg van, amikor mindegy) és letárolni, hisz ha olyan szituáció lesz jövőben, amiért magát az MH-t is fenntartjuk, akkor igen nagy számban lehet szükség szállító kapacitásra és igen jól jöhet olyan, ami az aszfaltról is le tud menni. Már a 68-as felvidéki bevonulás is megmutatta, hogy a MN eszközállománya sem volt elegendő egy ilyen korlátozott, és alapvetően békés akcióhoz. Ma pedig hiába van több közúti szállítójármű az országban, de egyrészt külföldi tulajdonú, de mindenesetre nem állami, mint anno; másrészt ezek legjelentősebb része csak szilárd útburkolaton tud közlekedni és -szerintem- sokkal kisebb számban és arányban vannak olyan járművek, amik a terepen tudnak közlekedni (ugye a mezőgazdasági szállítás is a régi terepes-platós járművekről a traktor vontatásra és a kamionos szállításra tevődött át). Mindezek mellett igaz, hogy kerültek honvédségi beszerzésre teherautók, de ez valóban elég-e és másik kérdés, hogy mennyi idős is a legidősebb Rába is?
Alkatrészt honnan szerzel hozzá?
 
K

kamm

Guest
Athozom ide...

Nem, még ez sem profi, de az igaz, hogy összemérhetetlenül jobb kivitelezés, mint bármelyik eddigi “toborzóvideó”.
Kommunikációs szempontból az elsö értékelhetö munka: van koncepció(!) és hozzá valódi insight-on alapuló célcsoportra optimalizált call to action (Valósítsd meg az álmaid).

Amúgy ebben a müfajban a Francia Légierö és Tengerészet olyan, akiktöl érdemes lehet egy kicsit többet is ellesni.



Föleg, mivel ez egy elég hálás téma ( a vadászpilóták imidzse alapból is supercool. ).


A szandek dicseretes, de a baj az, hogy latszik, nem igazan ertik avagy tisztelik ezt a mufajt, mert ugy gondoljak, megoldjak hazon belul - ez hosszu tavon nem igy mukodik, be kell vonni majd a profi kreativokat.

En adtam supportot ott, ahol a US Army tavalyelotti "Lethal, Ready." GoArmy kampanyat csinaltak (ti elotte en terveztem ill epitettem az egesz backend IT-t az agencynek), napi szinten ralattam, hogyan alakult nemcsak a koncepcio, de az output is... azert ott korrekt kis stab dolgozott mar az otletestol az edit/post/vfxig vegig, egy 50-100 fos 20-25 eve a piacon levo full-service kreativ ugynoksegnel legalabb 3 ember volt a projekten honapokig. Ez amugy egy kis, szezonalis kampany volt csak, tehat kepzelheted,mi mehet egy nagyobb eseten...
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Alkatrészt honnan szerzel hozzá?

Oroszoktól ahol a mai napig mennek? Ukránoktól? Azért bármennyire is nem európai fogyasztású egybites gépek, terepen azt teszik amit tenniük kell. Szar lenne a szállítókapacitásukat vasárban mérni ha konkrétan nincs helyette másik. Gondolom phaidros-t is ez zavarja. Azért a modern közúti gépek ezt kiváltani semmilyen szinten nem tudják, hasonló terepes technika kell helyettük. Jó úthálózat ide vagy oda.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros