A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
Hmm. Ha jól értem a t-72 seknek három útja lehet a kohón kívül.
1. lekonzerválás
2. oda adni a területvédelmis századoknak Miskolc Debrecen szeged íven 5-10 db onként.
3. eladni (halehet) és a pénzt felhasználni akár más terület fejlesztésére.

én
4. az új leókkal szénné lövetném őket gyakorlásképp, és a fél sereggel megszemléztetném. ez szerintem nagyban növelné a morált, a tapasztalatot. és esetleg elborzasztaná azokat, akikről soha sehogyan másképp nem derülne ki, hogy tkp. nem bírják az ilyen látványt. utána kohó.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and hunter85

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Mert NATO kompatibilis lőszer kell bele, ha 105-ös, ha 120-as ágyúval is érkezett volna.
Ezen felül akár egységes elektronikai rendszert is kaphatott volna az Leo 2-esekkel, mivel a KMW házon belül azt csinál, amit akar.
A NATO-n belül is nagyjából Dunát lehet rekeszteni a letárolt készletekből, de még szerintem a németeknek is van bőven, annak ellenére, hogy egy csomót felaprítottak.
Nekem a PUMA megvétele esetén nagyon adta volna magát, hogy a jóval olcsóbb Wisent 1-et vegyük meg melléjük műszaki járműnek.
De ha már kendácsolás, akkor a RM nagyjából 2 hónap alatt csinálna egy modern TAM-ot nekünk a Lynxből.
Az utolsó gondolaton kívül minden múlt idő! :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 874
113
én
4. az új leókkal szénné lövetném őket gyakorlásképp, és a fél sereggel megszemléztetném. ez szerintem nagyban növelné a morált, a tapasztalatot. és esetleg elborzasztaná azokat, akikről soha sehogyan másképp nem derülne ki, hogy tkp. nem bírják az ilyen látványt. utána kohó.
Pénz kidobást ne akarjunk már. A roncsok elszállítása stb pénzben van az is.
Jó pár db ot lekonzerválni il hadtörténeti parkoknak felajánlani. Ide értve a kivont technikákból is.
A felesleget eladni. Afrika, bárhová a világban..... pl sudanrol ép most veszik le a fegyverembargot állítólag. Tehát értékesiteni. Remélem az értékesítésből befolyt öszegekből meg vásárolnak pl személyi felszerelést stb.....
Ne dobjunk már ki semmit úgy mint réggen beleszarva....... ha esetleg arra kerülne sor.
Na ez az én véleményem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Mert NATO kompatibilis lőszer kell bele, ha 105-ös, ha 120-as ágyúval is érkezett volna.
Ezen felül akár egységes elektronikai rendszert is kaphatott volna az Leo 2-esekkel, mivel a KMW házon belül azt csinál, amit akar.
A NATO-n belül is nagyjából Dunát lehet rekeszteni a letárolt készletekből, de még szerintem a németeknek is van bőven, annak ellenére, hogy egy csomót felaprítottak.
Nekem a PUMA megvétele esetén nagyon adta volna magát, hogy a jóval olcsóbb Wisent 1-et vegyük meg melléjük műszaki járműnek.
De ha már kendácsolás, akkor a RM nagyjából 2 hónap alatt csinálna egy modern TAM-ot nekünk a Lynxből.
Az utolsó gondolaton kívül minden múlt idő! :)

Várjál már, a tam jellegű ötlemet elvetettétek, azt meg nélkülük is is megoldja majd a Lynx gyár, ha kell ilyen verzió. Szóval mennyi euro-t lapátolnátok az 50 mm perforált acélba burkolt szupererős leopard 1-ekbe? :D :D De most komolyan? Mennyiért faragtatnátok bele az ágyút egy elavult technológiába, amihez kidolgozták a módszert ugyan, de aztán el is vetették a gyártó országban és inkább új tankot terveztek? Mennyiért rakatnátok bele a leo 2 rendszerei egy részét? Mekkora lenne az általatok elvárt nagy alkatrész kompatibilitás? :D Vagy csak mert ezt is leopardnak hívják, inkább 50-70 mm acél mögé ültetnétek embert mint 560 mm rha mögé egy T72M1-ben? Na ez a tényleg rohadt elfogultság. Szétfikázzátok a negyvenéves technikát, majd sokkal jobb lenne az ötven-hatvanéves alapokon nyugvó! Hát beszarok b+. :D A KMW házon belül ezt ingyen csinálta volna? Igaz, hogy ott rohadnak a temetőben és olvasztják őket a Marderek mellett, de a Marder a faszság lenne, a Leo 1 meg zsír. És tényleg veletek vitatkozunk?????? :D :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 109
31 071
113
Mert NATO kompatibilis lőszer kell bele, ha 105-ös, ha 120-as ágyúval is érkezett volna.
Ezen felül akár egységes elektronikai rendszert is kaphatott volna az Leo 2-esekkel, mivel a KMW házon belül azt csinál, amit akar.
A NATO-n belül is nagyjából Dunát lehet rekeszteni a letárolt készletekből, de még szerintem a németeknek is van bőven, annak ellenére, hogy egy csomót felaprítottak.
Nekem a PUMA megvétele esetén nagyon adta volna magát, hogy a jóval olcsóbb Wisent 1-et vegyük meg melléjük műszaki járműnek.
De ha már kendácsolás, akkor a RM nagyjából 2 hónap alatt csinálna egy modern TAM-ot nekünk a Lynxből.
Az utolsó gondolaton kívül minden múlt idő! :)
Leo1A6
b7q14yf22zo31.jpg

120milis ágyú,és a korabeli Leo2 tüzvezető rendszerét kapta meg.Ha tovább tart a hh,Leo 1esek modernizálva lettek volna erre a szintre.Nekünk ezt ajánlották,plusz a CAN pótpáncélját,a mostani tűzvezető rendszerrel.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 109
31 071
113
Várjál már, a tam jellegű ötlemet elvetettétek, azt meg nélkülük is is megoldja majd a Lynx gyár, ha kell ilyen verzió. Szóval mennyi euro-t lapátolnátok az 50 mm perforált acélba burkolt szupererős leopard 1-ekbe? :D :D De most komolyan? Mennyiért faragtatnátok bele az ágyút egy elavult technológiába, amihez kidolgozták a módszert ugyan, de aztán el is vetették a gyártó országban és inkább új tankot terveztek? Mennyiért rakatnátok bele a leo 2 rendszerei egy részét? Mekkora lenne az általatok elvárt nagy alkatrész kompatibilitás? :D Vagy csak mert ezt is leopardnak hívják, inkább 50-70 mm acél mögé ültetnétek embert mint 560 mm rha mögé egy T72M1-ben? Na ez a tényleg rohadt elfogultság. Szétfikázzátok a negyvenéves technikát, majd sokkal jobb lenne az ötven-hatvanéves alapokon nyugvó! Hát beszarok b+. :D A KMW házon belül ezt ingyen csinálta volna? Igaz, hogy ott rohadnak a temetőben és olvasztják őket a Marderek mellett, de a Marder a faszság lenne, a Leo 1 meg zsír. És tényleg veletek vitatkozunk?????? :D :D
A hh vége miatt vetették el.Ha a nagy Szu tovább birja,megcsinálták volna a korszerűsitési programot.Sőt,még az M48asaikat is korszerűsiteni akarták,csak a VSZ feloszlása miatt dobták az egészet
super_m48.jpg

Hh vége után szó szerint hegyekben álltak a fölöslegessé vált tankok.10ezer szám mentek a kohokba.Addig nem csak a VSZ csóró országai tartották hadrenbe,és modernizáltak T55 tankokat,hanem bizony a NATO is.Olaszba,törökbe még M47esk is bőséggel rohangásztak
m47105_2.jpg

Mikor valaki hh-s harckocsi harcászatrol álmodozik,azt azért ne felejtse el,hogy akkor volt hozzá hk is-rengeteg.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
A hh vége miatt vetették el.Ha a nagy Szu tovább birja,megcsinálták volna a korszerűsitési programot.Sőt,még az M48asaikat is korszerűsiteni akarták,csak a VSZ feloszlása miatt dobták az egészet
super_m48.jpg

Hh vége után szó szerint hegyekben álltak a fölöslegessé vált tankok.10ezer szám mentek a kohokba.Addig nem csak a VSZ csóró országai tartották hadrenbe,és modernizáltak T55 tankokat,hanem bizony a NATO is.Olaszba,törökbe még M47esk is bőséggel rohangásztak
m47105_2.jpg

Mikor valaki hh-s harckocsi harcászatrol álmodozik,azt azért ne felejtse el,hogy akkor volt hozzá hk is-rengeteg.


Persze, ezzel tisztában vagyok. Nem is ezzel volt bajom, hanem eddig osztották az észt a berhelésről(olyanról ami van nekünk és kurvára erősebb), aztán meghallották a leo szót egyiküktől és pavlovi nyálcsorgó reflexszel máris berhelni kezdtek 60 éves technikát.

Én berhelnék, felvezettem mit csinálnék, Leo 2 szutyokból, Leo 2 tank, t-72 szutyokból T-72 tank és még rc páncéltörők, ha mindent veszünk a vásárlástól, fejlesztéstől, átlakítástól, az összes kalapálásból és korrupcióból fakadó többletköltségből, akkor is meglenne 300-350 mrd-ből, 132 tank, kiszolgáló járművek egy jó része, saját iparral saját löveg, erre bólógatva bizonygatják egymásnak, hogy a papírpáncél Leo 1(Le lettem oltva, hogy a kanadaiak kivágták őket, a legerősebb verzót....) az mekkora király lenne!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 137
113
Persze, ezzel tisztában vagyok. Nem is ezzel volt bajom, hanem eddig osztották az észt a berhelésről(olyanról ami van nekünk és kurvára erősebb), aztán meghallották a leo szót egyiküktől és pavlovi nyálcsorgó reflexszel máris berhelni kezdtek 60 éves technikát.

Én berhelnék, felvezettem mit csinálnék, Leo 2 szutyokból, Leo 2 tank, t-72 szutyokból T-72 tank és még rc páncéltörők, ha mindent veszünk a vásárlástól, fejlesztéstől, átlakítástól, az összes kalapálásból és korrupcióból fakadó többletköltségből, akkor is meglenne 300-350 mrd-ből, 132 tank, kiszolgáló járművek egy jó része, saját iparral saját löveg, erre bólógatva bizonygatják egymásnak, hogy a papírpáncél Leo 1(Le lettem oltva, hogy a kanadaiak kivágták őket, a legerősebb verzót....) az mekkora király lenne!
Kb ugyan az a szint mint a t-72 modernizáció, de logisztikailag több értelme van meg az azonos elektronika sem utolsó tényező.

Megjegyzem egyik sem ideális és egyik sem lesz.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
ezért főleg :
Nem beszélve arról hogy árban kb ott lehet mint egy tunningolt 72-es. A 120 as ágyúval meg a lőszer kompatibilitás is megvan oldva. Nem értik egyesek hogy a 72 et csak B től van értelme modernizálni. Mert annak még van is értelme. Az alatti szintnek nincs mert egész egyszerűen nem gazdaságos. Mert amit rájuk flecolnak 2-3 millió euró között akkor inkább atgm, tűzérség vagy bármi amire szükség lenne. Itt a térségben meg sajnos senkinek nincs B verziója. Egy feltunningolt B már közel hozná a minimum elvárt szintett. Csak sajnos nincs senkinek.
de már csak azért is mert nyugati és jelen pillanatban nagyon a ruszki vasak lecserélésén vagyunk ( ez is egy érv tud lenni egyébként a T72 tuning ellen de ezt már szóba se hoztam mert túl logikus lenne egyeseknek-nem rád értem most-), modernebb lett volna mint a tuningolt hazai T72 bármit is rakunk bele pusztán már csak azért mert a hazaikat annyira nagyon nem lehetne tuningolni mivel ahogy @tonyo is modnta a B-től érdemes bármilyen tuningba/upgradebe bele menni, nem azt mondtom hogy amúgy hogy a leo1 ideális lett volna de nem véletlen kaszálták el, mint ahogy nem véletlen kaszálták el a T72 tuning ötletét is, az hogy ezt valaki nem fogadja el és mindenki hülye fent csak ő nem.... passsszzzz
a, simán daraboljuk és olvasszunk be. :D Nem voltatok benne véletlenül a leépítéseket végző mindenféle bizottságokban?
erről nem beszélhetek
Ja, simán daraboljuk és olvasszunk be.
igen, kb arra jó, másra nem igazán, arra meg főleg nem amire most használjuk/használtuk
Gvozdikát is milyen jól sikerült.
most mit vársz ezzel? ez volt a parancs, NATO azt mondta nem kell nehéz technika, feljebb meg kapva kaptak ezen és adták ki hogy lehet megtervezni egy sokkal szerényebb honvédséget, igen ellene voltam, és? szerinted számít/számított? van sok vas amit megtartottam volna de a mostani btr-ekről ez nagyon nem mondható el, sőt, akkor se volt mikor ideértek
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Várjál már, a tam jellegű ötlemet elvetettétek, azt meg nélkülük is is megoldja majd a Lynx gyár, ha kell ilyen verzió. Szóval mennyi euro-t lapátolnátok az 50 mm perforált acélba burkolt szupererős leopard 1-ekbe? :D :D De most komolyan? Mennyiért faragtatnátok bele az ágyút egy elavult technológiába, amihez kidolgozták a módszert ugyan, de aztán el is vetették a gyártó országban és inkább új tankot terveztek? Mennyiért rakatnátok bele a leo 2 rendszerei egy részét? Mekkora lenne az általatok elvárt nagy alkatrész kompatibilitás? :D Vagy csak mert ezt is leopardnak hívják, inkább 50-70 mm acél mögé ültetnétek embert mint 560 mm rha mögé egy T72M1-ben? Na ez a tényleg rohadt elfogultság. Szétfikázzátok a negyvenéves technikát, majd sokkal jobb lenne az ötven-hatvanéves alapokon nyugvó! Hát beszarok b+. :D A KMW házon belül ezt ingyen csinálta volna? Igaz, hogy ott rohadnak a temetőben és olvasztják őket a Marderek mellett, de a Marder a faszság lenne, a Leo 1 meg zsír. És tényleg veletek vitatkozunk?????? :D :D

Kb ugyan az a szint mint a t-72 modernizáció, de logisztikailag több értelme van meg az azonos elektronika sem utolsó tényező.

Megjegyzem egyik sem ideális és egyik sem lesz.

ezért főleg :

de már csak azért is mert nyugati és jelen pillanatban nagyon a ruszki vasak lecserélésén vagyunk ( ez is egy érv tud lenni egyébként a T72 tuning ellen de ezt már szóba se hoztam mert túl logikus lenne egyeseknek-nem rád értem most-), modernebb lett volna mint a tuningolt hazai T72 bármit is rakunk bele pusztán már csak azért mert a hazaikat annyira nagyon nem lehetne tuningolni mivel ahogy @tonyo is modnta a B-től érdemes bármilyen tuningba/upgradebe bele menni, nem azt mondtom hogy amúgy hogy a leo1 ideális lett volna de nem véletlen kaszálták el, mint ahogy nem véletlen kaszálták el a T72 tuning ötletét is, az hogy ezt valaki nem fogadja el és mindenki hülye fent csak ő nem.... passsszzzz

erről nem beszélhetek

igen, kb arra jó, másra nem igazán, arra meg főleg nem amire most használjuk/használtuk

most mit vársz ezzel? ez volt a parancs, NATO azt mondta nem kell nehéz technika, feljebb meg kapva kaptak ezen és adták ki hogy lehet megtervezni egy sokkal szerényebb honvédséget, igen ellene voltam, és? szerinted számít/számított? van sok vas amit megtartottam volna de a mostani btr-ekről ez nagyon nem mondható el, sőt, akkor se volt mikor ideértek

Én sem értem az "aggódást".
6-10 év múlva újra lehet díszszemle. Újra lehet "kivonni".
Ha addig lesz egy választási "baleset", akkor a Leo-k felét is. (...b@sszus, képesek lennének rá...)




Az sosem volt/lesz elég, hogy megvesszük a szép, csillogó, ("kicsit") drága technikát, majd "...ennyire futotta!...", széttárt karok, hátradőlés a fotelben, pezsgő...

Ezt nem jó, és szerencsére ezt jól látják végre a "fentiek" is, vannak jó jelek:
- Hirtenberg
- Aero Vodochody
- folytatás ???



Most alkalmas az idő remek huszárvágásokra :hadonaszos:



U.i: ha valaki nem leli/érti meg meg az iróniát, olvassa el újra !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Kb ugyan az a szint mint a t-72 modernizáció, de logisztikailag több értelme van meg az azonos elektronika sem utolsó tényező.

Megjegyzem egyik sem ideális és egyik sem lesz.

Nem, de az egyik van és berhelni kell, a másik meg nincs is és berhelni kell és gyengébb annál ami van. Azt nem akarjátok belátni, hogy a t72 azért rossz, mert rajta van az a szar torony a szar elrendezésével meg a szűk terével, meg szar töltőjével. Ha ezt levesszük róla, a váz érték. A maga méretében, teherbírásában, ellenállóképességében olyan holmi, amit hülyeség lenne kidobni. Bármit lehet rá építeni. Én feldobtam egy lehetőséget, nem csak annyival, hogy mit kéne rárakni, hanem, hogy merre kéne pénzért turkálni, hogy a technológia ideköltöztetése is benne lehet a pakliban és akkor megint színvonalas modern dologról beszélünk, amiből tanulhatunk, munkahelyet, fejleszti a hazai ipart és mérnököket és szakembereket. A felvetésemtől még akármi is lehetne, ez csak az amit az én logikám kidobott rá, de ti az egész hetvenkettest olvasztanátok. Nem lenne nehezebb logisztikát találni kiépíteni hozzá, mint a leo 1-et fenntartani a 2 mellett, de erősebb lenne, lehetne.

ezért főleg :

de már csak azért is mert nyugati és jelen pillanatban nagyon a ruszki vasak lecserélésén vagyunk ( ez is egy érv tud lenni egyébként a T72 tuning ellen de ezt már szóba se hoztam mert túl logikus lenne egyeseknek-nem rád értem most-), modernebb lett volna mint a tuningolt hazai T72 bármit is rakunk bele pusztán már csak azért mert a hazaikat annyira nagyon nem lehetne tuningolni mivel ahogy @tonyo is modnta a B-től érdemes bármilyen tuningba/upgradebe bele menni, nem azt mondtom hogy amúgy hogy a leo1 ideális lett volna de nem véletlen kaszálták el, mint ahogy nem véletlen kaszálták el a T72 tuning ötletét is, az hogy ezt valaki nem fogadja el és mindenki hülye fent csak ő nem.... passsszzzz

erről nem beszélhetek

igen, kb arra jó, másra nem igazán, arra meg főleg nem amire most használjuk/használtuk

most mit vársz ezzel? ez volt a parancs, NATO azt mondta nem kell nehéz technika, feljebb meg kapva kaptak ezen és adták ki hogy lehet megtervezni egy sokkal szerényebb honvédséget, igen ellene voltam, és? szerinted számít/számított? van sok vas amit megtartottam volna de a mostani btr-ekről ez nagyon nem mondható el, sőt, akkor se volt mikor ideértek

Ezek a szarok most megvannak nekünk. Azért hoztam fel a Gvozdikát, mert mindenki fájlalja a hiányukat, utólag kellemetlen lenne ezekét is fájlalni. A szovjet technika lecserélésével nem kellene megint elhülyülni és csak azt kirakni aminek nincs ésszerű helye. A 72-est már körbejártam a hetekben, napokban(ez az én szemléletem, értem a tiéteket is mégha egyet nem is értek vele), de vegyük a BTR-t. Ti gondolat nélkül ,kiraknátok szívesen, szőlőbe, kukoricásba, céltárgynak, vagy mehetne vasárban az olvasztóba, pedig ezeket még tudjuk üzemeltetni. Egy kamaz motor van bennük, nem gondolom lehetetlennek az ütemezett cseréjét, ha mondjuk ez a bajotok vele. Persze nem hiszem, hogy ez, hanem a gyengesége a harctérre és emiatt bele sem gondoltok, hogy mit lehetne velük kezdeni.

Én speciel kivágnám a vezetőfülke és a motor közti részen az anyagot ameddig lehet, persze 'befalaznám' a fülke és a motortér adott szakaszát a kivágott anyagból. Kihajigálnék belőle mindent ami harcászati holmi, esetleg ha van rajta köd, az maradhat mert segíthet túlélni, meg egy géppuska anyósülés oldalon akárhogy kivitelezve, ez részletkérdés. Aztán beletennék könnyű keresztmerevítőket a kihasított részbe, szigetelném körben és mehetne egy plató rá. A páncéltest darabjaiból megerősíteném a vezetőfülkét, de üreget létrehozva, hogy segítse a fejnehézség ellen vízben és máris el lehet kezdeni a feleslegessé vált vackokból kialakítani egy terepes, úszóképes, a személyzet védelmére képes logisztikai járműparkot. Ennek úgy vélem megintcsak bőven lenne értelme.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 137
113
Én sem értem az "aggódást".
6-10 év múlva újra lehet díszszemle. Újra lehet "kivonni".
Ha addig lesz egy választási "baleset", akkor a Leo-k felét is. (...b@sszus, képesek lennének rá...)




Az sosem volt/lesz elég, hogy megvesszük a szép, csillogó, ("kicsit") drága technikát, majd "...ennyire futotta!...", széttárt karok, hátradőlés a fotelben, pezsgő...

Ezt nem jó, és szerencsére ezt jól látják végre a "fentiek" is, vannak jó jelek:
- Hirtenberg
- Aero Vodochody
- folytatás ???



Most alkalmas az idő remek huszárvágásokra :hadonaszos:



U.i: ha valaki nem leli/érti meg meg az iróniát, olvassa el újra !

Csak megjegyzem, hogy a megvett gyárak egyike csúcstechnikás aknavető és a hozzá való lőszer amit vesznek is világszerte.

Az aero pedig inkább az Airbus beszállítói láncába való erőteljes beépülés miatt fontos. (na meg a kc-390-nek is beszállítója)

Mivel a cél az, hogy a mai európai hadiiparba kapcsolódjon be az ország és abban szerezzen releváns tudást nem az 1990-esben.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 137
113
Nem, de az egyik van és berhelni kell, a másik meg nincs is és berhelni kell és gyengébb annál ami van. Azt nem akarjátok belátni, hogy a t72 azért rossz, mert rajta van az a szar torony a szar elrendezésével meg a szűk terével, meg szar töltőjével. Ha ezt levesszük róla, a váz érték. A maga méretében, teherbírásában, ellenállóképességében olyan holmi, amit hülyeség lenne kidobni. Bármit lehet rá építeni. Én feldobtam egy lehetőséget, nem csak annyival, hogy mit kéne rárakni, hanem, hogy merre kéne pénzért turkálni, hogy a technológia ideköltöztetése is benne lehet a pakliban és akkor megint színvonalas modern dologról beszélünk, amiből tanulhatunk, munkahelyet, fejleszti a hazai ipart és mérnököket és szakembereket. A felvetésemtől még akármi is lehetne, ez csak az amit az én logikám kidobott rá, de ti az egész hetvenkettest olvasztanátok. Nem lenne nehezebb logisztikát találni kiépíteni hozzá, mint a leo 1-et fenntartani a 2 mellett, de erősebb lenne, lehetne.



Ezek a szarok most megvannak nekünk. Azért hoztam fel a Gvozdikát, mert mindenki fájlalja a hiányukat, utólag kellemetlen lenne ezekét is fájlalni. A szovjet technika lecserélésével nem kellene megint elhülyülni és csak azt kirakni aminek nincs ésszerű helye. A 72-est már körbejártam a hetekben, napokban(ez az én szemléletem, értem a tiéteket is mégha egyet nem is értek vele), de vegyük a BTR-t. Ti gondolat nélkül ,kiraknátok szívesen, szőlőbe, kukoricásba, céltárgynak, vagy mehetne vasárban az olvasztóba, pedig ezeket még tudjuk üzemeltetni. Egy kamaz motor van bennük, nem gondolom lehetetlennek az ütemezett cseréjét, ha mondjuk ez a bajotok vele. Persze nem hiszem, hogy ez, hanem a gyengesége a harctérre és emiatt bele sem gondoltok, hogy mit lehetne velük kezdeni.

Én speciel kivágnám a vezetőfülke és a motor közti részen az anyagot ameddig lehet, persze 'befalaznám' a fülke és a motortér adott szakaszát a kivágott anyagból. Kihajigálnék belőle mindent ami harcászati holmi, esetleg ha van rajta köd, az maradhat mert segíthet túlélni, meg egy géppuska anyósülés oldalon akárhogy kivitelezve, ez részletkérdés. Aztán beletennék könnyű keresztmerevítőket a kihasított részbe, szigetelném körben és mehetne egy plató rá. A páncéltest darabjaiból megerősíteném a vezetőfülkét, de üreget létrehozva, hogy segítse a fejnehézség ellen vízben és máris el lehet kezdeni a feleslegessé vált vackokból kialakítani egy terepes, úszóképes, a személyzet védelmére képes logisztikai járműparkot. Ennek úgy vélem megintcsak bőven lenne értelme.
A btr fő baja, a fékrendszer és a felfüggesztés. Illetve az, hogy most sem tudunk már hozzá alkatrészt keríteni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 109
31 071
113
Persze, ezzel tisztában vagyok. Nem is ezzel volt bajom, hanem eddig osztották az észt a berhelésről(olyanról ami van nekünk és kurvára erősebb), aztán meghallották a leo szót egyiküktől és pavlovi nyálcsorgó reflexszel máris berhelni kezdtek 60 éves technikát.

Én berhelnék, felvezettem mit csinálnék, Leo 2 szutyokból, Leo 2 tank, t-72 szutyokból T-72 tank és még rc páncéltörők, ha mindent veszünk a vásárlástól, fejlesztéstől, átlakítástól, az összes kalapálásból és korrupcióból fakadó többletköltségből, akkor is meglenne 300-350 mrd-ből, 132 tank, kiszolgáló járművek egy jó része, saját iparral saját löveg, erre bólógatva bizonygatják egymásnak, hogy a papírpáncél Leo 1(Le lettem oltva, hogy a kanadaiak kivágták őket, a legerősebb verzót....) az mekkora király lenne!
Kanadai gépek le lettek használva.Mert használták öket.Ezek a német gépek meg állnak a hh vége ota (nem 120milis ágyúval,azokbol csak pár proto készült.)
Igen,két szélsőség van most a forumon.Egyik felével elszaladt a ló,és csak vadiújet akar elfogadni mindenből.A másik véglet meg az,hogy olyan szinten modernizáljunk régi technikát,ami miatt az már nem éri meg.
Én azt mondom,hogy a meglévő technikánkat (meg ha ingyen hozzánkvágnak felhasználhatót,max ócskavas árban) a Lynx technológiájára,meg az ebben profi izraeli segitségre épitve egy tescogazdaságos korszerűsitést végre lehetne hajtani.Kitétel,hogy ne haladja meg az új vásárlásának költségének 1/5-3-ét.De semmi toronycsere,lövegátépités.Amit el tudok képzelni,az a Liebherr motor,új váltó(nivel nálunk van Allison üzem,ha helyben csinálják,legyen az),Elbit tüzvezető rendszer,a Lynx modulpáncélzata hozzáillesztve(plusz grillrács kanadai módra),meg a Lynxre/Leora tervezett APS(akármelyik is lesz végül is),és a pk távirányitott tornya (vagy a Leoé).
Persze elösször költségbecslést kell csinálni.De ha az Elbit másfél milkáért vállalta volna a kazakoknak az ilyen szintű korszerűsitést (Nimda motor és váltó,Elbit tüzvezető és zsidó pótpáncélzat),akkor "alkotmányos költség" nélkül nekünk is kijöhet 2millábol-ami egy Leo,vagy Lynx árának ötöde.20+ évig még használható.
Nem,nem fogja megenni az Armatát reggelire.De egy TR85M-et már igen.És egy 125milis löveg,az egy 125milis löveg.Kiválló tüztámogató.RPG-k ellen védett,Spike meg kilövi a Leot is,ha nincs APS/ködvető/jó harcászati alkalmazás.IFV-k gá-i ellen szintén védett.Szóval itt,a mi kis KM-énkben igencsak fejfájditó lenne még jódarabig,a számbajöhető ellenfeleknek.
De HIFV átépités,meg hasonló túltolt dolgok már olyan költséget jelentenének,hogy az már egyszerűen nem érné meg.Ha a harcérték/költség arány már eléri egy új gyártású járműét,akkor egyszerűen nem éri meg vele foglalkozni.Mert ugyan még úgy is olcsóbb-de a harcértéke is kevesebb.A költséget nem ár/db,hanem ár/harcértékre kell arányositani.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 039
113
Jezusom, jelentsek mar be vagy az amerikai üzletet, vagy a szallitogepeket, vagy legalabb a Lynxekrol jojjenek reszletek, mert ez a sok - total felesleges - kohoszokenyeket krampacsolo fejtegetes 20-30-40 oldalon at egy kínszenvedés, komolyan...

..Te is.


...Aki mindenhez ( is ) ért. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
A btr fő baja, a fékrendszer és a felfüggesztés. Illetve az, hogy most sem tudunk már hozzá alkatrészt keríteni.

Magyarul, a harcjármű páncélvédelme nem növelhető ezen okok miatt. Illetve, alkatrészellátás, a karbantartások elvégzéséhez katasztrofális szinten van.
Nekem az eddigi beszerzésekből elég világos, hogy minden régi orosz vastól megválunk, adott idő után.

Itt a miniszer úr adott kétértelmű nyilatkozatot, a T-72 ügyében, hogy nem dőlt még el a sorsa. Bár szerintem eldőlt, csak talán nem akarta megmondani, mint minősített infót.
2025-ben állnak hadrendbe a legújabb harckocsijaink, ha már itt lesznek és elérik a műveleti képességet. Erre mondták, 2025. Addig a T- 72 hadrendben lesz. Az még 5 év. Azonban még ennek tükrében sem látszik, hogy a működőképesség fenntartása és a harcjárművek valamilyen szintű állagmegóvására egy kicsit is költenénk. Nem hallani róla, hogy korszerűsítés nélkül ugyan, de nagy javítanánk, mondjuk 30 db harckocsit, hogy addig is megmaradjon a hadrafoghatóság. Pedig 5 év még, folyamatos kiképzéssel, lövészetekkel, nyúzni fogja azokat a gépeket. Legalább a külső hiányzó alkatrészeket pótolhatnák rajtuk és lefesthetnék őket az új mintázatra, az egységes megjelenés kedvéért. Aztán feltehetően megválunk tőlük 2025 után.A hadműveleti tartalék képzése más kérdés, de azt én nem a mára már teljesen elavult T-72 harckocsikkal képzelném el.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A btr fő baja, a fékrendszer és a felfüggesztés. Illetve az, hogy most sem tudunk már hozzá alkatrészt keríteni.
Igazán kifejthetnéd picit bővebben! Nagy segítség lenne, meg véget érhetne a fikciózás... Olvashatóbb lenne a fórum is.

Persze csak ha van kedved, meg nem gond.
Én pl szívesen olvasnám.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz